» Z řetězových pil »Domácí Go-Kart, nebo dětský sen!

Domácí Go-Kart nebo dětský sen!


Ahoj přátelé! Dnes vám chci říct, jak jsem si uvědomil svůj dětský sen. V dětství jsem, asi jako většina chlapců, snil o svém vlastním dětství autona kterém by bylo možné se pohybovat samostatně. Chtěl jsem stroj s motorem.

Můj bratr a já jsme měli pedál, ale to vůbec nebylo, a samozřejmě jsem chtěl víc. V 90. letech jsem byl teenager a bylo méně problematické obstarávat jakékoli náhradní díly - motor, kola a další díly. Když jsem vyrostl, dostal jsem koníček - navrhování a výrobu všech druhů zařízení a dalších domácí, v tu chvíli mi napadlo realizovat můj dětský sen.
Opravdu jsem chtěl vyrobit malý stroj, ale takový, abych se do něj mohl snadno hodit.

Měl jsem kočárek ze starého motocyklu Java a rozhodl jsem se, že ho použiju jako tělo, které bude připevněno k rámu. Nyní, když jsem se rozhodl o konceptu mého auta, začal jsem sbírat všechny části do svazku.

Materiály a komponenty


1. Motor z řetězové pily Ural
2. Převodovka z motocyklu M-72
3. Kola ze zahradního vozu - přední 4 palce (300 mm vně), zadní 6 palců (350 mm vně)
4. Zadní náprava o tloušťce 30 mm, délce 900 mm
5. Ložisková ložiska UCP206 2 ks. pro zadní nápravu
6. Profilová trubka 50x30x2 mm pro rám
7. Volant
8. Nádrž z řetězové pily Ural

Nářadí a spotřební materiál


1. bulharština
2. Odříznutí brusných kotoučů
3. Svařovací stroj a elektrody
4. Vrták
5. Sada vrtáků
6. Kulatý a plochý pilník
7. Nýtovací pistole s nýty

Začněte


Mnoho lidí, kteří chtějí něco takového udělat, ne vždy pochopí, kde začít, a takový projekt se zastaví v rané fázi stvoření. Abyste uspěli a neměli žádné problémy, nejprve přemýšlejte o tom, jak by mělo skončit vaše auto nebo jiný domácí produkt. Pak budete muset sestavit všechny komponenty, které potřebujete pro montáž, a můžete začít vyrábět, a pokusím se vám s tím pomoci a řeknu vám, jak jsem to udělal po etapách.

Video instrukce!Krok 1: výběr motoru


Začal jsem vytvářet své auto s výběrem motoru není náhodný. Měl jsem kočárek z motocyklu a chtěl jsem nainstalovat motor tak, aby byl skryt za tělem kočárku.Opravdu jsem také chtěl, aby stroj vypadal jako skutečné auto, měl převodovku (převodovku) a couval. Jako motor jsem se rozhodl použít motor z řetězové pily Ural, je kompaktní, výkonný (5 k), má nucené chlazení a odstředivou spojku, která pro mě nebyla nadbytečná. Vzal jsem kontrolní bod z těžkého motocyklu M-72 nebo Dnepr, MT-10 atd. Krabice má 4 rychlostní stupně a jedno vzad.

Abych spojil motor a převodovku, vzal jsem polovinu klikové skříně (ze strany převodovky) motoru a vytvořil jsem v ní drážku pod výstupkem na klikové skříni, takže těsně sedí s motorem.


Potom vezmeme kontrolní bod a vystřihneme šablonu podél obrysu kartonové krabice. V šabloně nastíníme otvory, skrz které se krabička vejde do motoru, a vystřihneme šablonu.Nyní položte šablonu na kus kovu 5 mm a zakroužkujte ji označením všech otvorů. Potom jsme vyřízli kov podél vyznačeného obrysu a vyvrtali díry.
Připevnili jsme desku k krabici.

Nyní vybereme olejové těsnění s vnějším průměrem pro otvor v klikové skříni a vnitřní pro průměr vstupního hřídele skříně. Na hřídel nasazujeme olejové těsnění a na něj nasaďte klikovou skříň.Otvory klikové skříně přeneseme na desku, vyvrtáme ji pod průměrem šroubů a spojíme desku s klikovou skříní šrouby.


Dále je třeba rozebrat řetězové pily a odtud vytáhnout hřídel, na které je namontována spojka. Ořízněte hřídel podél ozubeného kola.

