» Elektronika »Nejjednodušší verze inteligentní zásuvky, možnost rozpočtu, emisní cena je 180 rublů

Nejjednodušší možnost Inteligentní odbytiště, rozpočet možnost, cena emise je 180 rublů

Dobrý den Vážení přátelé, přátelé. Za prvé, šťastný nový rok! Aby se vše letos naplnilo, o čem jste dříve snili.Za druhé a hlavně si promluvíme a zkusíme to dnes ... Začneme podrobně.
Nano technologie ovlivnila nejen výrobu automobilů, robotů a kosmických lodí, ale také pomalu vstoupila do každého domu ve formě domácnosti elektronický nové produkty. Není to tak dávno, kdy se objevil koncept jako „chytrý dům“ a sebejistě vstoupil do našeho každodenního života.

Americké filmy často ukazují dům, který, jak se zdá, žije vlastním nezávislým životem. Lehkým pohybem ruky svítí světla. Z pronikavého pohledu na film hrdiny se otevírají závěsy nebo dveře. Po vysloveném kódovém slově se hudba zapne ...

To vše je „inteligentní dům“, to znamená inteligentní elektronický systém řízení domácnosti. A dnes se pokusíme vytvořit nejjednodušší zařízení tohoto systému. Konkrétně „inteligentní zásuvka“. Který bude ovládán pomocí dálkového ovladače.

Existují různé typy řízení „inteligentních soketů“ - GSM, WI-FI, infračervené atd. Zaměříme se na nejjednodušší verzi „inteligentního soketu“ (nebudeme procházet kroky, začneme od začátku, tedy nejjednoduššího), konkrétně soket ovládaný pomocí infračerveného signálu přenášeného na dálku přes ovládací panel.

Stavět tuto infračervenou „inteligentní zásuvku“ mě inspirovaly dva důvody. Hlavní, absolutní jednoduchost výroby (čtení - přístupné všem nebo téměř všem). Za druhé, dostupnost a nízké náklady na komponenty (pro výrobu zařízení jsem si koupil pouze infračervené dálkové ovládání na 180 rublů (například „inteligentní prodejna v obchodě stojí asi 2 000 rublů, včetně slušného množství peněz)“) na Aliexpress, odkaz, pro kterého je to zajímavé - 1 kanálový reléový modul pro elektronická zařízení .

Zbytek jsem našel v v garáži a prašné rohy bytu. Mimochodem, na Aliexpressu jsem si také objednal inteligentní páječku na 60 wattů, s manuálním nastavením teploty hrotu a elektronickou indikací, odkaz na páječku - Elektrická páječka s nastavitelnou teplotou 60 W / 80 Wa abych se chválil až do konce, objednal jsem tam tzv. „třetí ruku“, pro pájení, příslušenství pro upevnění desky s plošnými spoji je běžným problémem při pájení jednou rukou, aby bylo vše dobře pájeno, odkaz na „třetí ruku“ - Pájecí stojan „třetí ruka“, zvětšovací sklo, 2 krokosvorky, otočné o 360 stupňů)

Docela trochu o vašem zdraví. Napětí 220 voltů je nebezpečné pro vaše zdraví a život! Dnes budeme muset s tímto napětím pracovat. Dávejte pozor, abyste jej neměřili prsty, a ještě více jemnou dužinou vašeho jazyka. Při práci s elektřinou, jinými nebezpečnými zařízeními a zařízeními dodržujte bezpečnostní opatření. Pokud to s těmito pravidly myslíte vážně, pak do velmi vysokého věku budete chodit se širokým úsměvem na tváři a šlápnete na zem dvěma nohama ... :-)

Tak pojďme začít.

Princip činnosti infračerveného dálkového ovládání je následující: Máme dálkový ovladač vysílače infračerveného záření, deklarovaný dosah 8 metrů, stačí pro městský byt. Vysílač dodává infračervený signál do prováděcí jednotky přijímače, v jednotce je nainstalován infračervený senzor, který také přijímá, prostřednictvím elektronického systému, převádí signál na elektrické napětí dostatečné pro zapnutí prováděcího relé. Když je relé zapnuto, jsou pracovní kontakty sepnuty, které zahrnují nezbytný modul v našem případě, přes uzavřený kontakt relé je napájecí napětí přiváděno do zdířkového bloku, na zdířkovém bloku se objeví napětí. Inteligentní zásuvka přivedla napětí na spotřebitele, například na lampu.

