» Nábytek » Postele a pohovky »Patrová postel v dětském pokoji

Palanda v dětském pokoji

Palanda v dětském pokoji

Vybavení místa na spaní v dětském pokoji nemusí být tak obtížné, jak se zdá. Výroba paland a třílůžků z jednoduchého řeziva tento proces značně zjednodušuje. Sestavení takových postelí, pokud budete chtít, vás nebere déle než jeden den. Dalších pár dní bude věnováno přípravě všech potřebných materiálů a návrhu kotviště.

Výrobní náklady nábytku do školky někoho příjemně překvapí. V nábytkovém salonu jsou samozřejmě připravená ekonomická řešení, všechna jsou však nudná a monotónní a nejsou povzbuzující speciální kvalitou. Na druhé straně dřevěný nábytek, i když je vyráběn doma, zůstává i nadále standardem výroby nábytku.

Aby bylo možné udělej to sám Chcete-li vytvořit palandu pro školku, budete potřebovat:

Materiály:

- překližka pro výrobu základny pod hlavou;
- dřevěné desky, volné na úzkých lamelách pro návrh hlavy;
- dřevěné desky pro výrobu rámů postelí;
- čtvercové tyče pro zábradlí a základnu schodiště;
- lamely a březové překližky pro vybavení základny pod matrací;
- lepidlo na dřevo;
- kovové hobliny a ocet pro výrobu toneru nebo skvrn na alkohol;
- matně odolný lak podle potřeby;
- šrouby do nábytku a samořezné šrouby, malé hřebíky;
- válcové lamely pro schody.

Nástroje:

- pokosová pila nebo kotoučová pila;
- frézka (volitelné);
- bruska;
- elektrický vrták;
- šroubovák;
- pneumatické nastřelovací pistole nebo truhlářské kladivo;
- ruční pila na dřevo pro výrobu drážek v tyčích;
- štětcem na lak a měkkým hadříkem, který nepouští chloupky;
- stavební metr a čtverec;
- tužka.

První krok: vyhledávání a výběr řeziva

Autor se přistupoval zodpovědně k výběru dřeva a dřevin. Používal březovou překližku jako nejsilnější, se kterou musel pracovat. Pro kryt si vybral olše. Na jedné straně je levný, na druhé straně je to měkký strom. Je snadné zpracovat a tónovat pozoruhodně.

Poplar šel vytvořit základnu pro domácí překližky. Samotné lamely jsou také vyrobeny z březové překližky a autor je osobně testován na pevnost.Taková základna mírně prodlužuje životnost ortopedických vícevrstvých matrací ve srovnání s pevnou jednodílnou základnou vyrobenou z desek nebo překližky. Mimochodem, v USA může většina výrobců matrací zrušit záruku na jejich výrobky, pokud klientova postel nemá flexibilní základnu pro matraci.

Pokud nebudete moci plánovat desky nebo provádět důkladné broušení, vyberte desky s nejhladším povrchem a vždy stejnou tloušťkou. V tomto případě bude docela snadné vyleštit již po sestavení integrální struktury před lakováním postelí.

Krok 2: Výroba a příprava částí postele

Po odsouhlasení velikosti postelí můžete začít řezat a řezat řezivo. Pokud nemáte pokosovou pilu, použijte při označování čtverec, protože konečný výsledek celé vaší práce do značné míry závisí na kvalitě obrobků.

Zákazník těchto postelí chtěl dosáhnout maximálního estetického účinku při použití dřeva. Aby struktura přírodních desek vynikla na pozadí moderního interiéru a textilu, zpracoval autor okraje desek tak, aby navrhl čelní panel na frézovací stěně. Odstranil nějaký materiál a zviditelnil viditelné mezery mezi kolejnicemi.

Krok 3: Sestavte první vrstvu

Autor doporučuje zahájit montáž s překližkou z překližky. Uvnitř je dutý a později bude zdoben přírodním dřevem. Namontujte hlavu postele a zajistěte na ní podélné detaily rámu. Při stavbě používejte lepidlo. To je předpoklad, který výrazně prodlouží životnost výrobku. Stačí jen trochu nalepit na spár, přitlačit díly k sobě a upevnit šrouby.

