» Z webů » Speciální »Jak vyrobit elektrický sporák / topení z improvizovaných prostředků

Jak vyrobit elektrický sporák / topení z improvizovaných prostředků

Jak vyrobit elektrický sporák / topení z improvizovaných prostředků

Dobrý den všem obyvatelům našich stránek! Dnes se v tomto článku podíváme na to, jak vyrobit velmi užitečnou garáž domácí. Proč garáž? Za prvé, je nepravděpodobné, že by taková věc byla užitečná pro vás doma, a my ji sbíráme z improvizovaných prostředků a nebudeme věnovat pozornost vzhledu. Konkrétně dnes zvážíme, jak vyrobit elektrický sporák, na kterém můžete něco vařit, ohřívat nebo ohřívat. Určitě jste alespoň jednou potřebovali podobnou věc v garáži, ale peníze byly škoda, protože „nástroj“ není úplně důležitý. Rozpočet tohoto domácího produktu je tedy extrémně malý, protože většina prvků potřebných k montáži je již pravděpodobně v garáži pro mnoho. No, no, myslím, že byste se neměli zdržovat s dlouhým úvodem, jeli.

Pro domácí elektrický sporák budete potřebovat:
- Dvě plechovky různých velikostí
- Jíl (např. Hlína na hrnčířskou hlínu)
- Počítačový chladicí ventilátor
- cívka z nichromového vlákna (například: 20 M, 0,50 mm, 7,14 Ohm / M)
- Napájecí kabel s konvertorem plug / Step-down od 220V AC do 12-24V DC.

Z nástrojů budete také potřebovat:
- Kladivo.
- Otvírák na konzervy
- plastový sáček
- Vrták s řezacím kotoučem
- Běžné vlákno
- Něco válcového tvaru, jako například lepicí tyčinky.
- Kleště / kleště
- páječka
- Smršťuj se
- Obyčejný drát
- značka
- Dřevěná hůl.

Pokračujeme v montáži elektrického sporáku (topení).

Prvním krokem je učinit nejzákladnější část domácí práce, konkrétně základ, na kterém budeme pokračovat ve montáži. K tomu je třeba vzít nějakou plechovku, jejíž objem bude alespoň jeden litr (čím více plechovky, tím výkonnější kamna / topení).


V plechovce, kterou jste si vzali, byste měli odstranit horní a dolní část, abychom dostali obrobek připomínající trubku. K tomu jsme pomocí otvíráku nebo jednoduchého nože tyto prvky vyřízli. Dále byste měli odstranit zbývající cínové zbytky po provedené práci, která během montáže bude pouze rušit. Kladivem je klademe dovnitř plechovky kladivem, dokud neodstraníme všechny otřepy.
Pak by měl být design více odolný vůči teplu. A proto by stěny stěn měly být pokryty hlínou.Za tímto účelem opakujeme následující kroky. Na stůl jsme položili plastový sáček, na něj dali sklenici (taška je nutná, aby se hlína nelepila na stůl) a dno nádoby rovnoměrně naplnilo hlínou. Jílu lze brát naprosto libovolně, autor domácí použité „hrnčířské“ hlíny, to se obvykle prodává ve vakuovém balení již zředěném a nemusíte nic hnětit.

Po rovnoměrném rozložení jílu podél dna plechovky vezmeme další plastový sáček a plechovku menší než ta předchozí. Zabalíme nádobu do plastového sáčku, připevníme ji na nádobu páskou tak, aby se sáček natáhl na nádobu a umístil ji přesně do středu velké nádoby. Prostor mezi stěnami obou plechovek by měl být zcela a úplně vyplněn hlínou. Jako improvizovaný nástroj pro tuto práci si vezmeme hůl, pomocí které zatlačíme hlínu.

Po provedení výše popsaných kroků opatrně vyjměte vnitřní plechovku z velké plechovky. Nejprve vyjmeme sklenici samotnou a teprve potom plastový sáček. Jak vidíte, vzhledem k tomu, že jsme použili plastový sáček, dokázali jsme plechovku snadno vyjmout, jinak by to jednoduše nebylo možné!Dalším krokem je vytvoření části konstrukce, ve které bude instalován ventilátor pro foukání. Chcete-li to provést, vezměte sklenici vhodného průměru, nainstalujte si do ní ventilátor, autor použil jar dříve používanou dokonale. Naneste malou plechovku na stranu konstrukce a zakroužkujeme ji značkou, a poté, vrtáním s řezacím kotoučem na kov, vyřízneme otvor podél obrysu.Po vyříznutí boční díry ve velké plechovce pozorujeme hlínu, která by měla být odtud opatrně odstraněna. K pečlivému oříznutí kulatého hlinitého disku použijte jehlu se závitem. Jehla s nití je protlačena hlínou a nit samotná opatrně vyřízne kulatý otvor kolem kanceláře (viz foto).

