» Témata » Tipy »Nádoby s víky z lepenkových tašek na nápoje

Víčka na nápoje


Velmi snadno vyrobitelné domácí nádoby s víky z lepenkových tašek z různých nápojů (džus, mléko atd.).


V současné době se mnoho nápojů v obchodech prodává v krabicích z lepenkových tašek, které jsou uvnitř potaženy vrstvou fólie a polyethylenu. Nejčastěji takové obaly prodávají mléko a různé mléčné výrobky, jakož i džusy, ovocné nápoje, nektary a dokonce i víno. Tyto kartony obvykle přicházejí ve čtvercových nebo pravoúhlých tvarech, i když se nacházejí složitější tvary. Pokud jde o objem, jsou tyto sáčky zpravidla také velmi rozmanité, od 100 do 200 ml do několika litrů.

Musím říci, že tyto kartonové tašky mohou sloužit jako nevyčerpatelný zdroj pro různé domácí. Co z nich nelze udělat. Ale možná nejjednodušší druh domácích produktů, pro které jsou takové obaly velmi vhodné, jsou různé kontejnery nebo krabice, ve kterých můžete ukládat různé drobnosti. Kromě toho je velmi vhodné pěstovat v nich sazenice různých druhů zeleniny a květin pro zahradu, pro které jsou takové obaly velmi rády letní obyvatelé a zahradníci.

Mimochodem, karton v těchto pytlích je poměrně hustý, a proto jsou z nich získávány kontejnery, velmi silné a trvanlivé. Stačí říci, že například už několik let používám jednoduché kontejnery z podobných sáčků k ukládání různých upevňovacích prvků (šrouby, šrouby, malé kolíky atd.). Navíc tyto kontejnery slouží po dlouhou dobu, zpravidla jsou dostačující na tři nebo čtyři roky, nebo dokonce na delší dobu.

Zde je příklad takového použití těchto balíčků.


Jak vidíte, pro vytvoření nejjednoduššího obalu z lepenkové tašky z jakéhokoli nápoje stačí jen odříznout horní část nůžkami do požadované výšky. Samozřejmě, před tímto (nebo po tom), musí být sáček dobře umyt vodou a vysušen.

Musím však říci, že je mnohem praktičtější vyrábět podobné nádoby s víky. Kromě toho je víko vyrobeno přesně ze stejného balení a drží dostatečně pevně, ale lze jej snadno odstranit. A v tomto článku vám ukážu, jak můžete rychle a snadno vyrobit takový kontejner nebo krabici s víkem.

K výrobě lepenkové nádoby s víkem potřebujeme následující příslušenství:
Materiály:
Dva stejné kartony šťávy nebo mléčných výrobků.U těchto sáčků je vhodné odříznout horní části nůžkami předem a samotné pytle by se měly několik dní důkladně omýt a vysušit.
Nástroje:
• Silné nůžky (můžete si vzít nůžky do kuchyně).
• Pravítko a tužka (volitelné).


Postup výroby nádoby s víkem.

Fáze 1. Výroba kontejneru.

Krok 1. Označení.
Bereme jedno z připravených obalů a pomocí pravítka a tužky označíme potřebnou výšku kontejneru.
Takto můžete označit položením sáčku na bok.

A to můžete udělat umístěním pravítka svisle. Je to přesnější.
Musím však říci, že takové označení je zcela volitelné. Pokud není nutná zvláštní přesnost, v zásadě lze vše provést jednoduše okem.

Krok 2. Vytvoření požadované výšky kontejneru.
Horní část vaku jsme odřízli nůžkami, čímž jsme vytvořili požadovanou výšku nádoby.

To je vše. Samotný kontejner je připraven! Nyní na to musíte udělat kryt.

Fáze 2. Výroba víka nádoby.

Předběžně je možné řezat hrubě bvětšina balení, takže jen taková krabička se dnem, vysoká 5-8 cm.

Krok 1. Označení a vytvoření výšky budoucího obalu.
Označte výšku budoucího obalu a odřízněte přebytečnou část obalu.

