» Alternativní. energie » Větrné mlýny »Generátor větru ze stejnosměrného motoru

Větrný generátor ze stejnosměrného motoru

Větrný generátor ze stejnosměrného motoru


Pro napájení vyráběné dobíjecí LED lampy jejich popis na webových stránkách byl vyroben větrný generátor založený na stejnosměrném motoru (24v / 0,7A) s permanentními magnety a v současné době se používá. Generátor větru za průměrných povětrnostních podmínek v závislosti na rychlosti větru poskytuje výstupní napětí 0,8 až 6,0 V a proud až 200 mA. Stabilizovaný měnič napětí následně převádí toto stejnosměrné výstupní napětí z větrného generátoru na potřebné stejnosměrné napětí, dostatečné pro nabití baterie nebo dodání požadované zátěže.

Navržený větrný generátor je jednoduchý na výrobu, nevyžaduje přesné výpočty a výrobu složitých dílů, pořizování drahých komponent. Kromě varianty uvažované ve výše uvedeném článku může takový větrný generátor najít i jiné aplikace. Používáme jej tam, kde může být potřeba malé množství elektřiny pro napájení nízkoenergetického zařízení. Například pro provoz kompaktní meteorologické stanice, sledování hladiny vody v nádrži, pro nouzové osvětlení a řízení automatizace skleníku. Během dne, za přítomnosti větru, získává baterie zařízení s napájením bezplatnou větrnou energii a ve správný čas ji podle potřeby poskytuje spotřebiteli. Větrná energie, která k nám přichází, samozřejmě není velká, ale přichází k nám téměř neustále. A pokud vytvoříte zařízení pro jeho akumulaci a použití udělej to sámZ improvizovaných materiálů je pak tato energie volná a zařízení bude navíc ekonomické, kompaktní, mobilní a energeticky nezávislé.

Tento článek navrhuje vyrobit větrný generátor z stejnosměrného motoru.

Výroba větrného generátoru.

1. Volba elektrického generátoru.
Pro použití jako generátor s nízkým výkonem pro zařízení můžete použít hotový krokový motor beze změn. Pro maximální výkon, pokud je to možné, se doporučuje použít motor s co nejmenším přilepením hřídele a s co největším počtem kroků na otáčku. Je možná varianta změny elektrického motoru nebo spouštěče na generátor. Na internetu jsou popsány různé možnosti přepracování.

V našem případě byla vybrána nejjednodušší možnost.Jako elektrický generátor používáme stejnosměrný motor (24 V / 0,7 A) s permanentními magnety, který nevyžaduje úpravy. Má vlastnost reverzibility - při otáčení hřídele se na kontaktech motoru objeví napětí. Tento elektromotor byl odstraněn z morálně zastaralého počítacího stroje.


2. Výběr konstrukce vrtule.
V první verzi konstrukce větrného generátoru byla za účelem zjednodušení výroby použita jako základna vrtule plastová vrtule s vhodným průměrem přistání od průmyslového ventilátoru. Ke zvýšení točivého momentu na hřídeli generátoru byla délka jeho lopatek přidána s tenkostěnnými kovovými deskami s profilem blízkým originálu.

Tento návrh vrtule však selhal. Při silném větru byla kovová obložení lopatek v důsledku nízké tuhosti plastové vrtule odkloněna zpět a zasáhla konstrukční stojan, který nakonec skončil selháním.

Při zpracování první varianty jsem se rozhodl pro návrh technologického profilu lopatek a jejich délky. Tyto parametry vrtule ovlivňují jeho citlivost na slabý vítr a převládá. Je nutné, aby při malém větru mohla vrtule překonat přilepení hřídele (přitažlivost statorových magnetů) a zahájit rotaci.

