» Truhlářství »Udělejte si rustikální konferenční stolek a techniku ​​stárnutí dřeva

Udělejte si rustikální konferenční stolek a techniku ​​stárnutí dřeva

Ahoj milí čtenáři aobyvatelům našich stránek!
Určitě téměř každý z vás miluje krásně nábytekzvláště pokud je vyrobeno ručně.
V tomto článku vám autor kanálu YouTube „Rag 'n' Bone Brown“ řekne, jak vytvořit stylový konferenční stolek s deskou, která má starý vzhled.

Materiály
- Staré desky
—  Ocelová vlna
- Stříkací barva, čirý lak, vosk
- PVA lepidlo
- Vruty, podložky
- Brusný papír.

Nástroje používá autor.
—  Šroubovák, stupňové vrtáky
— Pokosová pila
- Reysmus
—  Plynový hořák
—  Orbitální bruska
- Pracovní stůl, truhlářská svěrák
- Ruční hoblík, palička, kovový kartáč, kartáč
—  Svorky nebo wimes
- Pravítko, metr, čtverec, tužka

Výrobní proces.
Pracovní deska tohoto produktu bude vyrobena ze starých podlahových desek. Jak je vidět na fotografiích, tyto desky mají spíše vynikající vzhled. Jsou opotřebované v pořádku a stopy dopadu povětrnostních podmínek jsou na nich natištěny. Kvůli konstantní vlhkosti, která na ně působí, se desky trochu pokřivily. Ale právě toto staré dřevo láká řemeslníka a při zpracování dřeva se bude snažit co nejvíce zachovat svoji postavu.
Předem byla zakoupena dvojice kovových nohou pro stůl. Mají tyto nastavitelné děliče. Autor je však odmítá, protože z jeho pohledu brání volné expanzi a kontrakci kompozitní dřevěné stolní desky.

Dříve mistr již vytvořil podobný stůl, ale takové kouzlo nemá.

Nohy jsou dlouhé 600 mm. Proto jen taková šířka bude pracovní deskou.

První krok odstraní z desek všechny zbytečné části: úlomky starých prken, hřebíky, ocelové pásky.
V této fázi je nesmírně důležité, aby ve dřevě nebyly žádné fragmenty hřebíků, jinak při řezání materiálu můžete nástroj nejen zničit, ale také zranit. To lze ověřit jednoduchým způsobem multifunkční stavební detektor kovů.

V důsledku toho byla délka desek 1600 mm.


Na pokosové pile autor ořízne jeden konec desky a poté jej rozřeže na dva polotovary o délce 780 mm. Druhá deska je také zpracována.Dále musíte odstranit zakřivení desek.Deformace materiálu se obvykle odstraní vyrovnáním povrchu desky plošným měřidlem. Během zpracování spodního povrchu desky je nastavena jeho požadovaná tloušťka. V takovém případě, pokud se autor uchýlí k takto osvědčené metodě, ztratí desky svůj jedinečný charakter.

Pak se rozhodne použít jeden trik: na kotoučové pile rozřízne desky na polovinu.


Pak provede řadu řezů od okrajů desek, dokud okraje nezískají dokonalý pravý úhel. Zároveň nechal jednu hranu nedotčenou. Vytvoří boční plochy pracovní desky.


Průvodce nyní zkontroluje, jak jsou hrany rovné. A opět je zapotřebí zpracování na kruhovém stroji. Na tenké části materiálu je patrné, že okraj měl poněkud klínovitý tvar, ale to již bylo odstraněno.Dále autor rozkládá desky, v důsledku jejich celkové šířky je požadovaných 600 mm.

Ukázalo se, že některé desky byly o něco tlustší než ostatní, doslova pár milimetrů.
Autor vybírá tlusté desky a přizpůsobuje jejich tloušťku na potřebnou, prochází je tloušťkou a zpracovává pouze jednu stranu. V budoucnu budou tyto čerstvě zpracované povrchy během montáže pracovních desek sníženy tak, aby nebyly vidět.
Za účelem přizpůsobení prken k sobě autor čistí okraje některých z nich pomocí ruční roviny.

Nyní perfektní fit!

Dlouhé svorky se používají k lepení všech desek dohromady do jedné jednotky. Samozřejmě je lepší použít lemy pro lepení dřevěných desek, které upínají desky na obou stranách najednou. Mistr pečlivě odhalí všechny segmenty budoucí desky na jednom řádku. Pomocí vlhké hadry autor odstraní odkryté lepidlo.Navíc jsou nahoře položeny dvě svorky. Poté, s paličkou, autor vyrazí některá z prken tak, aby seděli naplocho mezi sebou a vytvářeli rovný povrch. Poté se svorky co nejvíce dotáhnou.

Aby žádná deska nezaostávala za ostatními, sousedními, muselo být instalováno několik svorek ve tvaru F a několik klínů tlačilo desky blíže ke středu.


Nyní přichází další fáze - nohy. Řemeslník se rozhodl je namalovat jasným tónem, například hořčicí žlutou. Za tímto účelem nejprve očistí všechny povrchy nohou orbitálním strojem s brusným papírem o zrnitosti 240, aby zajistil lepší přilnavost barvy k kovu.

