» Elektronika » Arduino »Rádiová ovládací zařízení na Arduino

Radio Control Equipment on ArduinoTento článek popisuje výrobu proporcionálního deskového rádiového ovládacího zařízení Arduino. Zajímavým rysem projektu je to, že zařízení bylo koncipováno jako alternativa k „dospělému“ vybavení, ale které si můžete sami vyrobit. Na vysílači jsou umístěna trimovací tlačítka, která jsou důležitá například pro ovládání modely V letadle je vysílač také vybaven malým displejem s organickými LED diodami, který zobrazuje základní informace o činnosti vysílače. Zařízení je navrženo pro 6 kanálů, 4 proporcionální a 2 diskrétní. Autor také položil základy pro budoucí přidání dalších dvou proporcionálních kanálů, do případu byly přidány dva potenciometry, ale v současné době se na nich nevztahují. To však stačí k ovládání modelu letadla, lodi nebo automobilu a diskrétní kanály vám umožní ovládat další zatížení, například zahrnutí světlometů, palubních světel, navigačních světel nebo dokonce vypuštění malých střel. Zařízení má dva režimy řízení - lineární a exponenciální.
Pro vysílač potřebujete:

1 x Arduino NANO / UNO / ProMini
1 x BMS ochranná deska pro tři Li-ion plechovky
1 x 5,5 x 2,1 mm konektor
1 x krokový převodník DC / DC XL6009
1 x malý konvertor LM2596 (budu o tom mluvit samostatně)
3 x 18650:
2 x joysticky JH-D202X (prodává se na Ali)
2 x přepínač
1 x i2c OLED obrazovka 0,96 palce 128x64
1 x rádiový modul NRF24l01 se zesilovačem a anténou
9 x taktovací tlačítko 6 * 6 * 5 mm
Výstupní odpory (viz schéma)

Pro přijímač budete potřebovat:

1 x Arduino NANO / UNO / Pro Mini
1 x rádiový modul NRF24l01
1 x AMS1117 3,3 V regulátor napětí
30 x pls hřebeny
1 x prkénko
1 x 10 uF kondenzátor

Níže vidíte grafický obrázek všech součástí a schéma jejich zapojení. Před montáží musí být nakonfigurovány převaděče bucků, XL6009 až 12,6 V (tento modul je zodpovědný za nabíjení), LM2596 až 3,3 V (napájení rádiového modulu). Místo LM2596 je teoreticky možné použít ASM117, podle datového listu je maximální vstupní napětí tohoto stabilizátoru 15 V, ale doporučuje se nepoužívat jej vyšší než 12 V. Na základě těchto úvah autor použil další DC / DC převodník. Místo toho můžete použít také nastavitelný stabilizátor, například LM317.
Bydlení

Radio Control Equipment on Arduino


Pouzdro se skládá ze dvou hlavních částí: horní a dolní. Kromě toho je vytištěno 9 tlačítek (8 pro oříznutí a tlačítko pro jeden režim), 5 záloh pro tlačítka, rámeček displeje a posuvník napájení.Autor vytiskl PLA s gumou s 20% pokrytím, 0,4 mm tryskou a výškou vrstvy 0,3 mm. Mimochodem, nikdo nezakazuje použití jiného případu, stačí si vzít vhodnou krabici, nalepit si ji nebo vzít docela velký kufr z čínské hračky, které se téměř prodávají v pytlích na utajovaných stránkách.


