» Konstrukce » Kamna, krby, topení »Jednoduchá kovářská pec

Jednoduchá kovářská pec
Vítám všechny fanoušky k řemeslu, navrhuji zvážit pokyny pro výrobu jednoduché kovářské pece udělej to sám. Autor použil hotovou kovovou základnu, základna ze starého šicího stroje je docela vhodná. Autor sbíral desku ze dřeva a uhlí samotné bylo umístěno do vany z žáruvzdorné cihly. S touto troubou můžete snadno provádět různé kovací úkoly. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat!

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- základ tabulky;
- žáruvzdorná cihla;
- desky;
- dřevěná deska vyrobená z dřevotřísky nebo podobně;
- samořezné šrouby;
- ocelový plech;
- kulatá trubka;
- roh;
- ventilátor ze sporáku auto nebo podobné;
- žáruvzdorná barva.

Seznam nástrojů:
- nástroj pro řezání dřeva;
- bruska;
- svařovací stroj;
- vrták;
- Svinovací metr, značka.

Výrobní proces domácí:

První krok. Základna
Vyrábíme základ, autor vyrobil dřevěnou desku pro hotový kovový rám. Obecně lze pro takovou domácí práci použít běžný dřevěný stůl. Pro ochranu dřeva před ohněm můžete dřevo impregnovat speciální impregnací, kterou najdete ve stavebnictví.

V pracovní desce je vybrání, ve kterém je umístěn rošt, zde bude ventilátor foukat vzduch. Autor také vytvořil výklenek ze dřeva a sbíral druh krabice s otvorem pro trubku.

Krok dva Kovová úprava
Poté povrchovou desku zakončíme kovem, posílí celou strukturu a kov by měl distribuovat teplo rovnoměrněji. Řezáme plechy a pláště vše pomocí samořezných šroubů. V případě potřeby lze svařovat všechny spoje.

Nakonec autor vše namaloval z balónku tepelně odolnou barvou. Nebude zbytečné malovat kov, protože při zahřátí se ocel silněji zhrdne.Krok tři Položili jsme cihlu
Žáruvzdorná cihla může být položena do připravené základny. Nejvhodnější jsou lehké cihly, které se často používají k výrobě muflových pecí.Taková cihla se mírně zahřeje a dřevěný podklad z ní nijak netrpí. Ale těžká kamna se mohou ohřát docela dost, takže zde se všechno děje na vlastní nebezpečí a riziko.Po namočení do vody autor řeže cihlu bruskou. Voda je potřebná, aby bylo méně prachu, obecně je její vzhled nevyhnutelný. Cihla musí být položena co nejpevněji, štěrbiny by měly být co nejmenší. Autor dokonce ucpává cihly na některých místech gumovou paličkou.

Krok čtyři Přívod vzduchu
Autor udělal koleno z ocelové trubky i z mřížek pomocí ocelového plechu a rohu. Zbývá zajistit přívod vzduchu, jako alternativu můžete použít ventilátor místnosti, sporák nebo něco podobného. Ventilátor je umístěn v dřevěném nebo jiném pouzdru připojeném k hubici. Samozřejmě by bylo hezké zorganizovat seřizovací systém, jinak by to mohlo příliš ránu.Krok pět Vylepšení a testy
Pro úpravu přívodu vzduchu vytvořil autor uzávěrku v trysce. Před zkouškou natřeme všechny spáry mezi cihlami tepelně odolným cementem. To je vše, můžete vyzkoušet, zapálíme čipy, přidáme uhlí a nafoukneme. Spalování je velmi intenzivní, autor zahřívá ocel na nažloutlou záři, což je dost pro kování.

Jako ukázka se zahřál poměrně masivní kus kulatiny.Projekt je dokončen, doufám, že se vám domácí práce líbila a že jste pro sebe našli užitečné myšlenky. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete to zopakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!
8
7.5
7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...