Pak otře všechny povrchy bílým duchem, aby je odmašťoval.


Poté postupně aplikuje dvě vrstvy stříkané barvy, přičemž mezi každou vrstvou vytváří hodinový interval.Na poslední vrstvu se nanese transparentní ochranný lak. Nyní jsou nohy kontrastem k samotné desce, vyrobené ze starého dřeva. Toto je autor a hledáme!


Aby hrany všech prken měly stejnou texturu a dřevní vlákna se na nich lépe projevovala, provádí mistr techniku ​​kartáčování.

Nejprve prochází konci plamene plynového hořáku. Poté se mírně spálené dřevo ošetří drátěným kartáčem.Celý postup se několikrát opakuje, dokud není dosaženo požadovaného účinku.


Dále je pracovní deska broušena brusným papírem o zrnitosti 80, hrany jsou mírně zaoblené. Mistr se snaží odstranit všechny exfoliované kousky dřeva, ale současně zachovat původní vzhled desek ve věku.


Poté autor mírně chodí s plynovým hořákem po celé ploše pracovní desky, hlavně aby mírně obnovil bohatou barvu dřeva ztraceného v důsledku leštění.

Celé kouzlo této metody je, že pokud jste šli příliš daleko a zatemnili jste někde více, než je nutné, můžete věci vždy opravit drátěným kartáčem, ale teď byste měli stisknout s trochou úsilí.Nakonec autor prochází 120-emylovým papírem. To je konec.Veškerý vytvořený prach je pečlivě odstraněn pneumaticky.


Nyní zbývá pouze nanést na povrch několik vrstev laku. Autor používá laky na vodní bázi tak, aby borovice nezměnila svoji původní barvu, ke které dochází při aplikaci laku na olejové bázi.

Pouze dvě vrstvy laku.


Povrch se ukázal být poněkud lesklý, což není žádoucí. Mistr proto kráčel podél ní žínkou z ocelové vlny. Potom třel ručně vyráběnou voskovou pastu.


Na spodní stranu desky umístil autor svou vlastní značku.


Dalším krokem je připojení nohou ke stolu. Za tímto účelem autor vyvrtá několik děr do kovu pomocí stupňového vrtáku. Děruje dostatečně široké díry, aby umožnil stromům roztahovat se a smršťovat se v závislosti na sezónním kolísání vlhkosti a teploty.


Nohy jsou připevněny k desce pomocí několika šroubů a podložek. A teď je stůl připraven! Celý projekt trval jen 5-6 hodin!


Zde je textura vyplývající z použití této technologie.Stárnutý strom vypadá velmi elegantně a žlutá barva na nohou dává stolu modernější vzhled.Děkuji autorovi za zajímavou technologii zpracování starého dřeva!

Video autora najdete zde.
10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
17 komentáře
R555,
Překročili jste se!
Ano, ne, kde jsem! Tady je Kazimir Malevič s Alfonsem Allou a další, jako jsou oni, ty jsou pořád vtipné!
Korolev,
Představoval jsem si bitvu černochů v noci v jeskyni bez osvětlení ... xaxa Dobře KorolevPřekročili jste se! dobře
R555,
Zajímavé je, že zde ale všichni rozumí významu tohoto obrázku?
A pak! Kaneeeshna!
Období 1910-1913 Malevichova práce byla jako zkušební terén: pracoval současně v kubismu, futurismu a v „abstruse realismu“ (nebo „alogismu“) ... Alogismus nepopíral logiku, ale znamenal, že práce byla založena na logice vyššího řádu
Vědci také dešifrovali nápis na obrázku, který je považován za autora (v rukopisu). Fráze zní jako „Bitva černochů v temné jeskyni.“
xaxa

R555,
podobný obraz namaloval dříve Malevich jiným autorem.
Alfons Alle "Bitva černých v jeskyni v hluboké noci", 1882
xaxa
Korolev,
Zvědavě přiznávám, že jsem o této skutečnosti nevěděl. Možná je to kolo životopisců. V jednom zdroji jsem četl, že podobný obrázek namaloval dříve Malevich jiný autor.

Valery,
Vzpomněl jsem si na sovětský zpravodaj, protože Nikita Chruščov se účastní výstavy avantgardních umělců a sochařů. Ach, byl tam taky. Doufám, že jste nezapomněli, jak udeřil na stůl s botou v Shromáždění OSN. A zde navíc tyto sochaře rozbil, zavolal pi ........... atd. atd.
Zajímavé je, že zde ale všichni rozumí významu tohoto obrázku? Osobně ne, i když jsem navštěvoval umělecké studio ve škole.