Tento kus hřídele musí být přivařen ke vstupnímu hřídeli převodovky. Abych vše vyrovnal, odřízl jsem kus paronitu o tloušťce 1 mm a vložil jej do středu hřídele skříně a hřídel z převodovky do ní.


Po kontrole zarovnání jsem oparil hřídel po obvodu.


Desku s klikovou skříní připevníme k převodovce a spojkovou desku na hřídel upevníme maticí.


Pro připojení skříňky k motoru jsem vyřízl svorku z volantu a spojil s ní motor a převodovku.
Video instrukce!
Krok 2: Vytváření snímků


Nyní vytvořme rámeček. Pro rám jsem si koupil profilovou trubku 50x30x2 mm. Upravil jsem délku rámu pod kočárkem tak, aby příliš nevyčníval. Abych vám usnadnil vědět, kde jsou rozměry, udělal jsem výkres.

Rama vařil na rovném stole, ale všechno položil na cihly, aby bylo možné vyzkoušet na kolech, a bylo vhodné vařit ze všech stran.Poté, co jsem spojil dva kusy rámu přes sebe, vyzkoušel jsem kočárek, odkryl kola a dal na rámeček značky, na kterých budou kola namontována.Vpředu jsem pro připevnění kol k rámu přivařil kus profilové trubky 40x25x2 mm.

Z rohu 40x440 mm jsem vyřízl držák pro ložiska zadní nápravy a vyvrtal otvory pro šrouby. Ložiska pouzdra UCP206 pro zadní nápravu o průměru 30 mm.


Rohy jsem přivařil k rámu, připevnil k nim pouzdra a do ložisek vložil nápravu s koly.Z kanálu o velikosti 100 mm zhotovuji závorky, na které budou připevněny otočné čepy.

Pod vnitřní velikostí kanálu byly vyrobeny pouzdra s otvory pro spojovací tyč.


Otočný čep je svařen z hřídele a osy v úhlu 10 ° pro větší ovladatelnost a stabilitu stroje.

Náboje předních kol jsou obrobeny z karoserie automobilové pumpy. Nemůžu s jistotou říci, z jakého auta, protože jsem našel tyto případy pro příjem kovového šrotu.
Kuželíková ložiska jsou vtlačena do náboje.
Přední kola ze zahradního kolečka o průměru 300 mm.


Vnitřek disků byl obroben a přebytek byl řezán tak, aby nerušil přistání nábojů.


Vyvrtal jsem otvory v nábojích pro upevnění disků a našrouboval je.K ose kola byla přivařena přítlačná podložka, do které dosedne ložisko náboje.

Nyní připojíme otočný čep k držáku pomocí tyče. Náboj s přišroubovaným kolem je namontován na nápravě a upevněn maticemi. Nyní odřízněte přední paprsek pod úhlem 10 ° a přivařte k němu držák s čepem a kolem.

Konzola je nakloněna dopředu o 10 °.


Video instrukce!
Krok 3: Výpočet řízení


Nyní přejděte k výpočtu řízení. Abychom udělali vše správně, používáme Akkermanův vzorec. Nejprve opravím otočné čepy na stejné úrovni a osy by měly být rovnoběžné s nosníkem.


Nyní udělám z talíře dva otočné dvojnožky.

K tomu, aby kola na zatáčkách popsala správný poloměr, musíte přivařit dvojnožky k čepům v pravém úhlu. Za tímto účelem jsem přivázal drát ke středu zadní nápravy a přitáhl jej k otočnému čepu, nyní vidíte, v jakém úhlu musí být dvojnožka svařována.

Opakujeme stejný postup na druhé straně a svařujeme tupé spoje.


Svařoval jsem dvojnožku na volantu z trubky.

Svařuji část hřídele, která vstupuje do trubky hřídele řízení k rámu.

Vyrobil jsem řídicí tyče z trubek, na jejichž koncích jsem svařoval matice, abych upravil délku tyčí.

Umístil jsem pruty na místo a upevnil je maticemi.

Video instrukce!
Čtvrtý krok: instalace motoru a zadní nápravy


Vyřízl jsem pouzdra objednaná dříve z obraceče na jednom místě, abych je mohl snadno nasadit na osu a pro upevnění vyvrtat otvory v pouzdrech a odříznout závit M8 pro šrouby.Podložky byly obrobeny ze 4 mm plechu, na který byla kola zašroubována. Vnitřek podložky má stejnou velikost jako rukáv a na ni se vejde volně.
Přivařil jsem podložku k rukávu.
Minsk vzal brzdový buben z předního kola motocyklu. Byl šitý z vnějšku a pod pračkou byla vytvořena drážka.Do bubnu jsme vložili podložku a vyvrtali otvory pro šrouby. Vyřízli jsme závit M5 a utáhli šrouby a upevnili podložku na její místo.


