» Z webů » Speciální »Šachovnice vyrobená z borovice a dubu

Šachovnice borovice a dub

Ahoj drahý obyvatelům našich stránek a návštěvníci webu!
V tomto článku vám chci říct, jak samostatně, udělej to sám vyrobit šachovnici s funkcí skladování kusů z několika druhů dřeva, jmenovitě z dubu a borovice. Materiál je převzat z kanálu YouTube Elias Maximiliano. Tuto možnost šachovnice zvážíme na příkladu autora.


K práci budete potřebovat:
kotoučová pila
Frézka
Reuser,
- plánovač
pila
bruska
Dláta
papírnictví nůž,
nástroj pro měření.

Autor začal vytvářet své dílo kresbou, ve které zobrazoval vzhled produktu a naznačoval jeho rozměry. Dále začíná proces přípravy dílů. Překližka se používá pro produkt. Autor pomocí kruhové pily ořízne potřebné rozměry obrobků, jejichž strany řezá pod úhlem 45 stupňů.Poté, co jsou polotovary stolu připraveny, spojí je autor skotskou páskou podél řezné linie, tj. okraje horní spodní a boční části. Lepicí páska je nezbytná pro pohodlí vzájemného spojení částí. Poté pomocí tesařského lepidla promaže klouby, složí všechny obrobky a stlačí je svorkami. Páska měří úhlopříčku výsledné krabice. Co na jedné straně, na druhé straně by to mělo být stejné. Jinak nemusí být krabice hladká.

Po zaschnutí lepidla zasklívací korálky na koncích výrobku pro dekorativní povrchové úpravy. V této podobě má krabička přesnější a dokonalejší vzhled, nevidíte řezy z pily. Aby bylo možné tyto prvky přitlačit do krabičky pro pohodlné nošení a přilnavost, používá Elias Maximiliano stejnou lepicí pásku. Po zaschnutí všeho pomocí smirkového hadříku se produkt očistí od všech nepravidelností a drobných nedokonalostí.Dalším krokem je výroba šachovnice. Za tímto účelem autor rozpustí tyčinky na tenké proužky a odřízne z nich čtvercové části pole. Pro světlou část se používá borovice, temná strana je dubová. Potom na jedné straně stolu, na jeho okrajích, našroubujte popruhy. Jsou nezbytné, aby při rozložení čtverců hracího pole a jejich následného lepení všichni měli být na stejné lince a nepřekračovat tyto hranice. Nyní autor začíná lepit čtverce hrací desky.Po dokončení této části práce se vyřízne čtvercová překližka s rozměry blízkými velikosti pole, na jedné straně je lepena páskou. Tato strana překližky se umístí na pole a zalisuje se svorkami pro lepší lepení. To se děje v této fázi práce.Je vidět, že samotné hřiště není umístěno ve stejné vzdálenosti od okrajů stolu. Poté, co byly všechny části dostatečně dobře slepeny, autor odřízne horní část krabice hracími poli. Pak kruhovým oříznutím všech bočních částí pole tak, aby zůstalo pouze. Lepí tuto část do nové roviny a pečlivě měří boční vzdálenost ze všech stran. Také lisuje součásti a umožňuje jim vyschnout.

Protože se ukázalo, že hřiště bylo silně zvýšeno vzhledem k rovině, na které je umístěno, autor připevňuje překližované části po stranách pomocí šroubů. Získávají se na dně čtverců. Poté, s úzkými lamelami, vytvoří geometrický vzor kolem obvodu celého pole. Reiki přilepil tesařským lepidlem na spodní povrch a stranu pole. Aby bylo spojení trvanlivější, autor tlačí tyto lamely pomocí cvočků a tlačí je po straně lamel ke dnu stolu. Po vysušení se hřebíky odstraní a stejný postup se provede s následujícími detaily. Pouze poslední je připevněna lepicí páskou od samého okraje.

Fotografie ukazují, že povrch šachovnice není rovný, čtverce se liší výškou i bočním ozdobným rámem. K tomu bylo zapotřebí frézky. Používání povrchu
zarovná.

Na podélných stranách stolu jsou podél jeho okrajů vytvořeny drážky, jejichž šířka se rovná boční desce. V samotných deskách také vytváří drážky pouze na jedné straně. Nanese lepidlo na drážky a připojuje strany stolu k povrchu hřiště. Zajišťuje spojení dílů pomocí svorek. Lepidlo se také nanáší na drážky bočních stěn a aplikuje se dno. Pro větší sílu je připevněna hřebíky. Hlavní část stolu je připravena.

Zpočátku, jak vidíme, byl stůl sestaven z překližky, ale následně autora, z jednoho z jeho vedených důvodů. se rozhodl, že bude důkladnější a už používá desky. Podle mého názoru je toto řešení ještě lepší, protože konečný výsledek vypadá zásadněji.

Je to řada na výrobě boxu pro herní kousky.

V prknech, které budou základem krabice, je rybinový spoj vytvořen v jejich koncových částech. Autor je vyrábí pomocí ručního nástroje, bez použití fréz. Každé takové spojení je jedinečné a je vhodné pouze pro část, pro kterou bylo vytvořeno. Proto autor čísluje mezery. Drážky jsou vybírány sekáčem a úředním nožem. Sestavuje hotové díly dohromady. Vnější povrchy jsou vyrovnány rovinou. Vložte spodní část krabice.

Dalším krokem je vytvoření míst pro čísla. Po instalaci několika obrázků do krabice určuje velikost míst. Z lamel, ve kterých jsou drážky vytvořeny, do kterých jsou vloženy, se shromažďují místa pro ukládání postav. Na přední straně krabice jsou připravena místa pro kotce. Na konci stolu lepí ozdobné lišty. Vnitřní stěny krabice a montážní body držadel jsou natřeny černě. Na dno krabice je nalepen substrát. Nastaví umístění úložiště tvarů a úchytů zásuvky. Produkt je potažen ochrannou sloučeninou.
Nakonec z rukou mistra přichází takový nádherný šachový stůl, který vypadá téměř stejně dobře jako ten zakoupený. A pokud vezmete v úvahu, že do jeho výroby byla investována duše jeho tvůrce, je to mnohem lepší než nákup! Takový soubor bude jen skvělým dárkem pro osobu, která má rád šachy!
10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...