Montáž převodníku

Baterie jsou zapojeny do série. Autor to udělal s pájením, chci poznamenat, že pájecí plechovky z roku 18650 vyžadují určitou dovednost, takže pokud nemáte takové zkušenosti, kupte baterie s již svařenými lístky a pájejte je. Baterie podle výše uvedeného schématu jsou také pájeny do modulu BMS, jehož vstup je napájen z převodníku XL6009 (místo toho lze použít MT3608). BMS je zodpovědný za rovnoměrné nabíjení / vybíjení všech plechovek a vypínání napájení, když jsou baterie vybité. Napětí lze sledovat také pomocí displeje. Baterie jsou nabíjeny 9 V napájecím zdrojem s proudem nepřesahujícím 3 A (maximum pro XL6009). Ve skutečnosti musí být nabíjecí proud vypočítán v závislosti na kapacitě baterií a odebírat napájecí zdroj s mírně nižším proudem nebo jej omezovat. Je vhodné namontovat moduly do pouzdra pomocí „automobilové“ oboustranné pásky.
Tlačítka hodin jsou instalována na speciálních platformách, poté jsou připevněna pomocí malých šroubů na odpovídající podpěry uvnitř pouzdra. Ve skutečnosti je zde vše na úrovni návrháře a je z fotografie dobře pochopeno.
Tlačítka jsou propojena rezistory, takže v podstatě zanechává malou odporovou klávesnici, která vám umožní použít pouze jeden pin desky Arduino. Dráty jsou pájeny k potenciometrům joysticku, extrémní vodiče jdou k zemi a 5 V, průměr vede k odpovídajícímu Arduino kolíku. Mám v plánu toto schéma zopakovat, už jsem trochu experimentoval a mohu říci, že kód má funkci automatické invertování kanálů podle potřeby, ale dosud jsem nepochopil, jak schéma tuto potřebu určuje. To znamená, že inverze kanálu je v podstatě prováděna pájením extrémních závěrů na místech. Tyto joysticky se v době psaní prodávají v Ali za cenu asi 7 $ za kus, ať už je na vás, zda je na vás, nebo ne. Místo toho můžete použít moduly joysticku pro arduino nebo joysticky od herních ovladačů.

Ve skutečnosti funguje joystick jako dělič, odklánějící rukojeť, měníme napětí na středním výstupu potenciometru a v závislosti na tomto napětí arduino určuje odchylku.
[střed] [/ střed]
Sklenice jsou také připojeny. Přepínací přepínače jsou nutné zapnuto-vypnuto, protože kanál je diskrétní a má pouze dvě hodnoty - 0 nebo 1, v závislosti na tom, zda je výstup arduina přitahován k zemi nebo k napájecímu zdroji 5 V. Navíc je nutné vypínač, pokud necháte výstup „visí ve vzduchu“, co by se stalo při použití tří polohových, řadič nerozumí tomu, co se děje a hodnota náhodně skočí buď 0 nebo 1 (podle mé zkušenosti). Nemůžete nastavit další potenciometry, v okamžiku, kdy nejsou zapojeny. Nebo můžete umístit a sledovat zdrojovou stránku, možná autor nakonec zveřejní aktualizovaný firmware.
Dále jsou nainstalovány arduino, rádiový modul a výkonová deska rádiového modulu. Jak je popsáno výše, je nutné na něm nastavit napětí 3,3 V. Je téměř nemožné to provést pomocí standardního variabilního rezistoru, takže autor jej odprodal a místo toho pájel víceúčelový zastřihovač. Dále je připojen displej a všechny komponenty jsou připojeny k terminálům arduino podle schématu.
Firmware

Firmware Arduino se již hovořil asi 1000krát, v tomto okamžiku je schopnost to udělat při zachování projektu arduino ve výchozím nastavení stejně důležitá jako schopnost držet páječku v ruce a zároveň držet něco k pájení.Kód pro vysílač, přijímač, potřebné knihovny a soubor pro 3D tisk pouzdra si můžete stáhnout v jednom archivu na konci článku.


PřijímačPro přijímač budete potřebovat další desku Arduino, rádiový modul (bez antény, telemetrie zde ještě není implementována) a stabilizátor 3,3 V. Přijímač je připájen k prkénku. Napájení přijímače se provádí stejným způsobem jako napájení jakéhokoli jiného továrního přijímače ze zvláštního výstupu regulátoru rychlosti.
Sama bych chtěla dodat, že namísto standardní antény tohoto modulu je žádoucí pájet stejnou anténu, která je v modulu nainstalována, se zesilovačem (pouze bez pouzdra). To nijak zvlášť neovlivní rozsah příjmu, ale výrazně ovlivní kvalitu příjmu v závislosti na poloze kontrolovaného modelu v různých rovinách. Pro moderní přijímače a vysílače jsou za tímto účelem instalovány dokonce dvě antény, které jsou umístěny kolmo k sobě.


