» Pro garáž »Konstrukce rámové garáže

Konstrukce rámové garáže

Konstrukce rámové garáže

Autor tohoto workshopu získal nový domov a narazil na problém údržby. v garáži, která se nacházela na území. Za prvé, garážová vrata byla malá na výšku. Za druhé, závod byl příliš úzký a nebylo možné nasadit auto v pravém úhlu.

Od opuštění nafty bylo zapotřebí jiné řešení auto na ulici za deště by byl sníh a mráz svatokrádež.

Autor provedl přípravu projektu a dospěl k závěru, že garáž by měla být dřevěná, rámová konstrukce. Kromě toho, určitá částka šla na nákup místa, oficiální provedení dokumentů, protože bylo plánováno provedení všech stavebních prací v souladu se zákonem. Výhodou tohoto návrhu je, že struktura je rám, tj. Dočasná, takže nevyžaduje zvláštní dokumentaci.

Kromě toho je konstrukce relativně lehká, existuje srovnání s dalšími možnými možnostmi. Ale to je velké plus pro stavbu nadace.

Okamžitě určete řezivo, které plánujete použít, protože je to skutečná šance na záchranu. Můžete použít použité materiály, rozebrat starou stodolu, víceméně i tyčí s rovným povrchem vybraným na stroji. Tyto sloupy mohou být použity jako krokve a vertikální sloupky na zdi. Nákup nového řeziva mění design z ekonomického na velmi drahý. Mějte na paměti.

Materiály:
- paprsek vhodné sekce;
- desky pro obklady stěn;
- deskový materiál pro lemování stropu;
- dřevěné lamely;
- izolace stěn a stropů;
- kovová střecha;
- podlahové desky;
- beton pro nalití základu a potěru;
- vlnitá lepenka a závěsy pro brány;
- rohy, kanál, kovová trubka;
- spotřební materiál: hřebíky, šrouby, šrouby;
- těžba a barva;
- hydroizolace filmu;
- střešní materiál.

Nástroje:
- bruska;
- kruhový;
- skládačka;
- míchačka na beton;
- šroubovák;
- malířské potřeby.

Krok 1: Budování nadace

Potěr pod garáží provedli dva lidé. Můžete to zvládnout, ale bude to trvat mnohem déle. Pokud jde o náklady na přípravu webu a dodání materiálu, bylo na to vynaloženo celkem 250 $. To zahrnuje sběr odpadků, jakož i nákup a dodávku cementu, štěrku, písku a nákup výztužné sítě pro posílení úseku potěru, podél kterého vůz jede do garáže.Autor navíc získal místo a kovovou garáž, která ho stála dalších 750 dolarů.

Pro podepření spodních tyčí podél obvodu potěru umístil autor kování, ke kterému přivařil kovový roh 70 mm a kanál vpředu. Pokud žijete v oblasti, kde vám úroveň srážky nedělá strach v období podzim-zima, budete stačit na úroveň podlahy. V jiném případě může být obvod základu mírně zvětšen a použit k instalaci hlavního rámu. V případě potřeby lze betonový základ opatřit speciální kompozicí, která jej do určité míry chrání před navlhčením. Ve většině případů však při výstavbě garáže budou takové náklady zbytečné.

Během lití se ujistěte, že strany obdélníkového základu zůstávají stejné. Zkontrolujte úhlopříčky a délku stran, dokud si nejste jisti, že je vše hladké. Úkolem můžete usnadnit bodování a vytáhnout kabel.


Krok 2: Instalace rámu garáže

Jako hydroizolace se na nosník pod trámem položí střešní krytina, což obvykle stačí, když mluvíme o dílnách, garážích a technických místnostech. Ale pro věrnost jsou všechny spodní tyče zpracovány těžbou. V tomto případě je těžba nejdostupnějším a nejlevnější kompozicí na ochranu dřeva před rozpadem.

Dolní nosník má průřez 120 x 120 mm. 100 mm je limit, pod kterým byste neměli spadnout. V tomto případě však byla garáž plánována s působivou velikostí - 5,7 x 3,9 m. Pro tuto oblast se rozměry paprsku ukázaly jako optimální. Pro posílení konstrukce a bezpečnější upevnění rámu je spodní postroj připevněn k základu velkými šrouby, které jdou do betonu 10 cm.

Svislé stojany rámové konstrukce byly autorem připevněny na půl stromu. Za tímto účelem byla ve spodním postroji vybrána drážka. Samotné stojany byly namontovány na hmoždinky, které autor vyřízl z bukové tyče o průměru 25 mm, speciálně pro tento účel zakoupené. Délka hmoždinek je v tomto případě 20 - 25 mm. Autor vyvrtal díry pro hmoždinky pomocí vrtačky na pero a konvenčního domácího vrtáku. Pro snadné připojení a jejich ochranu byl do otvorů nalit olej.