Do již dokončeného otvoru, pro který byl tento otvor vytvořen, vložíme plechovku. Vzhledem k tomu, že naše komíny jsou hliněné a silné, není nutná žádná další fixace plechovky v konstrukci, bude tam dobře přiléhat.


Poté by měl být proveden hořák, ve kterém bude nainstalován nichromový závit, na který bude zase umístěn vyhřívaný předmět. Abychom toho dosáhli, vytvořili jsme ze stejné hlíny „obal“ pro plechovku, to znamená, že vnější průměr disku by neměl překročit vnitřní průměr velké plechovky. V přilepeném víku přesně ve středu označíme kružnici o průměru rovném průměru malé plechovky.

Uvnitř nakresleného kruhu na víku vytvořte kulaté otvory pro přívod vzduchu. Pro výrobu těchto děr jsou tyče tepelné pistole perfektní. Segmenty z prutů vkládáme do víka tak, abychom ve víku měli několik řad otvorů (viz foto).

Víko vložíme na jeho místo a nakonec jej upravíme tak, aby mezi nádobou a víkem nebyla žádná mezera. Potom vytáhneme lepicí tyčinky z krytu. Zkontrolujeme průchod díry, musí být průchozí. V důsledku toho bychom měli získat design podobný tomu, který je uveden níže.
Znovu se obrátíme na modelování hlíny. Mezi otvory by měly být zaslepeny a položit "klobásy" tak, abychom dostali drážku, ve které bude nichromová nit. Stručně řečeno, opakujte kroky z datových obrázků níže. Lepíme na okrajích víka větší hliněné „klobásy“ (nádobí se na ně nasadí).
Na plechovku nainstalovanou na straně velké plechovky nainstalujte ventilátor. Za tímto účelem vyvrtáme pomocí vrtáku několik průchozích otvorů po obvodu okraje plechovky.Namontujte ventilátor a upevněte jej drátem, jak je uvedeno níže. Místo drátu můžete použít plastové pásky.


Předáváme nejdůležitější část domácí práce. Do topné části. Nejprve byste se měli rozhodnout, kterou síť budete používat. Jen pokud napájíte nichromový závit od 220 V, budete muset samostatně napájet ventilátor od 12 do 24 V. Aby bylo možné vypočítat konečný výkon ohřívače, potřebnou délku a tloušťku nichromu, můžete vypočítat pomocí speciálních kalkulaček, které jsou na internetu jen desetník tuctu.


Poté, co jsme se rozhodli pro množství a tloušťku závitu, navíjíme jej na šroubovák a vytváříme spirálu. Samotná spirála je položena skrz příkop připravený dříve.Připojíme vodiče, izolujeme připojovací bod smrštěním. Také přidáme nějakou hlínu v místech, kde se drát spojuje se závitem (viz foto). V tomto případě je hlína zodpovědná za zajištění vodičů k „případu“, abychom je v budoucnu náhodně neodtrhli. Připojujeme ventilátor. Pokud používáte napětí 12-24V, lze ventilátor připojit paralelně.

To je vše hotovo! Připojujeme domácí produkt k síti a testujeme. Z testů vidíme, že domácí produkt dělá svou práci dokonale, může nejen vařit vodu, ale také smažit smažená vejce. Tento domácí produkt také dělá vynikající práci jako topení. To by mělo být známé pro větší sílu a rychlejší sušení jílu, to by mělo být spáleno v peci.


Zde je video autora domácího:


Děkuji vám všem za pozornost a hodně štěstí v budoucích projektech, přátelé!
7.5
8
8.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
3 komentář
Dnes jsem narazil na Varenikův článek v sekci Zesilovače. A hned jsem si vzpomněl na nový termín zavedený Korolevem, „Varenikův virus“. Předtím jsem četl pouze jeden z jeho článků. Dlouho se smál nad jeho překladem. A v tomto článku píše. "Mistr tohoto zesilovačezvuk byl plechovka"" tento zesilovač dokonale zvyklí v držáku baterie vyjměte záhyby nebo kousky plastu " xaxa
Jo ....
P.S. Kocovina, vaše cesta ven, pliz !!!
(šeptání)
Aby bylo možné udělej to apercepci opakujte následující kroky
Appercepce (lat. Ad-to a lat. Percepio - perception) je proces, jehož výsledkem jsou prvky vědomí jasné a zřetelné. To je jedna ze základních vlastností lidské psychiky.
hlupák
Poté by měl být návrh vytvořen více tepelně náročné ... bude nainstalován dmychadlo
xaxa
tak, aby se taška přetáhla jar, a dali jsme ji přímo uprostřed velké plechovky
Možná lepší dát?
na nich bude položit nádobí
Možná lépe?
to může nejen vařit vodu, ale také smažit smažená vejce
xaxa Sakra! Myšlenka „viru warenik“ - vtip, ale ne, opravdu nakažlivý! škrábnutí Rukojeť pánve by měla být kovová, jako vidlička na spodní fotografii!

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...