» Z webů » Speciální »Domácí vrtačka s motorem z hoverboardu, elektromagnetickým držákem a baterií

Domácí vrtačka s motorem z gyroskopu, elektromagnetickým držákem a baterií
V článku „Instalace bezkartáčového motoru poháněného bateriemi“ na vrtacím stroji jsme se již s tímto mistrem z Pákistánu setkali. Jak název napovídá, hlavní upgradoval vrtací stroj tím, že do něj nainstaloval další motor. Navíc motor pocházel z gyroskopického skútru, a on napájel baterii.

Tentokrát mistr provede vrtací stroj „od nuly“. Funkce tohoto stroje:
-Mobilita. Stroj lze snadno přemístit na jiné místo.
- Fixace. Stroj je držen elektromagnety.
-Battery poháněné.
- Elektromotor z hoverboardu.

Nářadí a materiály:
Gyro-koloběžka;
- šroubovák;
- Klíče jsou zámečnické;
-Vrtné sklíčidlo;
-Vrtání;
-Svařovací stroj;
-Fastery;
-Paint;
-USHM;
-Wire;
- Konektory;
- deska s plošnými spoji;
- počítač se softwarem;
-Nippers;
-Solding příslušenství;
-Kovový plech;
- Svorky;
-Vrták;
-Shlifstanok;
-Switch;
-Profil;
-Bojení;
-Hliníkový pás;
-Metal kruh;
-Šroubovák;
-Drátový drát;
Epoxidová pryskyřice;
- Hexagon;
-Montážní desky;
-Springs;
-Elektronický regulátor rychlosti;
-Lithiová polymerní baterie;
-Switch;

Krok 1: Demontáž Hoverboardu
Jako motor pro vrtací stroj použije master bezkartáčový bezkartáčový motor. Taková zařízení s 6,5 palcovými koly se v Číně vyrábějí hromadně a podle mistra v jeho zemi není problém se zařízením pro nečinnost. Motory jsou umístěny uvnitř samotných kol a mají přímý pohon, což znamená vůbec žádnou převodovku. Jedná se o bezkartáčové motory a mají velký točivý moment.

Nejprve mistr demontuje skútr na gyroskopu a demontuje motor / kolo.

Vrták je plánován tak, aby byl nainstalován přímo na přední straně motoru, ale předtím, než to uděláte, musíte jej rozebrat. Na zadním panelu je šest šroubů, odšroubovali jsme je.
Motor / kolo má čtyři části: stator, rotor, desku a pneumatiku. Pneumatika není nutná a hlavní pneumatika ji odstraní.


Krok 2: Nainstalujte sklíčidlo
K upevnění kazety k motoru používá hlavní desku železný kov.Deska je vystředěna vzhledem k přední části motoru. Montážní otvory jsou vyvrtány v desce a na přední straně motoru. Pak musí být kazeta přivařena přesně ve středu desky. Svařte místo pro svařování. Zašroubujte desku s kazetou do motoru.

Krok 3: Navíjení
Tento typ motoru má 27 cívek. Motor je třífázový, každá fáze má tři sady tří cívek. Všechny sady fází jsou zapojeny do série. Chcete-li dosáhnout nejlepšího výkonu, průvodce znovu provede připojení a provede paralelní připojení.
Aby se zjednodušila instalace, objedná hlavní deska desky plošných spojů na známém čínském webu.

Před instalací desky musíte určit sady související s každou fází. Master je označil papírovými páskami a symboly R, Y, G označují červenou modrou a zelenou spojenou s každou fází. Poté na svačinu svačinu. Odstraňuje povlak na navíjecím drátu.
V této fázi se musíte ujistit, že počáteční bod každé cívky odpovídá počátečnímu bodu odpovídající fáze, zatímco koncové body všech sad patřících do každé fáze budou spojeny a zkratovány na desce s obvody. Master pájí vodiče k desce plošných spojů. Master přivedl konce fází drátem skrz dutou hřídel motoru.


Čtvrtý krok: detaily rámu stroje
Pro výrobu vrtacího stroje používá velitel kovový plech o tloušťce 6 mm. Šířka listu je 15 cm, a to je šířka vrtačky. Při výrobě čelního panelu, bočnic a magnetické destičky Master odřízne obrobky.

Domácí vrtačka s motorem z gyroskopu, elektromagnetickým držákem a baterií

Pro připojení všech detailů používá master 22. čtverec.

