» Alternativní. energie » Větrné mlýny »Mini větrná turbína s generátorem, instalace mimo okno. Z dostupných materiálů bez otáčení

Mini větrný mlýn s generátorem, instalace mimo okno. Z dostupných materiálů bez otáčení
Pravděpodobně nejmenší operační větrný mlýn na světě s generátorem. Můžeme ale za okny umístit mini-oběžná kola pro potřebnou generaci? Někteří čtenáři si pravděpodobně mysleli:Ne, pokračujte ve čtení. Tohle model Speciálně jsem navrhl pro město, které není městské, ale ne kočku, ale větrný mlýn, můžete ho samozřejmě nejen namontovat na výškovou budovu.

Jeho výhoda - kompaktní, tedy „mini“, průměr vrtule je 320 mm. Určitě si někdo okamžitě uvědomí, že není dostatek energie, ale není tomu tak, tato energie se vezme v úvahu, pokud najdete chladný generátor s nulovým odporem cívky. S největší pravděpodobností budete muset vinutí převinout pod požadovaným napětím, vše je nainstalováno experimentálně nebo s výpočtem. Myslel jsem si, že místo měděného drátu jsem zranil stříbrný, pokud jste se neotáčeli, ale zároveň můžete získat o 20% více energie. Šel jsem do obchodu s rádiem, říkám, že potřebuji stříbrný lakovaný drát, nejprve byli prodejci překvapeni, pak mě poslali do klenotnictví a v klenotnictví jsou všichni tlustí a většinou nejsou lakovaní, ale nenašel jsem to v lázeňském domě, je to škoda. Zná někdo stříbrné lakované dráty?

Jako generátor se zde používal sovětský 220 voltový střídavý motor s převodovkou.
Spojka zpětného chodu je z ní vyjmuta, vinutí lze v případě potřeby převinout zpět.

Samotná převodovka, v tomto případě multiplikátor, by měla být s nepříliš velkým převodovým poměrem, jinak vítr odmítne otáčet takový šroub, ale skutečnost, že musí stát, je jistá. Existuje mnoho důvodů, jedním z nich je to, že malé pólové motory jsou běžnější a nedávají velký výkon při spuštění, to znamená, že musíte rychle otáčet rotorem. Současně mají multipoly zpravidla velké rozměry a velký počáteční okamžik, což také není vhodné při konstrukci větrných mlýnů. Převodovka musí být zkontrolována na poškození a poškození, lze ji dobře vyčistit a promazat grafitovým tukem, tento postup nejen zvyšuje startovací moment, ale také potlačuje hluk převodových stupňů.

Větrný mlýn začíná rychlostí větru 2 m / s, měřeno speciálním nástrojem - anemometrem. Anemometr je zařízení, které určuje rychlost vzduchu nebo ne vzduchu, může také zaznamenat maximální a průměrné hodnoty do své paměti, pokud je a není ucpané pošetilostí.Instalace při této počáteční rychlosti okamžitě vydá proud, který po nahromadění v osobním Pavaru v bance (není součástí soupravy) domácí) lze použít k nabíjení chytrých telefonů proletariátu. Ano, s rostoucí rychlostí větru se zvyšuje generující energie, protože zde je provozován alternátor, musíte postavit diodové můstky a tak dále, jinak pohon nebude mít čas na to, aby se vzdoroval turbosilujícímu větru. Musíme také ukázat, jak přidat speciální jednotku, mám pocit, že se do jednoho tématu nevmáčkneme, takže s největší pravděpodobností to bude další domácí produkt, samozřejmě, pokud se přihlásíte k odběru mého kanálu)). Opravdu, bez elektrického obvodu je zde méně radosti, ale bez elektrického obvodu je to také krásná odstředivka pro květnové chyby a králíček. V tomto článku ukážu více mechanickou část projektu, že?

