» Nábytek » Postele a pohovky »Jednoduchá pohovka v originálním designu

Jednoduchá pohovka v originálním designu


Aby se stal šťastným majitelem nové měkké pohovky, není vůbec co chodit do nábytkového salonu a utrácet celé peníze. Moderní svět poskytuje všechny příležitosti pro řemeslníka s nábytkem pro začátečníky. Dostupnost specializovaného vybavení a různých řeziva, celých knihoven s bezplatnými plány a mistrovskými třídami - to vše nám nabízí nekonečné možnosti.

Pokud jste fanouškem jednoduchého rustikálního nábytku, tak populární v těchto dnech v USA a západní Evropě, ani na to nemysli - začněte s výrobou domů nábytek a stát se skutečným mistrem nábytku!

Začněte s použitím jednoduchých a cenově dostupných dřevotřískových desek, trámů a latí. Jsou základem většiny dřevěného nábytku as jejich pomocí můžete vytvořit mnoho bytových doplňků, které nemají nižší kvalitu a estetickou hodnotu než průmyslový nábytek.

Pokud již máte nějaké zkušenosti se zpracováním dřeva, byť velmi skromné, věnujte pozornost této originální měkké pohovce vyrobené z přírodního dřeva. Výroba je velmi snadná. Zároveň se vám náklady na hotový produkt zdají směšné. V případě potřeby lze pohovku doplnit polštáři a měkkými opěrkami rukou, protože se jedná o univerzální projekt.

Aby bylo možné udělej to sám Chcete-li pohovku vyrobit ze dřeva, budete potřebovat:

Materiály:

- přírodní borovicová deska o tloušťce nejméně 30 mm pro výrobu rámu, zadní a boční stěny;
- borovicová deska je tenčí, například 20-25 mm pro výrobu základny sedadla a opěradla (může být nahrazena lamelami);
- hotové pohovkové polštáře nebo textilie, pěna a pálkování pro šití;
- vruty do dřeva a šrouby do nábytku;
- lepidlo na dřevo;
- barvy s volným průsvitným nátěrem v různých odstínech stejného barevného schématu;
- lak na lakování nábytku.

Nástroje:

- pokosová pila, kotoučová pila nebo jakýkoli jiný známý nástroj pro řezání desek, tyčí a kolejnic;
- bruska;
- elektrický vrták;
- šroubovák;
- široké štětce (5 ks);
- stavební pásek;
- stavební náměstí;
- truhlářské kladivo;
- tužka pro označení;
- šicí stroj, pokud si chcete vyrobit pohovkové polštáře sami.

Krok 1: Připravte si vše, co potřebujete

Autor provedl značnou práci na výběru barev. Využil prostředky známé společnosti Varathane ze série Antique. Po usušení vytvoří volný průsvitný povlak, který zdůrazňuje přirozenou strukturu dřeva. Tyto barvy se snadno obnovují a nevyžadují předběžné broušení. Z tohoto důvodu jsou oceňovány v domácí produkci.

Pokud si přejete, můžete tento druh povlaku nahradit prostředky, jako je "3 v 1". Jsou to základní nátěry a tonery na přírodní dřevo a na bázi dřeva. Tyto sloučeniny jsou mimo jiné antiseptické a výborně chrání dřevo před nepříznivými účinky.

Všechny výše uvedené prostředky lze použít samostatně i ve spojení s lakem. Nezapomeňte, že nábytek je aktivně používán a jakýkoli, dokonce i nejkvalitnější nátěr lze prát, štípat a vyblednout. Proto je žádoucí lakování při výrobě nábytku. Vyberte si pouze odolné laky s tvrdým nátěrem, nejlépe profil - nábytek.

Při výběru řeziva zkuste začít s kvalitou dřeva. Výsledkem bude, že bude natřen a nebudou vidět žádné vady týkající se barvy nebo skvrny. Fotografie z této mistrovské třídy ukazuje, že autor používá obyčejné hoblované desky, někdy nedokonalého tvaru. Pohovka však vyšla skvěle a vypadá velmi barevně a originálně, takže můžete vyvodit své vlastní závěry.

Krok 2: výroba dílů, jejich zpracování a lakování

Pokud je vámi vybrané řezivo dobře naplánované, není nutné je brousit. Zohledněte v tomto ohledu konkrétní stav desek a jednotlivých částí. Pokud vám povrch nevyhovuje, vyleštěte jej. Rozhodně se to nezhorší, ale tímto způsobem rozhodně připravíte dřevo na vysoce kvalitní lakování.

