» Elektronika » Arduino »Softwarová implementace hodin na Arduino

Implementace softwaru hodin ArduinoImplementace softwarových hodin je úkol, který je často dán studentům v lekci informatiky. Učitel je tedy přesvědčen, že student dobře zná nejen studovaný programovací jazyk, ale také trigonometrii. Počítač, na kterém student tento problém řeší, je však příliš silný, i když je to starodávný 386. nemluvě o moderních. Se všemi zapojenými matematiky, a Arduino - rozhodla se tedy autorka Instructables pod přezdívkou thescientistformerlyknownasNaegeli. Zde vezme 3,3 V Arduino Pro Mini, jednobitový displej pro telefon Nokia 5110, modul hodin v reálném čase na čipu DS3231, baterii a řadič nabíjení, různé příslušenství:
Sbírá toto vše podle tohoto schématu:A tady je to, co dělá:Ve shromáždění však není nic složitého. Nejzajímavější věcí je matematika, za kterou ji mistr bere. Na displeji pak ukazuje směr souřadnic:Zkomplikoval úkol pro sebe, mistr implementuje šipky, které jsou složitější než úsečky, žáci v hodinách informatiky věda takové komplikace jen zřídka dosáhnou a poté, když vyrostou, vymyslí se.Průvodce spočívá v nejsložitější verzi, kde se šipka skládá ze čtyř bodů, a ukazuje vzorce pro výpočet souřadnic těchto bodů za použití dvou příkladů: 9:25 a 2:05.Úhel sklonu minutové ruky ve stupních lze snadno spočítat: stačí znásobit počet minut šesti. Pouze úhel sám odložte ve směru hodinových ručiček, a nikoli proti, jak je obvykle prováděno. Pro směr ve směru hodinových ručiček je úhel obtížnější vypočítat, vzhledem k tomu, že neskočí z dělení na dělení, ale pohybuje se mezi nimi plynule:

úhel = (hodiny x 30 °) + (minuty x 0,5 °)

Směr souřadnic na displeji je také třeba vzít v úvahu, mimochodem, ve škole DOS Basic se také liší od směru používaného matematiky. Ale protože šipky budou čtyřbodové, matematika se vznáší poněkud komplikovanější.


Profesionální deformace programátora je silná věc, může dokonce udělat osobního programu na pláži místo relaxace:Ale teď je náčrt připraven, pán to dá zde. Po stažení je třeba změnit příponu souboru z neznámého na ino.

Dobře, protože při opakování stavby pravděpodobně nebudete moci projít celou matematiku, bylo by hezké si ji vyrobit udělej to sám, s vlastní matematikou (s přihlédnutím k tloušťce stěny atd.), alespoň v případě například z překližky nebo plexiskla, a neberou hotové ani 3D tisk.

Hodiny opakované Instructables zachránit:

9.5
9.5
7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...