Kromě toho autor implementoval velmi důležitou funkci - výstup ze signálu přijímače PPM. Schematicky se nic nezmění, stačí vyplnit další firmware, signál PPM je na výstupu stejným způsobem jako ve většině továrních přijímačů - z prvního kanálu (plyn).
To je vše. Osobně se mi ten projekt opravdu líbil, a jak jsem již řekl, plánuje to zopakovat v případě dálkového ovládání dětské hračky. V nabídce můžete vybrat režim od lineárního po exponenciální a jemně doladit hodnotu každé páčky. Mějte na paměti, že průměrná hodnota každého kanálu by měla být 127.


Můžete si stáhnout vše, co potřebujete zde.

Všechen úspěch v práci!
8.9
8.6
8.6

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
30 komentáře
feonor12 správně zapíše, že nevyužité vstupy musí být vytaženy buď k zemi nebo k napájení. Toto pravidlo jsem začal dodržovat, jakmile jsem se naučil pracovat s čipy CMOS. Ach, jak je to dávno ... A v mikrokontrolérech toto pravidlo samozřejmě nikdo nezrušil.
díky moc !!!!!
Autor
V kompilačním procesu jsem také přidělil některé proměnné a také napsal, že tam bylo málo paměti, i když bylo okamžitě napsáno, že skica využívá 77% paměti. Skica je nemotorná, nikdo nepopírá, ale funguje to. Hlavní věc, která se sestavila. Sestavte testovací obvod a zkontrolujte, jak to funguje, problémy je třeba vyřešit, jakmile budou k dispozici. Když sestavíte testovací obvod vysílače - všechny nepoužité kanály, ať už jsou to joysticky, přepínač nebo klávesnice, vše, co není připojeno, musí být svázáno se zemí nebo na 5V, pokud necháte zařízení „viset ve vzduchu“, nebude to fungovat adekvátně. při opakované srážce.

Z.Y. Zaregistrujte se a můžete.
Host Andrew
téměř se ukázalo, jako na vaší fotografii.
teprve teď přísahám, zkrátka tady
C: \ Users \ mozga \ Documents \ Arduino \ library \ Adafruit_GFX_Library \ Adafruit_GFX.cpp: v členské funkci 'boolean value Adafruit_GFX_Button :: obsahuje (int16_t, int16_t)':

C: \ Users \ mozga \ Documents \ Arduino \ library \ Adafruit_GFX_Library \ Adafruit_GFX.cpp: 1120: 28: warning: srovnání mezi podepsanými a nepodepsanými celočíselnými výrazy [-Wsign-porovnání]

návrat ((x> = _x1) && (x <(_ x1 + _w)) &&

                             ^

C: \ Users \ mozga \ Documents \ Arduino \ library \ Adafruit_GFX_Library \ Adafruit_GFX.cpp: 1121: 28: warning: srovnání mezi podepsanými a nepodepsanými celočíselnými výrazy [-Wsign-porovnání]

(y> = _y1) && (y <(_y1 + _h)));
nakonec kompilace dokončena
a zapíše nedostatek paměti a program nemusí fungovat stabilně.
promiň, nemohu sem dát fotku.
Autor
Odstraňte / vložte dvě lomítka.