Zpravidla je lepší vyrobit kryt s výškou 3 až 6 cm. I zde se můžete bez pravítka zcela obejít a vše udělat okem.

Krok 2. Řezání trojúhelníkových výřezů.
Aby bylo možné naše víko nosit na nádobě, měly by být provedeny zářezy po stranách a trojúhelníkové výřezy jsou nejlepší.
Nejprve proveďte jeden šikmý řez s nůžkami.

A pak druhý šikmý řez, symetrický k prvnímu, čímž se vytvoří trojúhelníkový zářez na straně víka.

Stejný výřez provedeme na opačné straně víka.

Krok 3. Odříznutí ostrých rohů víka.
Aby se zajistilo, že ostré rohy vyplývající z vytváření trojúhelníkových řezů nezasahují do nasazování víka na nádobu, musí být řezány nebo zaobleny nůžkami.

To samé děláme z opačné strany.

A nyní je víko nádoby připraveno!
Pro lepší uchycení na kontejner lze jeho boční stěny mírně natáhnout do stran.

V tomto případě se může horní část trojúhelníkového výřezu trochu roztrhnout.

S tím však není nic špatného, ​​protože nahoře je pevně ohnutý roh, takže víko se dále neroztrhne.

A teď můžete dát víko na nádobu. Navíc, aby se snadno nasazoval, je lepší začít tímto způsobem obkládat na stranu.

A potom úplně nasaďte víko na nádobu.

Musím říct, že drží dost pevně.

Zároveň se ale snadno odstraní.

Takto vypadá náš kontejner s víkem z různých úhlů!

Ale už jsem vyrobil druhý takový kontejner.

Jak jsem již řekl, takové nádoby s víky mohou být vyrobeny z obalů různých tvarů a velikostí. Hlavní věc je vyzvednout dva stejné balíčky.
Zde jsou příklady podobných kontejnerů vyrobených z různých obalů.
Například kontejner vyrobený ze čtvercového vaku.


A to je kontejner vyrobený z malého hex sáčku ze šťávy.


A tento je vyroben ze stejného balení větší.


Zde jsou příklady takových kontejnerů.


Použití nádob s víky.

A nyní zvažte různá použití těchto kontejnerů. Obecně existuje mnoho takových možností.

První možnost, to je použití těchto kontejnerů pro skladování a přepravu různých malých částí, například hřebíčků, šroubů, šroubů, matic, podložek a dalších upevňovacích prvků. Například v jednom z těchto malých kontejnerů ukládám malé šrouby.

Nádoby, ve kterých skladuji různé spojovací prostředky v dílně (viz foto na začátku článku), jsou navíc bez víček, protože v dílně nejsou potřeba. Pokud je však třeba některý z těchto kontejnerů přemístit nebo vzít s sebou pro jakoukoli práci doma nebo na místě, můžete si přikrýt kryty a klidně je nosit. I když takový kontejner padá, upevňovací prvky se nerozpadnou, protože víka jsou dostatečně pevně držena.

Takové kontejnery mohou být samozřejmě použity nejen pro skladování spojovacích prostředků, ale také pro jiné malé části, s nimiž se řemeslníci musí vypořádat. Například provozovatelé radioamatérů mohou v takových kontejnerech ukládat různé rádiové komponenty. Aby nedošlo k záměně kontejnerů s různými detaily, mohou být jejich víka očíslována nebo na ně lze umístit nápisy s názvem obsahu.

Druhá možnostpřesněji, způsob použití takových nádob je skladování, jakož i přeprava nebo přeprava různých potravinářských výrobků v nich. A existuje také obrovské množství možností.
Například malé nádoby jsou velmi vhodné pro zmrazení bobulí, ovoce nebo zeleniny na zimu. V létě obvykle mixujeme různé jahody (jahody, maliny, rybíz, atd.) S cukrem v mixéru a výsledné želé rozložíme, zde v takových malých nádobách s víčky.

Tyto nádoby jsme vložili do mrazničky v lednici. Želé zmražené tímto způsobem trvá velmi dlouhou dobu (může být dobře uloženo až dva roky). Je-li to nutné, může být takový kontejner s bobulovitou želé vyjmut, rozmrazen a spotřebován. A můžete jíst přímo z kontejneru.