3. Výroba vrtule. Vybereme nebo vyrobíme náboj pro instalaci a připevnění vrtulových listů.
V našem případě se jedná o hliníkovou přírubu (tloušťka 4 mm, vnější průměr 50 mm) s axiálním otvorem podél průměru výstupního hřídele motoru (8 mm - ozubené kolo je přitlačeno na hřídel, dlouhé 10 mm) a čtyři rovnoměrně rozmístěné otvory M4 pro montáž lopatek. Pro upevnění náboje na hřídel namontujte do něj jeden nebo dva šrouby M4 (viz foto).4. Výroba vrtulových listů.
Z pozinkovaného plechu o tloušťce 0,4 až 0,5 mm jsme nařezali 4 obrobky ve tvaru rovnoramenného lichoběžníku: výška 250 mm, základna 50 mm, horní strana 20 mm. Čepele ohýbáme na polovinu podél výšky lichoběžníku (vytváříme výztužné žebro) pod úhlem 45 stupňů (viz foto). Tupé ostré hrany a rohy otupujeme (pro naši bezpečnost).


5. Montáž a upevnění listů vrtule.
Čepel umístíme na náboj tak, aby bod ohybu na základně byl nad osou náboje a sousední polovina základny byla nad montážním otvorem náboje (viz foto). Označíme a vyvrtáme otvor v lopatkách pro sousední upevňovací šroub o průměru 4,2 mm. Vrtulové lopatky upevňujeme jeden po druhém pomocí šroubů.
6. Vyvažování vrtule.
Provádíme statické vyvážení vrtule. Proč vrtule instalovat a upevňovat na kalibrovanou (leštěnou) tyč s průměrem rovným průměru výstupního hřídele motoru. Položíme tyč s vrtulí na dvě vodorovně kalibrované na úrovni pravítka (povrchy vzorů) umístěné na koncích tyče. V tomto případě se vrtule otočí a jeden z nožů klesne. Otočíme vrtuli o čtvrt otáčky, a pokud stejná čepel opět klesla dolů, musí být odlehčena odříznutím úzkého kovového pásu ze strany čepele. Podobnou operaci opakujeme, dokud se tyč s vrtulí nezastaví po instalaci v libovolné poloze.

7. Výroba lopatkové části generátoru větru.
Hliníkový čtverec jsme ořízli 20 x 20 mm na délku 250 mm. Na jednu stranu čtverce, pro jeden nebo dva šrouby (nýty), instalujeme vertikální stabilizátor směru k větru.

Na druhou stranu čtverce instalujeme a připevnímujeme svorku na dva šrouby pro zajištění motoru - generátoru. Svorka a stabilizátor jsou také vyrobeny z pozinkovaného plechu o tloušťce 0,4 - 0,5 mm (možné verze použitého antikorozního materiálu). Délka svorky se rovná délce motoru. Délka stabilizátoru je přibližně 200 mm, tvar je podle chuti výrobce.

Na spodní přírubě čtverce ve středu svorky pevně připevněte tyč (je žádoucí zajistit její ochranu proti korozi), aby se struktura namontovala do trubice vzpěry generátoru větru. Nejlepší možností pro určení umístění této tyče je stanovení těžiště předem smontované a kompletně sestavené struktury, následované vyvrtáním otvorů pro připevnění tyče tam.


8. Sestavení generátoru větru.
Nainstalujeme motor - generátor na místo a upevníme ho svorkou. Upevňujeme vrtuli na výstupní hřídel motoru. Abychom ochránili generátor před atmosférickými srážkami, vyřízli jsme a nainstalovali ochranný plot z vhodné plastové láhve. Upevněte jej šroubem.9. Ladění větrného generátoru.
Namontujte sestavený generátor větru na otevřené místo ve směru větru. Vytváříme variabilní profil lopatek. Ohnutou část lopatek ohýbáme tak, že na koncích lopatek (úzká část) je množství končetiny 10 ... 15 stupňů (minimální odpor vůči vzduchu při maximální obvodové rychlosti lopatek). Do středu vrtule se velikost končetiny na ostří mění na 30 ... 45 stupňů. Se zvětšujícím se úhlem ohybu se zvyšuje citlivost větrného generátoru na vítr, ale v důsledku nárůstu odporu se rychlost generátoru snižuje, což vede ke snížení výstupních charakteristik. Proto změnou úhlu končetiny lopatek volíme optimální profil ve větru.