#define SSD1306_128_64
// #definovat SSD1306_128_32
// #definovat SSD1306_96_16

Tak by to mělo být.
Host Andrew
moc děkuji.
moc přísahat.
Nyní budu google, což znamená:
(Vyjádřete druhý a zrušte první.)
Autor
Pro dva, sakra, google minut. V souboru Adafruit_SSD1306.h musíte tyto řádky najít

// #definovat SSD1306_128_64
#define SSD1306_128_32
// #definovat SSD1306_96_16

komentovat druhé a zrušit první.
Autor
Poslouchejte, nepsal jsem tento kód a nejsem odborník na programování. To, co jsem věděl, a poté nařídil, vám to nevyhovuje. Funguje to pro autora, sbíral jsem to - funguje to i pro mě. Nefunguje to pro vás, takže chyba není v kódu ani v knihovně. Obraťte se na tematické fórum, přejděte ke zdroji a napište autorovi, nebo počkejte, až někdo, kdo zde zná, odpoví. Řekl jsem, že jsem nevěděl, co se děje, co dalšího ode mě bylo potřeba, abych všechno opustil a začal se s tebou zabývat? Promiň, ne.
Host Andrew
"děkuji za pomoc"
Chyba v knihovně Adafruit_SSD1306.h
A mám problém „soukromého pořádku“.
to je to, co rozdává.
Kód vysílače: 102: 2: chyba: #error ("Nesprávná výška, opravte to v Adafruit_SSD1306.h!");
možná, jaké číslo nebo písmeno by se tam mělo změnit, ale nevím
Autor
Pak nevím, všechno se zkompilovalo a bylo sešité. Nyní jsem zkontroloval kvůli zájmu, všechno bylo také zkompilováno. Takže soukromý problém.

Host Andrew
Adafruit_SSD1306-hlavní knihovna
nainstaloval program arduino ide do samotného programu
Autor
Při kompilaci došlo k chybě? Proklíná v knihovně displeje. Ve středu jste nainstalovali knihovnu Adafruit_SSD1306-master z archivu?
Host Andrew
ahoj.
Nejprve jsem se rozhodl zkontrolovat náčrtky. Přijímače PPM a PWM (přečtené).
Začal jsem kontrolovat vysílač, dává chybu.
#error ("Nesprávná výška, opravte to prosím v Adafruit_SSD1306.h!");
Překladač Google byl přeložen.
#error ("Výška je nesprávná, opravte to prosím v Adafruit_SSD1306.h!");
A co mám dělat teď, ani nevím ..............
Autor
Ahoj všichni. Obecně nemám ani čas ani touhu dokončit aplikaci v blízké budoucnosti, abych o ní mohl napsat článek, ale na dlouhou dobu jsem kreslil podpis příjemce, kterého je třeba vzít. Nevybral jsem desku, ale několikrát jsem ji zkontroloval, všechno se zdá být v pořádku. Pár slov, že by nebyly žádné otázky:
Stabilizátor rádiového modulu je pájen v smd na desce (ASM1117 při 3,3 V, zapnutí pomocí datového listu). Pokud to bude fungovat nestabilně nebo na krátkou vzdálenost - zavěste 10 mikrofarad conderů přímo na napájecí kontakty modulu (nemohl jsem najít místo, na které by bylo možné tlačit na desce).
Pájeli jsme smd, pak propojky, následoval arduino (tlapky programování na hřeben výstupů), druhé „patro“ rádiového modulu, jako jsem to udělal v letovém ovladači. Rádiový modul překrývá resetovací tlačítko arduina, tak jsem ho přinesl na zadní stranu signetu (jen pájet z arduina a pájet). Pokud programátor vynuluje reset sami nebo se po sestavení nehodláte přeplácet, můžete vyjmout tlačítko a stopy z konve, šátek vyjde o několik milimetrů užší a kratší (20x50 mm). V každém případě šátek vyšel velmi kompaktně. Na rádiovém modulu je žádoucí odříznout tištěnou anténu a pájku jako u standardních přijímačů 2,4 GHz (foto níže). To neovlivní dosah, ale příjem se zlepší s různými orientacemi ve vesmíru. Napájení 5 V do libovolného konektoru od regulátoru hmotnosti nebo externí.
Hotovou desku postavte do průhledného smršťovacího smršťovače, můžete předtáhnout, vytisknout a vložit štítek s označením kontaktních skupin. Nebo si vyrobte butbread jako stejný stabilizátor letu.
Zdá se, že je vše Zde si můžete stáhnout podpis.Tady je pahýl. let, článek o tom v mém profilu.


