» Konstrukce »Podlaha - betonový potěr v dílně

Podlaha - betonový potěr v dílně

Podlaha - betonový potěr v dílně


Paule, tohle lze říci základ, předmostí pro umístění všeho, co potřebujete do místnosti. Pokud mluvíme o dílně - jedná se o stojany, pracovní plochu, vybavení, skříně. Konečně pracovní židle. Před několika lety si to mohl dovolit vlastní dílna - dřevěná konstrukce, 6x6 mvyhřívané samozřejmě. Vzhledem k tomu, že struktura, podmíněně nebytová, mohla v počáteční fázi ušetřit nějaké peníze - řadu prvků je třeba udělat později. Například podlaha, střecha.

Ryby jsou zde levnější než ty vaše a hovězí maso za stejnou cenu. Cože? Zelenina, bratře, o těch, o kterých jste nikdy nesnili. Dýně jsou dávány chudým rodinám pod chaty. Letní obyvatelé a žít v dýně, a jíst to. A díky tomu je chata čím déle v ní žijete, tím je prostornější. Tady, bratře. Snažili se vzít melouny, ale je vlhké v nich žít.

Eugene Schwartz - Obyčejný zázrak.


Zpočátku bylo rozhodnuto opustit podlahu - bylo docela možné vyrovnat se s vyrovnaným terénem, ​​nicméně několik sezón v zimě ukázalo, že se z přízemí do místnosti vypařuje hodně vody. V zimě je vlhkost v dílně extrémně vysoká. Železné nástroje rez, dřevo bobtná, stěny v rozích formy. Dřevěné výrobky bez ochranného povlaku, jakkoli byly v dílně, musí být přizpůsobeny normální vlhkosti, která je dlouhá a nepohodlná, v opačném případě hrozí vysoké riziko, výrobky, deformace nebo dokonce praskání. Dno jakéhokoli předmětu odolného proti vlhkosti umístěného na podlaze je po několika dnech pokryto kapičkami vody. V teplém období vlhkost „uvnitř“ klesá na přijatelnou, díky otevřeným oknům však žijeme ve vesnici, ačkoli na jihu, ale stále v Uralu, je teplé období krátké a plné práce s pouličními záležitostmi.

Mechem pokryté bajonety, šrouby a vrtačky -
A na obloze ženy nahé létají.

BG - říjen v Moskvě


Kromě vysoké vlhkosti v zimě byl problém dočasnost takové podlahy. Jakákoli pevná konstrukce musela být na základě přepracování dočasně nainstalována. Ve skutečnosti byla v dílně v celé stěně sestavena velká pevná regálová jednotka, jejíž spodní police byly dlouhým stolem pro drobné sedavé práce. Betonové „boty“ byly odlity na podporu dřevěných stojanů.Většina zařízení, ve verzi pro stolní počítače, byla umístěna na výkonných policích namontovaných na zdi. Pro zbytek jsem musel být spokojený s dočasnými řešeními. Dobrá, pevná a vodorovná podlaha by umožnila pokračovat ve vybavení dílny, rozšířit rozsah možných prací a usnadnit práci.

Typ podlahy

- Denisi, máš opravu? Jaké patro uděláte v obývacím pokoji?
- Dám asfalt! A na stěnách je červená dlaždice ... jako ve stanici metra Mayakovskaya.

Z vyslechnuté konverzace.


Zbývá určit typ podlahy. Není zde mnoho možností - dřevěná podlaha na polenech nebo betonový potěr. Dřevěná podlaha je samozřejmě dobrá a dostatečně pečlivě provedená, vydrží dlouho, je příjemné na ni chodit. Nicméně, nicméně. Chtěl jsem se jednou provždy zbavit „hliněné“ vlhkosti, betonový potěr v tomto smyslu vypadal slibněji. Navzdory skutečnosti, že většinu zimy trávím v dílně, místnost stále není obytná. Dřevo je hořlavý materiál a v dílně je někdy nutné provádět malé svařovací práce - budete muset, s hasicím přístrojem připraveným, vysledovat osud každé velké kapky roztaveného kovu, který spadl na podlahu. Opět - betonový potěr je hladší a pevnější než borovicové desky, méně drobných zbytků zůstane ve štěrbinách a hrbolcích. Jedním slovem se na ni zastavil.