Možné aplikace našeho zařízení domácí:
Zapínání a vypínání světel, rádiové body, restartování routeru, topná zařízení, zapnutí a vypnutí akváriových zařízení, zapnutí a vypnutí zavlažování pokojových rostlin (můžete je použít i na dacha, ale měřítko se zde liší) a mnohem více (dobré myšlenky vždy přicházejí včas také pro vás) , pravděpodobně vám přijde zajímavý nápad na používání tohoto zařízení).

Těm, kteří rádi sledují domácí oči očima, spíše než čtu, předkládám instruktáž videoklipu, který podrobně popisuje proces výroby „chytré zásuvky“.

Video instrukce pro výrobu zásuvky s dálkovým zapnutím napájení pracovních kontaktů zařízení.Pokyny pro výrobu „inteligentních zásuvek“ s dálkovým ovládáním, udělej to sám.

Nástroje pro výrobu řízeného výstupu:

1. Vrtačka nebo vrtačka.
2. Nůžky.
3. Pravítko, posuvné měřítko.
3. Tužka nebo fixka.
4. Brusná kůže.
5. Soubory nebo malý soubor
6. Pila nebo skládačka.
7. Vrtáky.
8. Páječka může být taková - Elektrická páječka s nastavitelnou teplotou 60 W / 80 W
9. Šroubovák.
10. Administrativní nůž.
11. Pokud je to možné a podle potřeby - Pájecí stojan „třetí ruka“, lupa, 2 krokosvorky, otočení o 360 stupňů

Spotřební materiál pro výrobu zařízení:

1. Instalační vodiče.
2. Objednal jsem si pájku pro pájení elektronických modulů zde - Jádro z olovo-cínové pájky
3. Infračervený reléový modul s dálkovým ovládáním je k dispozici zde - 1 kanálový reléový modul pro elektronická zařízení
4. Napájecí zásuvka, v mém případě, staré napájení počítače pro 5 zásuvek.
5. Napájení ze starého telefonního nabíjení na 5 V, pro napájení našeho infračerveného reléového modulu nebo něčeho podobného, ​​co je po ruce.
6.Malý kousek plastu pro nalepení pravidelného otvoru v zásobníku pro spínač.
7. Lepidlo na lepení plastů.
8. Trochu horkého lepidla k upevnění elektronických součástek.
9. Přepínač, například přepínač nebo cokoli, co bude po ruce.

Proces výroby odtoku:

1. Rozebíráme staré, zbytečné nabíjení telefonu, použijeme samotnou elektronickou jednotku 220V. - 5 palců
2. Návrh pájíme podle schématu, které je podrobně popsáno ve videoklipu.
3. Demontujeme zásuvkový blok, uvolníme místo pro naše elektronické bloky - napájení 220 V. - 5 V., Infračervený reléový blok. Ve výstupním pouzdru provedeme 3 otvory - spínačem, indikátorem napětí a infračerveným senzorem.
4. Namontujte elektronické moduly do pouzdra zásuvky. Sbíráme zásuvku.
5. Zkontrolujeme, zda je naše zařízení v provozu, zobrazené ve videoklipu.

Poznámka.
Infračervené moduly se vyrábějí s relé pro různá napájecí napětí, v našem případě napájecí jednotku s výstupním napětím 5 V. Proto bereme infračervený modul s 5 V relé. I.e. při výběru postupujte z výstupního napětí vašeho dostupného zdroje napájení.Pokud váš design nezapadá do standardní zásuvky, můžete ji vyrobit sami, není to obtížné.

To je pro dnešek vše. Zajímavé a potřebné domácí zboží pro vás!

5.3
5.7
5.8

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
56 komentáře
Autor
Citace: vladimir_19.60
kde v této zásuvce um

Při provádění příkazu zapněte s @ r @ pro ... :-)))
Jsem v rozpacích, zeptat se, kde je MIND v této zásuvce? Pokud to chápu, jedná se pouze o vzdálený přepínač rozšíření
Autor
Citace: Host Vladimir
Světla ovládaná televizí

Je to skoro to samé, dobře, že před 10 lety mozek pracoval na myšlence ...
Host Vladimir
Fenomén,
V mém domě před 10 lety jsem vyráběl lampy ovládané dálkovými ovladači.
Autor
Citace: Korolev
vynucené čtení

Stačí listovat ...
maximace,
ale to je nemožné číst
Je mi líto čtení pod nátlakem! ano
Nevím, jak tady všichni psali, ale není možné číst.
Autor
Citace: Fenomén
A tady je lampa

Článek podává představu o instalaci a principu fungování tohoto zařízení, poté o vašich fantaziích a pokud se rozhodnete vyrobit lampu, dokončil článek úkol.
Pokud dálkový ovladač přestane přepínat televizor z protější stěny a chcete jej nasměrovat k televizoru, pak má smysl přemýšlet o výměně baterií ...
Pro sebe nevidím v tak chytrém vývodu žádný bod. Ale lampa s takovým začleněním může být vyrobena (právě dělám nástěnku pro mou ženu), nebo lustr (a není nutné vylézt do vypínače, můžete jej nainstalovat do lustru samotného ...).
Autor
Citace: Korolev
co lidé píšou o sovětu!

