» Alternativní. energie » Generátory »Generátor energie vyrobený z hliníku a staré autobaterie

Generátor z hliníku a staré autobaterie


Zdravím obyvatelům našich stránek!
Zima přišla, zchladla a tato stará baterie již není schopna nastartovat motor automobilu.

Baterie s největší pravděpodobností ztratila významnou část své kapacity a nyní má 2 způsoby, buď zlikvidovat, nebo se z ní pokusit udělat něco zajímavějšího. Je to na základě této baterie a několik kusů hliníku, autor kanálu YouTube „Fiery TV“, rozhodl udělej to sám vyrobit domácí elektrický generátor.

Začneme tím, že je nutné vypustit vše, co může vytéct z baterie.

A protože elektrolyt je cenným zdrojem, neměli byste ho rozmíchat, opatrně nalijte do kanystrů, nechte je uložený, užitečné pro budoucí projekty.

Baterie je bez tekutin, nyní je nutné kryt překlopit. To lze provést pomocí pilové pily.

Olověné svorky jsou také přirozeně pilovány společně s plasty. Zde je získaná krása:

Další je další úkol - vytáhnout všechny elektrody, a to musí být provedeno co možná nejhumánnějším způsobem, pokud možno bez jejich poškození, budou pro nás stále užitečné. Nejprve je třeba odříznout místa jejich adhezí.

Dále je třeba elektrodové svazky nyní rozdělit. Ty elektrody, které nemají obálky, lze bezpečně odstranit na stranu, nebudeme je potřebovat. Tyto obálky jsou vyrobeny ze speciálního plastu z porézního PVC, které jim umožňuje průchod neomezeného proudu a zabraňuje zkratu. Kupodivu, ale toto je pravděpodobně jedna z nejdůležitějších částí baterie.

Elektrody, které jsou v obálkách, sestávají z mřížky olova, na které je uložen oxid olovnatý. Tyto elektrody musíme připravit na další činnosti, konkrétně je musíme důkladně opláchnout zbytky kyselin. Toho lze dosáhnout namočením kovu do velkého množství vody (nejběžnější z kohoutku) a jeho pravidelnou výměnou za čerstvou.

Po dokončení přípravy baterie potřebujeme hliníkové elektrody. Můžete si samozřejmě koupit hliníkový plech a nakrájet jej na kousky správné velikosti, nebo můžete jít náročnějším způsobem, jako autor, ale mnohem levnější a odlévat elektrody sami.

Chcete-li to provést, musíte v plynovém bloku provést vybrání, abyste získali tvar.Tento plynový blok zdaleka není první čerstvosti, hodně vydržel, několikrát se přehřál a dokonce má i prasklinu, ale autor si stále zachovává naději, že projde dalším testem a nerozpadne se úplně.

Dále pokračujte dalším krokem. Autor shromažďuje všechny hliníkové zbytky, které se v průběhu let nahromadily, různé kousky, trubky, rohy, hliníkové plechovky na nápoje, zkrátka všechny hliníkové odpadky a roztaví je v peci.

Roztavený hliník má poměrně vysoké povrchové napětí a je poměrně obtížné jej naplnit tenkou vrstvou, takže je třeba jej mírně rozložit kolem okrajů, aby zabíral celý prostor.


V tomto případě není vyžadována zvláštní krása, bude to stále spotřební materiál, ale vyčnívající části, které zvyšují tloušťku desky, musí být ještě oříznuty.

Nyní musíte zabalit hliníkové desky spolu s elektrodami z oxidu olovnatého zpět do pouzdra na baterie. Celkem bylo z hliníkového odpadu odlito až 12 desek. Nejprve chtěl autor umístit do každé buňky dvě desky, ale pak si uvědomil, že to byl špatný nápad, protože je nemožné, aby elektrody zapadly příliš těsně k sobě.

Výsledkem bylo rozhodnutí umístit do každé nádoby jeden talíř. Výsledkem je taková krása:

Výsledkem byl generátor chemické energie. Může být uložen v této podobě po nekonečně dlouhou dobu a zároveň nepodléhá samovybíjení, což je nejdůležitější věc. Chcete-li začít, stačí ji naplnit zředěnou zásadou, dobře nebo do štípnutí, je vhodný roztok běžné stolní soli. Přirozeně, s alkálií to bude stále lepší. V železářství si můžete tyto tašky koupit se svalnatým strýcem:

Takový sáček obsahuje stoprocentní alkalickou sodík. K přípravě roztoku musíte vzít 5 litrů vody a nalít tam obsah sáčku.

