» Technika » Všechna terénní vozidla »Motorová židle pro skútry

Motorizované skútrové křesloByl večer, nebylo co dělat, o takové je historie výroby tohoto domácí. Ale pokud jste fanouškem neobvyklého vybavení, je tento domácí produkt právě pro vás! Představuji vám motorizované křeslo, na kterém můžete jet do obchodu na pivo nebo někde jinde. Při jízdě v takovém křesle už nikdy nebudete bez dozoru. Stroj je poháněn elektromotory od. Všechno bude docela jednoduché.
[media = https: //youtu.be/7DH-UXT6fGY]

Autor použil křeslo. Pod ním musíte sestavit rám, namontovat kola motoru, baterii a další podrobnosti. Obecně se ukázalo, že vše je docela zajímavé, nebere v úvahu příliš vysokou praktičnost domácí práce. Podrobněji tedy zvážíme, jak sestavit takovou jezdeckou židli.

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- motorová kola a elektronika od;
- autosedačka;
- čtvercové ocelové trubky;
- plech;
- dvě kola od vozíků;
- matice, šrouby, dráty atd.

Seznam nástrojů:
- bulharská nebo kyvadlová pila;
- svařovací stroj a veškeré svařovací nástroje;
- vrták s vrtáky;
- měřicí přístroj;
- páječka;
- malířské potřeby a barvy.

Proces výroby motorizovaného křesla:

První krok. Sestavte rámeček
Nejprve sestavíme rám, na který bude židle instalována. Rám je také potřebný pro připojení kol k němu. Sestává se ze čtvercových trubek nebo podobně. Vystřihli jsme na nezbytné kusy trubky a poté svařujeme v pravém úhlu, zde je užitečné použít magnetické rohy.


Krok dva Zadní náprava
Zadní náprava udrží motorová kola. Každé takové kolo má nápravu s drážkou. K zajištění této osy vybereme silnostěnnou ocelovou trubku vhodného průměru a odřízneme kus, který je nezbytný po celé délce. Tato trubka je přivařena k rámu. Dále, pro připevnění os, vyvrtejte na každou stranu dva otvory a matice spojte. Nyní můžete do potrubí namontovat osy kol a my je upevníme šrouby. Podříznutí osy by mělo být naproti šroubu. Tímto jednoduchým způsobem jsme již na rám namontovali dvě hnací kola.Krok tři Montáž přední nápravy
Potřebujeme přední nápravu, abychom si mohli dát něco na nohy, a budou zde i pedály.Bereme kulatou trubku o vhodné trubce a průměru, nasadíme na ní trubkové segmenty o něco větším průměru, budou nutné pro instalaci pedálů. Pak je tato trubka přivařena dopředu. V předních rozích rámu svařujeme kousky tlustého plechu a vyvrtáváme otvory. Nyní zde upevňujeme kola z vozíků. Výsledkem je, že již máme rám na čtyřech kolech.


Krok čtyři Příprava židle
Vezmeme židli, z toho budete muset odšroubovat veškerý přebytek. Úkolem bude dále to, jak jej bezpečně upevnit k rámu. Všechna sedadla jsou jiná, ale neměly by se vyskytovat žádné problémy s držákem. Nejdůležitější věcí je, že spočívá bezpečně na rámu. To by mělo být minimálně čtyři montážní body.

Krok pět Pedály
Nerozuměl jsem designu pedálů. Na každém pedálu jsou pravděpodobně dvě tlačítka. Ale proč v tomto případě autor opravil pedály kloubové, zůstává neznámý. S největší pravděpodobností pro větší realismus.

Přivařili jsme ocelové plechy k přední nápravě a jako samotné pedály použil autor trubkové segmenty obdélníkového průřezu. V nich vyvrtáme otvor pro spínače korunkou. Pedály jsou otočně namontovány a odpruženy.

Krok šestý Mozky a baterie
Nyní musíme do stroje nainstalovat „mozky“, tj. Elektroniku, která bude řídit bezkartáčové motory. Upevňujeme jej pod sedadlo nebo na jiné vhodné místo. Autor přivařil kus ocelové tyče k rámu a pak celou tu konstrukci přišrouboval.
Musíte také zajistit baterii. Vystřihovali jsme ocelovou desku a přivařili ji k rámu a potom k ní připevnili baterii domácí sponou.

Sedmý krok. Spodní
Vytvořte spodní část svého vozidla. Chrání vás to před nečistotami, kameny při řízení a vše bude vypadat mnohem krásněji. Jako dno je vhodný ocelový plech, ale spíše hliníkový plech, protože nepotřebujeme nadváhu. Upevníme jej pomocí šroubů k rámu.


Krok osm. Další montáž
Dále připojíme veškeré potřebné zapojení, pájíme spoje a izolujeme tepelným smrštěním. Dráty by neměly narušovat vaši jízdu nebo viset nad vozovkou, protože je lze snadno rozbít. Instalujeme také tlačítka na pedály a v případě potřeby také namontujeme spínač zapalování. Autor se také rozhodl vytvořit indikátor baterie pro sebe. Položil ji do čtvercového pouzdra. Potlačujeme pedály pomocí plastových uzávěrů trubek, jakož i dalších otevřených částí trubek.

Před autorem byl umístěn ochranný štít, na něm jsou instalovány LED pásky, které budou použity jako světlomety.

To je vše, nakonec musíte jen upevnit židli. Domácí připraveni, můžete zažít. Autorova židle jezdí docela svižně. Dosah jízdy bude záviset na kapacitě baterie a zde je možné umístit docela velkou baterii. Projekt je u konce, doufám, že se vám líbil domácí. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud ji chcete opakovat! Nezapomeňte se s námi podělit o své osvědčené postupy a domácí produkty!
9
9
7.7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
5 komentáře
Nikolay Kuzmich
Autor nepopisoval nejdůležitější věc v takových konstrukcích, kde se používají motorová kola z Giroskuteru. Jak ovlivňují pedály motor kola? V Giroskuteru řidič tlačí nohama na gramofony na rámu Giroskuteru a působí na motorová kola. Tento efekt má elektronicko-mechanický charakter. V navrhovaném návrhu autor připouští, že nebyl schopen pochopit, jak se toto řízení provádí ve zdroji.Mluví o pedálech a tlačítkách na pedálech. A co je nejdůležitější, zůstává neznámé. Jaká škoda! Tato židle v tuto chvíli nepůjde. Možná někdo ví, jak to udělat s vedením?
Tento nápad je skvělý! Existuje mnoho lidí, kteří něco takového potřebují. Ale z nějakého důvodu se mi zdá, že tento konkrétní design má nebezpečí převrácení, bylo by lepší trochu vytáhnout zadní kola.
Zajímavé, parkování v supermarketu ...... a v řadě u pokladny.
Autor
Ano, také jsem měl takové myšlenky))
Je to proto, aby byl profesor X pohodlnější?
P.S. Samodelka velmi cool)

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...