Vrtání montážních a technologických děr v obrobcích.

Řezá vlákno.


Krok čtyři: Malování
Všechny kovové části jsou poté vyleštěny, omyty a natřeny.


Sedmý krok: montáž rámu
Při konstrukci stroje používá master hliníkové vodítka a rozpěrky.


Jakmile nátěr zaschne, pán sbírá postel pomocí šestihranných šroubů. Nejprve nastaví přední panel na místo a poté malou kovovou lištu. Později bude tato lišta držet elektromagnetickou desku.Dále, pro svislý pohyb motoru, master používá lineární ložiska 15 mm a dvojici lineárních ložisek. Obvykle se používají v těžkých průmyslových strojích, jako jsou CNC a soustruhy, a mají dobrou nosnost. K zajištění vůle mezi konstrukcí a bubnem motoru používá hliníkové vzpěry. Instaluje také lineární vedení na kovové tyče, instaluje lineární ložisko a montážní desku motoru.


Krok osm: Elektromagnety
Při použití elektromagnetů bude vrtací stroj držen na kovovém povrchu obrobku nebo stolu. K výrobě používá velitel kovovou desku o tloušťce 6 mm a tři kovové tyče oříznuté na délku 22 mm. Je nutné přesně nastavit délku tyčí (jader), právě s nimi se elektromagnet „přilepí“ na kov. Mistr vyvrtá díru do tyčí a odřízne nit.
Protože se mistr rozhodl pro tento vrtací lis použít lithiovou baterii 6S, má cívka téměř 22,2 V. Po několika výpočtech se usadil na magnetické cívce se jmenovitým výkonem asi 100 W (22,2 V a téměř 5 A). K navíjení cívky používá 100 gramů měděného drátu smaltovaného 27 gauge (0,361 mm) na každém jádru.
S pomocí vrtačky navíjí mistr tři cívky.

Pro ochranu cívek před poškozením kovovými hoblinami, ke kterým dojde během vrtání, nastaví master kolem cívek tvar a vyplní je epoxidovou pryskyřicí.

Po ztuhnutí pryskyřice se plast odstraní a deska se natře.


Nyní můžete na stroj nainstalovat elektromagnet.


Všechny tři cívky jsou zapojeny paralelně a společně spotřebují asi 5 A při napětí 22 V a elektromagnet je velmi silný. Master jej testoval na 6 mm kovové desce a nemohl ani pohybovat zařízením, ani jej odpojit od plechu, když bylo na cívky přivedeno napětí.

Krok devět: montáž a instalace motoru
Master sestaví motor a nainstaluje ho na stroj. Motor se perfektně hodí do středu lineárních vedení s mezerou 2 mm na obou stranách.

Krok 10: Pero
Pro svislý pohyb motoru potřebujete rukojeť. Mistr vyrobí rukojeť ze šestiúhelníku a upevní ji pomocí upevňovacích prvků vyrobených z kovové desky. K návratu kliky a příslušně motoru do původní polohy jsou nainstalovány dvě pružiny.

Krok jedenáct: Elektronika
Master používá ESC k ovládání motoru. Rychlost je řízena testerem serva.
Kromě toho používá k napájení magnetických cívek přepínač 20 A SPST. Vstup pro ESC a cívku je připojen ke konektorům XT-60.

K napájení vrtačky se používají dvě lithium-polymerové baterie 3s 5200 mAh, které pracují při rychlosti vybíjení 30 ° C. Na tyto baterie může stroj nepřetržitě běžet 15 minut.
Krok dvanáctý: Testování
Mistr je s výsledkem velmi spokojen. Stroj se ukázal kompaktní a ne těžký. Použití elektromagnetů nám umožnilo nebát se toho, že by upadl v důsledku nesprávného těžiště.

S pomocí servo testeru lze přesně regulovat rychlost otáčení. Mistr začal vrtat otvorem 5 mm a dokončil otvorem 22 mm. Stroj s touto prací odvedl skvělou práci.

Celý proces výroby takového stroje lze vidět ve videu.
2
9
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
11 komentáře
Korolev,
Nevím, jak někdo, ale v našem městě před pár lety, když řídíte nebo míjíte popelnice, jste často mohli vidět ledničku, televizi, nábytek jiného starého ... A teď to tak není. Všechno se shromažďuje a recykluje. Dokonce i lilek pro domácí mazlíčky.