U dachy je lednička stará 68 let, stále rachotí, stařec

pogranec,
ale proč pak banda přijímač / vysílač pro všechny s různou citlivostí.
Proč - proč, protože Ketai! Přečtěte si, co lidé píší o sovětu! Měli byste pochopit, že radiační výkon emitoru fotografií a účinnost výstupu fotodetektoru silně závisí jak na kvalitě fotobuněk, na jejich spektrální kompatibilitě, tak na jejich spínacích schématech!
paprsek ze zdi se neodráží a nebudete svítit. A to se odrazí od zrcadla.
Bílý strop pro IR je zrcadlem, ačkoliv se zdá, že jakákoli barva, vzpomínáme si na optické myši a koberečky, a otázka, kterou jsem položil, nebyla o samotném osvětlení, ale o schopnosti vidět světlo (přijmout příkaz) kvůli vlastnostem lomu vlnových procesů! ano
Korolev,
Stick smart - pískat!
- dá mi to možnost jít do TV menu? A kde se držet v rozdělení?
IR - stejné světlo
- Nepochybuji, že je to lehké, ale z nějakého důvodu je svazek přijímač / vysílač s různou citlivostí. Ukázali jste příklad s baterkou, takže pokud nasměrujete baterku na zeď v temné místnosti, paprsek ze zdi se neodrazí a nebudete svítit. A to se odrazí od zrcadla. Proto pochybuji o tom ze stropu, ze zdi. Možná z lustru, akvária, lesklého povrchu ...
pogranec,
Nejsou chytrí
Stick smart - pískat!
Pokud se samozřejmě neodráží
IR je stejné světlo, pouze v užším rozsahu nízkofrekvenční složky spektra, a má tedy téměř všechny vlastnosti obyčejného světla, včetně schopnosti odrážet, rozptylovat atd. ... ok

brnjh1,
Mám jen malý prst, malý prst na levé ruce, a to proto, že trhá nos opotřebované
Hej, je to shto! A celý můj život jsem si myslel, proč je to moje velká nosní dírka a nos s bramborami! škrábnutí
Korolev
Vaše teoretické pochybnosti
Nečetl jste úplně můj komentář
Pokud se samozřejmě neodráží.

Dnes to není super! Svázat všechna zařízení ke směrovači a ovládat ne přes IR, ale přes I-NET!

- Proč? Nejsou chytrí. Mohu ovládat pouze tlačítko on. A režimy, kanály, jak přepínat?

Eig,
rádiové relé je v pohodě, ale zajímavější a korektnější dělat na LoRa.
- seznámili se. Zajímavé, souhlasím, ale je správnější obtěžovat zapnout / vypnout jedno čerpadlo? Pokud by voda nebyla odčerpána a rádiové relé by nebylo nutné. Jeřáb se zavřel - čerpadlo se vyplo.
Autor
Citace: ino53
z dálkového ovladače

Ano, je
Valery,
... ..
Nezkoušel jsem to.
......
Pravděpodobně ano, a dokonce stejný typ dálkových ovladačů má pravděpodobně nějakou variaci v síle emitovaných pulzů.
Autor
Citace: Valery
O zadku?

Fanoušci našeho podnikání se zlepšují ... :-)))
Valery,
Vzduch není křišťálově čistý. Pokud zaostříte na tenký paprsek - za každého počasí bude vidět dvacet metrů ....
Ne, snažil jsem se naznačit, že jakýkoli bodový zdroj světla, včetně infračerveného záření, by měl vyzařovat sférickou vlnu. No, samozřejmě se na ně soustředí všechny druhy reflektorů, ale nezruší difrakci! To se ohnulo! škrábnutí
Citace: LeoBrynn
Korolev,
Bude vidět normální svítilna. Můj paprsek dokáže řezat chléb.

Samozřejmě to bude vidět. Vzduch není křišťálově čistý. Pokud zaostříte na tenký paprsek - za každého počasí bude vidět dvacet metrů ....
Příklad není úspěšný ... Přesněji řečeno, je zastaralý. (Myslím, že by to bylo správné, když by nevydalo tisíc lumenů svítilny)))))

Citace: brnjh1
Citace: Korolev
Nechápu, je prst malý? Husisté, mlčte !!!

