» Nože a meče »Jak vyrobit„ modrou čepel “s nádherným vzorem

Jak vyrobit "modrou čepel" s nádherným vzorem


Vítám všechny fanoušky k řemeslu, dnes zvážíme, jak vyrobit zajímavou čepel s modrým nožem se stejně zajímavým vzorem. Autor samozřejmě neodhalil všechna tajemství výroby čepele a slibuje vydání knihy, ale prozatím se pokusíme zjistit, jak je čepel vyrobena. Vypadá to domácí docela pozoruhodně, kováním autor smíchal nerezovou ocel s HVG ocelí a dalšími značkami, právě díky této nerezové oceli vidíme tento zajímavý vzor. K výrobě čepele budete potřebovat kovací pec a autor míchal kovy pomocí lisu. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat!Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- ocel HGV;
- ;
- ocel 60s2.

Seznam nástrojů:
- kovárna;
- lis, elektrické kladivo (studna nebo kladivo s tvrdým místem);
- svařovací stroj;
- ;
- ruční stroj pro řezání plechů;
- svěrák;
- borax;
- plynový hořák;
- bruska (rotační nebo pásová);
- lešticí stroj;
- brusný papír;
- leptací činidlo (chlorid železitý).

Výrobní proces čepele:

První krok. Sendvič
Nejprve musíme sestavit „sendvič“ z ocelových plechů, který se pak smíchá do jediné hmoty. Uprostřed „sendviče“ je deska vyrobená z HVG oceli a právě tato ocel zřejmě tvoří velmi modrý oxidový film.

Potřebujeme také nerezové desky, díky tomuto materiálu získáme vtipný vzor na čepeli. Kromě toho autor použil ocelové desky 60s2.
Výsledný „sendvič“ se přitáhne dohromady do svěráku a dobře se přivaří. Dále bude možné k obrobku svařovat kus vyztužení, který bude sloužit jako držadlo po dobu kovového kování. Autor redukuje obrobek na kapalinu, nejpravděpodobněji je to borax, díky kterému se kovy mohou zahřívat a netvoří oxidové kůrky, ale já se mýlím, můžete to opravit!

Dále je obrobek zahříván plynovým hořákem, voda se odpařuje a vrták zůstává, nyní můžete začít kovat.

Krok dva Kování
Obrobek se zahřeje na zářivě žlutou záři, v tomto stavu je třeba kovy dobře promíchat. Zde je však zapotřebí zkušeností, protože to, co bude na čepeli, bude záviset na metodách míchání. Výsledkem je, že obrobek je válcován na desku, ze které pak obrobek odřízneme.

Krok tři Řezejte nůž
Jsme vyzbrojeni bruskou, nyní můžete odříznout výztuž, která sloužila jako rukojeť z obrobku. Z kusu kovu vyřízneme obdélník, přeneseme naši šablonu a vyřízneme čepel z oceli. Výsledná čepel musí být pečlivě obroušena a vyrovnána rovina. K tomu autor použil rotační stroj se speciální pohyblivou plošinou, na které je čepel upevněna. V důsledku toho byla čepel leštěna rychle, efektivně a jednoduše.
Krok čtyři Stigma a normalizace
V případě potřeby lze na čepel použít značku dílny. Poté autor ořízne čepel kladivem a normalizuje ocel, tento postup odstraní vnitřní napětí. K tomu musí být čepel zahřátá a poté ponořena do tepelně izolačního materiálu tak, aby ochladila co nejpomaleji. Někteří mistři prostě nechávají čepel vychladnout se sporákem, ale zde to vše záleží na typu kamen.

Krok pět Shank
Dokončíme stopku nože, sestavíme spolehlivou rukojeť, autor přivaří tyč se závitem na konci k stopce. Svařovací místo pečlivě brousíme, v důsledku toho se čepel stává monolitickou.Krok šestý Sjezdovky
Označte budoucí čepel a udělejte na ní sestup. Zde je již možné použít pásovou brusku, rotační atd. Není třeba se v této věci ponořit, protože takové obtížně vyrobitelné polotovary budou velmi rušivé.Sedmý krok. Tepelné zpracování
Po vytvoření svahů budeme mít v oblasti čepele ocel HGV a musíme ji temperovat. Nůž zahříváme na žlutou záři a poté jej ponoříme do oleje pouze pomocí čepele. V důsledku toho bude čepel ztvrdlá, s nožem zacházejte opatrně, čepel je stále tvrdá a křehká.
Čepel je stále třeba uvolnit, autor dělá dovolenou při teplotě 190 stupňů Celsia.
Krok osm. Broušení a leptání
Po vytvrzení pečlivě brousíme kotouč všemi dostupnými prostředky, pro hrubé zpracování používáme brusky a pro jemnější zpracování používáme brusný papír a ruce.
Pak uděláme leptání čepele, potřebujeme chlorid železitý, ale můžu se mýlit. V důsledku leptání se ocel HBV ztmavne a nerezová ocel bude svítit. To je všechno kouzlo, jak lze rozlišit obrázek. Poté autor vyleští čepel pomocí lešticího stroje a GOI pasty.

Krok devět. Modrý plak
Nakonec zbývá udělat to nejdůležitější - udělat čepel modrou. Neexistuje ani magie, proto musíme ocel žíhat, v důsledku toho se na HBV oceli vytvoří modrý oxidový film. Samozřejmě to bude hlubší dovolená a ocel udrží ostření ještě horší, ale obecně bude řezání nože vynikající, takže byste se neměli bát. Autor zahřeje čepel na teplotu 280 stupňů Celsia, v důsledku toho již získáme modrou čepel z pece.

Fotografie ukazuje, jaké další kresby jsou získány od autora na ostří.


Toto je konec projektu, pokud dojde k technickým chybám, můžete nabídnout své verze toho, jak byla tato čepel vyrobena. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete to zopakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!
9.4
9.8
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
3 komentář
Autor
proč a proč v tomto případě nehoří?
Já jsem
Kapalina, do které je petrolej snížen
Cool se stalo, ale metoda není bez vad, ale jednoduchá. Užitečné.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...