» Pěší turistika, turistika Věčný zápas udělej si sám

Věčný zápas udělej si sám


Ahoj všichni, pokud máte soustruh a chcete udělat něco zajímavého, zvládnout pracovní dovednosti, zkuste si je vyrobit pro sebe. Pro ostatní to studuje domácí Také to doporučuji, zvláště vám doporučuji sledovat lepivé video o jeho výrobě.

Takový zapalovač bude vždy fungovat, je dobré si ho vzít s sebou na cestu, uložit jej v případě apokalypsy, nebo ho můžete dát jako suvenýr. Pro ni není přítomnost paliva nutná, pokud je knot suchý, bude hořet a tak méně dlouho. Zde však potřebujete jen velmi málo paliva, vhodné jsou benzín, alkohol, aceton a všechny hořlavé kapaliny. trvanlivé a téměř nemožné se zlomit.Pro výrobu zapalovačů se autor rozhodl použít slitinu zvanou ferrocerium. Při tření kovu proti němu se vytvoří velké množství hustých jisker, které zapálí knot a vše, co je suché a hořlavé, je poblíž. V zásadě je domácí vylepšenou verzí pazourku, kterou si můžete objednat z Číny. A samozřejmě, jakýkoli produkt stojí mnohem víc, pokud si ho vyrobíte udělej to sám. Není těžké dělat domácí práci, soustruh je nutný pro přímý „zápas“ s knotem, ale tento náhradní díl je připraven. Například podobné trubice se závitem se nacházejí v některých automobilových karburátorech. V extrémních případech lze díl objednat pomocí soustruhu. Takže se budeme podrobněji zabývat tím, jak je takový zapalovač vyroben.

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- tyč z ferocelia nebo hořčíku ();
- kyselina dusičná, kalafuna a cín pro pájení;
- kousek mosazné trubky;
- kolečka;
- kus oceli z pilového kotouče;
- bavlněné lano (pro knot).

Seznam nástrojů:
- plynový hořák;
- soustruh;
- vrták;
- svěrák;
- pila na kov;
- pilníky, brusný papír a další nástroje.

Proces vytváření věčného zápasu:

První krok. Příprava případu
K tomu je potřeba kus trubky. Může být velký nebo čtvercový podle vašeho uvážení. Kov by měl být přednostně neželezný, může to být měď nebo mosaz. Takové kovy nehrdzaví, vypadají krásně a lze je pájet. Ihned připravte zátky pod trubku. Po jejich instalaci bude získána komora, ve které bude palivo umístěno, a neprochází ani vlhkost knotu.

Krok dva Dokončete jádro ferocelia
Musíme zapalovací tyčinku připevnit na zapalovač. Autor ji upevňuje dvěma šrouby. Pro vyřešení tohoto problému jsou vyvrtány otvory na obou koncích hřídele a je odříznuta nit. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je samozřejmě na soustruhu. Pokud žádný stroj neexistuje, můžete se pokusit opatrně vyvrtat díry vrtákem, pokud vaše ruce rostou ze správného místa, nebudou s tím žádné problémy.

Autor také zarovná oba okraje tyče na stroji. Abyste zabránili létání jisker, namažte hřídel olejem.Krok tři Výroba držáků
K připevnění prutu na zapalovač potřebujeme držáky. Jsou vyrobeny velmi jednoduše, stačí vyříznout přebytečné kousky potrubí na obou stranách. V důsledku toho by měly zůstat dvě desky. Musíme je ohýbat opatrně. Proveďte řezy v bodech ohybu a poté desku upněte do svěráku a pomalu ji ohýbejte. Pro odstranění vnitřního napětí v kovu jej autor zahřívá hořákem. Nejlepší je ohýbat kov v horkém stavu. Nyní, ve vyrobených držácích, musíte vyvrtat otvory pro šrouby.Krok čtyři Instalace čepů
Zátky musí být nainstalovány na obou stranách potrubí. Pro tyto účely jsme vyřízli detaily z plechu a pak je pájeli na místo. Zde můžete vyzkoušet jako materiál mince z mědi nebo mosazi. Před pájením autor ponoří produkt do kyseliny dusičné, aby odstranil ochranný film. Pak se pájení provádí pomocí čisté cínu a kalafuny. Celý proces probíhá přes plynový hořák.

Nakonec pájecí svíčky dobře pájejte tak, aby neexistovaly žádné mezery, a pájecí místa ošetřte brusným papírem. Před montáží nezapomeňte zapalovač důkladně omýt.

Když je vše připraveno, připevníme k lehčímu tělu tyč vyrobenou z ferocelia pomocí šroubů.Krok pět Vytvoření zápasu
Zapalovač je téměř připraven, zbývá provést přímý zápas. Je to mosazná trubice s knotem uvnitř. Na špičku zápalky je nainstalován kus silné oceli, během kterého třením vylévají jiskry proti tyči. V horní části zápasu je nit, díky které je stočená do zapalovače.

Výrobní proces této části je vidět na fotografii a videu, vše se děje na soustruhu. Jako materiál použil autor tyč z mosazi. Nejprve se vytvoří hlavní profil, poté se do tyče pod knotem vyvrtá podélný otvor. No, pak zbývá odříznout nit a také vytvořit „chránič hlavy“ pro pohodlné odšroubování zápalky.
Krok šestý Lehčí montáž
Pro montáž zapalovače budete potřebovat bavlnu nebo jiné lano, které se snadno zapálí. Zatlačíme to dovnitř zápasu. Na špičce, ve vyrobeném otvoru, autor nastaví kus kovu z pilové čepele. Tato ocel je velmi odolná a dokonale vyřezává jiskry. To je vše, zápas lze zažít. Důkladně ji udeřil na tyč, knot by měl vzpálit.


Aby se zápas okamžitě rozsvítil, palivo se nalije do zapalovače. Aby palivo nevytékalo, obvykle je uvnitř vloženo nějaké plnivo. Můžete použít bavlnu, ale autor ji nedoporučuje, protože bude navinuta kolem zápasu a bude obtížné ji vytáhnout. Můžete zkusit použít vatové tampony nebo jiný podobný materiál. Jako palivo používáme alkohol, benzín, petrolej atd.

Tato domácí práce je hotová, pokud si přejete, můžete vyleštit zapalovač, vyrýt gravírování atd. Doufám, že se vám projekt líbil a našli pro vás užitečné informace. Hodně štěstí a inspirace ve výrobě. Nezapomeňte se s námi podělit o své osvědčené postupy.
7.3
7.7
7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
1 komentář
slitina s názvem ferocelium
Pokud jste slyšeli neznámé slovo, pak jej před zadáním nesprávně vyhledejte ve vyhledávači.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...