» Elektronika » LED diody »Akrylové a dřevěné svítidlo (vícebarevné, s USB ovládáním)

Akrylové a dřevěné svítidlo (vícebarevné, s USB ovládáním)

Akrylové a dřevěné svítidlo (vícebarevné, s USB ovládáním)

Vzhled se může zdát jednoduchý a obyčejný, ne-li pro jeho naplnění. Funkci této lampy lze považovat za pásku RGB, což je hlavní podsvícení. Díky ní může kostka zářit v různých barvách. Ale to není vše, takové osvětlovací zařízení lze ovládat z počítače pomocí USB.

To výrazně rozšiřuje jeho funkčnost. Můžete vytvářet barevnou hudbu a lampu můžete programovat podle svého uvážení. Autor vyrábí několik takových lamp najednou a současně je ovládá z notebooku.
Proužky RGB jsou zapojeny do série a pracují z napájecího zdroje 5 V.

Materiály a nástroje pro výrobu lamp:
- LED pásek;
- akrylové;
- páječka;
- horké lepidlo;
- multimetr;
- Micro USB;
- ženské USB;
- kabely USB;
- epoxy a další.

Z těchto nástrojů budete potřebovat něco pro řezání materiálů, v extrémních případech to můžete udělat s pilou. Ale s výrobou díry ve středu desek z akrylu ručně musíte vyzkoušet. Samozřejmě je vše mnohem snazší díky dostupnosti nástrojů, jako je autor.

Výrobní proces lampy:

První krok. Připravujeme dřevěné polotovary
Autor začíná vyrábět lampu řezáním dřeva. Budete potřebovat desky přesně stejné tloušťky jako akrylové fólie. To však není nutné. Pokud chcete, aby lampa svítila jasněji, lze si listy vybrat silnější a naopak.

Autor použil třešně jako dřevo pro lampu. Tuto celou věc můžete řezat stolní pilou. Podle autora je akrylové řezání stejně snadné jako dřevo.

Ve výsledku byste měli podle svého uvážení získat čtverce o rozměrech 100 x 100 mm nebo jinou velikost.

Krok dva Vyvrtáme střední díry
V tomto kroku vyvrtejte otvory ve středu obrobků. S akrylem je nutné pracovat opatrně, není třeba se k tomu vrhnout. Po dokončení práce s akrylátem zbývá udělat přesně takové díry v lese, bude mnohem snazší než v akrylátu.Krok tři Jak se všechno vejde dovnitř?
Autor připevňuje LED na dřevěnou hmoždinku a ovinuje pásku kolem ní. Pak je tato hmoždinka připevněna k základně lampy. Kromě jiného bude základna lampy stále potřebovat brousit kanály, kterými dráty procházejí. Autor to dělá s CNC strojem, ale lze použít cenově dostupnější nástroje.

Krok čtyři Elektronický část lampy
K vybudování elektroniky autor poskytl obvod. Musíte připojit LED kontroler dodávaný s páskou, stejně jako nezbytné výstupy a USB vstupy. Zde musíte tvrdě pracovat s páječkou, protože existuje mnoho míst pro pájení.Krok pět Pájecí konektory
V dalším kroku autor pájí všechny potřebné konektory na dráty. Zaměstnání je velmi pečlivé. Pro dodatečnou fixaci vodičů po pájení je lze přilepit ke konektorům horkým lepidlem.


Krok šestý Řadič LED
Při nákupu LED pásku s ovladačem se obvykle připájí přímo k ovladači. Ale pro tento projekt bude nutné pájet řadič k samčímu micro-USB a poté se připojit k LED kontroléru.Sedmý krok. Namontujte hmoždinku a konektory
Nyní můžeme nainstalovat hmoždinku a připojit vstup USB. Páska je připevněna k hmoždinkě horkým lepidlem. Pokud jde o připevnění hmoždinky k základně, lze ji také připevnit horkým lepidlem, ale je lepší být příliš líný a upevnit ji na samořezný šroub. USB připojení jsou také fixována horkým lepidlem.Krok osm. Lepte kostku
Všechny podrobnosti krychle musí být k sobě dobře slepeny. Lepidlo na dřevo zde není vhodné, protože nebude dobře přilnout k akrylu. Nejlépe se používá epoxidové lepidlo domácí bude spolehlivý. Sestavte krychli rovnoměrně a přitlačte ji tak, aby všechny části byly dobře stlačeny dohromady. Odstraňte zbývající lepidlo.
Krok devět. Nohy pro lampu
Pro lampu musíte přijít s nějakou podporou, jinak se sklouzne po stole, může ji poškrábat nebo dokonce spadnout. A lampa bude vypadat lépe, pokud ji zvednete na nohy. K výrobě nohou můžete použít tlustou kůži nebo jiný materiál. Stačí přilepit čtyři kusy k základně.
Krok 10 Napájení lampy
Aby duch takových žárovek fungoval, potřebujete proud 1,5 ampéru s napětím 5 V, takže musíte přemýšlet o tom, kde jej získat. Pokud používáte pouze jednu lampu, lze ji snadno napájet z Power-Bank, nabíječky pro mobilní a jiná zařízení.To je vše, naše lampa je zcela připravená. Připojte jej k počítači a užívejte si. V horní části článku najdete video, kde se můžete detailně seznámit s prací domácí práce. Hodně štěstí
10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...