Elektrolyt je připraven. Výsledné rozpouštědlo se nalije do chemického generátoru a jakmile se alkálie dotkne hliníku, je možné získat elektrický proud.

Ve výsledku se ukázalo, že získává 11-voltů, není to špatné. Pokud zkontrolujete zkrat, výsledná baterie trochu jiskří.

Jiskra je jistě mnohem méně než u konvenčních baterií, ale stále je aktuální. Nyní zkusme připojit převaděč do auta.

Zapnul se, ale ukázal chybu. Stalo se tak proto, že napětí baterie je nižší než 11,5 V, zkrátka toto zařízení neumožňuje baterii přilepit se a odmítá pracovat s takovým napětím.

Pokud ale připojíte smartphone k portu USB převaděče, začne se dokonce nabíjet, což je již dobré.

Pokračujme v experimentu. Autor zde našel takový šroubovák, jednoduchý 12 volt.

Vodiče připojujeme přímo k zařízení.

Obecně platí, že pro normální provoz potřebuje šroubovák poměrně velký proud, ale v zásadě se šroubovák začal otáčet z našeho elektrického generátoru, ale pokud něco dokáže otočit, nyní to zkontrolujeme.

Samozřejmě, že jsem mohl, i když docela dost. Nyní se podívejme, jaký proud teče v obvodu a kolik napětí klesá.

No, není zde nic zvláštního, napětí klesá na 5-6V a současně je zde proud 2A. U technologie a elektrického nářadí to nestačí samo o sobě, ale u světelného zdroje to může stačit. Autor připojil k baterii 5 metrů LED pásek.

Jak je vidět na obrázku výše, napětí klesne na asi 8V a proud jde více než 200 miliamps. Obecně je tento pásek LED navržen pro napětí 12V a s domácí baterií napětí neustále skoky, pak o něco vyšší, o něco nižší a můžete vidět, že pokud napětí klesne na 8V, pak proud prakticky přestane proudit.

A napětí klesá v důsledku skutečnosti, že koncentrace elektrolytu klesá, protože kapacity v autobaterii jsou poměrně malé a elektrolyt se tam příliš fyzicky nehodí.

Pokračujeme v experimentu. Připojme nabíječku do auta, která se zapojuje do zapalovače cigaret.

Vidíme, že při napětí asi 5 V je proud asi 400 mA. Nahradíme elektrolyt čerstvým a zkusíme to znovu s nabíjením auta.


S čerstvým elektrolytem je proud již více než 1 A a klesá, napětí se však přesto snižuje na 7,5 V. Uplynulo asi 20 minut a nabíječka si začala uvědomovat, že s aktuálním zdrojem je něco v nepořádku.

Výsledkem je, že proud začíná skákat z 0 na 1A, poté se uklidní a zamrzne při přibližně 400 mA. Nabíjení se s největší pravděpodobností přepne do takzvaného režimu pomalého nabíjení a na výstupu vytvoří minimální proud (300 mA). V tomto režimu je nabíjení stabilní po dlouhou dobu.

A pouze když napětí baterie klesne pod 6V, nabíječka jednoduše přestane nabíjet. Můžete však znovu naplnit nový elektrolyt a napětí na baterii se opět zvýší a nabíječka obnoví činnost, jako by se nic nestalo.
Aby nedocházelo ke změně elektrolytu, můžete některé z elektrod odstranit z oxidu olovnatého, stále jich je mnoho. Místo 6 obálek můžete v každé bance ponechat pouze pár. To neovlivní výstupní výkon, ale hmotnost baterie se výrazně sníží a zvýší se vnitřní kapacita. Výsledkem bude, že baterie bude schopna pracovat mnohem déle při jediném nabití elektrolytu.

Děkuji za pozornost. Uvidíme se brzy!

Video autora:
3.1
6.3
4.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
3 komentář
Host Oleg
původní ....
tolik práce na získání 2A ...))
Host knnk007
Energie vynaložená na tavení hliníku stačí k nahrazení 100 těchto zdrojů ... a možná 10 000
Basil
Kick ... Teď je to tvrdý dělník ... Zajímavé je, že kalhoty utrpěly, zatímco baterie viděla ??
Ostatní jsou příliš líní na to, aby roztavili stříbro, a tady je hliník.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...