Velkou výhodou tohoto způsobu skladování je to, že protože všechny kontejnery jsou obdélníkové nebo čtvercové, jsou velmi kompaktně umístěny do mrazničky, takže doslova nezmizí ani jeden centimetr navíc. V tomto případě jsou samotné kontejnery dost velké.

Další výhodou je, že si můžeme vybrat velikost domácích kontejnerů v závislosti na našich potřebách. Protože rozmrazená jídla nejsou dlouhodobě skladována, je velmi vhodné je zmrazit v malých nádobách, takže po odmrazení okamžitě použijte celý obsah nádoby. Proto používáme hlavně takové malé kontejnery.

Kromě toho lze v takových nádobách skladovat širokou škálu různých suchých produktů. V zásadě se jedná o různé obiloviny (rýže, pohanka, proso, herkules atd.), Stejně jako těstoviny. Zde je příklad skladování vermicelli v takové nádobě.

Je velmi vhodné skladovat v těchto obalech víčka, různé premixy (vitamínové a minerální doplňkové látky), jakož i krmné směsi pro domů ptáci. Například mám několik desítek kontejnerů, ve kterých jsou uloženy krmné směsi nebo jiné potravinářské přídatné látky.


Například kontejner s drcenou skořápkou.

A zde je vitaminový doplněk stravy pro nosnice.

Mimochodem, z tohoto kontejneru ho přidávám do hlavního krmiva každý den, zatímco otevírám a zavírám nádobu víkem asi rok. A jak vidíte, ani víko ani nádoba, vyrobené z lepenkových mléčných pytlů, nebyly zvlášť opotřebované.

Musím říci, že takové kontejnery lze úspěšně použít pro přepravu různých potravinářských výrobků. Například v létě mohou přepravovat nebo přepravovat čerstvé bobule, jakož i drobné ovoce nebo zeleninu.

A v případě potřeby lze také přepravovat saláty. Například například v předvečer silvestrových svátků naši příbuzní jeli na naši příjezdovou cestu. Ale protože s námi nemohli oslavit Nový rok, protože spěchali ke své dacha, rozhodli jsme se s nimi zacházet s některými pokrmy z slavnostního stolu. A tady nám kartonové obaly s víky hodně pomohly. Saláty jsme dali do dvou takto čistě umytých nádob (do jedné - Olivierův salát a do druhé si nepamatuji, který z nich) a zavřel je víky.


Díky tomu naši hosté přinesli všechny saláty neporušené.

Kromě těch, které jsou popsány výše, existuje mnoho dalších možností nebo nápadů pro použití takových kontejnerů. Například kontejner s víkem požadované velikosti a tvaru je docela možné použít jako kontejner nebo obal na dárek.V tomto případě bude samozřejmě nutné kontejner dále zdobit, například malovat nebo malovat barvami, aplikovat nášivka, svázané stuhami atd.

Je velmi vhodné použít takový kontejner s víkem pro házení skla nebo keramických fragmentů nebo ostrých kousků železa (staré hřebíky, šrouby atd.) Do koše. Je opravdu nemožné hodit takové odpadky do pytle na odpadky, protože ostré úlomky nebo kousky železa jej snadno mohou rozřezat. Pokud ale vložíte toto všechno do lepenkové nádoby s víkem, můžete ji bezpečně hodit do běžného pytle na odpadky, protože ostré úlomky nebo hřebíky již nemohou proříznout lepenkové stěny nádoby.

Na závěr chci poznamenat, že existuje mnoho dalších způsobů, jak takové kartonové obaly použít s víčky, ale v rámci tohoto článku je prostě nemožné je podrobně popsat. Mohu jen říci, že takové kontejnery jsou užitečné v každé domácnosti a téměř každý pán pro ně najde vhodné a užitečné aplikace. Navíc tyto kontejnery nestojí ani cent, a několik takových kontejnerů můžete vyrobit během několika minut.

Vhodné pro téma

Související témata

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...