» Z webů » Speciální »Jak sestavit terénní pásové vozidlo z kovového šrotu

Jak sestavit terénní pásové vozidlo z kovového šrotu


Tohle domácí pásové terénní vozidlo, postavený téměř výhradně z kovového šrotu a sekundárních dílů. Celý projekt, od sbírání dílů po finální zpracování a malování, vzal mistra asi rok. Mistr nazývá svůj produkt „Tank“, ale má také několik dalších jmen ... Například „Frankentank“, „Tankenstein“ a „potenciální odpad“ .-))))))))

Mistr neplánoval plány, projekty atd. Všechno bylo vynalezeno a provedeno v průběhu práce. Článek neposkytuje výkresy a podrobné pokyny, pouze obecný koncept a směr a na konci článku video s pracovním strojem.

Nářadí a materiály:
-USHM;
-Svařovací stroj;
-Vrták;
- Akumulátorové vrtačky;
-Šroubovák;
- Nůžky na kov;
-Disková pila;
- Klíče od auta, hlavy atd .;
-Materiály volitelné;

Krok 1: Housenky
Housenky jsou jistě hlavní vlastností tohoto vozu a jsou také časově nejnáročnější součástí. Jsou vyrobeny ze dvou pásů dopravního pásu spojených kovovými články. Mistr provedl odkazy sám. Vodítka se instalují podél okrajů spojů, které zabraňují sklouznutí stopy. Přední a zadní část terénního vozidla v limbu jsou vyražená kola automobilu. Zuby jsou přivařeny na jednom disku. Tato kola jsou na hnací nápravě. Systém se táhne pomocí kola namontovaného nahoře. Kolo na lenochodě z vozíku, na kterém jsou lodě přepravovány.


Krok 2: Přenos a rám
3,9-litrový motor V6, převodovka a rám - od Dodge Dakoty z roku 1992. Střední poloha motoru pomáhá vyvážit celou strukturu. Mistr udělal tělo z plechu, potrubí, kanálu.

Krok 3: Ovládací prvky
Hlavní rozdíl, který je třeba odstranit mezi provozem starého vozu a vozidlem terénní vozidlobyl rozdíl v technikách řízení. Pásová vozidla používají typ řízení nazývaný diferenciální řízení. To znamená, že se stopy budou při zatáčkách pohybovat různými rychlostmi.

Základní vozík má pohon zadních kol a převodovku. Diferenciál je otevřený (nebo volný). Diferenciál pracuje ve spojení s převodovkou, aby rovnoměrně rozdělil přenosovou rychlost mezi obě kola. Toto je nezbytná funkce pro standardní zatáčku v pravidelném 4-kolečkovém kole auto. Tuto funkci můžete použít pro řízení beze změn, protože při použití ruční brzdy ke zpomalení jedné strany diferenciálu se rozdíl rychlosti přenáší na druhou stranu. Brzdění levou stranou tedy povede k odbočení doleva a naopak. To znamená, že pravá a levá hnací kola se otáčejí různými rychlostmi. I.e. je docela možné zpomalit na jedné straně a terénní vozidlo se otáčí.

Vše, co musíte udělat, je nainstalovat dva hlavní válce v kabině, jeden pro každé hnací kolo a připojit je k brzdovým trubkám.

Master nainstaloval válce pod sedadlo. Pro válce jsou vhodné dvě páky, levá brzda levá strana, pravá - pravá.
Jako spojkový válec používá hlavní brzdový válec Toyota 4-Runner 1992 hlavní brzdový válec. Master odstranil řadicí páku. V budoucnu tam bude instalovat servo pod kontrolou Arduina a řadit dálkově. Mezitím má terénní vozidlo jednu předem stanovenou rychlost.

Pro škrticí klapku byl nainstalován pedál a odtud kabel k škrticí klapce.Krok 4: Tělo
Mistr provedl tvar karoserie se zaměřením na nejrychleji sledované vozidlo na světě, podle velitele, pod názvem „Ripsaw“.
Tělo bylo vyrobeno ze všech druhů kovových odpadků, trámů, rohů, plechů, podlah přívěsů pro přepravu hospodářských zvířat.

Některé části karoserie jsou svařované, některé jsou namontovány na nýty nebo šrouby.Masterova stránka říká: „Jsem dítě s velkými sny ..... Líbí se mi umění tvoření věcí z věcí ..... věřím, že pokud to chcete, můžete to postavit. Pokud jste dostatečně vynalézaví, nic vás může zastavit. “
Jak vidíme, jeho slova se neliší od skutku.

Pro ty, kteří o to mají zájem domácí Doporučuji vám sledovat video. Pokud nemluvíte anglicky, povolte titulky v ruštině. Ve videu Master vysvětluje podrobněji některé jemnosti při výrobě terénního vozidla.
8.3
7
6.7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...