Na zadní stranu upevněte příčný detail rámu. V této fázi můžete rám zesílit kovovými rohy. Avšak vzhledem k tomu, že postele jsou určeny pro děti, není použití kovových kování nijak zvlášť zapotřebí. Uvnitř rámu připevněte základní pásy pod matraci, jak je znázorněno na obrázku níže.

Pokračujte k čalounění čelní desky. Aby to vypadalo více monoliticky, autor viděl kolejnice pod úhlem 45 stupňů s pokosovou pilou. Kůže je připevněna k překližkové základně lepidlem a malými hřebíky. Přebytečné lepidlo okamžitě odstraňte. Po zaschnutí povrchu důkladně obruste kontaminované oblasti jemně zrnitým brusným papírem, jinak může být účinek ošetření skvrnou nepředvídatelný. Obložte základnu postele z překližkových lamel.

Čtvrtý krok: výroba schodů

Schodiště z této dílny se skládá ze dvou masivních čtvercových tyčí a válcových dřevěných sloupů. Všechny části jsou vzájemně propojeny lepidlem.

Otvory pod schody jsou řezány v mřížích. Aby byly díry ve stejné vzdálenosti, použil autor domácí překližkovou šablonu. Na horní části mřížek byla vytvořena drážka pro dřevěné zábradlí.Krok 5: Tónování dřeva

Pro zpracování dřeva autor použil domácí toner. Za tímto účelem získal ocot a kovové houby. Houby zůstaly v octě asi 12 hodin, poté byla skvrna připravena. Obecně jsou proporce v tomto receptu otázkou, na kterou lze odpovědět čistě experimentálními prostředky. Vše záleží na kvalitě octa, stupni kyselosti, složení kovu a zlomku kovových třísek, které používáte. Období, během kterého je roztok infuze, je také důležité.

Celý tento proces můžete snadno opakovat doma. Pokud se ale nechcete obtěžovat domácími materiály, vezměte si hotovou skvrnu na základě alkoholu.Má nízkou cenu a je velmi efektivní, pokud jde o tónování přírodního dřeva nebo překližky.

Naneste jakoukoli skvrnu - ať už je to domácí nebo zakoupená - širokým štětcem podél vláken a pokuste se již nezbarvit již zabarvené oblasti. Pokud je přijatý tón příliš světlý a neodpovídá vzorku deklarovanému výrobcem, opakujte tónování. Nechte povrch dřeva zcela zaschnout.

Jako závěrečný dotek použil autor polyuretanový lak Varathane. Pro hospodárné použití materiálu a trvalý efekt doporučuje pro lakování nábytku následující technologii:

1. Naneste tenkou základní vrstvu laku. Pokud je lak příliš silný, zřeďte jej vhodným rozpouštědlem: vodou nebo průmyslovým alkoholem. Uvažujme, že tímto způsobem jsi připravil dřevo.

2. Po vytvrzení laku přejděte po povrchu jemně zrnitým brusným papírem. Nepřehánějte to, jinak je příliš mnoho odstraňte, včetně některého z tónovaného dřeva.

3. Naneste druhý lak. Nyní budete potřebovat podstatně méně materiálu, protože póry stromu jsou uzavřeny. Druhá vrstva může být také tenká. Po vysušení můžete broušení zopakovat, pouze zlepší přilnavé vlastnosti lakových vrstev.

4. Nakonec naneste třetí silnou vrstvu laku. Toto je vrchní vrstva a nevyžaduje broušení.

Vyberte si matný polyuretanový lak, který maximalizuje, ale nezastíní, přírodní výhody přírodního dřeva. Nezapomeňte, že tento druh laku má velmi nepříjemný zápach a je toxický. Proto by při manipulaci měla být přijata preventivní opatření.Krok 6: instalace druhé úrovně a schodů

Místa na spaní nejsou integrálním designem a druhá úroveň je instalována samostatně. Chcete-li to provést, upevněte čelní panel na zeď pomocí úrovně budovy. Upevněte také rám druhé vrstvy tak, že jej přišroubujete šrouby přímo ke zdi. V závislosti na materiálu stěn použijte spáry k utěsnění spáry.

Namontujte žebřík a přišroubujte jej k rámu pomocí šroubů. Dřevěné madla upevněte po obvodu druhé vrstvy - drážkou v drážce se sloupky schodů.

10
9.3
9.7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...