Vrtule je vyrobena z CD nebo DVD disků namontovaných na šroubech M2, nejlépe z nerezové oceli. Způsob připevnění disků může být ještě šetrnější, aniž by došlo k vyvrtání disku, přičemž při takovém připevnění nejsou poškozeny i samotné disky, lze je snadno vyjmout, vyměnit nebo znovu použít jako úložné médium. Kdo uhodl, jak disk opravit bez poškození, napište nápad na check-out.

Pro výrobu mozkového kmene jsou zapotřebí následující komponenty:

Nástroje a zařízení:

-newing;
soubor;
Vrtání a vrtání;
páječka;
- kartáč;
-multimetr;
-key pro ořechy;
šroubovák;
Kohout M3;
-nippers.

Spotřební materiál:

-šrouby, podložky a matice M2, M3, M5 (možná nerez), různé délky;
- šrouby M3 bez klobouku 4 ks;
-brana 15 * 30 * 140 mm;
pájka, kalafuna;
-CD- nebo DVD-ROM mechanika 2 ks .;
-profilní roh z duralového 2 * 20 * 20 * 180 mm;
- duralová deska 3 * 60 * 120 mm;
- trubice mědi D = 6 / 2,5 * 20 mm;
- AC motor 220 V s permanentním magnetem na rotoru, Sovětský s převodovkou asi 1:20;
- pryžová deska 2 * 60 * 120 mm;
- lakovaný drát pro navíjení cívek, průřez je vybrán pod napětím;
- dráty s běžnou izolací;
lak nebo barva.

Zahájíme výrobu mini-větrného mlýna s vrtulí, to je nejdůležitější prvek instalace.

Epizoda 1. Historie větrné turbíny Sumerians (jen si dělám srandu). Vezmeme útržek popruhu o velikosti 15 x 30 x 140 mm, umístíme střed podél diagonálů a vyvrtáme centrovací otvor o průměru 1 mm. Diagonální řezy provádíme „příčně“ na koncích prkna hluboké 40 mm. Další možnost výroby, ale ne přímá, ale zaoblená drážka ve spodní části řezu (pro upevnění disku) bruskou.Fáze 2. Odizolování a broušení proužku, čímž se získá tvar vrtule, přičemž se řídí těžiště prvku uvnitř středového otvoru.
Fáze 3. Dno šroubu, pokud je to žádoucí, může být potaženo vodotěsným lakem nebo barvou. Vyvrtáme díry do lišty pro připevnění pomocí šroubů CD, poté vložíme disk a do vrtů vsuneme vrtáky, vyvrtáme a kola, poté je upevníme šrouby.


Fáze 4. Jako osu vrtule upevníme šroub M3 pomocí podložek a dotáhneme jej maticí.
Fáze 5. Pro připojení vrtule na hřídel generátoru vytvoříme spojovací pouzdro z měděné trubky. Uvnitř spojky je závit M3 (poloviční délka trubky). Aby se zabránilo otáčení šroubu M3 ve spojce z vnějšku, vložil jsem pojistnou matici a dotáhl ji na spojku klíčem. Druhá polovina otvoru uvnitř měděné trubky bez závitu odpovídá průměru hřídele generátoru. Aby hřídel nevyčnívala, upevnil jsem ji 2 nebo 4 šrouby M3 bez víček. Po předvrtání 4 otvorů a řezání závitu M3 kolmo k ose trubky.

Fáze 6. Postavím stojan pro generátor z duralového úhlu 2 x 20 x 20 mm dlouhého pro průměr vrtule plus okraj 30 mm, tj. Jen asi 180 mm. K tomu odřízněte roh na jednom konci a konce ohněte kolmo k samotnému rohu.Fáze 7. Mezitím jsem z duralového plechu vyřízl 2 kruhy, jeden pro průměr generátoru. Kruhy můžete spojit s rohem pomocí šroubů, ale svařil jsem. Dalším kruhem pro připevnění ke zdi domu jsou otvory pro šrouby.