Přivařili jsme pouzdro k pračce brzdového bubnu.Na třetí objímku, ke které bude našroubováno ozubené kolo, jsem přivařil podložku se šrouby.Nejprve jsem dal hvězdu z čínského mopedu s 428 kroky na 41 zubů, ale pak jsem ji změnil na provizorní, protože nebylo dost trakce.Přední hvězda ze stejného mopedu s roztečí 428 x 15 zubů je obrobena a přivařena k vidlici převodovky.


Nyní shromáždím všechna pouzdra na ose a opravím je. Nejprve jsem myslel na montáž pouzder na osu hmoždinkami, ale pak jsem odmítl a jednoduše upnul šrouby na pouzdrech. Protože vnitřní část pouzdra byla obráběna přesně pod průměrem osy 30 mm, ukázalo se spojení velmi těsné, což brání otáčení pouzder.
Potom jsem dal řetěz na řetězová kola, nasadil převodovku na rám a přivařil krabici k rámu.


Teď, když je převodovka namontována na rámu, je k němu připojen motor a svařuji motor k rámu.

Video instrukce!
Krok 5: Body Mount


Tělo mého stroje bude stará kolébka z kočárku pro motocykly Java vyrobeného ze skleněných vláken. A nyní je čas jej nainstalovat do rámu. Kolébka je sestavena do dvou částí a uprostřed je spojena. Rozdělil jsem to a položil spodní část na rám.

Po namontování jsem rozřezal brusku na správná místa tak, aby kolébka seděla na rámu.Položil jsem horní část kolébky a z trubky vytvořil rám pro připevnění opěradla.

Svařil jsem malou rozpěrku z tenké trubky, na které bude ležet horní část kolébky.

Pak vařím vnitřní rám, na kterém bude držet horní část těla.

Nyní namontuji přední brzdový a plynový pedál.

Ve spodku jsem vyřízl přebytek.

Ohýbám přední rám ve tvaru kolébky a svařuji všechny švy.


Nyní vystavím sedadlo pod úhlem, který je vhodný k sezení, a přivaříme držák k rámu.Před rámem pod nohama jsem připevnil několik kusů cínu.Připojím plyn k pedálu a zatáhnu vratnou pružinu.


Umístil jsem hřídel řízení na místo a přivařil další držák na rámu.


Volant nastavený z nějaké roviny, těsně přivařený k volantu.

Označím zadní část těla a vyříznu víko kufru.Shromáždění všeho v partě ukázalo takový stroj.Video instrukce!
Krok šest: Řazení brzd a převodových stupňů


Řadič je vyroben ve formě rukojeti a je sestaven z několika kolébkových ramen různých směrů a os, na nichž jsou upevněny, jakož i z několika tyčí a hřídele.

Brzda je vyrobena z bubnu předního kola motocyklu Minsk.Vnitřek krytu s podložkami je obroben na průměr zadní nápravy. Kryt je přišroubován k držáku přivařenému k rámu.Brzda se aktivuje sešlápnutím pedálu a přenášením síly na destičky kabelem.Video instrukce!
Závěr


Nyní po finální montáži můžete malovat všechno a dát stroji estetičtější vzhled. Bohužel jsem nedokončil dělat všechno, co jsem plánoval na psacím stroji. Tento design není zcela vhodný pro jízdu v drsném terénu a nejprve jsem ztuhnul projekt a později ho úplně změnil na kočár. Nyní můžete bezpečně pokračovat v testu.