Betonový potěr - podlaha v místnosti se doporučuje, aby byla velmi tenká, z cemento-pískové malty vyztužené hrubou svařovanou sítí. Poté, co prostudoval zkušenosti a výsledky příbuzných a známých, snížil vyztužení a aplikoval obyčejný beton štěrkem. Současně se zvýšila tloušťka potěru na 100 mm. Kromě schopnosti používat obyčejný beton se štěrkem vám tato tloušťka potěru umožňuje blokovat mnoho prvků vytvářejících póry - lahve, malé kousky polystyrénové pěny a další odpadky, které příliš nenapučují vlhkostí. Díky tomu je betonová deska méně tepelně vodivá, eliminuje odpadky a šetří drahé stavební materiály. Existuje pouze jedna nevýhoda - beton by měl být „tuhý“ - taková konzistence, že musí být položen, ne nalit, jinak se objeví lehká „bota“. Silný beton je však pevnější a přesnější - nerozvrství se na jednotlivé komponenty. Také, betonování tohoto druhu, s pokládáním dutin, je mnohem pohodlnější dělat měřené a promyšlené.

V mém případě bylo hlavním sledovaným cílem šetřit materiály - na konci podzimu jich bylo málo, když nebylo rozumné dovážet čerstvé.

Při použití měkkých materiálů k vytvoření dutin - kousků polystyrénové pěny, plastových lahví, musely být položeny takovým způsobem, aby kolem nich byla značná vrstva betonu, aby se deska nepronikla, pokud by ji „strčila“ na slabé místo. Úspora betonu současně nebyla, bez ohledu na to, jak významná. Bylo nutné, aby bota používala „klasiku“ - kameny, výjimkou byla pouze skleněná láhev. Velké a ploché kameny byly získány při vykopávání jámy do sklepa caisson. Byl to nejhustší pískovec, který ležel v tak silných vrstvách. Bylo to nutné těžit, rozdělit vrstvy magickým páčidlem, v důsledku toho se vytvořily ploché kameny, zázrak také vhodný pro ucpání betonového potěru.

Stěrka byla rozdělena na malé kousky, odlita v takových dřevěných bednách bez dna. Stěny těchto „krabic“ ne hoblovaných borovicových desek - „palců“, mají výšku 100 mm a slouží jako vodítka při vyrovnání povrchu betonového „pravidla“. Kromě toho vrstvy dřeva mezi malými deskami do jisté míry kompenzují tepelnou roztažnost. Výroba podlahy v malých samostatných kusech také umožňuje dokončení každého prvku za jeden den, což má pozitivní vliv na pevnost. Rozdělení celého potěru na desky se obvykle provádí podle určitých pravidel, která vyplývají z pohodlí práce.Zpravidla jsou „plátky“ vyráběny dlouhé, od stěny ke zdi, podél šířky L - mírně existujícího pravidla.Úseky nejblíže ke zdi, od ní, stěny, by měly být mírně „posunuty“ o vzdálenost l, jinak by při betonování, jak je uvedeno v pravidle, nebylo vhodné jednat. Tato vzdálenost by neměla být příliš malá - v opačném případě nebude úzký pruh betonu poblíž zdi nijak zvlášť stabilní, ale ani velmi široký, nemělo by být provedeno - při betonáži bude obtížné jej vyrovnat. Rozumná je šířka 30 ... 40 cm.

Doporučuje se, aby se pásy podél místnosti, směrem ke dveřím, pak poslední části betonu jsou pohodlnější položit zpět ke dveřím. Doporučení má smysl pro rychlé betonování, například - přišel „směšovač“, pokud v případě nouze rozložíte několik metrů krychlového betonu. Pokud betonujete pomalu, připravujete beton malým mixérem, můžete tento proces zorganizovat a jinak - nechat kapely v okolí ztvrdnout a dokončit betonování postavením na ně. V druhém případě můžete stěrku „volně rozdělit“.

Při výrobě betonových podlah jsou žádoucí potěry a v mém případě jako podmínka od vlhkosti - je vyžadována hydroizolace. No, aby nedošlo k vstávání dvakrát - oteplování ve formě vrstvy hustého oranžového polystyrenu není hustá.

Co bylo potřeba k práci.

Nářadí, vybavení.