10. Instalace generátoru větru.
Pro instalaci větrného generátoru je z potrubí (vody) a zafixován k objektu stojan o požadované výšce (nejlépe nad okolními stromy). Montážní tyč generátoru větru se musí volně otáčet v trubkovém stojanu. Před instalací se na hřídel generátoru větru postupně nasadí sekvenční podložka - prostřední podložka pro usnadnění otáčení, spirálová pružina pro vyhlazení zbytkové nevyváženosti vrtule, ochranná podložka pro snížení vnikání srážek do trubice stojanu (v tomto provedení je instalována matice vhodné velikosti).

Drát z generátoru je mechanicky upevněn od přetržení kontaktu, sestupuje podél stojanu s mezerou délky pro možné kroucení kolem stojanu a povinnou smyčkou pro kapání kapek ze srážení před vstupem do spotřebitele.

6.4
6
6.4

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
69 komentáře
Naše jméno
mA jsou miliampéry, nikoli mikroamppy, tj. 200 mA je 0,2 A. Ti, kteří jsou přáteli s elektronikou, ji mohou použít, pokud je vítr.
Zdá se, že někteří lidé si myslí, že v každé zahradě leží nádrž s naftou a funkční dieselový motor.
Citace: Brawler
A proč tedy děláte takové nízkoproudé návrhy s nedostatkem energie? Použijte konvenční generátor automobilů a divte se, proč a proč nevzniká. Nebo v LPR a DPR nejsou žádná opuštěná auta, ale pouze tiskárny?

Jako vždy nerozuměli tomu, co čtou a snažili se odpovědět. ((Kde jste získali, že pogranec a alex.kaver jsou z lidových republik?
A co znamená „Použít běžný automobilový generátor“? Jak to používat?
A proč tedy děláte takové nízkoproudé návrhy s nedostatkem energie? Použijte konvenční generátor automobilů a divte se, proč a proč nevzniká. Nebo v LPR a DPR nejsou žádná opuštěná auta, ale pouze tiskárny?
Stanislavsky!
Stanislavsky si mohl dovolit věřit či nevěřit, a nejprve by měl být kompetentní specialista pro jistotu vědět! A teprve pak tomu opravdu věřte nebo ne!úsměv
Stanislavsky!
Začátkem léta byla na Lugansku průchod na VHF.Populace byla tedy varována, že v souvislosti s možnými výpadky je třeba zásobit baterie a poslouchat oznámení v určité frekvenci. A pokud nejsou baterie?
Pro tuto baterii můžete přidat několik dalších úkolů:
1. Rádio.
2. Již zmíněné nabíjení telefonu.
3. Poplach, možná i se záznamem videa.
4. Automatizace zavlažování.
5. Imitace lidské přítomnosti.
Ne všechny společně, ale jednotlivě v omezeném měřítku, je možné tyto problémy vyřešit.
Vaše logika je opravdu špatná. ((
Znovu odejděte a začněte verbovat. Opakuji ještě jednou: nabití baterie nastane jakýmkoli, nejmenším proudem překračujícím samonabíjecí proud, neexistuje žádná prahová hodnota, při které proud teče do baterie, ale nabíjení nenastane, neexistuje.
lihvin,
Konkrétní úkol je uveden v prvním odstavci článku,
Ano, díky, diskutovali jsme tak dlouho, že všichni zapomněli, kde začít!
Stačilo mi to jednou, když jsem v noci bez světla (elektřina v síti) musel zavolat 112!
Autor
Konkrétní úkol je uveden v prvním odstavci článku, podrobnosti o úkolu jsou uvedeny v prvním řádku.
Větrný generátor převádí energii a NABÍJÍ BATERIE osvětlovacího zařízení na 3 jasných LED. Jsou instalovány ve velmi nutné a vzdálené od budovy domu na místě. Během dne je při dostatečném větru nabitá baterie a v případě potřeby v noci osvětluje.
Víte, drahý výtržníci, ne každý žije v podmínkách jako my. Například na stránkách DNR a LC zveřejněny pokyny, jak dobít telefon z improvizovaných prostředků, například z brambor. Ano, a mnoho dalších informací, které se v civilním životě jeví absurdní, ale ve válečných podmínkách zajišťuje přežití.
Pokud to nepotřebujete, neznamená to, že to nikdo nepotřebuje.
Překlad pozornosti opět na nepoužitelný objekt! Co to má společného alex.kaver? Není autorem.
Citace: Ivan_Pokhmelev
Je naprosto nepodstatné, co je vnitřní odpor, pokud existuje

