» Roboti »Jednoduchý špionážní robot do-it-yourself

Kutilský robot pro kutily pro kutily

Zdravím obyvatelům našich stránek!
Dnes vyrobíme malý, rádiem ovládaný stroj, nejen stroj, ale skutečné špionážní zařízení.


Autorem tohoto domácího produktu je AlexGyver. Tak pojďme začít. Podívej se, takový vysílací modul 315 MHz má podobu čtyřtlačítkového dálkového ovládání a přijímač se čtyřmi logickými výstupy pro každé tlačítko.To vše funguje velmi zřejmým způsobem: stiskli tlačítko 5 V na odpovídajícím výstupu. Již dobrý potenciál pro arduino projekty. Na čipu mx1508 je také ovladač pro 2 motory.

Komponenty pro robota (odkazy na Aliexpress):
FPV:

Jedná se o moderní, téměř analogický k staré chromé l298. S ním je vše také velmi jednoduché, spojujeme 2 motory a logickým signálem je otáčíme jedním nebo druhým směrem.

A není nic jednoduššího, než spojit tyto 2 moduly a získat kontrolu nad strojem na schématu nádrže. Zbývá jen zjistit, jak připojit přijímací modul ovladače motoru tak, aby se motory zapínaly podle potřeby, to znamená, že logika přenosu signálu by měla být něco podobného, ​​což odpovídá tlačítkům na dálkovém ovladači.


Obvody pro kanály fungují samostatně, ale chci všechno najednou. Je zřejmé, že je jednoduše nemožné vzít a připojit všechny dráty tak, jak jsou, protože řídicí kanály budou navzájem interferovat a motory se prostě nebudou točit, pokud samozřejmě nic jiného nespálí. Musíme chránit řídicí kanály před vzájemným vlivem a obvodem. A pak na záchranu přijdou obyčejné diody, které projdou proudem pouze jedním směrem.

A v této podobě může být okruh již kombinován. Mírně jej optimalizujeme pro kompaktnost a větší viditelnost, no, zbývá nám připojit napájení, například z baterií a motorů, můžeme přidat spínač, ale bohužel se ukázalo, že to není tak jednoduché.


Číňané mají skvělé domácí převodové motory pro domácí roboty. Okamžitě se prodávají s koly. A existují mikropřevodovky, použijeme je, jak chceme vyrobit mini špionážního robota.


Ale pro první test pojďme pájet velké motory a pro testování sestavíme obvod na prkénku. Bereme diody a připojujeme vše podle schématu.

No, něco takového. Na principu upevňujeme motorová kola na oboustrannou pásku a to se provede - to je stejné uspořádání.
Budeme jíst ze 4 prstových baterií. Okamžitě zatáhněte za kola protiskluzové pneumatiky z kroužků z komory kola. Pojďme!

Lyže ale nejezdí.Zatímco držíte tlačítko, stroj se trhne a při testu s LED diodami jsme viděli, že signál je konstantní bez trhání, to znamená, že by logicky mělo jít stroj přesně, zatímco je tlačítko stisknuto, ale z nějakého důvodu k tomu nedojde. Pojďme to správně. Pro začátek Číňan pájel anténu k vysílači a nepájel k přijímači. Ve skutečnosti není anténa ve formě stopy na desce:

Ale anténa je případ, kdy na velikosti záleží. Vytvořme naši anténu. K tomu potřebujete běžný kabel, například z internetového kabelu.

Délka antény se obvykle bere jako 1/4 vlnové délky, tzv. Čtvrtvlnného vibrátoru. Rádiová frekvence modulu je 315 MHz, frekvenci převedeme na vlnovou délku podle školního vzorce rychlostí světla, vydělíme 4 a ukáže se 23 centimetrovým ocasem.

Mimochodem, tablet z internetu pro různé frekvence.

Jak vidíte, děláme všechno dobře. S takovou anténou, naší robot Nebude špionem, protože vystrčí příliš dlouhý plavý kus drátu.

Anténa může být stočena do spirály. Soudě podle tohoto obrázku z Internetu, můžete jej natočit o 4 mm.

Vezměte vrták vhodného průměru a zabalte do něj naši anténu a poté ji připájejte na desku.


Abychom se vypořádali s vysokým startovacím proudem, kondenzátor nám pomůže paralelně s napájením.

Zkontrolujeme to.

Obvod pracuje stabilně v blízkosti antény. Pravděpodobně je problém stále v napájení, dochází k rušení z motorů, protože když jsou motory a přijímač samostatně napájeny, obvod pracuje tak, jak bylo zamýšleno.Přidejte elektrolytické a keramické kondenzátory, abyste vyhladili počáteční rázy.

