» Technika » Lodě a katamarány »Vzduchový člun (na 775 motorech)

Vzduchem poháněná loď (775 motorů)Ahoj fanoušci k řemeslu, dnes se podíváme na to, jak vyrobit malou loď ve vzduchu. Jako pohonnou jednotku použil autor 8 775 motorů, z nichž každý má kapacitu 150 wattů. Celá věc je poháněna olověnou baterií, loď jde docela rychle. Hlavní výhoda návrhu je, že se loď nebojí řas, na níž můžete jako příklad plavat v zarostlých částech nádrže a ryb. Autor již použil loď k instalaci veškerého tohoto vybavení. Pokud ukážete trochu vynalézavosti, pak podobný design lze nainstalovat na gumovou loď. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji se s ním podrobněji seznámit!Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- experimentální loď;
- ;
- adaptéry pro vrtule;
- profilové trubky;
- 8 ;
- ;
- 12V baterie;
- 4 jističe (každý nejméně 40 A);
- dráty;
- kulaté trubky;
- kulatina;
- desky;
- železnou mřížku z železářství;
- syntetický kabel;
- plastové vázanky;
- Nabíječka baterií.

Seznam nástrojů:
- páječka;
- pokosová pila;
- ;
- štípačky;
- šroubovák;
- .

Výrobní proces domácí:

První krok. Výroba rámu pro motory
Nejprve musíme sestavit rámeček, na který namontujeme motory. K jeho výrobě budou zapotřebí profilové trubky, svařujeme z nich rám správné velikosti pro umístění 8 motorů s vrtulemi. Rám přivařujeme k lodi, autor má železo.

To je vše, nyní můžete upevnit motory na rámu, konzoly pro motory 775 nám s tím pomohou. Upevníme je k rámu pomocí samořezných šroubů, ale upevníme motory k konzolám pomocí šroubů. Poté můžete nainstalovat vrtule. Lakujeme všechna svářecí práce i rám, takže železo nehrozí při styku s vodou.
Krok dva Ochranný gril
Aby nic neodletělo nebo neodletělo z vrtulí, instalujeme ochranný gril. Nejprve sestavíme rámeček pro instalaci grilu, zde potřebujeme kulatinu. Ohýbáme jej v oblouku a svařujeme k rámu pomocí distančních vložek.


Pak připojíme gril k rámu, pro upevnění můžete použít plastové vazby. Přebytečná část mříže je řezána štípacími kleštěmi. Gril se vejde na ten, který se prodává v železářství.

Abychom se neřezali na ostrých hranách naší obrany, utahujeme ji gumovou hadicí a podélně ji řezáme.

Krok tři Elektrikář
Pájíme dráty ke kontaktům motorů a vedeme je podél člunu ke spínačům. Autor používá vždy 40 A jističů, dva motory jsou připojeny k jednomu takovému jističu a celkem jsou zde 4. Kabely musí být spolehlivé, aby vydržely vysoké proudy.
Instalujeme baterii, autor má přívod 12V, s kapacitou 35 Ah. Terminály a další připojení musí být spolehlivé.
Po smontování elektrické části vložte baterii během nabíjení.
Krok čtyři Volant
Pojďme udělat kolo, bude to vzadu. Vezmeme kousek kulaté trubky a přivaříme k ní železnou desku, po malování částí je volant připraven. Musíte nainstalovat kloubový volant, k tomu navaříme další kus potrubí na loď o trochu větším průměru a namontujeme volant. Nezapomeňte svařovat potřebné dorazy pro volant.Řídíme volant syntetickými lany, které položíme na loď na obou stranách, svaříme železné kroužky pro lano. Přímo před námi se nachází ovládací prvek (kormidlo), sestavujeme jej ze železných desek a kusu kulaté trubky. Připojíme řídicí lana k kormidle a loď je nyní připravena.

Vydali jsme se vyzkoušet loď, autor začíná docela snadno a loď se pohybuje docela rychle. V případě potřeby můžete zahrnout určitou skupinu motorů, aby se loď nepohybovala velmi rychle. Jediná věc, která zůstává nejasná, je to, jak autor plánuje zpomalit. Bylo by hezké vybavit systém zpětným chodem, pak bude možné nejen zpomalit, ale také ho vzít zpět.

Toto je konec projektu a lze jej považovat za úspěšně dokončený. Doufám, že domácí práce pro vás byla užitečná a našli jste zajímavé nápady. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete to zopakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!


7.5
7.9
7.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
6 komentáře
Jednou jsem udělal podobné věci, ale na nafukovací člunu as jedním velkým vrtulem se loď s jistotou vydala do klidu. Aniž by šlo do hloubky aerodynamiky, jeden velký šroub je vždy lepší než mnoho malých, jedním z důvodů je to, že na konci šroubu je průtoková stání, která jí moč. Z toho důvodu je zpíván velkými (vážnými) kvadrokoptéry, kde mnoho šroubů (například pro přepravu osoby) téměř není vyrobeno, není ziskové
Host Gennady
na několika motorech couvat - plná záda - a tak třída!
Host Alexander
Výkonová rezerva baterie je 35 a / h se spotřebním proudem asi 100 A. Bude existovat dostatek minut pro 15-20 nepřetržitého provozu.
A plachta. (Otočení overkill)
přidat solární panel
Jo, současně to bude markýza ze slunce a deště! úsměv
I v této konstrukci můžete k nabíjení baterie přidat solární panel.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...