Myslíš to? Vzpomeňte si na schéma zapojení automobilového ampérmetru. Vzpomínám si, že když je zapnuto zapalování (spotřebitel), šipka ukazatele se odchyluje směrem k výboji, při zapnutých světlometech se odchyluje ještě více a pouze při zapnutém generátoru se vrátí do polohy „O“ nebo k odchylce směrem k náboji. Analogie je jasná? Všimněte si, že průměrný automobilový generátor vyrábí 13,8-14,2 V při 50 až 95 ampérech, nelepí se na podrobnosti, je to jen příklad, a průměrná autobaterie, pracující a nabitá na 95%, obvykle dává 12, 5 voltů, neřeknu o ampérech, záleží to na zátěži.
Řekni mi, kolikrát jsi za poslední rok neměl vůbec nic na dobití telefonu od slova?
A pro nabíjení mobilního telefonu za 2 hodiny, od jednoduchého nabíjení potřebujete 5,5 V a 0,5 A
Nevíme, na jaký konkrétní úkol autor tento návrh potřeboval.
tato síla nabije mobil za 10 hodin
Kdo mluví o plném nabití? Nabil jsem, jak moc se ukázalo, uskutečnil nezbytné volání, to je vše!
lihvin
Přišli jste s větrným mlýnem, nebo vám někdo poradil, abyste to udělali?
1) Master je o krok vyšší než specialista (ve směru růstu: bakalář, specialista, magister, kandidát věd, doktor věd);
2) Síla, nikoli účinnost, závisí na zametaném povrchu;
3) Účinnost je aerodynamická charakteristika vrtule, čím vyšší je účinnost (správné provedení), tím větší je koeficient využití větrné energie, to znamená, že stejný šroub (průměr) může mít různou účinnost (přeměna proudu vzduchu na rotační energii);
4) Při zvýšení počtu lopatek se výkon nemění, ale počáteční moment se zvyšuje a rychlost se snižuje.
Při pohybu ze 3 na 4 lopatky klesá rychlost (rychlost otáčení vrtule ve větru) (viz odstavec 4), pak se bojíte, jak by měla).
Jaký je průměr vaší vrtule? Jaké napětí a proud dává váš motor, například při 10 otáčkách za sekundu, zkontrolovali jste?
K nabití mobilního telefonu potřebujete minimálně 5,5 V a 0,1 A, takový výkon bude nabíjet mobil za 10 hodin, váš větrný mlýn dává takové parametry a bude se točit po dobu 10 hodin? A pro nabíjení mobilního telefonu za 2 hodiny, od jednoduchého nabíjení potřebujete 5,5 V a 0,5 A
Toto zařízení není určeno pro napájení domácích spotřebičů, ale pro nabíjení „powerbank“ pro nouzové osvětlení a pro nabíjení „miniaplikací“. Krokový motor (např. Ze staré tiskárny) dává dobrý výsledek. Čepele mohou být ne rigidní, ale „plachtící“ s proměnlivým stoupáním na pružinách nebo elastických pásech. Drží větrné poryvy.
Citace: Brawler
není jasné, proč tak tvrdohlavě bráníte tento produkt

Bráním se před žádnými kompetentními útoky. Kritika musí být odůvodněna.
Citace: Brawler
Vy, drahý příteli, jste zapomněli na několik dalších faktorů spojených s bateriemi, to je vnitřní odpor a zvyšující se odpor při nabíjení. Do školy, Ivan Pohmelev, do školy.

Je čas, abyste šli do školy. Je zcela irelevantní, jaký je vnitřní odpor, pokud existuje proud. Ale snažíte se vyhnout odpovědi. Tvrdili jste, že existuje určitá prahová hodnota, když proud pod ní proudí, poplatek nenastane. To znamená, že proud proudí do baterie, ale nevyvolává se. Zde jsou vaše slova:
jste laskaví, vědomi si, že baterie není kbelík, do kterého je pipetována voda, ale spíše balón, který se nenafukuje příliš málo ducha?
Ne někdy, ale neustále, na rozdíl od 99% lidí s úctou k těm, kterým píšou.
Ano, píšu při pohledu na klávesnici.
Podívejte se na klávesnici a nevidíte největší klíč? Tomu nevěřím!
Citace: Ivan_Pokhmelev
Nerozumíte tomu, že pevný text je těžší číst?

