» Pro garáž »Mobilní pracovní stůl bez kol

Mobilní pracovní stůl bez kol

Ahoj milí čtenáři!

Z níže uvedeného článku se naučíte, jak udělej to sám vyrobte pohyblivý pracovní stůl bez kol. Následující popis a pokyny jsou převzaty z kanálu YouTube Matthias Wandel.

Mobilní pracovní stůl bez kol


Mistr vytvořil tento pracovní stůl před dvěma lety pro zpracování kovů, ale stále se děje nepořádek.
Rozhodl se tedy postavit další pracovní stůl stejné velikosti, ale měl by být také snadno pohyblivý.

Potřebné materiály a nástroje používané velitelem:

- desky o rozměrech 50x100 mm;
- ruleta;
- čtverec;
- tužka;
- hoblovací stroj;
- stacionární fréza;
- stolní kotoučová pila;
- horizontální vyvrtávačka;
- palička;
- hoblík;
- ruční kotoučová pila (parkety);
- ruční pásová bruska;
- PVA tesařské lepidlo;
- šroubovák;
- samořezné šrouby;
- lak;Ale místo toho, aby měl pracovní stůl na kolech, se pán rozhodl, že je lepší udělat to tak, aby bylo snadné se pohybovat pomocí vozíků, které budou umístěny pod pracovní stůl. Nohy pracovní desky budou během pohybu nad povrchem a při zastavení pevně stojí na zemi. Jak bude implementována - čtěte dále.Pro výrobu pracovního stolu používá master běžné desky 50x100 mm. Jako obvykle začal frézováním a hoblováním materiálu, 0,5-1 mm na každé straně, aby bylo dřevo hladší, přesnější a atraktivnější.
Díky připojení čepu 6 mm v rozích je tento pracovní stůl velmi tuhý. Ale na samém spodku nohou je vyžadováno spojení se stromem, a ne na samém konci nohou. Stacionární fréza přichází na pomoc pánovi.
Master vyřízl další část spoje pomocí šroubové svorky příslušenství (domácí šablona) předem.Zkontrolujte fit. Ve skutečnosti mistr chtěl vyrobit šest hrotů, ale omylem udělal vložku uprostřed a musel udělat lichý počet hrotů, protože tam prostě nebylo dost místa pro sedm drážek.Poté mistr uřízne čepový kloub na koncích dlouhých částí. Silná skříňová výklopná výstroj mu v tom hodně pomáhá, což mu umožňuje umístit do šasi dvě desky o rozměrech 50x100 mm, každá o délce 1,1 metru.
Instalace jednoho z rámů za sucha.Pak musíte rámy spojit dohromady. K tomu používá velitel tzv. „Plovoucí pneumatiky“ o tloušťce 12 mm. V těchto pneumatikách dělal drážky na vodorovném vyvrtávači.
Řezné drážky v detailech předního a zadního rámu.A ještě několik hrotů na deskách nahoru a dolů.Kontrola uložení provedených drážek a hrotů.
Poté hlavní sestaví celý rám pracovní desky. Vždy je příjemné sestavit tesařství poprvé bez lepidla, aby byl produkt pevně držen.

„Plovoucí pneumatiky“ byly asi o 3 mm delší, takže je po zkoušce mistr zkrátil.Poté mistr rozebral pracovní stůl po částech a sestavil ho lepidlem. Pro dimenzování používá tenký dřevěný pás k nanášení lepidla na svorník.
Konečné přistání horní úrovně pracovního stolu. Musí klepnout na malou paličku.Mistr speciálně cvočky byly řezány o něco déle, než bylo nutné. Odřízl přebytečné spláchnutí letadlem.Pro pracovní desku používal Master překližku odolnou vůči vlhkosti o tloušťce 19 mm.Řezání překližky na její finální velikost pomocí domácích stolních viděl na saních.Poté mistr leští okraje desky a mírně její horní část.Pro spodní polici použil mistr překližku velmi nízké kvality. Musel jsem snížit rohy tak, aby police zapadala kolem nohou. Toto je jeden z mála případů, kdy mistr provede volný řez na stolní pilou. S tak velkým obrobkem a krátkým zdvihem se nemusíte starat o zpětný ráz.Zkontrolujte přistávací police.Poté pán aplikoval dvě vrstvy laku. I když je to jen pracovní plocha pro dílnu.
Poté Master upevní desku na šrouby zespodu.Výhodou tohoto druhu truhlářství je, že pracovní stůl je velmi rigidní. V deskách, z nichž jsou nohy vyrobeny, má mírný zvrat. I když na něm sedíte, neodpovídá to úplně podlaze, trochu se otáčí tam a zpět.Je také dost tvrdé, aby na něj visel z jednoho konce, i když neexistují žádné diagonální vazby.Po dokončení hlavní plochy je čas vyrobit zdvihací zařízení. Skládá se ze dvou dřevěných bloků ve tvaru písmene L. Mistr v nich vyřezal dvojitou drážku / hrot.
Dvě tyče ve tvaru písmene L se horizontálně vkládají pod pracovní stůl a poté se otáčí svisle. V tomto bodě jsou tyče umístěny na vozech. To zvedá pracovní stůl z jeho nohou, protože spočívá na mřížích.A jakmile je pracovní stůl na mřížích, je snadné se pohybovat, dokonce i na něm naskládaných hromada těžkých předmětů (včetně stacionární brusky).Na konci práce zhotovil mistr krabice pro tento pracovní stůl, které jsou potaženy vodou ředitelným lakem.Bohužel, v tomto videu pán nemluví o vytváření krabic pro tento pracovní stůl.Tento pracovní stůl je relativně vysoký, takže zásuvky jsou ve velmi pohodlné výšce.Další police pro pracovní stůl před lakováním.
Tato police je přišroubována k pracovní desce a ne ke zdi, protože není známo, jak dlouho bude tento pracovní stůl stát na jednom místě. Police je kompletně vyrobena ze dřevěných zbytků a rozměry jsou do značné míry dány rozměry samotných zbytků.

Vytvoření police pro pracovní stůl lze vidět v následujícím videu průvodce:Pokud se vám líbí domácí autor, zkuste to zopakovat a vytvořit. Děkuji za pozornost. Uvidíme se brzy!
10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
1 komentář
Anderson
Tem projetos em PDF

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...