Vím, že jeden, nebo spíše dva bratři, jsou v této záležitosti bohatí. Na kamionu obcházejí kontejnery několikrát denně u domů a odvezou všechno, co je v jejich zájmu.

Nedávno Khatul Madan napsal, kde se dostat do vedení. A opravdu. V dětství jsme odlévali mosazné klouby z olova, vážili, bylo to hromadně. Teď je problém najít. Minulý rok zavolal amatérský amatérský přítel, zeptal se, jestli mám velký olověný disk, potřeboval to, aby fungoval ...
Korolev,
Mám buk proprietární pro Windows 7, ale mnoho programů a vybavení to zpomaluje a zařízení s tím nefunguje, to mě rozzlobilo. A na stacionárním počítači nemá Windows XP Pro licenci. Ale všechno fungovalo.
R555,
Korolev, upřímně, lidi, co vás táhne na západ?
Co s tím souvisí tah Západu? Jaký OS má v počítači „Windows“? A zbytek softwaru je také „Word“ (WORD), „Excel“, „Stand out“, „Upřesněte“, to jsou všechny možnosti překladu „Excelu“, pokud to někdo neví! Nebo nabízíte přeložit všechny cizí termíny a zkratky do výhradně ruštiny? Řekněte o tom ARDUIN-schiki! hlupák
P.S Nezapomeňte si objednat něco od Číňanů, přeložit všechna jména do ruštiny! xaxa
pogranec,
Vzal na skládku vznášedlo.
Tam se zavrčeli, házeli květiny na skládky!
Baterii lze nabíjet
Jo, během práce - kouřte čas hodinek, dokud se nenabije baterie!
Bál se, že motor v přední části převáží a zřejmě nechtěl strukturu zvážit
Ne, ve výrobcích o velmi velké ploše skutečně existují zařízení pro přísně kolmé vrtání děr. ano
Autor
Ano, magnetizuje se na obrobek, ale na kovový stůl můžete na přání položit a vyvrtat cokoli, kov, dřevo, dlaždice. Můžete nabíjet baterii. O baterii zde nepsal konkrétně, ale zdá se, že byl popsán poslední článek.
Zkratky .. Právě jsem psal spoustu článků s takovými zařízeními, myslel jsem si, že neexistují žádné otázky. V extrémním případě jsme skóre v Google a je okamžitě jasné, co se míní.
Nyní o proveditelnosti. Vzal na skládku vznášedlo. A proč by měl zmizet. A nápad s elektromagnetem se jen bál, že by motor v přední části převažoval a zřejmě nechtěl strukturu zvážit.
Korolev,
Upřímně, lidi, co vás táhne na západ? Existují jednoduché pojmy. Bipolární tranzistor / tranzistor s efektem pole. Integrovaný obvod IP, hybridní obvod ...
Rusko je velká moc, jich je na celém světě jen málo. Proč je nutná západní zkratka?
Stepan,
Magnetizuje se na obrobek ... nepotřebuje postel ...
I.e. vrtáme výhradně kov, a to i tehdy, jen rovně, s plochou větší než základní plocha? Pak se připojím k vaší otázce! Mimochodem, když se baterie propadne, co bude vrtat? Husaři mlčí !!! xaxa
ino53,
Zkratky nejsou nejoblíbenější
Elektronický ovladač pojezdu Esc, Elektronický regulátor rychlosti) - zařízení pro řízení rychlosti elektrického motoru
SPST (Single Pole, Single Throw). Jeden pól, jeden směr. Jednoduchým příkladem je spínač s jedním klíčem
XT60-M2pin napájecí konektor
škrábnutí
Stepan
Zbývá být šťastný za schopnosti pákistánského mistra, pravděpodobně bude muset někde v terénu vrtat části.
Dále se zdá, že frézovací stroj poháněný baterií s přímým pohonem.
Hloupá otázka zůstává - ON * UYA!?

Korolev,
Magnetizuje se na obrobek ... nepotřebuje postel ...
...
Komu je zde vše jasné - osvícte se úsměvy
Zkratky nejsou nejoblíbenější tajemství
Při použití elektromagnetů bude vrtací stroj držen na kovovém povrchu obrobku nebo stolu
Na všech fotografiích je stroj na dřevěném pracovním stole!

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...