» Technika » Technika C / x »Kultivátor s motorem 50 kubických metrů (2T)

Kultivátor s motorem 50 kostek (2T)Vítám všechny fanoušky k řemeslu, navrhuji zvážit domácíkterý je schopen usnadnit práci na Zemi. Jde o tak užitečnou věc jako kultivující. Samozřejmě si můžete takový stroj koupit, ale stojí to hodně a autor se rozhodl přizpůsobit malý motor pro 50 kostek pro domácí práci. Kultivátor pracuje perfektně, stroj bere i problematickou zeminu suchou hlínou a kameny. A pokud přijdete s redukčním zařízením, můžete nainstalovat kola na vůz a použít je jako chodící traktor nebo dokonce jako dopravní prostředek. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat!Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- dvoudobý motor na 50 metrů krychlových;
- řetězový převod pro moped nebo podobně;
- ocelová osa;
- ložiska s klecemi;
- dokončené náboje kol;
- ocelový plech;
- šrouby a matice;
- kulaté trubky;
- profilové trubky;
- plynová nádrž;
- barva na kov.

Seznam nástrojů:
- pokosová pila;
- ;
- ;
- ;
- ;
- vrták;
- klíče a tak.

Domácí výrobní proces:

První krok. Výrobní osa
Dokončenou osu autor použil pro výrobu motokáry a dalšího vybavení. Pokud takovou osu nemáte, můžete použít hřídel automobilu nebo trubku se silnou stěnou. Autor musel osu zkrátit, prořízl ji a pak ji rovnoměrně svařil svařováním TIG.
Hnací řetězové kolo, náboje a ložiska v pouzdrech jsou namontovány na ose.Krok dva Výroba nožů pro kultivátory
Nejprve potřebujeme vyříznout dva spojovací prostředky z tlustého plechu, jedná se o nějaký druh disků, na kterých budou nože upevněny. Výsledkem je, že nože z pojezdového traktoru lze vyjmout odšroubováním šroubů a v případě potřeby lze kola nasadit.
Můžete si vyrobit nože, budete potřebovat ocelový plech, a je lepší brát vysoce kvalitní ocel, aby nože sloužily po dlouhou dobu. Ořízli jsme ocel na proužky pokosovou pilou a pak jsme se ohnuli ve tvaru písmene „G“. Nože mohou být nože naostřeny tak, aby kultivátor pracoval efektivněji. Když je připraven požadovaný počet nožů, dobře je svařujeme s dříve vyrobenými díly. To je vše, nyní máme připraveny dva vynikající řezačky.

Krok tři Výroba rámů
Pod kultivátor jsme přivařili jednoduchý rám, autor pro tyto účely použil pravoúhlé profilové trubky. Pro tuto techniku ​​samozřejmě volíme trubky s maximální tloušťkou stěny, vše by mělo být velmi silné.

Ložiska montujeme do skříní na rámu společně s nápravou, vše upevňujeme šrouby a maticemi.
Krok čtyři Instalace motoru
Vyrábíme dobré silné spojovací prvky pro motor, autor použil tlustý ocelový plech. Vyvrtáme díry a přivaříme plech k rámu. To je vše, můžete nainstalovat motor a také nainstalovat řetěz.
Krok pět Pera
Vyrábíme kliky pro kultivátory, v tomto případě potřebujeme kulaté trubky. Ohýbáme trubky a svařujeme k kultivátoru, svařujeme propojku mezi trubkami. Chcete-li pohodlně držet kliky, můžete na ně položit kousky hadice. Uvědomte si, že úchyty mohou odletět a kultivátor bude muset dohonit, je lepší je držet.Krok šestý Plynová nádrž a ovládání
Nainstalujeme malou plynovou nádrž nad hladinu motoru, aby plyn mohl snadno pronikat gravitací do karburátoru. Nainstalujeme také ovládací páku plynu na rukojeti, proto můžete přizpůsobit brzdovou páku z kola. Není zbytečné instalovat spínač zapalování na „volant“ jen pro případ.Sedmý krok. Lakování, montáž a testování
Rozebíráme vše a důkladně ho natíráme, je lepší nejprve použít půdu. Bez barvy se veškerý kov rychle usadí od nečistot a kultivátor bude obtížné se umýt.

Sbíráme všechno, doplníme benzínovou nádrž a můžete to zažít. Autor šel na zahradu a začal pracovat, stroj funguje dobře, je tu dostatek energie, ale problém je v tom, že špína a kameny létaly zpod nožů do autora, problém je třeba vyřešit.

Krok osm. Štíty
Vyrábíme ochranné štíty nad noži tak, aby na vás nelétaly země a kameny. Autor rychle vyrobil štíty z plechu, jednoduše jsme jej ohnuli do požadovaného tvaru po stranách. Vyrábíme spojovací materiál pro stráže, mohou být vyrobeny z trubek. Sváříme vše a nyní můžete na stroji bezpečně pracovat.Autorovi se podařilo kultivovat zahradu dobře, stejně jako místo se sušenou hlínou a kameny, auto to udělalo. Nyní na takové půdě můžete pěstovat vynikající zeleninu. Na čisté hlíně samozřejmě poroste jen málo, takže bude třeba aplikovat hnojiva. Projekt je dokončen, doufám, že se vám domácí práce líbila, a našli jste užitečné myšlenky. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete toto zopakovat, nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!
9
10
8

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
3 komentář
Dmitrij
Číňané budou všude brzy, je čas se učit čínsky ...
Na našem Dálném východě je čínská otázka již velmi důležitá, v některých regionech je jich již více než původní obyvatelé!
Autor
Číňané budou všude brzy, je čas se učit čínský jazyk ... Dokážu si představit, kolik čínských jaderných bomb již udělali ...
Hostující oleg
Máme teď čínské přátele? nezbyly žádné ruské kulibiny?

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...