Nerozumíte tomu, že se to občas stává, ale budete držet drobných nedostatků, pokud jde o smrtelné hříchy, ale píšu při pohledu na klávesnici.
Citace: Ivan_Pokhmelev
Baterie je nabíjena jakýmkoli, i nejmenším proudem, pokud pouze překračuje samovybíjecí proud

Elementární. Vy, drahý příteli, jste zapomněli na několik dalších faktorů spojených s bateriemi, to je vnitřní odpor a zvyšující se odpor při nabíjení. Do školy, Ivan Pohmelev, do školy.
PS Víte, já jen nechápu, proč tak tvrdohlavě bráníte tento produkt, ale nikdy nebudu věřit, že víte, jak používat stacionární baterii AAA (dobře jako „korunu“) v závislosti na počasí. Možná proto, že jsem se nedávno zaregistroval ... legrační, pane.
Citace: Brawler
Vy, oni mě pronásledovali o mezerách ... Rozumím ... je obtížné vznést námitku, je třeba odvrátit soupeře,

Nerozumíte tomu, že pevný text je těžší číst?
V takovém případě jsem proti vám vznesl námitky a máte pouze demagogii a odkazy na učebnici. Je obzvláště zábavné slyšet to od osoby, která nerozlišuje miliampéry od mikroamps. )))
Zkuste co vyvrátit
Baterie je nabíjena jakýmkoli, dokonce i nejmenším proudem, pokud pouze překračuje samovybíjecí proud
Citace: Ivan_Pokhmelev
Proč? Takovou potřebu nemám

Bravo! Z nějakého důvodu jsem si to myslel.A o tom, že jsi psal o baterii, opakoval fyziku pro 7. stupeň, věnoval pozornost Ohmovu zákonu a pamatoval si Newtona, je to jistě spíš mechanik, nicméně zákon o protiopatření je použitelný také v elektrotechnice. Chápu ... je obtížné v této věci namítat, je nutné odvrátit odpůrce, děkuji vám za to, že jste se alespoň jako autor nedostal do psychologie. Řekněme, že má 24 podobných položek? Musíme se podívat.
Citace: pogranec
Máte dotazy k technickým vlastnostem?

Začal jsem tedy od toho, pokud jste si toho nevšimli, řekl jsem, že návrat je extrémně malý a pravděpodobně nebude žádán, alespoň autor sám nevysvětlil přesně, kde používá „bezplatnou“ energii, pouze vyjádřené předpoklady o použití a všech .....
O čem to mluvíš? Na tomto webu je dlouho žvýkáno, pokud jej nepotřebujete, neznamená to, že ho ostatní nepotřebují. Existují otázky o technických specifikacích kritizovat, kritizovat v textu, není třeba provokovat.
Proč? Takovou potřebu nemám. Myslím, že pokud to zopakujete, produkt bude pracovat s deklarovanými parametry, není tam nic nadpřirozeného.
Ivan Pohmelev, jste připraveni to zopakovat? Já, ne o materiální a technické základně, vytvořím repliku tohoto, OW, PROSÍM, PROSÍM, PLEASEAAAAA
1. Připojím se k přezdívce, kterou dal liyhvin!
2.
Chci jen objasnit, kde přesně jsem byl zlobivý?, Definice „masturbace“ vás urazila
Myslíte si, že výroba takových výrobků je něco jiného?
Nemohu přesně diagnostikovat osobu, která nerozumí jejich vlastním myšlenkám, a to ani poté, co uvedu, že je třeba „filtrovat trh“ Chování mladého kohouta.
Citace: Korolev
Ostří v neelektrifikované chatě?