Fáze 8. Připravuji generátor tak, že z něj vytáhnu překlenovací spojku, protože větrná turbína se musí otáčet za i proti směru hodinových ručiček. Před instalací musí být převodovka generátoru namazána tukem.Mezi durální kružnici a generátor instaluji gumové těsnění a vše utáhnu společně se šrouby a maticemi M3.


Fáze 9. Připojuji vrtuli k hřídeli generátoru a lze ji instalovat mimo okno. Instalace stále potřebuje elektrický obvod o tom, řeknu v příštím, část číslo 2. Ale i bez obvodu je vidět, jak se LED při střídavém proudu rozsvítí během otáčení vrtule větrem.
Ve videu vidíte rotaci mé větrné turbíny při rychlosti větru 2-3 m / s. Za rohem jsem dočasně nainstaloval 1 W LED, ne příliš jasně kvůli jasnému slunci, ale můžete vidět záblesky světla ze střídavého proudu

7.1
7
6.7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
59 komentáře
Díky, díky.
Autor
Babay_Mazay Nevyvrtal jsem šachtu, protože je kalený, obávám se, že vrták zlomím, zejména malého průměru, jen jsem pevně utáhl jejich ostré špičky a také, kalené (stupeň 10.9), zasuneme malé otvory na hřídel a na závit naneseme tmel, to se neodšroubovalo
Díky, díky. V zásadě se můžete měnit dostatečně často, nyní je toho hodně dobrého - morálně zastaralé paměťové médium, jako kompaktní kazeta najednou. Užitečně.
Autor
Babay_Mazay Jak ti mohu říci, že disk zčerná z UV, když to vezmete a pokusíte se jej rozbít a porovnat s tím, který nebyl na ulici, je to trochu křehčí, ale tak, že je posypaný jako plastová láhev na ulici, pak ne, je to spíše jako prudký pokles teploty bude. Fólie od té doby trochu klesla. V noci to vypadá nádherně, když se otáčí a osvětluje LED diodou. Měď v průběhu času zezelená a je někde krásná. Myslel jsem si, co když na dekorativním designu v místech, kde je železo, měď, hliník místy speciálně oxidován, získá se zajímavý červeno-zeleno-šedý vzor
Nerezová ocel tento problém určitě vyřeší. Galvanická ochrana je ano, zajímavá oblast života, pro velké struktury je to velmi lákavé. O čepelích - souhlasím. Jako jednoduchá a levná ochrana proti silným nárazům větru. Nepraskejte před UV a mrazem?
Autor
Babay_Mazay Ano, v oblastech kontaktu odlišných kovů v důsledku vlhkosti existuje nebezpečí koroze, ale někdy se tato vlastnost používá zejména ve prospěch, například zinková hmota se zemněním je galvanicky připojena k ocelovým potrubím, takže železo nehrdzaví a zinek je aktivně oxidován, podobná technologie je v mořských plavidlech tak, aby dno nehrdzavilo, myslel jsem také na to, aby se to dalo na všechny ocelové části, ale je výhodnější brousit součásti sami, i když to také trochu zčerná, no, tvrdost je menší než tvrdost kalené oceli. Pro zjednodušení výroby byla zvolena měděná trubka a její tvrdost byla nižší, i když náraz větru odolával 9 m / s. Pak spojku obrobil z nerezové oceli se silnými stěnami; žádné větry nad 9 m / s již nejsou příšerné)).

Na úkor lopatek, ano, jsou slabé, ale existují i ​​výhody: jsou cenově dostupné (levné), pružiny (ohýbají se, tlumí nárazy větru), když dojde k nárazu, první se zlomí a snadno se změní, zatímco zatížení na hřídeli a převodovce je méně destruktivní, nehrdzaví, No, krásně se třpytí na slunci v různých barvách))
Ano, montážní šrouby (záměrně) se často používají jako zajišťovací šrouby (pro funkční účely).
Pokud mi paměť slouží, takové šrouby se nazývají zajišťovací šrouby, před instalací se šachta vyvrtá otvorem, šroub se nanese na barvu (něco jako epoxidový email EP)
Ano, tady je další bod - měděná část se standardními pozinkovanými upevňovacími prvky se používá v ose ventilátoru. Jedná se o nepřijatelnou kombinaci kovů, zejména pro výstavbu ulic. Kovy tvoří galvanický pár, nakonec budeme mít zvýšenou korozi.

