» Pro garáž »Garážový jeřáb

Garážový jeřáb


Ahoj drahý obyvatelům našich stránek a návštěvníci webu. Určitě každý, kdo má auto a v garáži, bylo třeba opravit jeho ocelového koně. Předpokládejme, že musíte s motorem vytáhnout a provádět jakékoli manipulace. Jedná se o poměrně těžký předmět a jeho vytažení je velmi problematické, pokud je to vůbec možné (nemůžu to s jistotou říci, protože takový zážitek nemám). Proto je třeba vytvořit nějaký druh příslušenství aby to bylo možné snadno a bezpečně. V tomto článku vám řeknu, jak se s tímto úkolem vyrovnal autor dílny kanálu YouTube od nuly. Aby bylo možné něco přesunout z místa na místo nebo zvednout do pracovního prostoru něco velmi obtížného, ​​což není tak snadné, autor vytvořil jeřáb z profilových trubek a 8-pokosového zvedáku.

Pro práci autor používá takové nástroje a materiály jako:
- Pila na kov,
svařovací stroj
pásová bruska
Vrtací stroj
- bulharsky
Kladivo
- profilové trubky různých průměrů,
- ocelový pás
kola
jack.

Především autor z profilové trubky používající elektrickou pilu na kov řezá obrobek pod rámem jeřábu. K příčnému profilu je přivařeno několik malých obrobků, z nichž jedna strana má úhel 11 stupňů a druhá pravý úhel. Takový úhel je vytvořen tak, že dráha k zvedané části je širší a pohodlnější. Dále se profil tohoto průměru ořízne tak, aby mohl být volně položen na již svařované obrobky. V těchto detailech autor vystřihne jednu ze stran, ale ne úplně, ale ponechá část profilu tak, jak byla. V polotovarech je vyrobeno několik průchozích otvorů pro šrouby, kterými budou namontovány další části jeřábu. Mezi těmito částmi je svařen jiný profil. Bude sloužit jako prvek, který posiluje strukturu, a také jako místo instalace nosného profilu ramene. Autor k němu přivaří tlustovrstvý kovový pás a v něm vytvoří otvory. Kola budou následně nainstalována, aby pohodlně pohybovala hotovým produktem po místnosti. Na koncích hlavního profilu, ke kterému jsou upevněny všechny části konstrukce, jsou vyvrtány otvory. Nemusí být průřezové. Jsou potřeba k instalaci další dvojice kol. Autor pak ořízne profil o délce 110 cm a vytvoří v nich díry, které se musí přesně shodovat s těmi, které byly vyrobeny v dříve svařovaných prvcích se řezanou střechou. Jsou to 110 cm.součásti jsou podpůrné nohy. Autor je spojuje pomocí šroubů s hlavní částí jeřábu.


Další fází práce autorky je výroba podpěrného stojanu pro výložník, a tedy i samotný výložník. V profilu, ze kterého je výložník vyroben, jsou vyvrtány otvory, které jsou potřebné k upevnění druhé, teleskopické části výložníku. Díky této struktuře bude autor schopen zvětšit velikost šipky na velikost, kterou potřebuje. Menší část je přivařena do koncové části, která má průchozí otvory pro oči na konci ve stěnách. Tyto spojovací prvky jsou vyrobeny z kovového pásu. Vyvrtávají díry a zakulacují je. Připevňuje šipku k očím a přivařuje je k podpěrnému sloupku. Samotný nosný stojan je připevněn k rámu. Pro posílení tohoto základního prvku celé konstrukce je na každou stranu přivařena diagonální vzpěra. Od rámu k samotnému stojanu.Nyní musíte nainstalovat zvedací prvek na podpěru a výložník - zvedák. Autor je poměrně silný, takže s zvedáním zboží nemohou být problémy. Upevní se pomocí stejných očí jako šipka na podpěře. Za účelem vyvrtání děr bez jejich posunu autor uchopí pásy k sobě bodově po okrajích. Pak klidně dělá díry. Poté jsou brusky ořezávány svařovací kapičky a díly jsou po stripování upevněny na svém místě. Je nainstalován jack pro kontrolu. Spojovací prvky jsou šroubované. Řetěz s háčkem na konci je vložen do ramene.
Hlavní práce je hotová. Zbývá jen velmi málo. Návrh je rozebrán a je prezentován. Autor zakrývá části základním nátěrem, připravuje je na malování. Po úplném zaschnutí základního nátěru se provede finální lakování všech částí výtahu. Poté autor položí kola, aby mohl pohybovat jeřábem kolem garáže na požadované místo. Konstrukce má tři páry kol. Celá struktura je sestavena a testována. S pomocí jeřábu, který sám sestavil, autor snadno zvedne a dopraví těžký motor na stůl, kde ho může opravit.

Tím se uzavírá článek. Přeji všem tvůrčí úspěch a jejich realizaci!
7
6.7
6.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...