Učebnicová sada výkopového nástroje - lopaty, kbelíky, šrot - nikde bez něj. Hodně jsem používal zahradní kolečko s jedním kolem. Nebyla to krátká úroveň, lokalizovaná, narážející. Pravidlo, stěrka. K přípravě betonu jsem použil malou míchačku na beton s manuálním pohonem, jako v mlýnku na maso. Jednoduchá sada tesařských nástrojů - pro práci s kousky dřeva. Dlouhé hladké desky, pilované na kotoučové pile. Šroubovák přišel vhod. Stavební nůž, sešívačka nábytku.

Materiály

Nejprve se jedná o komponenty pro betonovou směs - směs písku a štěrku, cement, voda. Písek na "polštář". Desky o tloušťce 25 mm, samořezné šrouby, ale. "Penoplex" 30 mm tlustý (se zámkem), tlustá plastová fólie, ruberoid. Tloušťka izolonu 10 mm.

Do podnikání

Obecně lze říci, že při obsazení betonové podlahy je nejobtížnější částí práce příprava. To je později, když je vše připraveno, ve skutečnosti, betonování, každou hodinu můžete vidět dodatek ke konečnému výsledku, ale předtím ... Přesuňte krychlové metry těžkých materiálů sem a tam, mávejte tamperem a další špatnou prací, když nevidíte konec. Samozřejmě byste měli pohybovat mozky docela dobře a organizovat tento proces moudře - často to snižuje počet pohybů těla spojených s přenosem těžkých břemen. Takže.

Podklad pro betonový potěr vyžaduje hladký, hustý, ne prohýbající se - silnou vrstvu zploštělého zhutněného písku. V jeho případě odstranil vrchní půdu v ​​místnosti - částečně odstranit zbytky „úrodné vrstvy“, částečně vytvořit prostor pro pískový polštář - aby se v dílně příliš nesnížila výška ke stropu. Musel jsem se hrabat - protože práh je vysoký a nepřekonatelný pomocí kolečka, musel jsem ho nechat venku a naložit půdu do kbelíků a vyhodit je do trakaře přes práh.Několik hmm objektů bylo příliš těžkých a objemných, než aby je bylo možné odstranit - dřevěný soustruh a pracovní plocha. Soustruh, nemožné nést - byla umístěna uvnitř základny dílny a stěny byly postaveny kolem. Musel jsem je co nejlehčí manévrovat dovnitř, zatímco jsem se valil na dvou sudých blocích. Plocha, původně narozená jako stolní tenis, musela být rozebrána.

Uvedené „boty“ jsou viditelné - podpěry stojanů, horní deska je také holá založení pece.Po odstranění ornice a vyrovnání povrchu, písčitý „polštář“. Nebyl žádný čistý písek - aplikoval jsem písek získaný kopáním základové jámy do sklepa, kde byl s malým množstvím středně velkých pískovcových oblázků a trochou jílu. Hromady toho byly na ulici důkladně mokré s deštěm - to nebylo nutné zvlhčovat před pěchováním. Vrstva byla působivá - asi 30 cm.Samotný nástroj byl vyroben z kusu kulatiny a zbytků desek. Shell ... pro vývoj horního ramenního pletence.První kus je parkovací místo soustruhu.Na zhutněný a vyrovnaný povrch písku položil v několika vrstvách kousky starého střešního materiálu odebraného shora, ze střechy, s instalace pozinkované "vlnité lepenky". K účelné likvidaci. Po použití nového střešního materiálu. Toto je primární, takřka řečeno, hydroizolace. Nahoře je vrstva polystyrenové pěny, na ní je polyethylen s ovinutím okrajů na stěnách, takže se získá druh utěsněného žlabu. No, na polyethylenu - krabici na formy.Můj míchač, bohužel, neví, jak vyprázdnit hotový beton poněkud dopředu, takže je možné použít okap a vyprázdnit připravenou směs mimo prahovou hodnotu. Musel jsem zorganizovat tento postup následovně - míchačka na beton uvnitř, blízko dveří, komponenty byly vyhozeny z trakaře s lopatou venku. Na fotografii - proces vycpávky dovnitř. Míchačka na beton je stará, pevná, dosti vážná a nelze ji rozebrat. Jediná věc, kterou lze udělat, je dobrá.
Po týdnu expozice pod polyethylenem byl roh dílny považován za připravený k instalaci stroje, takže se plazil na místo.