Závěrem chci říci, že pokud máte dítě a máte touhu, udělejte něco podobného společně. V mém dětství otec a můj bratr vyrobili tříkolové kolo a nedokážete si ani představit, jak velká radost, pozitivní emoce a dojmy z takové techniky byly. Uplynulo mnoho let a po celý život zůstaly vzpomínky. Věřte mi, pokud uděláte něco podobného, ​​vaše dítě na to nikdy nezapomene. Samozřejmě, nyní existuje mnoho hraček a vybavení takového plánu na prodej, ale vyrobeno udělej to sám bude navždy zapamatováno!
9.2
9.8
9.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
10 komentáře
Autor
Na žádné mapě není žádný rozdíl, to je pouze pro informaci! Skutečnost, že zacházení s takovým pohonem je horší, zejména s plným obratem, nebudu argumentovat. Realizace takové možnosti je snazší a méně nákladná.
Ano, Bůh s ním, Trabante, nešťastný příklad. Měl jsem na mysli nevhodnost pevné montáže hnacích kol. Zkuste jízdu autíčkem, i když jsou jen dvě kola pevně spojená, a zkuste se otočit. Proto jsem mluvil o jednom hnacím kole.
Možná „Trabanty“ a „Wartburgové“ nedosáhli ani Ruska.))))). Ale my (Bělorusko) jsme měli desetník tucet! ...
Když se Německo sjednotilo, tyto stroje byly zakázány - mají dvoudobé motory! Předejte auto na skládku - musíte zaplatit pár stovek značek! (Pro „východoněmecké“ - ne tak málo). Bylo mnoho případů, kdy k nim Němci šli do Polska a prostě hodili! (Znám slyším - jako většina obyvatel Brestu, cestoval po celém Polsku a polovině Německa)))).
A „mazanci běloruských chlapců“ pak podnikli následující činnost: sbírovali „Němci“ a „Wartburgovi“ zdarma od Němců, všechno zpracovali legálně, vyřadili je s autodopravci (naštěstí váží 600 kg a do autodopravce je vkládá dvakrát tolik „pro psy“, než obyčejná auta)))), získává od státu nějaký druh „environmentálních peněz“. A už jsme je prodali ve vesnicích za 50 - 100 dolarů.
O tom, že "na jednom kole" - MÝT !!! O „řetězovém přenosu“ - taky !!! Normální pohon předních kol tam !! A krabici ve čtyřech rychlostních stupních. Mimochodem, motor je in-line a napříč. O „všech plastech“ - také mýtu! Pouze křídla, kapuce a kufr jsou složené.
Mimochodem, tam byl vtip. Když všichni začali dodávat plyn bez výjimky, jeden důchodce dorazil do Trabantu a chtěl také dodat ... Zároveň se mu s velkým potížím podařilo vysvětlit, že s plynem se nedokážete hádat ve dvou zdech ...)))))))))))))
(Náhodou jsem náhodou byl v této autoservisu (můj přítel ji otevřel) a poslouchal rozhovor. Prostě jsem přesvědčil důchodce: zeptal se, jak chce míchat ropu a plyn?))))))
Mimochodem, tento "Velorex", který v článku je také složený.
Citace: pogranec
Slyšel jsem ne z plastu, ale ze sklolaminátu. Sám jsem zavřel díry na Moskvichu se skelným vláknem potaženým epoxidem, ne horší než kov.

V mládí jsem dělal kapotáž a helmu.Vyřezával formu z hlíny)))). Skelné vlákno shořelo foukačkou a usadilo se, napuštěné epoxidem. A pak (pozor !!!))) .... MANUÁLNĚ vyleštěné nejprve rašplí, pak blokem a potom smirkovým hadříkem !!!
.. Kdo se pokusil takový kompozit otřít smirkovým hadříkem - pochopí))))
O plastu není mýtus, ale lepenka. Kartonový mýtus vznikl po sjednocení NDR s FRG. A o jízdě údajně na jednom kole - tady
Slyšel jsem ne z plastu, ale ze sklolaminátu. Sám jsem zavřel díry na Moskvichu se skelným vláknem potaženým epoxidem, ne horší než kov.
To není mýtus, ale skutečnost. Sloužil jsem 82-84 let v GSVG a viděl jsem „Trabanty“ blízko a ne sám a mluvili jsme s Němci. Nebudu se hádat o řetězový pohon, nedíval jsem se pod kapotu, ale skutečnost, že tělo bylo vyrobeno z plastu, je jisté, že jsem musel Němce vytlačit ze špíny (podle našeho názoru je to jen kaluž). Měl pohon předního kola a jeden Němec jel za volantem a druhý seděl na kapotě nad kolem. Tehdy jsem slyšel o jednom hnacím kole. Vypadá to jako pravda, protože na jejich silnicích není více potřeba,
Asi jedno hnací kolo je mýtus, jako o řetězovém pohonu a o kartonovém těle.
Skvělé! To je prostě, jak tomu rozumím, tento stroj nemá rozdíl. V tomto případě bylo možné sledovat cestu GDRovského „Trabantu“ jedním hnacím kolem. Samozřejmě to vše záleží na tom, kolik a kam se má jezdit. A ano, je dobré mít k dispozici strojový park nebo, v nejhorším případě, známý soustruh (pokud zaplatíte za všechny podrobnosti, je snazší koupit použitý neplatný). Obecně platí, že "offset" a obrovské plus pro vykonanou práci!

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...