» Elektronika »Stylové hodinky na mikroobvodech TTL

Stylové hodinky na TTL čipyHodiny na mikroobvodu TTL, vytvořené autorem Instructables pod přezdívkou Andrew Marshall, jsou vyrobeny ve stylu velmi nejasně připomínajícím experimentální kopii Apple 1. Pro větší podobnost můžete překližku překrýt tmavým lakem, sklopit horní stěnu a modré LED, protože pak nejsou byl. Ale ve své současné podobě se ukázalo velmi stylově.

Master sestavuje schéma hodin bez zohlednění zdroje pulsů s frekvencí 1 Hz. Může to být cokoli: na Digispark a na stejných obvodech TTL a z desky z budíku se šipkou a na čipu K176IE12 a dělením průmyslové frekvence 50 izolací transformátorem nebo optočlenem a jiným jiným. Některé z těchto zdrojů budou vyžadovat převodník úrovně.Na svislé desce, jako je perfboard, která dává další podobnost prototypu Apple 1 (ne, tentokrát nebude žádné křivé jméno), má master dekodéry, které zhasnou rezistory a indikátory. Tento fragment okruhu ukazuje samostatně:Mistr má na třech prkéncích všechno ostatní:Poprvé to vidí překladatel domácí, ve kterých se desky jako perfboard a prkénko používají současně:A to je další potvrzení, že elektronika a zpracování dřeva jsou koníčky, které se navzájem dokonale doplňují, a vlastnění obou je velmi užitečné. Takto pán otočí pouzdro hodinek:Master přilepí silikonové nohy ke dnu, jakýkoli jiný nepoškrábaný stůl udělá:Umístí prkénko do pouzdra a sady perfboard svisle:Pomocí kolíků nebo šroubů přidá list plexiskla rovnoběžně s perfboardem, kde jsou umístěny ovládací prvky:Nasaďte přední stěnu plexiskla a poté přilepte horní kryt, který sevře svorkou. Přestaňte, ale nemusíte to dělat! Najednou je třeba něco opravit. Je lepší upevnit horní kryt samořeznými šrouby - pak bude odnímatelný.A teď je čas zapnout napájení hodinek as tím i modré podsvícení. A protože to nebylo včas Shakespeareův cigaretový přítel Apple 1 modré LED diody, lze si představit, že je to záře Vavilov-Cherenkov.Tak romantické!
Mistr ukázal takové zajímavé hodinky na spojení technologie a sochy.
6.7
5.3
3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
21 komentář
Měl jsem náš Brest "Byte". Také s kazetou. Dokonce se mi podařilo provést "účetnictví", když "stál na měně"))))). Program sám byl dokonce napsán v BASICu.)))))
Protože jsme mluvili o Z80, vzpomněl jsem si, že ve značce Sinclair existoval specializovaný mikroobvod nazývaný ULA. Vytvořila mnoho různých signálů (pro provoz paměťových čipů, vytvoření videosignálu atd.). ULA byla z nějakého důvodu nedostupná, ačkoli samotný Z80 mohl být koupen. Naši řemeslníci-přátelé tedy nahradili tento mikroobvod složitým obvodem na rigidní logice. Na čipech řady K155 a K176, K561. Pak začali místo K155 K555 (téměř jako moje přezdívka R555, přibližně R555) xaxa ) snížením spotřeby.
Potom jsem nemohl najít tohoto koprocesoru a kromě toho se objevila průmyslová verze Sinclairu - Santaka, Byte, Baltic (?). Syn preferoval Byteho ve srovnání s 286. strojem, pouze 386 a EU - ale 486 ho přesvědčilo o výhodě Microsoft.
Ano, ano. Byla také shromážděna RK-86. Pravda, na něm nebyly téměř žádné hry. Vzpomínám si pouze na "Python". A zase to zahrajte v práci xaxa
ino53
Můj poslední byl Pentagon 48
A můj první RK-86! Vstup z kazety je stále zábavný! ano
A můj poslední 128. Kromě legendárního procesoru Z80 měl také samostatný hudební procesor, zapomněl na své jméno.

Pak jsem na Sinclair docela dobře vylezl. V té době pracoval jako laboratorní asistent v ústavu. Mám k dispozici téměř všechny měřicí přístroje, programátor ROM, myčku ultrafialových lamp ...

Tyto počítače pak shromáždily všechno, dokonce i dumbassy. Sbírali to, ale nemohli to spustit. Ačkoli desky byly oboustranné s metalizací křižovatek, byly vyrobeny z továrny, lepivost mezi kolejemi a jinými defekty byla hromadná. Abychom se s tímhle hovno vypořádali, o čem přemýšlet, stále musíte mít alespoň osciloskop. Takže studenti mi přinesli vybírané poplatky, spustil jsem je. Samozřejmě nezapomněli přinést peníze, díly a vodku. xaxa
...?...
Můj poslední byl Pentagon-48 s vestavěným 5,25 "disketovým ovladačem.