Dřevěná část není „dle libosti“, ale je povinná ji zakrýt vodotěsným lakem nebo barvou, ale předem ji namočit horkým lněným olejem.

Ano, protože mluvíme o materiálech - SD disky jako čepele, nepochybně nevypadají jako odolný prvek. Navíc je celá konstrukce vyrobena docela spolehlivě - kovové prvky, šrouby, závity, svařování hliníku, a najednou jsou LED disky, nejvíce v souladu s řemesly vyrobenými z vlnité lepenky a tyčinky zmrzliny. Je to samozřejmě legrační - blikají, svítí, ale čepele z něčeho odolnějšího, odolnějšího vůči UV záření a mrazu by byly vhodnější.
Pokud máte náladu „převinout motor stříbrným drátem za každou cenu“, byli jste z nějakého důvodu posláni klenotníkům. Ve špercích existuje osvědčená technologie výroby stříbrného drátu. Docela nudná pravda. Odpadní stříbro se taví do tyče s hořákem na benzínových výparech (vyšší teplota) v kelímku. Tyč prochází ručním (nebo mechanickým) válečkem na šperky, žíháním po každém průchodu. Dostáváme tenkou tyč nebo drát. Procházíme tímto drátem sadou šperkovnic a neustále ho mazáváme voskem. V krocích po desetině mm se přibližujeme k požadovanému průměru. Po každém kreslení je drát žíhán, ale ne, ale pevně srolován do zátoky a zabalen do silnějšího drátu, jinak vyhoří. Jak použít lakovou izolaci lze také vymyslet - chodit jako procházka! Ano! Existuje také taková oblast existence jako zvuk špičkové trubice. Zde se někdy, zejména ve volných případech, výstupní transformátory navíjejí stříbrným drátem. Je třeba předpokládat, že k tomu je někde drát. Ale mé srdce se cítí - ready-made větrný mlýn na pár kW se stožárem, instalační práce a pozemek za to v centru města bude levnější.
Autor
Korolev Sumoista - Ninja zní skvěle, ale hodně jí)). Znám jednoho gruzínského, který žije v Japonsku ve výkrmu na sumo, v sumo bojovníci dostávají za vítězství spoustu babiček, říká, protože je tam, ale taková strava je pro zdraví špatná
Nový standard
Můžete jeden SUMOista
V žádném případě, hodně jí, spodina! agresivní
Autor
Korolev Závisí na hmotnosti a výživě, můžete jeden SUMOista))
Nový standard
Je-li hodně metanu, vyhoří světlo bez zápachu. Viděl japonskou televizi
To je kolik Japonců se musíte usadit na záchodě, abyste získali praktický efekt? škrábnutí
Autor
Korolev Je-li hodně metanu, vyhoří světlo bez zápachu. Viděli jsme japonskou televizi, kde soutěž hto prchá hlasitěji, nebo jinou kategorii hto páchnoucí))
Šel jsem na záchod - máte světlo))
Ale nejprve, plyn, ne ta nejvoničější! xaxa
Autor
Zdá se, že ve Švédsku existuje elektrárna, která pracuje na životně důležitých produktech psů, kteří chodí v parku,
elektrárna osvětluje večer stejný park. Myslím, že s toaletou v bytě také v budoucnu vzbudí něco podobného pro výrobu světla nebo hořlavého plynu. Šel jsem na záchod - máte světlo))
Host Alex
Pro klid potřebujete toaletu s pedály. Nožní generátor. Sedíte, kroucíte, dobře jste si přečetli knihu a všechno ostatní. :)
Autor
Pro některé se nehádám
Autor
1:40 a 200 g není pravda. Je méně, ale je to správnější, hmotnost za jednotku času (výkon). Pro odšroubování hřídele musíte použít sílu, která se zvyšuje se zvyšující se rychlostí větru, redukce je vybrána tak, aby se šroub začal otáčet z rychlosti větru 2-2,2 m / s, stejně vidět na VIDEO. Jak jsem řekl, z mých experimentů by převodovka pro takový šroub měla být až 1:20 (na fotografii to odpovídá). Na fotografii jsou pouze 2 kola s malým počtem zubů. Také na konci článku můžete vidět otáčení šroubu a hluk převodovky. Nepotřebuji 220 V, například pro LED osvětlení potřebuji pouze 3 V
