» Počítačové kutily » Modding »Počítač Macintosh Classic v černé barvě

Počítač Macintosh Classic v černé barvěAutor Instructables přezdívaný Horatius.Steam před několika měsíci dostal případ od počítače Macintosh Classic s rezavým kovovým šasi. Plast se samozřejmě změnil na žlutý. Zpočátku chtěl odstranit žlutost pomocí speciálně navrženého Retr0bright. Ale pak jsem si vzpomněl, že Apple vydal nějaké notebooky PowerBook v černých pouzdrech a pomyslel jsem si, proč nenakreslit pouzdro Macintosh Classic černě.

Velitel začíná pracovat na restaurování trupu kovovým podvozkem. Tam bylo málo známek koroze, hlavně tam, kde kdysi baterie vytekla na základní desce. Po očištění podvozku ho hlavní malíř natře Hammerite. A pak na ni nalepí PVC desku, aby bylo možné nainstalovat moderní základní desku.

Poté vezme moderní reproduktorový systém s vestavěnou zvukovou kartou s rozhraním USB a připraví jej pro přenos do pouzdra. Odděluje držáky dynamických hlav, přidává pro ně konektory na desce, zkracuje kabel USB. První fotografie ukazuje skrytý hardware uprostřed pouzdra. Nemůžete to odšroubovat - nerozumíte akustice.

Počítač Macintosh Classic v černé barvěU předních portů USB se slot pro pohon dokonale hodí a hlavní přilepí dynamické držáky hlav řezané z pouzdra rozloženého reproduktoru na originální reproduktorovou mřížku:
Nainstaluje napájecí zdroj a základní desku na PVC desku. Spojuje zadní USB porty, které jsou umístěny na místě rozšiřujícího slotu, SSD, WiFi modulu, karty se zvukovou kartou s rozhraním USB z reproduktorového systému, bezdrátového přijímače klávesnice (nazývaného Rapoo):

Původní počítač měl vestavěný 9palcový trubkový monitor. Master zvládl najít 8-palcový LCD monitor, přední panel, který master odstraní, bude sloužit jako adaptér pro úpravu velikosti:

A přilepí se na tělo a připraví ho tak, aby nic nezasahovalo:

Připravuje pouzdro na malování tím, že jej dvakrát v 55 ° C umývá v myčce na nádobí, což žádá čtenáře, aby neřekli své ženě.Tělo je pak opatřeno základním nátěrem ve dvou vrstvách a natřeno matnou černou barvou ve třech:
Umístí tlačítko napájení, kde bylo umístěno původní ovládání jasu monitoru CRT. Nahrazuje LCD monitor a dynamické hlavy. Sestavuje počítač. Zjistí, že se během provozu přehřívá a přidává ventilátor.


„Tvář“ počítače je emulátor Macintosh Classic. Ukázalo se dokonce, že se spustí stará verze integrovaného prostředí RagTime. Přestože je vhodné jakékoli jiné rozhraní, které vypadá jako vintage, například GEM běžící v DOSBOXu. A pokud používáte Raspberry Pi místo základní desky Mini ITX, můžete spustit operační systém RISC OS. Pak ale potřebujete další monitor - s kompozitním video vstupem.


5.5
5.5
5.5

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
3 komentář
Nemo Ivanoff
Řekni mi, drahý člověče, proč potřebuji počítač v případě Macintosh, pokud je pro jeho vytvoření potřeba alespoň Macintosh. Jako by leželi na každém rohu.
Alexey Tomskikh
Výborně, člověče! Jedno kontroverzní rozhodnutí
Nerozumím tomu, proč je pro mě na stole poměrně objemné zařízení se slabými parametry a malou obrazovkou s nízkým rozlišením? Chlap je skvělý člověk, jako „podívejte se, jak to dokážu!“, Ale samotné rozhodnutí je opravdu kontroverzní! ne
Alexey Tomskikh
také snil o sestavení do starého monitoru - monobloku. Výborně, člověče! Jedno kontroverzní rozhodnutí ve formě svazku externího zdroje napájení 12V a mrtvého zdroje ATX s jedinou deskou. Bylo jednodušší umístit jednoduchý zdroj napájení ATX do ventilátoru. A pak se ukáže, že pokud vypnete počítač správně, pak „externí“ jednotka PSU bude fungovat, můžete ji vypnout pouze ručně.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...