Určete velikost pohovky pro váš domov, podrobnosti na papíře, pomocí praktických schémat z této hlavní třídy. Během výroby zkontrolujte velikost každé součásti, protože konstrukce má mnoho podobných prvků a přesné parametry se hodí více než jednou.

Délka pohovky, která je zobrazena na fotografii, není určena k použití jako místo pro spaní a je přibližně 162 cm. Celková šířka pohovky se zády je 80 cm. Výška její dřevěné konstrukce je téměř 63 cm.

Při výrobě každé následující šarže dílů je natřete zvolenou barvou ve dvou vrstvách. K tomu použijte štětce. Pokud chcete pohovku lakovat, nechte ji po sestavení na jevišti.


Krok tři: vytvořte boční panely pohovky

Při konstrukci takových velkých produktů je snadné se zmást, ale autor popisuje celý proces práce krok za krokem. Navrhuje zahájit montáž z bočních panelů.

Z rámu vyplněného deskami o tloušťce přibližně 30 mm. V případě potřeby můžete pro usnadnění konstrukce použít tenčí desky. To neovlivní sílu. Hlavní věc je, že tloušťka je dostatečná pro jejich fixaci uvnitř rámu.

K tomu autor použil kapesní spoje na šrouby. Otvory pro šrouby se vrtají šikmo pomocí konvenčního vrtáku. K tomuto účelu často použijte speciální svorku se zařízením - vodítko pro vrtání otvorů v požadovaném úhlu. Ale zkušení řemeslníci se obejdou bez toho. Hlavní věc je zde dovednost.

Při připojování jednotlivých částí je vhodné použít lepidlo. Ani užitečné, ale nezbytné. Přestože se obejdete bez lepidla, design ztratí sílu. Obzvláště v průběhu času.

Sestavte obě boční stěny podle obrázku níže. Před zašroubováním dalšího šroubu nebo samořezného šroubu vytvořte otvor, jinak by mohl namontovaný obrobek prasknout.

Krok 4: Sestavte rám pohovky

První fáze je absolvována a absolvovali jste odpovídající výcvik. Všechna následná montáž rámu bude podobná jeho, takže dovednost bude užitečná. Upevněte horní a dolní část rámu, které jsou základem zádové části.

Jako u bočních stěn, šijte opěradlo malovanými deskami. Můžete je opravit jeden po druhém, nebo můžete použít autorův zážitek a nejprve sestavit pevný štít a až poté jej opravit v zadním rámu.

Určete úroveň, ve které bude sedadlo. Při výpočtech zvažte tloušťku polštářů. Zajistěte před tyč, na které budou sedací části ležet. Zašroubujte stejnou tyč na zadní stranu, v rovině zad ve vzdálenosti asi 75 mm. Na horní straně těchto lamel zevnitř upevněte lamely pevně utažené, jak je znázorněno na fotografii. K tomu můžete použít hřebíky.

Sedadlo a opěradlo šijte laty malé tloušťky. Pro první i druhý lze použít lamely. To mírně zvýší náklady na produkt, ale zvýší to pohodlí. Kromě toho jsou detaily zad umístěny v úhlu, protože jste provedli stejné odsazení ze zadní stěny 75 mm.
Krok 5: Textilní doplňky

Autor použil ready-made polštáře, aby pohovka měkká. Zaměřuje se však na skutečnost, že takové polštáře lze snadno vyrobit samostatně. K tomu budete potřebovat nábytkovou pěnu o tloušťce 50 mm, tenkou elastickou pěnu, abyste získali extra objem (lze jej nahradit odpalováním) a vhodnou látku. Lepší je použití textilie na čalounění nábytku, ale pro tyto účely se hodí jakákoli hustá.

Použití pěnové gumy ve dvou vrstvách. Pod nimi můžete vzít pěnu o vysoké tuhosti a na ni naneste jemnější materiál. Tím se prodlouží životnost polštářů. Aby se získal další objem, je výsledná pěnová základna obalena několika vrstvami pálkování nebo tenké měkké pěny.

Výsledné plnivo se vloží do technických krytů a zašije se. U hotových polštářů se vyrábějí dekorativní odnímatelné potahy, které lze snadno vyjmout a které lze kdykoli prát.

10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...