B ...., masturboval 20 minut, pokusil se vložit film, ani ... Nemůžu, půjdu lépe než crack vodka ...
Je dobré, že on (autor) vzal K155 a ne K531, ty byly v keramickém pouzdře tak zahřáté, že se téměř odpařily z hrací plochy xaxa Jedli samozřejmě hodně.
A byla tu také řada K500, pokud se nemýlím, ESL super-duper je rychlý (v té době). Ale hodně snědla a vyhrnula se.
Ne, to je ono xaxa Právě jste ukázali prázdnou prkénko a je na něm spousta volného místa. Okamžitě jsem to nepoznal. Tady je to mikruha.

164 TM2, poblíž K176 .... také 14 noh. A zápalka. Při těsné instalaci můžete naprogramovat hodiny. Jeden muž prodával funkční měřič frekvence na trhu. sestavené v krabičce na zápasy, samozřejmě bez ukazatelů. Osobně jsem viděl a plival do svých rukou. Asi před 15 lety. A dekodéry byly 564 ID ... Toto je vojenská řada čipů CMOS.

Mimochodem, tento šátek, který jsem ukázal, přišel a shromáždil se jako mladý muž. Byl zabudován do joysticku domácího počítače Sinclair, pamatujete si na tuto epidemii? Toto je generátor požáru automobilu. Simulovaný spouštěcí tah s rychlostí nepřístupnou pro hráče. Všichni darebáci ve hře byli okamžitě zhasnuti s přáteli nápoje xaxa
To nejsou ty. Asi za 20 minut ukážu, co jsem řekl.
Citace: R555
A je tu také řada 164, ekonomická, jako K176 a miniatura. Je pravda, že člověk musí být schopen pájet rovinné závěry ....

... oh ...

Tady je rozvržení TEZ použité v manévru ASUV, není tu žádná superminiatura.

A je tu také řada 164, ekonomická, jako K176 a miniatura. Je pravda, že člověk musí být schopen pájet planární závěry xaxa Ale všechny hodinky mohou být sestaveny do krabičky na zápasy, aniž by byly čteny ukazatele, tlačítka a samozřejmě samozřejmě napájení.
Ale pořád se bojím, proč není druhý generátor vyroben? Na fotografii je vidět, že všechny čítače pracují a je nastaven čas. Zdá se, že aftar provedl na jejich výrobě titanickou práci ... nemůžete volat hodiny. A pak ho jeho síla opustila. Nedokázal pájet obvod, sestávající z jednoho mikroobvodu, křemene, 1 rezistoru a 2 konstantního a 1 ladícího kondenzátoru.
Citace: Host Sasha
TTL je energeticky náročná řada!

A je tu také TTLSh ...
Host Sasha
TTL je energeticky náročná řada! Snadnější kompaktní a funkční řada 176 (IE17, IE13, 561ID3 ...)
Host Denis
......
Proč? Kvůli designu? Ano, je ... (C)
...... na IE12 nebo IE18, nebo dokonce 145IK1901, méně problémů.
O skleněném křemenu při 100 kHz. Stále to někde potřebuje. Například jednu mám, ale není ve skle, ale v plastovém pouzdře utěsněném těsnicím voskem. Vydání 1965. Je jednodušší vyrobit druhý generátor na K176IE5, jak navrhujete, pomocí takzvaného hodinového křemene na frekvenci 32 s kopecky. Tento křemen není problém najít.
Host Denis
Opakujte a více než jedna osoba. Další generátor na IE5 dělat, ale je lepší získat druhý ze skla křemene na 100 kHz.
O napájení a specifickém provedení druhého generátoru se nehovoří. Všechno ostatní je typické schéma, ale nečitelné a s chybami. Plus špatný výkon. Ani pseudošroub se netáhne.
Připojení indikátorů k dekodérům je nakresleno na dvou diagramech a na obou je nesprávné. Když kliknete na ikonu, zvětšovací skla se nezvýší, ale sníží.)) Nezáleží na tom, protože tento „zázrak“ nebude reprodukovat žádný člověk ve své správné mysli a pevné mysli.
Řada 155IE2 je spárována s 155ID1, poměrně kompaktní verzí. Moje první hodinky byly, pokud si nemýlím, v sérii 217 (?), Polovina spouště v případě, IN-kola, síťová frekvence byla rozdělena na 1 Hz, spotřeba 5 V byla téměř ampér, všechno se dostalo do případu logometru.
Litujeme, tady nejsou indikátory výboje plynu (fu, ne comme il faut!), Nějaká matice ...
A proč na 3. rýži. referenční list prvku vyrovnávací paměti?
Jak upevnit popruh náramek? xaxa

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...