Proč vy, tak vytrvale vynalézáte kombinaci okolností, je to osobní zájem?
Citace: Brawler
Nemusíte se držet drahých, k redukcím, nenapsal jsem je, přeložil jsem to, co jste napsali, pokud jsem se mýlil, pak s vaší pomocí.
Autor se mýlil pouze v tom, že místo velkého písmene psal malými písmeny starým způsobem, ale tady jste nejprve podceňovali parametry produktu 1000krát, a pak našli chybu se stejnou věcí.
Citace: Brawler
Pokud jde o baterii, jste laskaví, vědomi si, že baterie není kbelík, do kterého je pipetována voda, ale spíše balón, který se nenafoukne příliš málo ducha?
Všechno je přesně naopak. Baterie je nabíjena jakýmkoli, i nejmenším proudem, i když pouze překračuje samovybíjecí proud (velmi malý, můžeme říci mikroskopicky).

A další. Pan SkandalistaMožná jste zvyklí psát, ale je to už 21. století, je čas ukončit staré zvyky, je třeba za interpunkční znaménka vytvořit mezery.
Autor
Citace: Brawler
Citace: lihvin
Zajímalo by mě, jaký typ komentátor vybere.
Pokud je podstatou věci, pak hrubost nenarovnává ani Muskovity.

Vy jste se ve snaze ospravedlnit marnost svého „stvoření“ obrátili na jednotlivce? Toto je silný argument, chci jen objasnit, kde jsem byl hrubý? Definice „masturbace“ vás urazila, dobře, definujte osobu, která dělá zbytečné věci a nemusí být zobecněna, pokud se rozhodnete potápět, mluvit za sebe. Zde narazíte na opravdu nutné a zajímavé produkty, ale ne vaše.

Článek navrhuje jednu z mnoha možných variant pro větrný mlýn, jednoduchý, funkční a cenově dostupný pro výrobu. Nelíbí se vám to, prosím. Nejste jediný hodnotitel. A aby nedošlo k zobecnění, nepoužívejte množné číslo, je to tak jednoduché.
Autor
Citace: Brawler
0,1 A může zabít koně, ale pravděpodobně ne při napětí 6 voltů drahá, do řezů jsem je nenapsal, přeložil jsem to, co jste napsali, pokud jsem se mýlil, pak s vaší pomocí. O baterii, jste laskaví, uvědomte si, že baterie není kbelík, do kterého je pipetována voda, ale spíš balón, který se nenafukuje příliš málo ducha? je to proto, že když dáte 200 mikroampérů, měla by vaše baterie mít maximální kapacitu 0,2 Ah. Obecně platí, že pokud potřebujete napájet LED svítilny nebo baterii hodinek, jsem rád, že používáte zdraví.Osobně pro tuto věc prostě nenajdu využití.

Jak příjemné je číst „Ty“, „Milý“, „Osobně pro tuto věc prostě nenajdu žádné využití“ (píšu to upřímně, bez úlovku - váš názor je jasně viditelný). A pak masturbace, idioti, delirium, kurva atd.
Pokud jde o kapacitu baterie 0,2 Ah, kterou jste zmínili (například baterie NiMH; 0,2 Ah - 1,2 V), pokud je nabita proudem pouze 100 mA - (miliampéry byly uvedeny v článku), baterie se nabíjí dokonale a při plném nabití, rozdejte nějaký čas až 2 ... 3 A. A to vám nestačí. A jeden z doporučených režimů nabíjení výrobce je 0,1 C (20 mA). Míč je tedy pro děti.
Citace: Korolev
Hodnota
masturbátor
Pro "bazar" musí být zodpovězena!

Myslíte si, že výroba takových výrobků je něco jiného? Neříkej mi, generátor, na MAXIMUM 6 voltů a 200 ma(jak uvádí autor)
Citace: Korolev
Ostří v neelektrifikované chatě?

A jak toto zařízení uloží neelektrifikovanou chatu?
Hodnota
masturbátor
Pro "bazar" musí být zodpovězena!
Starší letní obyvatelé z autobusu nebudou šlapat elektrický motor z dětské hračky do země, budou raději řídit běžný 1-fázový 200 wattový motor, aby se ořezávátko stalo.
Ostří v neelektrifikované chatě?
Nejasně jsem měl podezření, že jsem vyčerpávajícím způsobem stanovil nový standard
Obecně dělají 3 častěji, protože je snazší vystředit, a to i prostřednictvím gyroskopického jevu, rovnoměrnější zatížení v rovině rotace a zvýšený počáteční moment takového šroubu.
. Na solárních panelech s tebou souhlasím, trochu drahý!
Citace: lihvin
Zajímalo by mě, jaký typ komentátor vybere.
Pokud je podstatou věci, pak hrubost nenarovnává ani Muskovity.