Mám známého umělce. Navíc, toto ... "umělec-špatně-vypálit" !!!! ... bakalářské. V bytě je vše obarvené barvou, včetně stropu ...))))
A zároveň - dostatečná sláva v „Čechách“, a tím i dobré poplatky.
(Nebudu jen vyslovovat jeho jméno).
Takže píše tímto velmi stylem: "K čertu, můžete to přijít všude.")))))))
Kdysi to měl ... Říká ... „Vy děláte kávu, a zatímco napíšu dva obrazy - mám o víkendu výstavu ve Varšavě!“ ... Poté rozptýlil, rozdrtil barvy a ovládal široký štětcem začal něco smíchem říkat: „N-n-najdou něco pro sebe!“ ... ptám se, co říkají a kdo by to měl najít? ...
Bez přestávky: „Phil-l-loso-o-ofii, kurva.“))))) xaxa

Pak jsme se dostali do rozhovoru. Říká: Musíte si vydělat jméno (dvě možnosti: 1. investovat babičky, pozvat „uznávaného bohéma“ a propagovat. 2. Všechny běžné psaní, a pokud budete mít štěstí, někdo propaguje zdarma, pokud se vám líbí ...
A poté - takhle! Je pro ně důležité ukázat, co všichni rozumějí a co ostatní nejsou! Takže na těchto výstavách davů „nahých králů“ jdou! ...))))
R555,
Když Malevich maloval, nebo spíše psal, svůj Černý čtverec
Jeden z Malevichových životopisců napsal, že s naléhavým designem výstavy byly obrazy zavěšeny dvěma týmy, šly k sobě. Na místě se vytvořila „mezera“, kterou Malevich okamžitě naplnil náměstí, a řekl, že to byla část mezi jeho ranou prací a později. xaxa
Citace: Korolev
Říkáte současným „umělcům“! A dokonce i umělecký kritik vám řekne: „Nic nerozumíte! Tohle je umělec! Vidí to!“ xaxa

Oh! Umělci se objevili ...
Vždycky jsem si myslel, že slavný obrázek Campbell Soup Canister Andyho Warhola je pop-art, a ukázalo se, že je to zátiší, je to jen to, že ho vidí umělec ...
Korolev,
Když Malevich maloval nebo spíše psal svůj Černý čtverec, nikdo tomuto stvoření nerozuměl. A pak zpívali jedním hlasem, je to brilantní, mistrovské dílo ... Zajímavé, ale pak všichni chápou význam tohoto obrázku? Osobně ne, i když jsem navštěvoval umělecké studio ve škole.
Fenomén,
Snažil jsem se říci, že styl je dlouho zavedený a charakteristický
Říkáte současným „umělcům“! A dokonce i umělecký kritik vám řekne: „Nic nerozumíte! Tohle je umělec! Vidí to!“ xaxa
Nehádejte se o tom. Souhlasím, můj první komentář je na vině.
Snažil jsem se říci, že styl je v této vesnici dlouho zavedený a charakteristický, a říkají mi, že nyní se ve vesnici používá svařování ...
Fenomén,
Možná se v něčem velmi mýlím
Myslím, že kováři v Rusku vždy byli, byl tam kov! ano
To je jen o válcování kovů, mám silné pochybnosti i v 21. století. No, nesetkal jsem se s lidmi, kteří cestovali z vesnice na kovovou základnu za profilovou trubkou, aby vyrobili stůl nebo stoličku.
- a co dělat? Pokud je za plotem les, může být vyroben ze dřeva. Mám například step. Pracovní stůl v garáži (rám) z kovu. Soused sám uvařil tři z kovu a poličku na boty. Něco se ozývá, něco nového koupil.
Citace: pogranec
Fenomén,
rustikální styl znamená úplný nedostatek železných částí
a z jakého století budeme uvažovat o rustikálním stylu? 20. století - železo je plné, 19. století - železo je plné, a dokonce i 18, 17, 16 a pravděpodobně ještě hlouběji, železo je menší, ale bylo.
Snad rustikální styl je jednoduchost, přímočarost, praktičnost na prvním místě a pak, pokud je to možné, krása.

Souhlasím, nesprávně jsem vyjádřil svůj názor. Nad střechou jsou hřebíky a nalezeny jsou i kované prvky. To je jen o válcování kovů, mám silné pochybnosti i v 21. století. No, nesetkal jsem se s lidmi, kteří cestovali z vesnice na kovovou základnu za profilovou trubkou, aby vyrobili stůl nebo stoličku. Koupit hotový produkt - ano, ale neudělal.
Možná se v něčem velmi mýlím a máte potvrzení o rozšířeném použití při výrobě nábytku ve vesnicích, kovu v 19., 18., 17., 16. století nebo hlouběji?
Fenomén,
rustikální styl znamená úplný nedostatek železných částí
a z jakého století budeme uvažovat o rustikálním stylu? 20. století - železo je plné, 19. století - železo je plné, a dokonce i 18, 17, 16 a pravděpodobně ještě hlouběji, železo je menší, ale bylo.
Snad rustikální styl je jednoduchost, přímočarost, praktičnost na prvním místě a pak, pokud je to možné, krása.
Pokud zjistíte chybu v rustikálním stylu, pak - rustikální styl znamená úplnou absenci železných částí ...
Autor
diagnoz160,
Co je tady špatně? Na tomto stole alespoň tančíte lezginku. dance2
„Vesnický styl“ znamená sílu, spolehlivost, praktičnost.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...