Mám jen malý prst, malý prst po levé ruce, a proto jsem ho nosil s nosem. Zbytek všechny velké... .:-)))

O zadku?

ino53,
A Horizon, Vityaz a Philips neposlouchají stejná dálková ovládání? V kinescope to bylo takto ..
... Mám tři Samsung a pět dálkových ovladačů. (Tři nestačí! Všichni jsou v té místnosti, kde je manželka!)))))). Dva - velký (od "chytré televize"). Tři - menší, další model. Co je charakteristické, bez jakéhokoli systému je „pokrytí“ pro každého jiné. Jeden z "velkých" zásahů, i když míří přes rameno ... Druhý, tentýž, je již "skromnější, ale můžete ho také poslat na stranu. Malý, dva jsou zhruba stejné, jeden je více" špičatý "... ví, na čem to záleží ... Mám podezření, že ty velké jsou „širší“ kvůli skutečnosti, že diody v nich nejsou tak hluboké ... Ale to je „obecně“. A proč jsou „odlišné“ mezi sebou ???
P.S. Nezávisí to na televizi. Pouze z dálkového ovladače.
Autor
Citace: Korolev
Napájení 220 V na jakýkoli vstup v počítači, s výjimkou jednotky PSU, činí celý počítač zbytečným!

Je nutné zaznamenat ... Starý vtip z 90. let. - Včera jsem si přečetl pager, hodně jsem si myslel ... :-)))
Korolev,
Bude vidět normální svítilna. Můj paprsek dokáže řezat chléb.
Leobrynn,
Na HDMI by to bylo zajímavé
HDMI je výstup z grafické karty, ale se vstupy ještě nedokončíme! xaxa
brnjh1,
Pro toho méně potřebného ...
Napájení 220 V na jakýkoli vstup v počítači, s výjimkou jednotky PSU, činí celý počítač zbytečným! xaxa

pogranec,
Mohu ovládat televizi, set-top box, rozdělit se z mého telefonu přes IR
Dnes to není super! Svázat všechna zařízení ke směrovači a ovládat ne přes IR, ale přes I-NET! yahoo
brnjh1,
Jsem v rozpacích zeptat se, a na které, ve skutečnosti, vstup by měl být dodáván s 220 volty, AUDIO? VIDEO?

Na HDMI by to bylo zajímavé. xaxa
pogranec,
- Pochybuji
Vaše teoretické pochybnosti vyvracejí moje (nejen) praktické zkušenosti. Nebo tak tvrdíte, že lžu? Zapněte baterku v natažené ruce na obloze, vaše oko uvidí, že svítí? úsměv
Autor
Citace: Korolev
Nechápu, je prst malý? Husisté, mlčte !!!

Mám jen malý prst, malý prst po levé ruce, a proto jsem ho nosil s nosem. Zbytek všechny velké... .:-)))
Autor
Citace: Korolev
Jsem v rozpacích zeptat se, a na které, ve skutečnosti, vstup by měl být dodáván s 220 volty, AUDIO? VIDEO?

Pro toho méně potřebného ... :-)))
pogranec,
rádiové relé je v pohodě, ale zajímavější a korektnější dělat na LoRa. Pak nemůžete myslet na baterie. Na LoRa bude brzy převeden celý IoT. Nejjednodušší modul RFM69CW stojí 100 rublů, ale musíte jej pájet a páskovat. A je jasné, že budou potřebovat alespoň dva.
Eig,
To je ovládání z prodlužovacího kabelu smartphonu odkudkoli na světě přes internet
- Dokážu ovládat televizi, set-top box, rozdělit se z mého telefonu přes IR. Upřímně řečeno, je snazší vzít dálkový ovladač na plný úvazek, než zapnout telefon, spustit program atd.
Pokud je v místnosti, pak je pravděpodobně IR snazší. Mám na zavlažovacím čerpadle rádiové relé. Zapnuto a vypnuto z jakéhokoli místa na zahradě. Nic moc nedokončilo - prodloužilo anténu.
Autor
Citace: Korolev
dědeček

Jo ... než cukr byl sladší a slunce svítilo jasněji a telefony měly správné melodie ... :-)))


brnjh1,
chytí pochod - Sbohem Slovanů
A v mém „dědečkově telefonu“ „Sbohem Slavyanky“ - výchozí vyzváněcí tón nezměnil vyzváněcí tón! ano
Autor
Citace: Korolev
A kde mohu získat takovou píseň

