» Z řetězových pil »Pilou na motorové pile všechno kolem nebo brouste

Viděl to všude kolem nebo brousit na motorové pile
Bulharština je právem považována za nejvyhledávanější nástroj v roce 2006 v garáži. Ale co když potřebujete řezat něco kovu daleko od vašeho domu nebo garáže, kde není napájení? Teď to není problém, můžete si udělat brusku s plynovým motorem pro sebe!Pro domácí nebude potřeba tolik materiálů a konstrukce motorové pily z této změny nebude trpět vůbec. Domácí ve formě trysek, které můžete kdykoli nainstalovat a odstranit. Pohyb se přenáší na řezací kotouč pomocí řemenic a řemenu. Toto je jeden z nejbezpečnějších a nejsnadnějších způsobů přenosu vysokých otáček. Autor vyrábí kladky od nuly pomocí překližky.

Řezný kotouč se používá ve velkých rozměrech, přičemž se bere v úvahu maximální rychlost, kterou může řetězová pila vydat.

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- překližka;
- šrouby do dřeva;
- šrouby s maticemi;
- tenký plech;
- ocelový plech;
- kus kůže nebo pevné lano;
- ocelová trubka čtvercového průřezu;
- řezací kolo.

Seznam nástrojů:
-
- vrtací a vrtací stroj;
- skládačka;
- soustruh;
- klíče, kleště, klíč na uvolnění spojky, klíč na zapalovací svíčku;
- pásová bruska;
-
- nebo střídač;
- lepidlo na dřevo;
- tužka, pravítko, svinovací metr, papír.

Domácí výrobní proces:

První krok. Připravujeme brusku
Nejprve ze všech vyjměte pneumatiku z brusky, pak budete muset odstranit spojku spolu s řetězovým kolem. Tento úkol se může ukázat jako docela obtížný, protože často spojka pevně přilne k hřídeli a bez servisního střediska ji nelze odšroubovat. Chcete-li se pokusit odšroubovat spojku, budete potřebovat speciální klíč, který je podobný tomu, který odšroubuje matici na brusce. Sejměte horní kryt z brusky a vypněte zapalovací svíčku.

Do otvoru pro svíčku vložte více provazů nebo kousků kůže, které můžete vytáhnout. Díky tomu můžete zamknout píst a pokusit se odšroubovat spojku. Pokud to funguje, skvělé!


Krok dva Axiální pouzdro
Chcete-li dosednout na kladku proti něčemu, co bude namontováno na ose řetězové pily, vytvořte axiální pouzdro. Autor to dělá z matice vhodné velikosti. Hrany matice dokončete přišroubováním šroubu do ní a přidržením ve vrtacím sklíčidle.Zapněte vrtačku a pásovou brusku, zkuste matici co nejvíce zaoblit tak, aby nic nezachytila. To je vše. Nyní nasaďte matici na hřídeli motoru, měla by dosedat na výstupek na hřídeli, který je tam umístěn.
Krok tři Výroba olověné kladky
Hnací řemenice, stejně jako hnaná, je vyrobena z překližky. Řezejte tři kulatiny pomocí vrtačky, poté je slepte a dotáhněte šroubem a maticí. Dále, pro spolehlivost, zašroubujte tři dřevěné šrouby do dílu, abyste spojili všechny díly dohromady.

Vyvrtejte otvor podél průměru hřídele motorové pily a nainstalujte do něj šroub s maticí. Upněte šroub do soustruhu nebo vrtáku a vytvořte kladku. Když vytvoříte hlavní profil, přejděte na něj brusným papírem a odstraňte je.Kladku lze nainstalovat! Nejprve položte na hřídel několik podložek a potom nainstalujte kladku. Shora je tlačena spojkovým diskem. Autor zašroubuje šroub do jednoho z otvorů na disku tak, aby kladka neklouzla.
Krok čtyři Vystřihněte uzávěr
Aby bylo možné snadno nainstalovat design na řetězovou pilu, budete muset vytvořit montážní držák. V zásadě, pokud máte starou pneumatiku, nemusíte být inteligentní, stačí ji z ní odříznout. Přivařte kousek čtvercové trubky k desce.

Krok pět Vyrábíme řemenici
Hnací kladka je vyrobena přibližně stejným způsobem jako přední kladka, ale má větší průměr. Díky tomu se otáčky zmenšují, ale točivý moment se zvyšuje. Tentokrát kulatiny je třeba vyříznout s velkým průměrem, takže se autor rozhodl použít skládačku. Lepením utáhněte, utáhněte šrouby a vytvořte profil na soustruhu nebo ve vrtáku.Na konci budete muset vytvořit drážku pod hlavou šroubu v řemenici. Vyvrtáme díru, zbytek se řeže úředním nožem nebo sekáčem.Krok šestý Jak připojit řezací disk?
A konečně, nejzajímavější je, jak opravit řezný kotouč, protože zarovnání je pro něj mimořádně důležité? Na tom není nic složitého, budete potřebovat podložku o něco větší, než je montážní otvor řezacího kotouče. Zasuneme do něj šroub takového průměru, aby bylo dosaženo minimální vůle. Podložku upevníme maticemi a potom zašroubujeme šroub do vrtacího sklíčidla. Vložte podložku tak, aby dokonale zapadla do montážního otvoru řezacího kotouče.
Nyní sbíráme osu s ložisky a nastavíme řezné kolo. Mezi obě ložiska nainstalujte dvojici podložek a matici. Osa je dlouhý šroub. Na jedné straně, kde je hlava šroubu, je instalována kladka. Na druhou stranu, pomocí podložek, mřížky a matice upevňujeme řezné kolo.

Sedmý krok. Ložisková platforma
Pro opravu ložisek autor vytvoří platformu pro ně. Zde budete potřebovat tlustý plech. Vyvrtejte do ní otvory a ložiska přišroubujte na plošinu. Vše, co pro vás zbývá, je přivaření plošiny k držáku. To je vše, napůl hotovo, můžete si dát pás a zkusit ho vytáhnout.


Krok osm. Ochranný kryt
Vytvořte ochranné křídlo pro brusku, protože bez ní ji nelze využít kvůli ohrožení života (bez srandy). Křídlo je nejlépe vyrobeno z hliníku, nýbrž z nerezové oceli. Rozstříhali jsme ji na potřebné kusy a křídlo sestavili pomocí nýtů.Kromě toho si pro řemenici vytvořte ochranné křídlo, aby nedošlo k jejich poškození během provozu. To je vše, zařízení je připraveno! Začínáme motorovou pilou a snažíme se ji řezat. Čím vyšší otáčky, tím lepší pila řezá, ale nezapomeňte, že rychlost kotouče je omezena!
9.3
9
9.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
3 komentář
takové řezací stroje jsou již dlouho známy.
No, není to tak dávno, (nebo jsem to já, kdo tak dávno žil?). Zpočátku byla řezačka
Určeno pro ruční dělení řezání ocelí pomocí benzínu jako paliva.
a je druh autogenu

Později se „mlýn“ s benzínovým motorem nazýval „řezačem plynu“. Stejně jako na začátku slovo „letadlo“, znamenalo to raketoplán tkalcovského stavu a letadla se jmenovala letadla.
Host Michael
Pokud vím, takové řezací stroje jsou známy již dlouhou dobu. Říkají se jim plynové řezačky as bruskou jsou „spřízněné“, pokud samotná řezná část, tj. řídit.
Dej mi otáčení a brusku na motorovou pilou a snížím váhu světa xaxa

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...