Vy jste se ve snaze ospravedlnit marnost svého „stvoření“ obrátili na jednotlivce? Toto je silný argument, chci jen objasnit, kde jsem byl hrubý? Definice „masturbace“ vás urazila, dobře, definujte osobu, která dělá zbytečné věci a nemusí být zobecněna, pokud se rozhodnete potápět, mluvit za sebe. Zde narazíte na opravdu nutné a zajímavé produkty, ale ne vaše.
Citace: Korolev
1. Větrný generátor maskovaný jako větrná korouhvička je levnější než solární panel a nemusí přitahovat pozornost podvodníků. úsměv
2. Ne všichni letní obyvatelé, zejména starší, řídí auto! Naše venkovské autobusy jsou vždy přeplněné!

Prezentovaný produkt, není možné jej nazvat „maskovaný větrný generátor“
Starší letní obyvatelé z autobusu nebudou šlapat elektrický motor z dětské hračky do země, budou raději řídit běžný 1-fázový 200 wattový motor, aby se ořezávátko stalo.
Autor
Citace: Brawler
Pánové masturbace, není to ani to, že někdo něco nepochopil, popsal to, promíchal, ale že řemesla z odpadu jsou obvykle bezcenné odpadky. K jakému účelu může být tento generátor použit se svolením? jít do trouby, proč zatím v mém dvoře instalované solární osvětlení stožáry ..... je to město a oni jsou nějak v poptávce, ale jak používat tento produkt? Autor tvrdí, 0,8-6 voltů a 200 co něco z ampér, KDE POUŽÍVAT? Odpověď je pouze zde, pro malé popření.

„Pán masturbace“ (jak chápu autory webu „bgm.imdmyself.com“) na Olympu (v samotné Moskvě!) Objevil se nový věštec a řekl všem, co má dělat. Nemůže říkat ani dělat nic rozumného nebo zajímavého, ale chce se tolik osvětlit. Název si vybral vhodný - „skandalistický“. Tento typ osobnosti popsal vědec A. Lichko „Psychopatie a akcentace charakteru u dospívajících“ (1977). Přestože Lichko odhaluje typy chování dosud dospělých lidí, nejvýraznější rysy však zůstávají až do stáří.
Epileptoid
Nejvíce náchylné ke skandálu. Objevuje se ve vzteklém stavu. Epileptici hromadí negativní emoce a často žárlí.
Hysteroid
Tito lidé jsou soustředění na sebe, žízní po lásce a uznání, přitahují pozornost všemi možnými způsoby.
Až do třetího typu rostou a rostou.
Zajímalo by mě, jaký typ komentátor vybere.
Pokud je podstatou věci, pak hrubost nenarovnává ani Muskovity.
Podrobnosti o zařízení, které fungovalo rok a bylo nahrazeno modernějším, se nestaly „nevyžádaným“, s životností 15 let.
Území „elektrifikovaných“ chalup (pro některé) jsou významná, takže je-li to nutné, je jednodušší umístit stožár s kompaktním nízkoenergetickým větrným mlýnem do vzdáleného rohu chaty, než tam přetáhnout napájecí kabel. Moderní elektronické obvody pracují na mikroproudech, baterie jsou kompaktní, mají významnou kapacitu a výstupní proud. Inteligentní člověk tak najde využití.
0.1 Nebo možná zabíjí koně, ale pravděpodobně ne při napětí 6 V. Nemusíte se držet redukcí, nenapsal jsem je, přeložil jsem to, co jste napsali, pokud jsem se mýlil, pak s vaší pomocí. O baterii jste laskaví, víte, že baterie není kbelík, do kterého kape voda z pipety, ale spíše balón, který se nenafoukne příliš málo ducha? To znamená, že když dáte 200 mikroampérů, měla by vaše baterie mít maximální kapacitu 0,2 Ah Obecně platí, že pokud potřebujete napájet LED svítilny nebo baterii do hodinek, jsem rád, že můžete používat své zdraví. Osobně to prostě nenajdu.
Autor
Citace: Nový standard
Lihvine
Takový motor ... že čepele vydrží nárazy.
Ke zvýšení točivého momentu potřebujete větší počet lopatek, nikoliv použití kovových desek.
Vrtule je vyrobena velmi špatně, její koeficient využití větrné energie je malý