Pochod mě chytí chvějícími se koleny - Sbohem Slovanů. Když sloužil, z rozvodu na stráži pod tímto pochodem šel ...
brnjh1,
píseň nám pomáhá budovat a žít ...
A kde mohu získat takovou píseň ... (Olga Voronets, pokud si někdo pamatuje) škrábnutí
Autor
Citace: 24film
Aftar s Humarem

píseň nám pomáhá budovat a žít ... :-)))
Citace: pogranec

[b] Korolev
,
Nebudu se chtít kategoricky prosazovat, ale osobně jsem narazil na systémy, ve kterých bude dálkové ovládání, alespoň přímý strop, fungovat! - Pochybuji. Signál zde není rádiovou vlnou, ale paprskem. Úhel se samozřejmě může změnit, ale pochybuji o stropu. Pokud se samozřejmě neodráží.
Tři televizory doma. Musíte se zaměřit na Samsung a dokonce k němu přitáhnout ruku. Philips - aby dálkový ovladač vypadal přibližně směrem k televizoru. Horizon - nasměrujte dálkové ovládání jakýmkoli směrem, bude to fungovat, ale kuchyň je menší. Čtvrtý, kinezický Vityaz, se nebere v úvahu, ale jako Horizon.
Autor
Citace: pogranec
Pokud se samozřejmě neodráží

Z protější zdi jsem měl signál dvakrát odrazený, nemá rád překážky ...
Autor
Citace: Korolev
dálkové ovládání dokonce přímo ke stropu, bude to fungovat!

V 90. letech jsem z opačné zdi dostal malajský televizní signál Panasonic

brnjh1,
Pokud je k němu připojen jeden spotřebitel, je to pochopitelné.

Korolev,
Nebudu se chtít kategoricky prosazovat, ale osobně jsem narazil na systémy, ve kterých bude dálkové ovládání, alespoň přímý strop, fungovat!
- Pochybuji. Signál zde není rádiovou vlnou, ale paprskem. Úhel se samozřejmě může změnit, ale pochybuji o stropu. Pokud se samozřejmě neodráží.
Autor
Citace: Korolev
Narazil jsem na systémy, ve kterých dálkové ovládání dokonce přímo na strop, bude to fungovat!

Je to tak!
brnjh1,
Stále musíte dostat prst, je to trochu ...
Nechápu, je prst malý? Husisté, mlčte !!! xaxa

pogranec,
hlavní nevýhodou je potřeba „zaměřit se“ na příjemce
Nebudu se chtít kategoricky prosazovat, ale osobně jsem narazil na systémy, ve kterých bude dálkové ovládání, alespoň přímý strop, fungovat! ano
Autor
Citace: Korolev
Jsem plachý se zeptat

Jsem plachý odpovědět, na vstupu napájení ...
Dmitrij,
samozřejmě USB
Ne, USB je port a vstup a výstup. úsměv
Autor
Citace: Korolev
s kalkulačkou to bude snazší, můžete ji strkat jedním prstem!

Stále musíte dostat prst, je to trochu ...
Korolev,
samozřejmě USB
Autor
Citace: pogranec
Nevložil bych to do nosiče. Všechny výhody se překrývají s hlavní nevýhodou, nutností „zaměřit se“ na přijímač. Lehce pohnul nosičem a to je vše

Nerozumím ti úplně. Struktura je sestavena ve výstupním bloku, který obvykle stojí tiše na stole nebo na podlaze, dálkové ovládání v ruce, během testování, nikdy nezmeškalo 4 až 5 metrů. Pokud jde o aplikaci, původně se předpokládalo, že je instalovaná do spínače osvětlení místnosti, ale bylo líné ponořit se do rozvodné skříně ...
brnjh1,
napájení 220 voltů u vchodu počítač ...
Jsem v rozpacích zeptat se, a na které, ve skutečnosti, vstup by měl být dodáván s 220 volty, AUDIO? VIDEO? škrábnutí
U nějakého úzkého úkolu je to normální, ale já bych ho do nosiče nevložil. Všechny výhody se překrývají s hlavní nevýhodou, nutností „zaměřit se“ na přijímač. Lehce pohnul nosičem a to je vše.
Autor
Citace: Korolev
Kompatibilní zásuvka Wi-Fi

Starý vtip mi napadl, že Petka táhne anténu na střechu ... :-)))
brnjh1,
tady bez problémů kalkulačka ...
No, s kalkulačkou to bude snazší, můžete ji strkat jedním prstem! xaxa

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...