Pro výrobu rohových a středových sloupů použil autor tyč s průřezem 100 x 100 mm. Aby se ušetřily peníze, byly všechny ostatní stojany tenčí - do 50 x 100 mm. Ve schématu jsou rámy klíčů označeny červeně a pomocné rámečky modře. Ve vodorovných prvcích rámu jsou pomocí skládačky proříznuty dna a horní drážky hluboké 15 mm. Jedná se o drážky pro vertikální podpěry fixované hmoždinkami (viz foto).

Poté, co je základna rámu připravena, by měla být zesílena výztuhami a také nainstalovat propojky a boxy pod okny, pokud jsou plánována. Při instalaci vstupních garážových vrat pečlivě změřte svislice.


Krok 3: Instalace střechy

Než začnete s obkladem zdi, měli byste vybavit střechu. V takovém případě můžete provést všechny následné stavební práce bez ohlédnutí za povětrnostních podmínek.

Pro výrobu krokví a podlahových trámů použil autor tyč s průřezem 60 x 120 mm. Délka nosníku byla 6 metrů, takže sklon střechy byl každý 3 m. Pokud je to možné, mohou být farmy smontovány na zemi, změřeny všechny úhly, úhlopříčky a poté nainstalovány na střechu. Autor však tento úkol fyzicky nezvládl, takže jsem musel dělat vše přímo na střeše. Ale v tomto případě budete potřebovat asistenta. Navíc, pokud nemáte žádné předchozí zkušenosti se stavbou střech.

Horní bedna pod střechou. Pro střešní krytinu použil autor plechy. Jedná se o jeden z nejdostupnějších, praktických a optimálních materiálů z hlediska ceny a kvality. Kromě toho je vhodné s ním pracovat a zastřešení lze provádět samostatně, pokud se přizpůsobíte, jak by mělo.Plechy jsou upevněny kovovými šrouby. Použijte gumové podložky, aby se zabránilo vniknutí vody do montážních otvorů.

Autor položil filmovou izolaci na bednu. Určitě to nebude zbytečné. Tím může být dokončeno uspořádání střechy. Později ji můžete izolovat a vyrazit jej deskami nebo jakýmkoli dostupným listovým materiálem, jako je OSB nebo dokonce dřevovláknitá deska.


Krok 4: Obklady stěn, podlahy a stropy

Pro opláštění stěn garáže použil autor ozdobnou desku. Nebral si ubikace sám, protože bez stroje, jen s pomocí domácích nástrojů, by to trvalo příliš mnoho času. Místo toho dal desky do truhlářské dílny. Takto připravený břidlicovou deskou autor obložil vnější stěny garáže. K upevnění použil hřebíky 70 mm. Za tímto účelem se však doporučuje vzít pozinkované hřebíky nebo samořezné šrouby.

Jako podlahovou krytinu vybral autor desky o tloušťce 30 mm. V podmínkách vysoce kvalitního potěru nesmí být použita hydroizolace pod dřevěným nátěrem, zejména proto, že se jedná o garáž.

Autor také uspořádal a izoloval strop. Používejte desky ze skleněné vlny nebo role ze skleněné vlny. Expandovaný polystyren je ideální pro izolaci stropu. Je odolný a praktický, je to jeden z nejlepších dostupných izolátorů.

Autor použil staré dřevotřísky k izolaci stěn garáže zevnitř. Z nich vyrobil vnitřní okenní rámy.Krok 5: výroba a instalace garážových vrat

Protože úkol byl nastaven tak, aby ušetřil co nejvíce peněz, bylo rozhodnuto vyrobit si garážová vrata samostatně, a dokonce i z toho, co bylo po ruce. A to je vlnitá lepenka, která byla menší, než bylo požadováno. Zpočátku bylo plánováno utrácet 7 m2 plošného materiálu na bránu. Paluba byla pouze 6 m2. Po výpočtech se autor rozhodl nastavit listy vodorovně. Není to tak praktické, ale bez dodatečných nákladů na materiály.

Pro rám brány a výrobu můstků autor zakoupil trubku 40 x 20 a 20 x 20 a svářečské práce provedl sám. Byly měřeny úhlopříčky rámu a teprve poté svářecí propojky svařil. Všechny svary by měly být vyčištěny a rám připraven k natření.

Autor použil jednoduché smyčky. Nainstaloval smyčku na čtverec a přivařil k ní desku, aby udržel rovný úhel. Metoda se vyplatila. Aby se závěsová deska zarovnala, autor vyřízl drážky na sloupcích. Poté zbývá posílit design šátky a nainstalovat zámky.
Výsledkem je, že garáž 5,7 x 3,9 m s výškou stěny 2,5 m stála autora 1 200 $ v úsporném režimu, s přihlédnutím k nákupu místa a nákupu kovové garáže.
6.5
9.5
7.5

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...