Plánuje se instalace dřezu s umyvadlem - na správném místě jsem vytvořil záložku pro kanalizační potrubí.
Strany - desky z formovacích boxů, vyčnívající do jedné roviny s povrchem podlahy. Čerstvé řezy, pokud nejsou rozmazané cementovou maltou, budou rozdrteny nohami a přestanou vystupovat - podlaha bude vypadat jako souvislý povrch.

6.3
6.7
6.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
9 komentáře
Autor
Ano, dialog skutečně proběhl mezi kolegy.
Vložím asfalt)) Neslyšel jsem to, měl jsem dluh)))
Autor
Ano, je to pro mě také výhodnější. Valero, popsal bys všechny jemnosti, bylo by to užitečné. Zejména "nezdokumentované" rysy, triky. Bez spravedlivého množství praxe nemohou být otevřeni a je jen velmi málo takových lidí s praxí.
Pokud je vše blízko, můžete s kolečkem najet na míchačku betonu a vyhodit ho na správný bod ...

Když o tom mluvíme ...
Naopak, „rád nosím písek, ne maltu“ ... To znamená, že mám přímo v oblasti práce míchačku betonu a do něj jezdím (nesu) písek (štěrk). A mnoho, já vím, má pravý opak - směšovač je blízko štěrku a řešení je neseno (opotřebováno). Jak se ti to líbí.)))
A když jsem udělal hrubé potěry a neexistovaly žádné přísné požadavky na kvalitu malty, zasahoval jsem bez míchačky betonu - „na kopci“. Takže rychleji nemusíte nic zvyšovat a hotové řešení se jednoduše a rovnoměrně rozloží.))))
Pokud jste nemuseli zvyšovat hladinu, pak na pevném základě 5 cm betonu udrží pyramidu slonů!))))). Na měkké je opravdu nutné vyztužení ve spodní rovině kovovou mřížkou, protože beton funguje skvěle pro kompresi (prakticky bez stlačitelnosti), ale velmi, velmi nestabilní. Proto je mřížka nutná přesně dole.
ucpané láhve se snaží vznášet

Nerozuměl jsem, proč tam byly lahve a polystyren ... Pokud byste opravdu chtěli zachránit beton, hodili byste rozbitou cihlu a další věci ... Nebo byste jen nalili vrstvu štěrku a potěru - ředidlo
Autor
Zdravím Valery! Díky za detaily, praktická, profesionální zkušenost je velmi užitečná. Co se týče komentářů, omlouvám se - konkrétní použitý písek a štěrk, v poměru uvedeném na sáčku, vše jako v chartě. Konkrétní konzistence by měla být hustá a ne jinak, často však z vibrací při pokládce, ucpané lahve mají sklon plavat. Mimochodem - jste kolega absolutně v pořádku - všechny měkké části jsou oslabením, ale pevnost betonu je obvykle příliš vysoká, vezměte stejné základy pásů pro dřevěné domy. Zde se kromě těžkého soustruhu neočekávají žádná těžká zatížení.Mezi podlahou a stěnou byly určitě elastické těsnění, opravdu jsem neznal původ jména, díky. Hotové kousky jsem nezavlažoval - zakryl jsem filmem. Doba vytvrzení betonu závisí mimo jiné na teplotě, stejně jako všechny chemické reakce, v dole +5, další den, kdy jste mohli chodit opatrně, každý druhý den, sebevědomě chodit. Čekal jsem týden, než jsem dal stroj na spolehlivost a na to, že mi čas dovolil vzít si čas. Rychlost práce do značné míry závisí na její organizaci - pohodlný přístupový přístup, skládka hotového betonu přesně tam, kde je potřebujete. Pokud je vše blízko, můžete s kolečkem najet na míchačku betonu a vyhodit ho do správného místa ... No, zážitek je skvělá věc. Moje konkrétní práce, pro rodinný dům není častá věc - díky za doplňky.
Doslova jsem den předtím včera jeden (!!) tímto způsobem nalil potěr 6 metrů čtverečních na tloušťku 12 centimetrů. Práce trvalo půl dne.
A další. Neviděl jsem (možná jsem vynechal), co jsi dělal tlumící těsnění podél stěn. Obvykle je vyrábím z proužku pěnového polyuretanu nebo polyethylenu.
Následující den je vhodné potěr zalévat.
Pokud se použije cement M500 D0 (bez přísad), je potěr připraven za den. Pokud je cement M500d20 - chůze po něm je již možný další den, ale zatížení je plné nejdříve o týden později.
"D0" není silnější než "D20", protože mnozí se mýlí! Je to jen to, že „nulová“ doba vytvrzení je kratší.
Doporučuji vám použít M500D20 - další den pak potěr můžete otřít dřevěným nebo polystyrenovým strouhačem do dokonale rovného stavu. A "D0" již zápasí "do kamene" ...
Drahý autor ... Promiň, ale ... jak Delawyus říkal, trochu cítím ...)))
Betonový potěr - podlaha v místnosti se doporučuje, aby byla velmi tenká, z cemento-pískové malty vyztužené hrubou svařovanou sítí.