Ale nic se nestalo. Uděláme samostatná jídla. Jedna lithiová 18650 baterie poháněná motory a druhá baterie napájená rádiem. Přidáme také zesilovací převodník až do 5V, protože rádio pracuje od 5V, baterie již nefunguje. Zapněte napájení dvojitým přepínačem.

Všechny tyto komponenty se prodávají na Aliexpress. Okruh rychle znovu sestavíme a zkontrolujeme jeho výkon.A sakra to funguje. Vaše pozornost je věnována nejjednoduššímu a nejlevnějšímu domácímu stroji s dálkovým ovládáním. Na sílu rádiového modulu autor ještě vložil několik kondenzátorů. Funguje to perfektně.

Náš robot bude postaven na základě prostoru pro baterie a malých motorů. Obvod je přesně stejný jako dříve, ale pro větší pohodlí ho sestavíme na prkénko.


Toto sestavení je v zásadě jednoduché.

Poté vezměte malé motory a přilepte do prostoru pro baterie. Superglue vytvrzujeme běžnou jedlou sodou, okamžitě ztvrdne a vytvoří velmi odolný polymer, který je velmi pevně připevněn.


Kola jsou běžné uzávěry lahví.

Uděláme hnací kola diagonálně, bude kompaktnější a stroj se otočí lépe, ale překonat překážky horší.

Potřebujeme také další 2 kola, která se jen točí. Upevněte je do pouzdra z tužky, dobře zapadá do své velikosti. Osa bude ze šroubu m3, takže vyvrtáme 3mm otvor, sestavíme a přilepíme na superglue.


Nezapomeňte vyrobit pneumatiky z kamery na kole, jinak to nebude možné. Gumu vkládáme pouze na hnací kola, jinak to zase nemusí jít.


Jak je náš mini špionážní stroj bez mini kamery. Autor vzal mini kameru pro quadrocopter a Everyine tx-02 3 v 1 (kamera + vysílač + anténa).

Kamera je napájena napětím 3 až 5V a vysílá video signál s frekvencí 5,8 GHz. Napájíme ji z baterie, ze které je přijímač dálkového ovládání napájen.


Motory tedy nebudou rušit video signál. Upevněte na oboustrannou pásku a gumičku.

Video můžete přijímat na několika různých čínských zařízeních. K dispozici je takový skvělý displej s vestavěným přijímačem a vestavěnou baterií, můžete do něj také vložit paměťovou kartu a zaznamenat na ni, co kamera vezme.

Autor bohužel jednoho nemá, ale věc je opravdu cool a pohodlná. Druhá možnost je o něco menší, ale to, co pro naše špionážní auto potřebujete, je přímé.


Jedná se o malý displej s přijímačem a baterií, a to nejen displej, ale hodinky s 2palcovým displejem. Tabulky kanálů video spojení jsou kódovány čtyřmi písmeny a osmi číslicemi.

Kanál se musí shodovat na vysílači a na přijímači.Na vysílači máme kanál s číslem A8, můžete změnit tlačítko.

A hodinky mají stupnici. Kliknutím a podržením tlačítka můžete nastavit číslo kanálu A8.

Všechno je v kontaktu. Můžete zahájit dohled.

Třetí možností, v zásadě nejlevnější, je takový přijímač pro chytrý telefon, stáhnout speciální program, otevřít, připojit, povolit, zapnout napájení video vysílače, stisknout a podržet tlačítko na přijímači a zahájí se skenování rozsahu.Poté bude automaticky vybrána nejlepší frekvence a můžete pracovat s naším kamerovým systémem.Nejlepší je, že můžete nahrávat video přímo do paměti telefonu.

To je pro dnešek vše. Děkuji za pozornost. Uvidíme se brzy!

Video:
5.8
10
9.2

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
6 komentáře
Takže vychovávejte kočky! Bravo, je to škoda, že na každou kočku nemůžete dát víc než jednu! úsměv
Zařízení, která Alex použil k vytvoření tohoto projektu, není nezákonné
A to není pro vás, dokážete to jinde! úsměv
Nejprve si prohlédněte video a potom pište o porušení zákona a práv. Zařízení, které Alex použil k vytvoření tohoto projektu, není nezákonné, není určeno k tichým informacím, takže nepřipisujte své komentáře nepřiměřeně.
Okamžitě by se tento termín připomněl.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...