Host Igor
Pane, jaký druh odpadků si lidé vymyslí, jen aby se "rozsvítili" na internetu!
... a dokonce se pokuste prodat tento nefunkční design! Pro ty, kteří to neznají: není dostatek lopatek pro otáčení osy převodovky, jejíž převodový poměr (na autorské fotografii) je alespoň 40: 1 K otáčení osy tohoto krokového motoru je nutná síla 200 g. Vynásobíme 200 (gramů) 40 (převodový poměr) ... Na výstupu dostaneme 8 kg. Právě s takovou solí je třeba vyvinout úsilí POUZE KONTROLA tohoto mechanismu !!! Kde tedy ve městě najdete takový proud vzduchu?
Autor zkrátka potřebuje peníze! Pokouší se tedy nasát do každého důvěryhodného čtenáře jeho svinstvo, které, POKUD JDE A VYDĚLÁVE, nikdy nepřinese 220 voltů více než 0,3 wattu. Co z toho může vycházet?
Ukazuje se tedy, že se nebude točit, nebude dávat proud, ale dávat peníze za toto hovno - vraťte to!
Pane, jsi idiot?
Autor
Myšlenka funguje, protože je tam vybrána převodovka, ve vzhledu fotografie jsou pouze 2 ne velká kola! Podívejte se na video, tam sotva uslyšíte hučení převodovky. Převodovky v těchto motorech se liší (nejen 2 ot / min - 1: 11250), existují také 1: 6,25, 1: 12,5. Experimentálně jsem psal, že takový průměr by neměl být větší než 1:20! Na osvětlení je dostatek energie, uvidíte elektrický obvod (později ho zahodím), pak pochopíte všechno
Hostující oleg
nápad nefunguje od začátku výběru generátoru. Motor DSM je určen pro tažení grafového papíru v přístrojové technice, převodovce s velkým převodovým poměrem (na výstupu 2 ot / min). Je třeba hodně úsilí, aby se to roztočilo, a proto mohutný šroub, který právě zlomí tuto chabou převodovku. A výstupní výkon jsou 3 kopecky. Pokud je provedeno alternativní napájení, je třeba jej nahradit centrálním napájením. A můžete nabíjet čínský smartphone pomocí čínské nabíječky.
Co je to RAM?
Zde někteří obchodníci nazývají nabíječku do auta, připojte do zapalovače cigaret, výstup je USB! A s převaděči, které jsem si vybral mezi efektivitou a snadnou implementací, jsem vyhrál, jako vždy lenost! úsměv
Autor
Ivan_Pokhmelev Děkuji vám, SEPIC, takže jsem pochopil směs zvedání a spouštění (2 v 1), říkají, že účinnost je asi 80%. A existují takové pouze s reduktory napětí a proudu, pak na transformátory (s účinností toroidního transformátoru)?
Korolev Co je to RAM? K nabití lithium-iontu potřebuji přímo 4,2 voltu, a v Paverbank mám vstup 5 V, existují stabilizační ztráty až 4,2 voltu. U měničů napětí, jak se říká také v SEPIC, čím větší je rozdíl napětí, tím nižší je účinnost, tím výhodnější je střed kolísání napětí a také SEPIC účinnost, mohou blikat, ale vyšší než zvyšování nebo snižování
napětí běží od 3 do 12 v, musí být "zavedeno" do 4,2 palce
Nevím, kolik je vhodné zvýšit napětí pod 5 V, ale pro snížení 12 V (ze solárních panelů) na 5 V (nabíjím Power Bank) jsem použil RAM. úsměv
Dvě možnosti: buď převodník SEPIC nebo paralelní stabilizátor, zhruba řečeno - výkonná zenerova dioda. Specifická metoda závisí na vážené průměrné hodnotě vstupního napětí, na způsobu použití výstupního napětí, požadavcích na ziskovost, spolehlivosti, ceně.
Autor
