» Elektronika » Arduino »Přenos dat z akcelerometru do nuly přes Arduino

Přenos dat akcelerometru přes Arduino do ScratchNabízeno čtenářům domácí author Instructables pod přezdívkou akellyirl vám umožňuje spravovat virtuální objekty ve vzdělávacím programovém prostředí Scratch pomocí skutečného akcelerometru.

Nejprve se hlavní přepne na tento web a stahuje tam speciální verzi interpreta Scratch, doplněnou funkcí interakce s Arduino (Scratch4Arduino, zkráceně S4A), jakož i náčrtek pro tuto desku, který tuto interakci poskytuje.

Získává desku s nainstalovaným tříosým akcelerometrem ADXL335 nebo podobným. Tento akcelerometr je určen pro napájení s napětím 3,3 V, při 5 V selže. Pokud má Arduino stabilizátor 3,3 V, není třeba nic navíc. Pokud tento stabilizátor produkuje 5 V, budete potřebovat další externí, například LM1117-3.3. Můžete si také koupit desku s akcelerometrem, na kterém je již nainstalován stabilizátor.

Akcelerometr generuje tři analogové signály odpovídající osám X, Y, Z. Master odesílá tyto signály Arduinu v následujícím pořadí: X - A0, Y - A1, Z - A2. Je zřejmé, že je zapotřebí deska kompatibilní s Arduino s analogovými vstupy, ale dnes jsou téměř všechny.
Bliká Arduino s náčrtem uvedeným výše, spustí S4A, a pokud je vše v pořádku, vidí, že existuje reakce na sklon akcelerometru podél všech tří os:Nyní byla navázána interakce akcelerometru s Arduino a Arduino s tlumočníkem, můžete sestavovat programy jakékoli složitosti v Scratch jazyce. Nejprve však průvodce doporučuje vyzkoušet následující dva:
Když vezmete poměrně malý klon Arduino a připojíte k němu akcelerometr bez prkénku na prkénko - pájení a uvedení všeho do pouzdra, můžete získat takový ovladač pro hry v Scratch jazyce, na kterém nebudou žádná tlačítka. Herní objekty můžete ovládat jednoduše nakloněním.
0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...