» Technika » Všechna terénní vozidla »Hovercraft Board

Hovercraft deska

Z tohoto článku se můžete naučit, jak vytvořit skutečný model vznášedlové desky.


Aby bylo možné vytvořit a kompletně upravit všechny podrobnosti tohoto domácí autoři zabrali pouze jeden týden a na začátku práce přirozeně neměli podrobné pokyny k výrobě desky na vzduchovém polštáři. Pokud tedy chce někdo vytvořit něco podobného, ​​pak se spoléhat na tento článek a mít po ruce všechny potřebné materiály a nástroje, bude schopen za pouhých pár dní vyrobit desku na vzduchovém polštáři.


A i když výsledný model má poměrně jednoduchý design a mnoho možností pro zdokonalení, je dobrým základem pro stávající domácí vznášedlo.


Materiály a nástroje, které byly použity k vytvoření domácí:

Plynový dmychadlo Ryobi 400 CFM 26 cc vidět

Překližková deska o rozměrech 2 x 120 x 270 cm

Odolné vícevrstvé plátěné plátno nebo promočené plátno.

Stavební sešívačka

Několik rolí vyztužené pásky

Kotoučová pila

Dřevoobráběcí pila

Vrták

nůžky

šrouby 25 mm, 12 mm a 20 mm

ruleta

brusný papír

Průhledný listový plast s dostatečnou pružností pro vytvoření čelního skla

Několik trubek z PVC

Lepidlo z PVC

Kousek gumy z podešve staré boty.

Několik potěrů, stejně jako LED pásek.


Podrobný popis výroby.


Po shromáždění a přípravě všech potřebných materiálů začali autoři pracovat na svém domácím produktu.

Začínáme s různými materiály a nástroji, je důležité si pamatovat nezbytná bezpečnostní opatření a ochranné vybavení.

Krok 1: Překližková základna.

Nejprve byl položen formulář na překližkovou desku, která bude sloužit jako základ pro vytvoření vzduchové polštáře. Rozměry formuláře byly vybrány asi 200 cm na délku a 100 cm na šířku a okraje tohoto formuláře budou v budoucnu zaoblené.


Poté byl ve středu zadní části výsledné desky vyříznut otvor pro instalaci trysky z dmychadla. Průměr otvoru závisí na velikosti trubky dmychadla. Samotná díra byla po stranách stejně vzdálená a 15 cm od zadní hrany desky.


Poté byly pomocí kulatého kovového krytu označeny zaoblení každého rohu stávající desky. Poté byly tyto hrany podle značek oříznuty skládačkou.Kromě toho byly všechny hrany podél linie pily ošetřeny brusným papírem a vyleštěny ve vysoké kvalitě tak, aby třísky a otřepy nepoškodily film vzduchového polštáře, který bude připevněn k desce.


Aby fólie přiléhala hustěji a spolehlivěji k okrajům, byly po vyleštění očištěny od veškerého prachu a dodatečně slepeny páskou. Na celé vnější straně obvodu byla také vytvořena další vrstva lepicí pásky v naději, že by to umožnilo lepší přilepení olejové utěrky k překližce pomocí sponek stavebního sešívačky.


Poté, ze stejného listu překližky, byla nařezána další deska s menšími rozměry o délce 116 cm a šířce 28 cm, s níž byly provedeny všechny stejné kroky zpracování, s výjimkou lepení lepicí páskou. Účelem výsledné desky bude držet ropnou látku pláště budoucí vzduchové polštáře uprostřed hlavní desky.


Krok 2: Vytvořte sukničku pro vzduchový polštář.

Za tímto účelem byla na hlavní část domácího produktu, který byl dříve položen vzhůru nohama, položen olejový hadřík. Olejová utěrka byla rovnoměrně rozložena po celé ploše s okrajem asi 15 cm od každé hrany. Deska by tedy měla být pokryta olejovou utěrkou, která vyčnívá 15 cm za hranice desky po celém obvodu. Poté byla položena menší deska, která byla připravena v poslední fázi. Poté byla změřena pomocí páskové míry pro přesné umístění ve středu a připevněna 25 mm samořeznými šrouby k hlavní desce. Počet šroubů by měl být takový, aby konstrukce byla monolitická a spolehlivá. V tomto případě to trvalo asi 10 šroubů ze dna plus několik z vrcholu. Pokud jsou šrouby příliš dlouhé, je nutné vyčnívající části na druhé straně desky odříznout.