Ivan_Pokhmelev Palladium, ale pochopil jsem, že drát tam není stříbro, ale slitina palladia se stříbrem (Pd znamená palladium), má opravdu vysoký odpor. Ano, bylo to příliš umělecky vyjádřeno: „vyrovnání“ je nutné „narovnat napětí“ vědecky a populárněji.Zde je otázka pro vás: napětí se pohybuje od 3 do 12 voltů, musí být „zavedeno“ na 4,2 voltu. Relé, zenerovy diody - nevhodné (odebírají hodně proudu), který obvod je vhodný?
Proč potřebujete palladiový drát s odporem 25krát větším než měděný? ;)
Host Nikolay
Čisté stříbrné dráty neexistují. Jsou postříbřeny technickým stříbrem, používají se v letectví, v letadlech a vrtulnících, samozřejmě, pokud nejsou žádní přátelé, pak je to problematické.
Most usměrňuje napětí, ale jak ho může „vyrovnat“? A co je „vyrovnávací napětí“ obecně?
Autor
Ivan_Pokhmelev Dal jsem diodový můstek za alternátor a pak buď baterii nebo komutátor. Schéma zahodím samostatně v předmětu. Tady, když přemýšlím o tranzistorových spínačích, můžeš mi to říct. Obecně je nutné přepínat kontakty, když napětí dosáhne 4,2 V, relé se neotáčí, hodně jí. Spínací výkon (spínací kontakt) až 5 W (4,2 V asi 1,5 A)
Autor
A vy v tomto ohledu, ale myslel jsem si, že nové zapojení, pravděpodobně paralelně, nějak ovlivní spolehlivost (integritu) omítky)). Na úkor oběžného kola mám poměrně širokou čepel, což z něj činí nízký start. Technologicky je snazší to udělat, než například 5-čepel
Tento model jsem konkrétně vyvinul pro město
a větrný mlýn, můžete nejen do výškové budovy Mount samozřejmě
Pokud je světlo často omezeno
nerozuměl
úsměv Je ve výškových budovách často přerušeno světlo? A pokud jde o spolehlivost, je to celá věda, teorie spolehlivosti byla nazvána během let mého studentského mládí. úsměv
Autor
"snížení spolehlivosti" - nerozuměl Pts. Pokud často omezujete světlo nebo máte všechny materiály pro stvoření a jen padáte do suterénu prachem, tak proč ne
V klidu bude muset vydržet nechodit na záchod)))
No tak, co když okno? yahoo Ale vážně, stojí za to šetřit energii, náklady a snižovat spolehlivost dodávky energie v areálu? škrábnutí
Autor
občan ralex Podívejte se na video na konci článku. Věřte tomu nebo ne, začíná to od rychlosti větru 2 m / s. Je to téměř o něco více než rychlost chůze
Autor
Korolev Budete muset vydržet klid, aby nechodili na záchod)) Ve skutečnosti bude akumulátor, nebo v klidu přepnete v klidu, pak je to otázka technologie. Nemáte dost rovníku, ale nenajdete ani 300 metrů, koupil bych jej nebo vyměnil za hotový větrný mlýn s osvětlovacím systémem
ralex
článek z kategorie: „bla, bla, bla“, nic! soudě podle návrhu, to se ani netočí, nebo to bude, ale pouze z hurikánu ...
Například na osvětlení záchodu nebo vany
V klidu? Mimochodem, nepovažovala možnost oběžného kola za anemometr? Nevím, kde koupit stříbrný drát, zvykli jsme si je získat od jedné nevládní organizace! Můj otec, jednou za čas, můj otec tiše odjel do země, odpověděl na mou otázku: „Ano, ty dráty máš v suterénu - rovník můžete obklíčit!“ úsměv
Autor
Korolev Například na osvětlení záchodu nebo vany. Pak ukážu schéma, pořád ho koumming.
Řekněte mi, kde si mohu koupit ten stříbrný drát PEVPdSrM-36-4-M? Ve volném čase si myslím, že s ním experimentuji.
Autor
Zde jsou montážní šrouby bez klobouku namířeny na jednom konci od druhého pod šestiúhelník. Spojují spojku s převodovkou

