» Alternativní. energie » Solární energie »Výroba solárních panelů doma

Výroba solárních panelů doma

Výroba solárních panelů doma

Před vytvořením autor četl hodně o využití obnovitelné alternativní energie a především ho přitahovalo využití sluneční energie pomocí solárních panelů, protože metoda je nejjednodušší a panely nevyžadují během provozu zvláštní údržbu. Jediným negativem bylo, že cena továrních modelů solárních panelů je velmi vysoká. Autor se proto rozhodl je vyrobit sám.

Materiály, které autor použil při stavbě solárních panelů:
1) Sada prvků o rozměrech 8 x 15 cm
2) Optická epoxidová pryskyřice
3) dvě sklenice o rozměrech 5 x 810 x 680 mm
4) hliníkový roh

Zvažte hlavní fáze modelování a vytváření solárních panelů.

Autor nařídil základní prvky pro vytváření solárních panelů prostřednictvím eBay. Hlavní sada prvků vyšla ve výši asi 100 USD a epoxidová pryskyřice, která byla objednána již v petrohradské společnosti, vyšla na 1300 rublů za kilogram. Brýle, na kterých bylo vše upevněno, vyšly po 350 rublech.

Hlavním cílem autora bylo vytvoření vysoce kvalitních solárních panelů domů podmínky, které budou vypadat normálně a vydrží velmi dlouho. Z tohoto důvodu autor nezachránil optickou epoxidovou pryskyřici ani samotné prvky.

Takto vypadala sada všech základních prvků pro sestavení solárního panelu. Pneumatiky a tužka s tavidlem, které budou potřebné při procesu pájení prvků, byly dodány také s hlavní sadou:

A tady je fotka této velmi speciální optické ultraprůhledné epoxidové pryskyřice:

Pro testování průhledné epoxidové pryskyřice a rychlosti jejího ztuhnutí ji autor nejprve použil pouze na jeden prvek. Obrázek níže ukazuje výsledek této akce.

Výsledkem byla dokonalá transparentnost a cena epoxidu se zcela vyplatila.

Autor, inspirovaný takovým vysoce kvalitním výsledkem, pokračoval v sestavování všech prvků v solárním panelu.
Ale před pájením hlavních prvků bylo rozhodnuto vytvořit základnu, na které budou tyto prvky připevněny, takže během procesu pájení je již možné se zaměřit na určité velikosti budoucího panelu.

Z rohu byl vyroben hliníkový rám. Poté autor aplikoval vrstvu silikonového tmelu a nainstaloval sklo. Výsledkem byl uzavřený rám pro solární články budoucího solárního panelu.

Zatímco rám vysychal, autor přistoupil k pájení prvků.

Bylo připraveno 250 gramů epoxidu, který autor aplikoval na sklo rovnoměrnou vrstvou po celém povrchu. Již v této pryskyřici jsem nainstaloval všech 36 prvků v pořadí řádků, poté jsem je pájel dohromady.

V této fázi se objevil první problém, který si autor nevšiml okamžitě. Samotné prvky nebyly úplně ploché, ale mírně zakřivené k okrajům, takže abyste je mohli pevně připevnit pryskyřicí ke sklu, musíte je jemně přitlačit těžkými předměty a počkat, až se přilepí, tento proces vyžadoval hodně úsilí, protože prvky pro samotný solární panel jsou velmi křehké . Z tohoto důvodu se autor rozhodl pájet prvky přímo uvnitř rámu, nikoli předem. Při přenosu již pájené konstrukce prvků na sklo se riziko poškození pájených prvků skutečně mnohokrát zvyšuje. Kromě toho připevnění prvků na sklo před pájením poskytuje řadu výhod týkajících se estetického vzhledu samotného panelu. Díky tomuto přístupu nezůstaly žádné vzduchové bubliny pod prvky a celá struktura tak vypadala monoliticky.

Zde je fotka již sestavených panelů:

Poté pokračoval v testování solárního panelu. Za tímto účelem umístil solární články a změřil zkratový proud, jehož síla byla 3,6 A. Je to toto číslo, které bylo deklarováno v charakteristikách prvků, a proto je panel správně sestaven a funguje plně.

Po kontrole autor přistoupil ke konečné montáži panelu. Za tímto účelem bylo odebráno asi sto gramů optické epoxidové pryskyřice, která byla použita k naplnění fotobuněk.

Níže je fotografie zadní části solárního panelu. Jak vidíte, všechny prvky jsou chráněny před přírodními jevy vnějšího prostředí (déšť, sníh, vítr, špína), což zaručuje dlouhou životnost.

Panely dokonce odolávají takovému krupobití:


Autor také sestavil druhý solární panel. Níže je fotografie obou sestav solárních panelů:
Dva takové solární panely jsou schopné dodávat 120 wattů energie.

Tovární panely s podobnou energií stojí asi deset tisíc rublů a autorovy náklady na jejich výrobu činily pouhých pět rublů. To znamená, že se objevily stejné kvalitní panely, ale mnohem levnější je to, co autor hledal.
9
8.5
8

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...