» Materiály » Metal »Odlévání šperků. Do-it-yourself pochmurný prsten

Odlévání šperků. Do-it-yourself pochmurný prsten

Zdravím obyvatelům našich stránek!
Původním cílem autorky kanálu YouTube z Bonn Factory bylo provést experiment, současně nalít 2 roztavené kovy do jedné formy a zjistit, co z toho vyplynulo. Nakonec se ale rozhodl podrobně ukázat celý proces od simulace po zpracování.


Autor také připouští, že některé z jeho metod k dosažení cíle se liší od metod učebnic, takže tento domácí produkt by měl být považován za umělecké dílo.

Jako základ bylo rozhodnuto vzít prst 21. velikosti jako nejoblíbenější v praxi. V důsledku smrštění kovu po odlitku se prsten zmenší o polovinu, ale díky jeho silným stěnám jej můžeme roztáhnout na tři velikosti.

Aby vosk ležel na ráži rovnoměrně a bezbolestně z něj odstraněn, musíte kov mírně zahřát a použít vosk na uvolňování. Poté krátce ponořte prst do roztaveného vosku a odstraňte jej, nechte vosk trochu ztuhnout a opakujte operaci, dokud není dosaženo požadované tloušťky vrstvy.Potom nožem přerušíme přebytečné toky. Z tohoto prázdného uděláme skartování našeho prstenu. Pravděpodobně se divíte: proč je to nutné, protože vosk už má hotový vzhled? No ano, to je. Autor ji dokončil v době odstranění silikonové formy. Dovednosti modelování však nezůstávají v klidu a pokaždé, když řezací nástroj v autorově ruce leží stále více a více sebejistěji, oko pozoruje více detailů a dokonalost není omezena. Z těchto důvodů musí být prsten před nalitím upevněn, aby byla dlaha harmoničtější a detaily lebky výraznější.

Podívejte se, jak se tvar mění. Autor mírně změnil oko a chrámy, stejně jako úhel obličeje a přidal hmotu vosku pod čelist.


Před námi čekáme na práci s nosem a zdokonalení detailů, nakreslení textur a linií růstu kostí a přidání všech nezbytných dutin. Autor si také myslel, že by tento střep udělal úplně bezzubý. To nikdy předtím nedovolil, takže tento prsten není jen ojedinělý v tom, že autor, stejně jako všechny ostatní prsteny, to dělá ručně, počínaje pouze návrhem, v mistrově praxi nikdy nebyly takové bezzubé případy.Pamatujete, autor se rozhodl doplnit 2 kovy najednou? Proto se ukázalo takové uspořádání prstence s takovým počtem vtoků rovnoměrně vhodných pro všechny části prstence z jednoho velkého.


4,3 gramu váží náš vosk pomocí vtoků, což znamená, že k naplnění celého systému potřebujeme celkem 43 gramů kovu.
Naplňte banku formovacím materiálem a nastavte ji na kalcinaci. Proces plnění se stal velmi vzrušující pro mistra, doslova před zvýšením pulzu. Tolik se toho procesu zúčastnil a staral se o něj. Mistr a asistent museli současně zahřát 2 kelímky s kovy a současně je nalít. A do tohoto experimentu nalejeme cupronickel a mosaz. Jedná se o 2 slitiny mědi, které by měly být navzájem dokonale legovány. Všechno muselo být provedeno rychle a rozhodně.
Tady je to výsledek.

Nebylo ideální nalévat kovy současně, takže většina prstence se stala mosazou a pouze na povrchu lze vidět niklové stříbrné skvrny, z nichž většina bude během leštění vymazána. Obecně byla získána zajímavá světle žlutá slitina. Je také zajímavé, že většina niklového stříbra je vidět na vnitřní straně prstencové dlahy, kde je téměř vše pokryto vrstvou šedého kovu, ale opět jen povrchně.

Po mechanické práci s kroužkem jej odmastěte zahřátím na červenou a snížením do vody a nechte jej chvíli zůstat v ultrazvukové lázni.

Potom, aniž bychom se dotýkali rukou, aplikujeme sírovou mast a také ohřejeme prsten hořákem.


To je pro dnešek vše. Děkuji za pozornost. Uvidíme se brzy!
Video:
6.8
8.8
9.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...