O počtu čepelí jsem odpověděl dříve, o polštářcích uvedených v článku pouze jako předběžná verze.
Pracovní verze šroubu je vyrobena co nejjednodušší a přístupná každému studentovi. Co myslíš tím „velmi špatnou kvalitou“ nevím, nesledoval jsem vědecké teorie. Ale v praxi to funguje skvěle i při nízkém větru a v blesku se neobejde. Účinné vlastnosti na začátku článku.
Autor
Citace: Brawler
Co to sakra je baterie ???! Při návratu 200 mikroamps nestačí volání brány k napájení. Nyní, pokud osvětlíte norku myši, pak!


Pane Skandalist Už jste slyšeli, co je baterie ???! Uchovává energii! A dokonce, jak píšete, „200 mikroampérů“ tam může rychle růst (pokud je vítr) v těch 0,1 A, které zabíjejí koně. A o tom, že nerozlišujete mezi zkratkami ma a μa (odpusť mi velkého francouzského fyzika Ampèra - označení mA a μA) - prostě mlčím.
Autor
Citace: Korolev
Z nějakého důvodu se mi zdá, že čepele by měly být 3. A chtěl bych více podrobností z provozní zkušenosti. Při psaní komentáře přišel bláznivý nápad kombinovat generátor a solární baterii nabíjením běžné baterie!

Omlouvám se za pozdní odpověď, byla pryč od civilizace.
Jak odborníci a praktici skutečně říkají, a ne „mistři ...“, účinnost vrtule závisí na jeho „zametané“ oblasti, a ne na počtu lopatek. Čtyři lopatky jsou vybrány kvůli přítomnosti vhodné příruby se 4 montážními otvory (viz foto v článku). A jejich statické vyvážení je jednoznačnější.
Dosud nejsou umístěny pro solární panely - drahé a neúčinné. Čínské zahradní lucerny s.baterie vyjdou před úsvitem i po úplně slunečném dni. A takové dny jsou v naší oblasti vzácné. Považuji za neracionální zvětšit oblast baterie pro napájení 3 LED. Navrhovaný větrný mlýn dokonale splňuje svůj úkol od dubna do dneška s opakovaným každodenním používáním.
Korolev,
Ano, solární panely na jednotku generované moči jsou dražší než větrný generátor, ale výhody solárních panelů jsou téměř nepopiratelné. Je to jako srovnávat kolo s a bez rychlostních stupňů, ale s rychlostními stupni je to dražší, ale o kolik lepší. Panely nemají rotující povrchy, nedělají hluk, téměř nezkazí výhled (když jsou položeny na střechu u rovníku) a slunce (dokonce světlo) má téměř vždy co říci o větru. Jde ale o něco jiného, ​​že domácí větrný mlýn, který vám bude dán, nebude nabíjet mobilní telefon, a to ani při bouři (když vítr fouká cihelné prohlubně) nevydá potřebné močení, protože bylo provedeno nesprávně, pouze na nadšení. Řekli autorovi, naslouchejte chytrým obyvatelům našich stránek, jak to udělat, takže nezmizí s penězi, které jste vydělali)). Obecně platí, že pokud to někdo potřebuje, pak zde mohu poradit s větrnými mlýny, jsem jen příliš líný na to, abych dal své domácí věci)))
je moudřejší starat se o solární baterii nebo nabít telefon z auta?

1. Větrný generátor maskovaný jako větrná korouhvička je levnější než solární panel a nemusí přitahovat pozornost podvodníků. úsměv
2. Ne všichni letní obyvatelé, zejména starší, řídí auto! Naše venkovské autobusy jsou vždy přeplněné!

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...