» Steampunk »Steampunk lampa s CNC frézováním

Steampunk lampa s CNC frézováním

Vítám všechny fanoušky k řemeslu, navrhuji zvážit pokyny pro výrobu nádherné lampy ve stylu "steampunk» udělej to sám. Domácí autor vytvořil pomocí CNC, ale můžete se vypořádat s pomocí jednoduššího vybavení, ale bude to trvat déle.

Hlavním materiálem je dřevo, základna je vyrobena z mosazi. Byla vyrobena dekorativní cívka a měděná trubice. Světelným zdrojem jsou dvě lampy Edison, je lepší používat LED, spotřebovávají málo energie a nezahřívají se, což je nebezpečné. Pokud vás projekt zajímá, navrhuji jej podrobně prostudovat!

Materiály a nástroje používané autorem:

Seznam materiálů:
- mosazný plech;
- měděná trubka;
- strom jako základ a soustružení;
- kolo z mosazi;
- držáky lamp;
- zapojení;
- dekorativní mříž (pod měď nebo mosaz);
- moření dřeva;
- ořechy a podložky.

Seznam nástrojů:
- CNC frézka;
- soustruh;
- Svinovací metr, tužka;
- skládačka;
- páječka, tavidlo, pájka;
- vrták;
- lešticí stroj.

Domácí výrobní proces:

První krok. Dřevěná základna
Za prvé, autor vyrobil dřevěný podklad, vybereme desku z dobrého hustého dřeva, dub, javor a tak dále jsou perfektní. Autor vyrovnal rovinu desky pomocí frézky. Dále frézka vyvrtala otvory v desce, které budou sloužit k upevnění různých prvků. Samozřejmě všechny lze vrtat konvenčním vrtákem podle rozložení papíru.
Nakonec byl obrobek broušen a nasycen tmavým olejem.

Krok dva Mosazné ploché části
Autor také vyřezával ploché mosazné díly pomocí jeho frézky, což se provádí rychle a přesně. S prací se můžete vypořádat ručně pomocí skládačky nebo podobného nástroje.

Po řezání byly všechny díly ručně broušeny brusným papírem se zrnitostí 320 jednotek.
Krok tři Soustružnické práce
Autor obrátil některé podrobnosti na soustruh, materiál zde byl kulaté mosazné kolo. Na některých částech je nit vyřezávána na soustruhu, slouží k upevnění prvků s maticemi na dřevěný podklad.Krok čtyři Podpatronnik
V horní části, pod držákem žárovky, autor vyrobil dřevěnou část, byl obroben na soustruhu. Po důkladném vyleštění je strom impregnován olejem stejné barvy jako základní barva.

Kolem produktu je vyvrtán kanál, kterým prochází kabel.

Krok pět Dekorativní gril
Vyrábíme ozdobné mříže, zde autor potřeboval mosazné plechy, měděný drát, stejně jako přechodové části vyrobené dříve na soustruhu. Ohýbáme drát v podobě písmene „G“ a pájíme celou strukturu. Nakonec kousneme přebytečné části drátu pomocí nožů na dráty.


Krok šestý Cívka a další části
Vyrábíme cívku pro domácí práci, potřebujeme měděnou trubici. Autor otočil cívku kolem plastové trubky a protáhl ji podle potřeby. Pro připevnění cívky ke koncům trubek jsou připájeny speciální upevňovací prvky se závitem. V důsledku toho bude cívka bezpečně přišroubována na záda maticemi.Můžete také pájet části z trubek umístěných ve spodní části lampy. Tyto části napodobují tekoucí potrubí nebo něco podobného.

Sedmý krok. Leštění a montáž
Před sestavením autor vyleštil všechny podrobnosti na lesk zrcadla na lešticím stroji. Mosaz a měď samozřejmě postupem času ztmavnou, takže k tomu nedojde, bylo by dobré kov zakrýt olejem nebo lakem. Pro milovníky přírodní patiny můžete všechno nechat tak, jak je.Všechny prvky lampy jsou upevněny maticemi a samořeznými šrouby. Nad spodní kazetu položil autor pod mosaz hotovou ozdobnou síť. Dráty z kazet byly autorem pájeny tak, aby všechny žárovky fungovaly pouze společně. Bylo by hezké používat LED žárovky, nebudou se zahřívat tolik jako žárovky. To je vše, domácí produkt je připraven, vše vypadá skvěle!

Projekt je dokončen, doufám, že se vám domácí práce líbila a že jste pro sebe našli užitečné myšlenky. Hodně štěstí a kreativní inspirace, pokud se rozhodnete to zopakovat. Nezapomeňte se s námi podělit o své nápady a domácí věci!
10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...