» Kroužky na klíče »Damašková ocelová miniaturní kovaná sekera

Miniaturní damašková kovaná sekera
Vítám fanoušky k řemeslu, dnes se podíváme na to, jak vyrobit miniaturní suvenýrovou sekerku. Přes takové malé rozměry možná budete v některých životních situacích potřebovat sekerku, je vyrobena z vysoce kvalitní oceli a byla kalená. Sekera může být zavěšena na klíčích, v tomto případě je však lepší naostřit ji na stav čepele. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat!

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- kus damaškové oceli;
- Dostochka za sekeru;
- olej na dřevo;
- epoxidové lepidlo;
- Činidla pro moření oceli.

Seznam nástrojů:
- bruska;
- kovářské nářadí a trouba;
- olej, trouba, trouba (pro kalení);
- skládačka;
- vrták;
- pásová bruska;
- svorky;
- soubor.

Proces výroby seker:

První krok. Kování
Proces výroby sekery začíná kováním, všechno se děje přesně jako při výrobě velké sekery. Samozřejmě, že zde bude mnohem méně práce, takže si můžete procvičit před provedením velké sekery. Autor používá ocel Damašek, měl kus. Trochu úsilí a nyní už máme rozpoznatelný profil sekerky.

Krok dva Upravujeme profil
Po kování je třeba profil dokončit, vyzbrojíme se bruskou a přebytečnou část odřízneme. Pokud jde o těžko dostupná místa, lze je rozdělit na kousky. Poté na brusku namontujeme tlustý brusný kotouč a odstraníme všechny drobné vady. Autor také provádí některé brusné práce na pásové brusce a vrtákem.

Nakonec jsme přebytek odřízli, sekáme sekeru do hladkého stavu a také vytváříme vory se pilníkem. To je vše, nyní je profil sekery připraven.Krok tři Tepelné zpracování
V případě potřeby lze sekeru kalit, její rozměry jsou malé, takže autor zahřívá ocel plynovým hořákem. No, potom spusťte sekeru do oleje. Po vytvrzení podle pravidel je třeba pustit ocel, aby nebyla křehká, tyto procesy se provádějí v domácí peci.Po vytvrzení provádíme broušení, abychom odstranili uhlíkové usazeniny a další usazeniny.Krok čtyři Výroba seker
Vyrábíme sekerku pro sekerku, kus materiálu je vhodný jako materiál, nakreslíme požadovaný tvar rukojeti a ořízneme ji elektrickou skládačkou. Potom musí být držadlo dobře obroušeno, aby se vytvořil požadovaný tvar. Jako nástroj je vhodný soubor, vrták a další podobné nástroje. Na závěr dejte pero do dokonale hladkého stavu s jemným brusným papírem.Krok pět Moření
K zvýraznění damaškové struktury potřebujeme činidlo pro leptání. Na okamžik spustíme sekeru do ní, a když se dosáhne požadovaného výsledku, spusťte sekeru do sodovky, aby se kyselina neutralizovala. Po snadném broušení bude na seke vidět krásný výkres.


Krok šestý Montáž seker
Vše je připraveno k montáži seker, namontujeme rukojeť na epoxidové lepidlo. Když lepidlo zaschne, nasaďte rukojeť dřevěným olejem. V případě potřeby lze pero ozdobit provázkem. To je vše, sekera vypadá skvěle, bude to skvělý dárek. Toto je konec projektu, hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete takto opakovat!

10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
2 komentář
Autor
v případě potřeby lze naostřit na kámen
sekeru, kterou možná budete potřebovat v některých životních situacích
Které z nich? Obzvláště pokud
je lepší ho naostřit na stav nože
škrábnutí

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...