Autor
Vždycky říkám, že pokud něco uděláte, mělo by to být bezpečné pro vás a všechny kolem vás. Všechno musí být provedeno spolehlivě. V designu je zpíván:
1) Profil je namontován na nerezových šroubech a je také svařen;
2) Použité disky SD jsou lehké po 15 g, nikoli disky z brusky;
3) Samotný generátor je přišroubován k stojanu 5 ma! Šrouby M3 z nerezové oceli;
4) Vrtule je spojena s hřídelí převodovky pomocí 4 stavěcích šroubů s třídou tvrdosti 10,9 !;;

Navíc je to „zbitý pes“, který už vydržel nárazy větru 9,5 m / s, s takovým větrem některé stromy ztratily větve. I když speciálně hodí disk nebo šroub z výšky, nebudou létat s kamenem, ale částečně plánovat. Také vysoké domy mají často jistou zónu bezpečného pádu ve formě květinových záhonů, které jsou často oploceny sítí a nikdo tam nešplhá, protože může padnout nejen větrný mlýn s jednotkami CD, ale také polštář, anténa, špatně létající holubice nebo dokonce Babaesh!
ne podle článku, podle kliniky-))))
E. bat
Podle GOST je toto zařízení vhodné pro kategorii „Nebezpečná elektrická zařízení“ !!! Autor vás, co přinášíte pod článek?
bezšroubové šrouby M3
Nebo možná ne čepy, ale stavěcí šrouby?
pak je vše vyrovnáno mostem.
Jak je to?
bezšroubové šrouby M3
Cvočky nebo co?
Zjevně nudné v mém stáří, nedosáhne mě - k čemu? V kampani, v přírodě, v venkovském domě, při rybářském výjezdu - rozumím, v domě - nerozumím! škrábnutí
Autor
Částečně souhlasím, dobře, pravděpodobně si přečtete SNiP, tam není nutné, pokud zavřete jednu stranu, pak stejnou částku a nedostanete vítr. Faktem je, že v různých oblastech různými způsoby, například, více než 50% roční větrné růže připadá na podíl západních a východních větrů, pak je pro mě prospěšné, abych dal na zeď domu rovnoběžnou se západo-východní stranou. Navíc ve městech, jak jsem si často všiml větru mění směr - průvan mezi domy ai když je vítr na sever, může být nasměrován ze západu na východ, a to i kvůli turbulencím mezi nemovitostmi.
Ten grafitový tuk na bázi lanolinu (tuk z ovcí), také nemám rád Pts, to smrdí)). Kapalina však také špatně odteká a brzy vyschne.
20krát (1:20) je větší pravděpodobnost doporučení až do tohoto počtu, už ne (pro takový průměr-320 mm). Na úkor 2m \ s upřímně říkám, že jsem nelhal hodně, možná 2,1 m \ s, ale méně než 2,5 skutečně změřených . To je čmelák, ale slyšel jsem, a dokonce při 0 stupních shromažďuje teplo, zatímco včela mrzne.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...