» Elektronika » Napájecí zdroje "Změna v dalekohledu a baterii, zařízení pro noční vidění PNV-57E."

Změny v dalekohledu a baterii, zařízení pro noční vidění PNV-57E

Změny v dalekohledu a baterii, zařízení pro noční vidění PNV-57E

Při takovém zařízení pro noční vidění jsem něco takového dostal. Příbuzný v garáži když jsem se pohyboval, rozebral jsem to a rozdal jsem to. Nazývá se PNV-57E. Z první, pravděpodobně, táta mi řekl, jak v armádě s takovou věcí na hlavě řídil APC v noci. Pravděpodobně roky v 60. letech.Jaký je? Pojďme se podívat na internet. No, je to - pro řidiče vozidel všeho druhu, vojenské. V zásadě je to pochopitelné nedostatkem přenosného napájení, náhlavní soupravy a sady kabelů. Ano, existuje také PNV-57A, výrazně se liší od "E" - funguje to pouze s IR osvětlením. U nás je docela možné se orientovat v skromném přirozeném světle, kdy pouhým okem prakticky není vidět žádný pes.
Měl jsem pouze zařízení s převodníkem a celá sada je poněkud rozsáhlejší.Zahrnuje také alespoň helmu, jako je tank, na které je celá tato ekonomika připevněna - dalekohled před očima, mimochodem napájení na zadní straně hlavy, a proto je tak konkávní. Celá tato ekonomika byla oblečená na hlavě a udržovala se. Ruce byly volné. Viděl jsem schematický obrázek, jak by to mělo vypadat - noční můra. Ve skutečnosti byl hlavní účel zařízení jasný: skrýt se v něm a plížit se k protivníkovi ve tmě ... poplácal ho po rameni a když se otočil, poté, co se zastavil po Stanislavském, řekněme ... boo.

Vraťme se však k technické stránce.

Co bylo použito z nástroje.

Užitečná je sada nástrojů pro malé rádiové instalace, samozřejmě páječka s příslušenstvím, multimetr. Něco pro vrtání děr.

Napájecí jednotka.

První věc, kterou si vyzkoušet, je napájení od všeho ... Jídlo, jak se ukázalo, zařízení je vhodné pro všechno, co se může stát při jízdě, procházení nebo létání, auto, tank, obrněný transportér, vrtulník, od 12 do 30 voltů. Pro připojení byl připojen kabel s adaptéry a v napájecím zdroji byl stabilizátor s modulem, který v případě vyššího napětí obsahoval relé s dalším zhášecím rezistorem.Kde OGN je omezovač napětí, STN je stabilizátor napětí, PPN je převodník napětí, V je usměrňovač.
Pracuje ve dvou napěťových rozsazích 12 ... 15,5 V a 24 ... 30,5 V. Přepíná se automaticky. Výstup je 19,5 kV. Ne khukh-mukhra.
Takže to zapněte. Napájení bylo 12 V, oh! Konvertor pípal, jeden kanál „dalekohledu“ svítil zeleně. Již vpřed. Stoupáme, abychom viděli, co v levé části nesvítí.

Dalekohledy.Páni, přepadení. Kousky skla se nalévaly z vnitřku ... ahoj do fotonásobiče. Jsme zvědaví, co ho přivedlo do takového života, co ...Je třeba předpokládat takovou hnědou svorku z textitu a montážní šrouby jsou mírně zkroucené, doslova milimetr. Sklo trochu viselo, zdá se, že dalekohled spadl nebo rozmazal na něco pevného, ​​kde bylo dobře upevněno, fotomultiplier přežil a kde visel na kovárny. No, to je to, co říkají ... Je zvláštní, že se celé zařízení neopravuje, z továrny jsou všechny zářezy pro šrouby, na hlavách vyplněny nějakým druhem směsi ... Vypadá to, že parafín byl napůl s TsIATIM nebo vazelínou. Nezdá se, že by byl rozmazaný, ale jako máslo. A uvnitř napájecích zdrojů v kloubech. Pro těsnost viz. Je jasné, že nikdo nevybíral. Jak chyběly OTC v obranném průmyslu. Mají to vážně. A možná to vybrali a nasadili, ale na tom nezáleží. Jedno oko stále nefunguje. Byl jsem zvědavý na internetu, ukázalo se, že stále můžete získat takového fotonásobiče, ale bylo škoda dát 1500r, abych si myslel hračku.

Pak přišel na to, jak dát produktu úplnost. Dalekohled jsem rozdělil na polovinu, protože se ukázalo, že jde o jednoduchý a nefunkční kanál, v krabici v podkroví, pro případ, že by trubice zesilovače obrazu padla na místo rozbité.Vedení vysokého napětí musela být přepracována. Jakmile zůstalo jen jedno oko, bylo rozhodnuto umístit a přenášet měnič poblíž, proto by musely být dráty, jeden odpojený, druhý zbývající, podstatně zkráceny.

Demontujeme zásuvné připojení vysokonapěťových vodičů k převodníku společně s konvertorem samotným.Zde je obvod ve spodní části pouzdra základní, aby neběžel, nehleděl.

