» Konstrukce » Dokončovací práce »Zasklení oken

Zasklení oken

Nejvíce tekoucí sklo - 3-5 mm. Sklo je k dispozici v různých velikostech. Je nutné vzít z oken rozměry a koupit takové sklo, jehož odpad bude minimální. K měření skla je třeba změřit vzdálenost mezi záhyby a odečíst 3-4 mm od něj, tzn. sklo bude o něco menší než připravená mezera. Tato mezera bude chránit sklo před přetížením při bobtnání dřevěných pojiv během deště. Připravte si předem shtapik. Může být čtvercový (1x1 cm) nebo trojúhelníkový. Sešijte korálek a barvy v barvě okna.


Řezání skla se provádí pomocí diamantových nebo válcových řezaček skla. Pro ty, kteří nikdy předtím broušili sklo, je lepší použít řezačku skla.
Ve stavebnictví je sklo broušeno na speciálních pracovních stolech posetých plstí. Uděláme to snáze. Najděte dveře rovnoměrně v bytě, vyjměte je ze závěsů a položte je na jednu stranu okenního parapetu, druhou na stůl. Odstraňte držadlo. Takže máme dobře osvětlený pracovní stůl. Pomocí tužky a pravítka nakreslete na dveře několik příčných a podélných čar. Položte sklenici na pracovní stůl. Přineste rám, který vyžaduje zasklení, změřte vzdálenost mezi záhyby v horní a dolní části rámu, odečtěte 3-4 mm od mezery. Nyní odložte vzdálenosti stranou od skla a odřízněte je pomocí řezačky skla. Zkombinujte značky získané na skle s některou z čar nakreslených na pracovním stole.
Muž se silnými prsty drží řezačku skla jako tužku, ostatní - drží celou rukojeť v pěst, sekací část dolů, s palcem nahoře.


Řezačka skla je umístěna kolmo na sklo. Řez musí být držen od hrany k hraně. Okraje skla musí být proříznuty. Je nutné silně přitlačit řezačku skla, aby nedošlo k rozdrcení skla. Čára řezu by měla mít jasnou stopu a neměla by být přerušována. Pokud stříháte poprvé, položte vedle ní rovnou, členitou kolejnici a podél ní ji ořízněte (jako tužka na pravítku).


Řez to! Musíte ji řezat odvážně, sklenici chvějících se rukou se nelíbí.


Po provedení řezu sklo nasaďte na okraj stolu tak, aby řez vyčníval 2-3 cm za okraj, poklepejte na něj zespodu pomocí řezačky skla.Uvidíte, jak trhlina roste. Sklo posuňte tak, aby se řez shodoval s okrajem stolu. Levou rukou přitlačte sklenici ke stolu. Vpravo, v rukavici, vezměte sklenici za okraj a ostře zatlačte. Rozbije se podél linie řezu.


Zkušení sklenáři obvykle obejdou bez kolejnice a bez klepání. Mají jednoduché schéma: označí to, položí je podél čáry, oříznou ho, přesune k okraji stolu a odlomí.
Brýle se nemusí bát, jedná se o poměrně odolný materiál. Přistupujte ke sklenici odvážně a poslouchá vás.

Pokud potřebujete odlomit úzký proužek, nepřerušujte jej rukama, kleštěmi. Veškeré práce spojené s přepravou skla (nákup, přeprava atd.) By měly být prováděny pouze s palčáky.


Po řezání skla a ve výšce je třeba jej vložit. U dřevěných pojiv je sklo vloženo na tmel a zasklívací korálky (obr. 15).

alt

Korálek je podélně řezán nožem nebo pilkou s malým zubem. Hřebíky musí být kladeny lehkým kladivem. Kladivo by mělo sklouznout po skle. Pokud kladivo zvednete ze skla, může být při nepřesném úderu rozděleno.
Části pahýlu vyčnívající nad rámem jsou hoblované.
Stejným způsobem se vkládá tmel. Nejprve jsou záhyby vyplněny tenkou vrstvou tmelu. Sklo se vloží a přitlačí 3-4 hřebíky na každé straně. Pak je vše opět potřeno tmelem.


S velkým množstvím skleněných prací označte rámy a křídla tužkou. V opačném případě budete hledat dlouhou dobu, z jakého okna toto nebo tu křídlo.
Jak přepravovat sklo? Sklo se přepravuje pouze ve svislé poloze. S malými listy a malými objemy jsem přepravoval sklo na sedadle spolujezdce v roce 2005 auto. Položil sklenici, pak se opatrně posadil a stiskl sklenici zády. Jeli do vzdálenosti 50 km.

alt

Okno je významným zdrojem tepla a ztrát. Chcete-li v domě zůstat v teple a snížit hluk z ulic, můžete provést trojité zasklení. Chcete-li to provést, musíte ve vnějším rámu okna vybrat čtvrtinu 1,5 x 1 cm (obr. 16). Čtvrtina vybrat sekáč. Na dlouhé části rámu lze vybrat čtvrtinu pomocí ruční kotoučové pily. Rohy si však stále musí vybrat sekáč. Nebo rozložte rám. Ale existuje i jiná cesta. Jen šijte čtvrtinu (obr. 17).


Souhlasíte, že je mnohem jednodušší oříznout lištu, než pracovat se sekáčem. Tyč může být položena na vrstvu tmelu, aby se zabránilo vyfukování a nehty nehty.
Předvídám námitku pánů - šitá čtvrť je neestetická. A pokud osoba nikdy nedržela v ruce dláto? Vybere si takovou čtvrtinu, že se stane „ideálem“ estetiky. Takže s prknem možná vyjde krásněji.


S druhým sklem bude rám mnohem těžší, takže není na místě vkládat do rohů kovové okenní rohy a přidávat třetí závěs.

0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
1 komentář
pilulka
Velmi zajímavý a podrobný článek! Určitě pomocí těchto doporučení můžete okna zasklít sami. Pouze v zemi, protože nyní se všichni snaží do městských bytů vkládat dvojitá okna.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...