» Technika » Všechna terénní vozidla » Kolové »Hybridní OKI a NIVA na pneumatice

Hybridní OKI a NIVA na pneumatice


Daný terénní vozidlo je jakýsi hybrid založený na autě Oka a Niva. Autor se rozhodl vyrobit spolehlivé terénní vozidlo se zvýšenou běžkařskou schopností a dostatečnou kapacitou pro přepravu několika cestujících, stejně jako vybavení a zásoby. Terénní vozidlo se ukázalo s následujícími parametry: výška je 210 cm, délka je asi tři metry, šířka podél okrajů kol je 190 cm.

Materiály, mechanismy, nástroje a podrobnosti použité autorem k vytvoření tohoto modelu hybridního terénního vozidla:

1) Motor z auta Oka
2) Přenosová skříň z automobilu Niva
3) kovové převodovky z klasického AvtoVAZ
4) CV klouby z kukuřičného pole
5) vzduchovod z 31. Volhy
6) zvlnění také z plynu 31
7) kloub řízení z kukuřičného pole
8) rozbočovač od Niva
9) dvouřadé ložisko
10) převodovka z vozu Oka
11) trubka o průměru 40
12) mosty od UAZ
13) pneumatiky Shain

Stejně jako mnoho dalších méně významných detailů.

Zvažte specifika a hlavní body a obtíže při vytváření tohoto terénního vozidla, se kterým se autor setkal.
Sestava kola pro terénní vozidlo:Rám terénního vozidla byl vyroben:


Instalovaná kola:

A sedadla:


Na rám terénního vozidla byl nainstalován motor a převodovka z převodovky Oka a Nivovskaya. Za účelem zkombinování do jediného mechanismu použil autor kovové převodovky z klasických automobilů AvtoVAZ, které přepracoval pod SHRUS od stejné Nivy. Výsledkem byl převodový poměr 4.1. Protože provoz terénního vozidla nabízí obtížné terénní podmínky, autor se rozhodl provést nezávislé zavěšení přední a zadní nápravy.

Instalován byl také plynovod 31, který autor zakoupil v gumárně v jeho městě.

Dále autor začal pracovat na přípravě konstrukce terénního vozidla pro montáž kol značky Shain. Pro tyto účely byla zkrácena řídicí páka Nivova, což mu umožnilo dostat se do kotouče kola. Autor se také rozhodl brousit náboje a pěsti pod dvouřadé ložisko.

Zajímavé je, že autor přistoupil k vytvoření hřídele z pohonu převodovky do převodovky: na převodovku Oka byla použita trubka o průměru 40, 3,5 CV kloubu a poté na převodovku z Nivy.
Řadicí stupeň byl plně půjčen od Oka.

Autor se rozhodl nainstalovat sedadlo řidiče do středu auta, takže řadicí páka je téměř rovná a řazení je snadnější. Jediné minus tohoto uspořádání je, že se rychlostní stupeň mění v opačném pořadí, než je obvyklé u Oka. Rovněž byla zvážena možnost s volantem od VAZ 2108, není drahá a udržovatelná.

Vzhledem k tomu, že sedadlo řidiče je ve středu, bylo uvolněno mnoho prostoru pro různé prostory a zadní sedadlo má standardní sedadlo pro dva cestující. Autor původně plánoval připojit k tomuto snímku tělo od Oka, ale tento podnik se nevyplatil. V zimě je v plstěných botách a bundě dostat se do podobného těla a dokonce i se sedadlem řidiče uprostřed je docela problematické. Proto bylo použito jiné schéma, které vám umožní nastoupit do auta v plné výšce a neomezuje pohyby.


Opláštění kovových rámů terénního rámu vozidla:


Byly také nainstalovány dveře speciálního designu.


Další fotografie konstrukce terénního vozidla:

Na některých fotografiích konstrukce terénního vozidla si můžete všimnout nedostatků mechanismu v zákulisí výběru rychlostního stupně, který se nachází uvnitř převodovky od Oka. Byly také nedostatky v řízení, které způsobilo rozbití a řízení, které při používání pneumatik Shain zcela zásadně ovlivnilo styl jízdy a integritu konstrukce terénního vozidla. Ale protože většina technologických řešení byla původně vyráběna na lepení, umožnilo to upřesnit konstrukci terénního vozidla a odstranit významné nedostatky.

Autor zejména namísto změny kloubů řízení zvažoval možnost instalace můstků z UAZ, protože přední zavěšení nivy se v kombinaci s paprskem příliš neliší, ale spolehlivě ztrácí na můstku z UAZ.

Namísto nehybného rohu byly na horní rameno namontovány čtyři segmenty, které byly dotaženy šrouby, které se obtížně ohýbají a pomohou posílit design terénního vozidla.

Výsledkem bylo, že když autor dokončil hlavní vylepšení terénního vozidla, přistoupil k testům v plném měřítku, které ukázaly všechny silné a slabé stránky tohoto vozu. Během zkoušek byla zaznamenána vynikající běžecká schopnost ve sněhu, ke které jsou Oise a Niva velmi daleko. Motor z Oky se plně vyrovná se svými povinnostmi, pokud není cílem rychlé jízdy nebo dlouhých výletů. Autor se úspěšně vzdálil od druhého rychlostního stupně, po kterém ve čtvrtém terénním vozidle sebejistě překonal všechny překážky. Maximální rychlost, jak již bylo uvedeno, není silným bodem tohoto modelu terénního vozidla, ale 40 km / h pro motor při 4000 ot / min nestačí. Proto autor v budoucnu plánuje nahradit motor z Oka něčím silnějším a spolehlivějším, ale dosud se rozhodl jej použít před nějakým druhem kritického selhání. Autorovy obavy jsou v zásadě založeny na tom, že je vášnivým rybářem a rád loví ryby až 100 kilometrů od domu, a takové dlouhé cesty nemohou ovlivnit motor s nízkým výkonem od Oky.

Autor v zásadě plánuje po výměně motoru odstranit převodový kufřík, díky tomuto rozhodnutí chce dosáhnout terénního vozidla jak trakce, tak rychlosti. Autor také bere na vědomí vynikající běžecké schopnosti poskytované Shainovými koly.
Hybridní OKI a NIVA na pneumatice

Autor tohoto terénního vozidla „KENT“ z města Kamyshin v oblasti Volgograd.
9.3
6.3
5.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
3 komentář
nuda Práce je obrovská, ale o co jde? Nebylo snadnější nasadit (přizpůsobit) nízkotlaké pneumatiky na stejnou Nivu? Koneckonců, všechno to rozrušení se nijak výrazně nezměnilo, pokud jde o provozní parametry vozu.
Redukce z klasického mostu. Tak na Nivu.No, muž přeplnil to obtěžované: biggrin:
Já sám nechápu, co je „kovová převodovka z klasického AvtoVAZ“?

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...