» Z řetězových pil »Kolo + řetězová pila

Kolo + řetězová pila

Kolo + řetězová pila
Pokud si chcete udělat jednoduchý moped z kola, můžete se blíže podívat na tento design. Autor použil motor z motorové pily jako pohonnou jednotku, ale motor můžete také upravit z motorové pily a dalších nástrojů. Velké úpravy zde nejsou nutné, stačí najít malou hvězdičku, která je přivařena ke spojce řetězové pily. Budete také potřebovat řetěz pro jízdní kola, některé šrouby, roh a další drobnosti.

Materiály a nástroje pro domácí:
- motor z motorové pily (je možné s mrtvým tělem, ale s normálním pístem);
- svorky;
- šrouby s maticemi;
- řetěz jízdních kol;
- malá hvězdička (připevněná ke spojce motoru);
- kabel, klika (pro ovládání plynu);
- svařování;
- bruska;
- klíče;
- světlomet, zadní brzda, baterie, generátor a další elektrická zařízení (je-li to žádoucí).

Proces instalace motoru na kole:

První krok. Určíme umístění instalace a zbytečně odstraníme
První věc, kterou musíte rozhodnout na místě instalace motoru. Konstrukce kol jsou odlišné, stejně jako řetězové pily. Autor nastaví motor na hnací řetězové kolo. Principem je spojit hřídel motoru s hnacím řetězovým kolem jízdního kola, na kterém jsou umístěny ojnice s pedály, pomocí řetězu. Jinými slovy, motor zde jednoduše nahrazuje nohy cyklisty. Tato konstrukce je jednoduchá a v případě potřeby bude možné provést řazení na kole.


Když jsme vybrali správné místo, odšroubovali jsme a co neodšroubovali, přerušili jsme řetězovou pilu bruskou. Autor odšrouboval horní držadlo a také mírně zkrátil záda. Kromě toho byl odstraněn horní kryt a škrticí klapka. Zkuste nechat plynovou nádrž, škrticí kabel na místě a také odsát na místě.

Krok dva Výroba hvězdičky
Nejobtížnější součástí domácí práce je hledání řetězového kola, které je namontováno na spojce. Aby se dosáhlo dobré trakční síly, musí být řetězové kolo co nejmenší. Pokud ji nenajdete, můžete se pokusit brousit udělej to sámPravda, budete potřebovat dobrou silnou ocel, která bude muset být kalena, jinak se řetězové kolo rychle opotřebuje.


Jakmile najdete řetězové kolo, přivařte ho k části spojky, kde řetěz běží na řetězové pile, tj. Na místě starého řetězového kola řetězové pily. V některých designech jsou řetězová kola odstraněna ze spojky, v některých ne. Při svařování je nesmírně důležité, aby řetězové kolo bylo upevněno co nejrovnoměrněji, jinak může řetěz odletět a opotřebení bude mnohem silnější. Poté je možné spojku namontovat na místo. Tento přístup ušetří palivo tím, že dojede. Zadní kolo jízdního kola je však také deaktivovatelné, takže se kolo v každém případě posouvá dopředu.

Krok tři Upevnili jsme motor
Důležitým úkolem je bezpečně upevnit motor, jinak, pokud se zhasne, všechno může špatně skončit. Zde budete potřebovat rohy a nejlépe ze všech hliníků, protože jsou lehčí. Vyberte si jejich počet a umístění v závislosti na vlastnostech řetězové pily a jízdního kola. Vše je upevněno šrouby a maticemi. Autor vrtá rám kola skrz šrouby skrz, s tělem řetězové pily můžete udělat to samé.
Krok čtyři Vyjmutí bloku předního řetězového kola
Dále musíte znovu provést přední blok řetězových kol, to je ten s ojnicemi. Okamžitě můžete oříznout ojnice na kořen, nebudou potřeba a budou rušit jízdu.
Potom vezmeme brusku a vystřihneme z bloku nejmenší hvězdičku. Místo toho bude nutné opravit jinou, ještě menší velikost. Lze jej také svařovat. Výsledkem je další snížení otáček motoru, které zvyšuje tažnou sílu kola. Poté lze hvězdu umístit na její místo. Rovněž ořízněte ojnici umístěnou na druhé straně.

Krok pět Škrticí klapka a zapalování
K ovládání motoru budete potřebovat škrticí páku, můžete si ji koupit sami nebo ji vyjmout z mopedu. Místo rukojeti můžete také vyrobit pedál, páku atd.

Kromě toho nainstalujte spínač na vhodném místě a připojte k němu zapalovací drát. To usnadňuje vypnutí motoru, je-li to nutné.

Krok šestý Instalace řetězu
K připojení motoru k řetězovému kolečku budete potřebovat další řetěz pro jízdní kola. Přizpůsobte ji velikosti odstraněním nadbytečných odkazů. Po nastartování motoru měl autor problém, řetěz neustále létal kvůli dlouhé délce. K vyřešení tohoto problému je nutné pro obvod vytvořit stabilizátory. Pro tyto účely autor potřeboval měděnou trubici, prošel jí řetěz, trubka sama byla připevněna k rámu. Bylo také instalováno další malé řetězové kolo, které táhlo řetěz.
Sedmý krok. Instalace podnožky
Na kole je bezpodmínečně nutné učinit kroky k umístění nohou. Autor je činí velmi jednoduchými, od šroubů s maticemi. Stačí vyvrtat rám na správném místě a šrouby utáhnout maticemi.

Můžete také nainstalovat trubkové šrouby na svorníky, aby byly kroky stylovější.

Krok osm. Domácí elektro
Protože kolo nyní běží na benzínový motor, můžete do něj nainstalovat baterii a také dobré dynamo, které umožní nabíjení. Co chcete zásobit tímto proudem, rozhodnete se, že si autor například nastaví silný světlomet a zadní světlo, aby bylo kolo vidět ve tmě.

To je vše, kolo je připraveno. Můžete se pokusit nastartovat motor, to se provádí pomocí nativního startéru motorové pily. To není příliš pohodlné, ale nevyžaduje velké změny. Také lze identifikovat umístění plynové nádrže. Pravděpodobně bude muset kolo nabít, aby doplnilo palivo. Je tedy lepší zvolit řetězovou pilu, na které je plnicí krk umístěn nahoře. Obecně je vhodné vytvořit samostatnou plynovou nádrž, protože ta nativní je příliš malá na to, aby řídila velké vzdálenosti.Nezapomeňte, že do benzínu musí být přidán olej.

Bezpečnějším a spolehlivějším řešením by bylo použití řemenu a řemenic místo řetězu.
7
6.5
7.5

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
3 komentář
Dobrá skříň, práva zde stále potřebujeme. stáhnout
potřebujete škrticí tyčinku, můžete ... ji odstranit z nějakého mopedu.
Soused? )))
To je vše, kolo je připraveno.
A to je vše ?? Ochranný kryt řetězu?
Autor
Podívejte se, jak to funguje dobrá nálada

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...