Nevím, kdo vám to doporučil ... Opravdu, jen tenký potěr je vyztužen síťkou, která (pozornost!) Sedí na nestabilním podkladu (polystyren atd.). Pokud je potěr tlustý 10 cm, jak máte, a položený na pevném základu, není nutné jej posilovat.
. Kromě schopnosti používat obyčejný beton se štěrkem,

A jaký další beton se používá ???. Pokud s pískem - pak to není konkrétní, ale řešení ...
Taková tloušťka potěru umožňuje blokovat mnoho prvků vytvářejících póry - lahve, malé kousky polystyrénové pěny a další odpadky, které nejsou příliš nabobtnané vlhkostí. Díky tomu je betonová deska méně tepelně vodivá, eliminuje odpadky a šetří drahé stavební materiály.

Platí to pouze o „eliminuje odpadky“ ... Aby se snížila jeho tepelná vodivost, pěna musela být položena pod ní v souvislé vrstvě !!! Dokonce i malý „studený most“ vedle kusu polystyrenu zruší všechny pokusy .... A máte:
muselo být položeno tak, aby kolem byla významná vrstva betonu,
Tato betonová vrstva povede teplo dolů! Není tedy nic jiného než oslabení ŠROUBU!
Bylo by lepší rozbít lahve a stlačit do písku! Pěnoplast v betonu - výslovně ho vyloučte! Je dobrý jen pod BETONEM !!!
Více o konkrétním ... stále nechápu, jak jste to připravili ...
Jen pro případ:
Používáte-li běžný cement M500, dosáhnete největší pevnosti jeho smícháním v poměru jedna až tři. Zvláštní pozornost by měla být věnována důkladnému promíchání. Odeslání by mělo být přidáno co nejméně - ideálně podle hmotnosti cementu. Pro zajištění tekutosti (mobility) směsi přidejte do vody před smícháním změkčovadlo. (V extrémních případech - tekuté mýdlo). Díky tomu budete moci používat méně vody, abyste snížili hygroskopičnost betonu.
To bylo zvlášť překvapivé:
Existuje pouze jedna nevýhoda - beton by měl být „tuhý“ - taková konzistence, že musí být položen, ne nalit, jinak se objeví lehká „bota“.

Co budeš plnit vodou ??? )))). Malta (a ještě konkrétnější) s plastifikátorem udržuje tekutost i při velmi husté konzistenci! Ale nic v tom není schopno se vynořit ...
A pak ...Prkna a bednění - zbytečné! Pokud jsou oblasti obrovské, stačí jednoduše rozdělit na čtverce o ploše 10 metrů čtverečních něco porézního (stejná deska, pás „laminátového substrátu atd.) Nejprve se položí čáry, nad nimiž jsou nainstalovány„ majáky “. například roury nebo stejné desky. Jsou nastaveny podle úrovně. Poté je mezi nimi položen beton, zhutněn, a pak přitažen k sobě pravidlem nebo rovnou deskou (odtud slovo „potěr“ ... nevěděli jste?)) Poté, co stáhli metr a půl, majáky se protáhly dozadu a dutiny z nich v hotovém potěru jsou vyplněny betonem a obkládány stěrkou. (Nebojte se, za dvacet minut se nebudou vznášet! Jmenovitě budete potřebovat tolik, abyste je vyplnili a stáhli). horní část po úrovni nebo podle pravidla „pod úrovní“. Dokud mezi nimi aplikujete beton, „se posadí“ - stanou se rigidnějšími (aniž by se změnil tvar) a budete na nich moci přitáhnout více čerstvého betonu.
Dlouhé a únavné. Dokud se nedostanete k potěru, už nechcete číst.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...