» Technika » Technika C / x »Traktor" COM "

Traktor "COM"

Traktor

Kdysi dávno stálo na autorském dvoře starý VAZ 32101. Stála a dlouho zabírala místa, zatímco oprava tohoto automobilu by byla příliš nákladná a ne praktická, ale je škoda zlikvidovat. S ní se však muselo ještě něco udělat, protože místo ve dvoře, které se stalo ještě nepoužitelnějším, nebylo vůbec tím, co by autor chtěl pro tento stroj. Proto se na jeho základě rozhodl vyrobit traktor, který by byl užitečný v domácnosti, zatímco úkolem bylo utrácet co nejméně peněz na další součásti a přitom vybírat slušný traktor.

Autor se tedy rozhodl pokračovat ve výstavbě plánovaného zázračného stroje. Připomeňme ještě jednou, že úkolem nebylo, jak vyrobit velmi dobrý traktor a jaké detaily by bylo lepší použít, ale jak sestavit něco užitečného z existujících váz vázy 32101, omezený počet dílů a rozpočet.

Sestavený traktor má následující rozměry: délka je přibližně rovna 4 m 85 cm a šířka základny je přibližně 2 m 40 cm.

Materiály, sestavy a části, které se autor rozhodl použít při konstrukci tohoto traktoru:

1) přepravní skříňka od auta Niva
2) přední hnací hřídel také od společnosti Niva
3) hlavní podrobnosti z vazby 2101
4) zlomeninový uzel byl autorem svařován nezávisle
5) 1300 kol
6) převodovka z vazby 2108
7) převodovka od UAZ

Nyní porozumíme schématu hlavních konstrukcí tohoto traktoru a také zvážíme, jak autor toto zařízení postavil.

Podrobněji zvažte konstrukci lomového uzlu tohoto terénního vozidla:

Při montáži se autor řídil prototypem terénního vozidla na 2 převodovkách od ZAZ s možností stříkačky, což jsem našel na fóru v dokončených projektech terénních vozidel. Na konci tohoto článku bude uveden odkaz na fórum používané autorem.


s první verzí sestavy terénního vozidla dostal autor auto velmi podobné normální Nivě, pokud se podíváte na převodové poměry převodovky.
Proto vyvstala otázka změny v designu, jinak nebude možné umístit plánovaných 1300 na 500 kol na auto, protože jednoduše nebude tahat nic víc než pneumatiky z "býka" R16.
Proto bylo rozhodnuto nainstalovat převodovku z VAZ 2108, aby nedošlo ke stížnostem na spolehlivost systémů tohoto terénního vozidla.

Podle předpokladů zkušenějšího výrobce terénních vozidel na fóru by karakat s pneumatikami 1300 x 500 měl být při používání převodovky z VAZ 2108 vynikající spolehlivost a cross-country schopnosti, zatímco konstrukce mostu vydrží zatížení.

Proto autor začal hledat možnost instalace převodovky z VAZ 2108 na motor z VAZ 2101, protože nákup motoru od VAZ 2108 nebyl součástí plánovaného rozpočtu na toto auto.

Abychom pochopili, jak kombinovat podobný design dohromady, autor se rozhodl prostudovat umístění hor a také všechny možné praktické způsoby implementace takových řešení. Převodovka z VAZ 2108 má 5 montážních otvorů, pokud se podíváte na skříňku ze strany motoru, pak jsou zde 2 montážní otvory vpravo, vnitřní pro 083 a vnější pro 01-06 a pro vstřikovací motory je k němu také připojen zapalovací modul. Zní to poněkud komplikovaně, proto pro lepší pochopení budou níže uvedeny fotografie implementace této metody upevnění:Zatímco hlavní kola nebyla dodána, autor provedl několik testů na konvenčních. V důsledku toho bylo zaznamenáno, že úhel opakování je malý a srovnatelný s Lada, ale pouze na čisté silnici. Například ve sněhu, například 15-10 cm, se světlý zadek zase otáčí jako koště a nechutně se otáčí.

Proto se autor při čekání na dodávku velkých kol uchytil s instalací na traktoru. Ukázalo se, že kamery jsou nekonzistentní, což spočívá v tom, že vzhledem k velké hmotnosti přední části terénního vozidla jsou vybočeny z řetězů, takže autor začal hledat další řešení pro boty svého vozu.

Viděl řešení buď v hvozdích nebo v pneumatikách od Shain.

Mezitím terénní vozidlo začal získávat podšívku:


Na terénní vozidlo, které je schopné zvedat 30 cm, byl nainstalován skládkový kbelík. Jeho upevnění je založeno na dvou šroubech m 12. Také se může pomocí dvou smyček f 30. otáčet systém kbelíku. Instalace a konfigurace jsou provedeny během několika minut, pro použití podobného zjednodušeného schématu řízení kbelíku.


Autor také zvážil a pokud možno provedl úpravy sklápěče. Byla zvážena možnost zkrácení rámu tak, že končí bezprostředně za mostem, jakož i příčný nosník, na kterém byl namontován závěs těla. Závěsy se instalují do těžiště těla nebo s malou odchylkou dozadu. Takové schéma zjednodušuje vykládku, tj. Při uvolnění držáku karoserie ji jen mírně zatlačte a díky posunutí těžiště se převrátí. To je přesně způsob, jak to autor původně chtěl, ale změnil názor, protože úhel elevace není příliš velký a je příliš obtížné posunout most a vidět kardany.

Autor také zvažoval možnost posílení místa zlomeniny změnou polorámců lichoběžníkem. Protože příčný paprsek pracuje na kroucení, čím kratší a tužší, tím lépe. Kromě toho je tímto přístupem možné zvýšit spolehlivost konstrukce jednotky bez jejího vážení.

Vypadá to, že terénní vozidlo se změnilo na nová kola:


V průběhu testování se ukázalo, že pro odklízení sněhu si nedokážete představit nic lepšího než řetězy pro toto terénní vozidlo.
Takto se terénní vozidlo stará o všechna vylepšení:

Pro několik let provozu nevznikly problémy s lomovou jednotkou, a to navzdory skutečnosti, že reduktor z pole zvracel dvakrát, poté byl nahrazen UAZ.
Sbírky: Traktor
10
8
8

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...