Speciální potlesk si zaslouží konstrukci vysokonapěťového převodníku. Zde na fotografii vyhodnoťte, jak byl kabel připojen, aby kilovolty „nešily“ na pouzdro (a při běžném používání napájecí jednotka visí na zadní straně hlavy a dráty po celé hlavě). A multiplikátor je skvělý pro montáž, samostatný zaplavený modul je zaseknutý na transformátoru a pouze kontakty přes pružinu.

Údržba, opět ve výšce. Výměna kritické součásti z hlediska spolehlivosti je otázkou pěti minut jedním šroubovákem.Zásuvka pro „sondu“ s vysokonapěťovými dráty je vyrobena integrálně s případem multiplikátoru. Úhel na fotografii označený šipkou je takový, jaký je. Venku skrz otvor je do něj vložena zátka. Kontakt hluboko v trupu.

Věnujte pozornost izolaci závěrů a upevnění prvků. Všechno je spojeno se smrtí, žádné vibrace nejsou strašné. Jako obvykle, tři vrstvy urethanového laku. Drát s vysokým napětím k „dalekohledu“ má izolaci z vrstev fluoroplastické pásky, na jejíž horní straně je pryžový plášť. Extrémně flexibilní - pohodlné.

Soooo, nyní s externím napájením. Je nějak nepohodlné dodávat energii ze síťového adaptéru, je připojen k zásuvce. Co se dá dělat.
Hmm, zvědavý, tak co je v našem schématu ...No, spínač vstupního napětí, pak klasický stabilizátor kompenzace s tranzistorem na radiátoru ... referenční zenerova dioda, kolik říkáte? Ach, při 9 voltech, tady je řešení - prvky stabilizátoru plus relé jsou vymazány, a protože zabírají velké množství místa a v jednom rohu, je uvolněna kapsa na baterii a malý přepínač.V diagramu je to -
Šipky označují body, kde je připojena baterie Krona. 9 voltů. Do mezery kladného drátu jsme vložili hlavní vypínač. Nejdříve jsem kousl dovnitř dráty z externího napájecího kabelu a samotný kabel odšrouboval.Všechny prvky označené obdélníkem úhledně odpařily. Hliníkový chladič, trimrový rezistor, všechny zbytečné nýty a upevňovací prvky jsou také odstraněny. Prvky na desce jsou podepsány, je výhodné se v nich pohybovat.Úhel, ve kterém byl spínač a stabilizátor, se vyprázdní, zůstanou pouze stopy desky plošných spojů. Nebudou zasahovat.Pak jsem otočil pouzdro napájení jedním a druhým způsobem a zjistil jsem, kde by bylo vhodné umístit napájení na spínač tak, aby se vešel a bylo vhodné zapnout dovnitř. Naplánováno, vrtané.

Konkrétní blok baterií Krona byl vybrán ze stejné vybité baterie. Kontakty jsou pájenými segmenty instalačního drátu. Plastový blok a pájka by měla být docela silná, dobře zahřátá páječka. Jinak je riziko roztavení izolátoru velké a kontakty se na baterii nepřipevní.
Baterie se spínačem je připojena ve dvou bodech (viz obrázek výše), jeden z nich je označen šipkou na fotografii níže.Pro přístup do druhého jsem musel rozebrat napájení - odpojit vysokonapěťový kabel z vnějšku, odstranit multiplikátor a transformátor převodníku. To by mělo opět vzdát hold projektantovi - udržovatelnost ve výšce.Vidíme, jak pohodlně je baterie umístěna. Zbývá promýt zbývající tavidlo alkoholem nebo směsí alkoholu a benzínu a může být shromážděno. Přepínač je na svém místě. Oblékané a pevné pouzdro.
Zbývá udělat a připojit jmenovku, hmm ... "Vševidoucí oko" nebo "Pohled do tmy." Ta je určitě gotická.

Ano, tady je další, bylo tam několik dalších fotek, obrázek přes takové zařízení. Prozkoumat možnosti.Pohled z okna do neosvětlené ulice. Je vidět několik světel, ale nic víc.Pohled na stejné místo prostřednictvím pracovního PNV-57E.Trochu větší. Je vidět, že usnesení je celkem uspokojivé. Můžete s jistotou navigovat.
8.8
8.8
8.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
7 komentáře
Autor
Host Alexander,
K vašemu zdraví!
Host Alexander
Babay_Mazay, mnohokrát děkuji za rychlou odpověď. Dnes jsem dokončil tento produkt pro kočky a dalekohledy - funguje to jako hodinky. Drát k případu nebyl zvlášť potřebný)
Autor
Zde je fotka instalace s poznámkami. Je třeba demontovat vysokonapěťovou sestavu. Mimo to jsou dalekohledy odpojeny, zevnitř je transformátor převaděče odstraněn z multiplikátoru. Na transformátoru - pružinovém kontaktu - viz obrázek na fotografii.Autor
Host Alexander,
Budu samozřejmě výzva. Pokusím se rozebrat a vyfotografovat instalaci dnes, aby byly viditelné spojovací body.
Host Alexander
Tento nápad je skvělý, snažím se realizovat z vašich fotografií, ale nerozumím, kde přesně je pájen druhý vodič z baterie a můžete mi říci, drátu pocházejícího z tělesné lázně?
Autor
K vašemu zdraví!
Host Andrey
Funguje to! Díky za nápad :)

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...