Host Vladislav
Napište na pomoc, sbíral jsem skicu do kousků, protože můj rodák nezačal, nyní všechno funguje dobře, Viber 0993482290
robot
pomoc s skatech. existuje spousta chyb !!
Autor
Appu dělám ve svém volném čase i z volného času, tautologie, ale je to pravda.Protože existuje tovární aplikace flysky i6, tento, kvůli sportovnímu zájmu, ji shromažďuji. Až to dokončím, shromáždím běžný přijímač - všechno sestavím do samostatného článku.
Ale abyste neměli pochybnosti o jeho výkonu, mávejte křidélkem:

Jak vidíte, funguje to. Připojen je například jeden kanál. Drát k přijímači je napájen, napájen nabíjením z telefonu.

I když je toho hodně, co se v softwarové části musí vyvinout, realizovat výběr nejhlučího kanálu, vázání, sbírat několik přijímačů, přidávat paměť pro nejméně 5 modelů. Dokonce i telemetrii lze zmýt, pokud chcete. K tomu však potřebujeme buď pomoc nadšenců, nebo se sám Arduino jazyk lépe naučí, nebo autor, který bude psát, možná ho to zaujme. V blízké budoucnosti to určitě neudělám.

A už jsem řekl o jídle. 1 plechovka z 18650 + MT3608 + ASM1117 + TP4056 s ochranou ≈4-5 dolarů. Jako možnost, ale existuje mnoho z nich, alespoň z baterií.
Andrew1978
Ukažte video z dálkového ovladače ..... O programu Nonsense - nesmysl může být pro vás, ale je to 65% nákladů na celý dálkový ovladač - tři pahýly, nabíječka a tři lithia ....
Autor
Nikdo neobtěžuje organizovat jídlo jinak. Z nějakého důvodu se všichni drží nezmyslu a vynechají hlavní nuanci - jedná se o hotové „mozky“, přijímač a vysílač na standardním signálu PPM, a jak je krmit a v takovém případě vyhodit, je desátá věc. Můžete také napájet z jedné plechovky prostřednictvím vylepšujícího převodníku DC / DC, který opravuje kód tak, aby správně ukazoval náboj jedné plechovky. Doposud jsem jedl z koruny, pro trvalé použití jsem nepředstavoval svou vlastní verzi.
Andrew1978
Jaká zvrácenost krmení tří lithií pomocí dálkového ovladače, který používá 5V a 3,3 V ....
Autor
Autor
Chcete si udělat věci sami? To je ztráta času, obvykle to stále nebude fungovat. Na stránkách inzeráty prodávají spoustu dálkových ovladačů z hraček, včetně typu pistole. Prodejte za cent (dítě zabilo hračku, ale dálkové ovládání zůstává). Vyberte si méně masivní a opakujte. Změna je omezena na vyhození celé náplně a zvědavosti na ovládání lineárních potenciometrů.
Další možností je koupit appu se zpívanou náplní, ale celou mechaniku. Na stránkách modelářů se čas od času objeví.
Moje appa bude vypadat něco takového (jmenovka je test, pak to udělám krásnější)
Host Eugene
to je mechanika a zájmy a není co překreslovat
Autor
Proč? Ano, a kdo se zastaví, je to otázka mechaniky. Vyjměte pistoli z hračky, upravte ji a bude to tak. Můžete si vzít cokoli, počítačový joystick pro letové simulátory, dokonce i gamepad od společnosti Sonya. Zde je hlavní schéma.
Už se sestavuji z hračkové konzole.
Host Eugene
pistolové vybavení by bylo vyrobeno ...
Autor
Stačí zkontrolovat, vše se otevře a stáhne. Možná máte nějaký druh blokování reklam nebo tak něco.
Pokud má někdo jiný problém se stahováním - zápis, obrátím se na administrátora.
tohle tady nefunguje
Autor
Zde si můžete stáhnout vše, co potřebujete.

Klikněte zde
Autor
Zde si můžete stáhnout vše, co potřebujete.

Klikněte zde
a kde je náčrt zařízení

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...