Získaný obrobek byl dále položen na rovnou plochu spodní stranou dolů a olejová utěrka byla přišita k hlavní desce pomocí konstrukční sešívačky kolem celého obvodu desky. Autor trochu obrátil olejovou utěrku a položil ji na sponky ve vzdálenosti asi 10 mm od okraje desky. Konzoly byly položeny ve vzdálenosti 5 mm od sebe po celém obvodu. Při tomto přístupu se deska zvedne asi 10 cm nad zemí.


Krok 3: Vytvořte díry v sukni.

Bylo označeno celkem 18 děr. Byly vyrobeny následujícím způsobem: ustoupily z obvodu menší desky asi o 3 cm, na každé z dlouhých stran bylo vytvořeno 7 otvorů a na druhé 2 otvory. Před řezáním otvorů, aby nedošlo k poškození olejové utěrky, byla místa, kde byly otvory vyrobeny, dodatečně zesílena páskou. Takto bylo získáno 18 otvorů o průměru 40 mm. K získání stejných děr se silnými okraji byl použit laser.


Krok 4: Testování vzduchového polštáře.


Aby bylo možné provést testování, byl do otvoru vytvořeného dříve na velké desce nainstalován dmychadlo. Model dmychadla použitého v tomto domácím produktu má regulátor, který vám umožňuje nastavit dmychadlo na maximální výkon. Protože samotný dmychadlo má dostatečně velkou hmotnost, pro vyvážení je vhodné vytvořit protiváhu před deskou, čímž se zajistí rovnoměrné stoupání desky. Poté byl pilot umístěn na vzduchový polštář a dmychadlo bylo zapnuto. Pokud je vše v pořádku, můžete bezpečně přistoupit ke školení v řízení tohoto vozidla. Autoři však měli několik problémů, které mohli následně odstranit.


Při testování a finalizaci plovoucí desky byly identifikovány následující nuance, které stojí za pozornost při testování.


Pokud z pod deskou vystupuje vzduch nerovnoměrně, je nutné zkontrolovat vrásky sukně. Mohou to být buď kvůli příliš silné olejové utěrce, nebo kvůli nesprávně dimenzovaným menším tabulím. Proto, pokud jsou nalezeny vrásky, musíte je odstranit, i když musíte znovu sukni.


Kromě toho mohou být špatně vytvořené otvory v olejové utěrce příčinou špatného stoupání desky. Autoři zpočátku dělali jen 8 děr a deska odmítla stoupat, takže počet děr byl zvýšen na 18.Proto je nutné zvolit správný počet a průměr otvorů v závislosti na hmotnosti vašeho domácího produktu a výkonu dmychadla. Hlavní věc je umístit otvory ve vzdálenosti asi 25 mm od desky.

Nedostatečně těsné spojení dmychadla a otvorů v desce lze vyřešit pomocí pásky. Kromě toho také upevnil ovládání výkonu ventilátoru. V případě, že je lepicí páska pozadu, je nutné najít lepkavější variantu. Obecně platí, že vysoce kvalitní lepicí páska v tomto domácím produktu hraje téměř první roli, protože dokonce i olejová utěrka je nejpohodlnější posílena pruhy lepicí pásky, které mohou zabránit, aby sukně příliš nafoukla a dodala jí hezčí tvar.


Krok 5: Zdokonalení vznášedlové desky.

Níže uvádíme řadu vylepšení, která autoři provedli, pro pohodlnější správu a lepší vzhled produktu.


Aby byl konstrukci dodán estetičtější vzhled, byla její horní část plovoucí desky pokryta černou páskou. Kromě toho to dá struktuře větší sílu.


Rovněž byl vylepšen držák ventilátoru. Z tlusté desky byl vyříznut třmen, kterým byl dmychadlo bezpečně připevněno k desce pro samořezné šrouby a lepidlo.


Jak můžete vidět na fotografiích, jako plovoucí deska vyrobená z PVC trubek a tvarovek byla vytvořena rozpočtová podoba řízení.

Čelní sklo bylo také vyrobeno z průhledného pružného plastu.


Použitím LED pásek a 9V baterií byl vytvořen nejjednodušší osvětlovací obvod pro vznášející se desku na vzduchovém polštáři.

A tak, aby jej pilot v rozích neodstranil, byly na okrajích nainstalovány všechny stejné trubky z PVC.


Nakonec jsme dostali takovou domácí vznášedlovou desku.

6.7
6.7
6.7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
1 komentář
Zajímalo by mě, co se ukázalo únosnost a rozsah?
Kde jsi viděl překližku? Jak na fotografiích, tak v autorově seznamu materiálů - Boarded strand board (OSB, OSB).

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...