» Z webů » Speciální »UMRO: Oscilátor uran-sklo-mramor-prsten-oscilátor (uran-sklo, mramor-prsten-oscilátor)

UMRO: Oscilátor uran-sklo-mramor-prsten-oscilátor (uran-sklo-mramor, kruhový oscilátor)

UMRO: Oscilátor uran-sklo-mramor-prsten-oscilátor (uran-sklo-mramor, kruhový oscilátor)To pán nazval jeho prací. I když to nebyl ani on, ale skupina studentů z EDINBURGH HACKLAB, kteří tuto věc vytvořili. Mistr zase vytvořil repliku a na jejím základě trochu stylově steampunk, a rozhodli jsme se s námi sdílet podrobné výrobní pokyny.
Nářadí a materiály:
-Uriové sklo ø 20 mm;
UV LED 5 mm 390-395 nm - 7 ks;
- Tranzistor 2N7000 DIO - 7 ks;
- rezistor 300 Ohm - 7 ks;
- 0,47 uF keramický kondenzátor - 7 ks;
- Rezistor 33K (pro velmi rychlou rotaci) nebo 100K (pro velmi dobrou rotaci) nebo 200K (pro velmi pomalou rotaci) - 7 ks;
- 9 V baterie;
-Bateriové svorky;
-Drátový drát;
-Shrinková trubice;
- Kleště;
- šroubovák;
-Solding příslušenství;
-Nadfiles;
-Život;
- „Třetí ruka“;
-Plywood;
Rytina;
- Forstnerovy vrtáky 18 mm a 22 mm;
-Dřevěné párátka;
- Mince 20 eurocentů;
- Malá hůl vyrobená ze dřeva o průměru 5 mm;


První krok: základní pojmy, schéma, teorie
Uranové sklo.

Sklo uranu je sklo, ve kterém se uran, obvykle ve formě oxidu diuranátu, přidává do skleněné směsi před roztavením. Frakce je obvykle asi 2% hmotnostní uranu a jeho radioaktivita má velmi nízké alfa záření. Uranové sklo vykazuje velmi silný fluorescenční efekt při použití ultrafialového světla s vlnovou délkou 360 až 405 nm. Pík je asi 395 nm.
(V Rusku a SSSR se takové sklo nazývalo „královské“.)

Generátor prstenů:
Wikipedia píše: „Generátor zvonění - elektronický „zařízení sestávající z lichého počtu invertujících stupňů nebo digitálních invertorů a sloužící ke generování sekvence pravoúhlých pulzů.“

Členové Edinburgh Hacklab, kteří vyrobili UMRO (dále jen Oscilátor), změnili sled těchto střídačů tak, že se zdá, že uvnitř skleněného mramoru rotuje paprsek světla. Tyto střídače pracují velmi rychle, takže ke snížení rychlosti je třeba kondenzátor a rezistor. Keramické kondenzátory jsou o něco dražší než rezistory, takže se hlavní rozhodl opustit kondenzátor 470 nF a změnil počet rezistorů, aby nalezl nejlepší rychlost. Můžete použít různé kondenzátory pro různé rychlosti: 33 kOhm - velmi rychlá rotace až 200 kOhm - velmi pomalá rotace, průměr 100 kOhm.

Otáčení může být buď ve směru nebo proti směru hodinových ručiček. Jak je to regulováno, bude popsáno v dalších krocích.

Tento obvod je napájen 9 V baterií, ale hlavní testoval také 3 AA baterie 4,5 V. Všechno pracuje s tímto napětím. Pravda, rychlost rotace byla o něco nižší a světlo z UV LED bylo slabší. To jasně ukázalo, že pokud instalujete potenciometr, můžete upravit rychlost otáčení.Krok 2: Připravte měděné cívky a kroužky
Mistr plánoval postavit několik oscilátorů, takže v popisu je instrukce pro sestavení jednoho UMRO a na fotografiích jsou další podrobnosti.

Na tyčce s průměrem 5 mm (průměr LED) navíjí master měděný drát o průměru 0,85 mm. Délka cívky je 10 cm a pak je cívka oříznuta jeden centimetr. Jeden oscilátor potřebuje sedm cívek.


Nyní musíte udělat tři prsteny. Dva kruhy budou sloužit jako rám pro sklo, jejich průměr je 19 mm a jeden kroužek bude umístěn na vnějším obvodu kolem cívek, jeho průměr je 45 mm. Tyto prsteny mohou být vyrobeny jakýmkoli způsobem, mouchou, kroucením, vazbou vzory atd.

Krok 3: Instalace cívek
Pro nastavení skla a připevnění sedmi malých cívek vytvoří velitel šablonu z překližky. Vyvrtejte slepou díru ø 22 mm do překližky, poté slepou díru 18 mm a a až 2 mm. Ve skle je díra. Vloží párátko do otvoru a vystředí jej do 2 mm otvoru v překližce. Poté položí na sklo měděný kroužek a po obvodu pájí sedm cívek. Otočí sklo a pájí druhý kroužek.

Krok 4: LED diody
Před použitím zkontrolujte každou UV LED. Testování lze provést pomocí 9-voltové baterie a 300 ohmového rezistoru. Pokud je vše v pořádku, je v každé cívce instalována UV LED. Anody LED jsou připájeny k vnějšímu měděnému prstenci.
Krok 5: Tranzistorový rezistor, kondenzátor
Dále potřebujete tranzistor 2N7000-DIO a ohněte levé a pravé nohy, jak je vidět na fotografii. Nyní musíte pájet keramický kondenzátor ke zdroji a bráně tranzistoru. Připájejte k bráně odpor 100 kΩ, izolovejte připojení termosky. 5 cm drátu se připájí k další noze. Musíte tedy připravit sedm modulů.
Nyní je třeba pájet vodiče modulu k vnitřnímu kroužku (viz foto a schéma)
Nakonec připojte odpor 300 Ohm ke katodě LED a druhý konec k vývodu tranzistoru.
Šestý krok: směr otáčení
Nyní musíte pokračovat v instalaci podle schémat. Schéma se vybere podle toho, kterým směrem by měla být „rotace“. Průvodce poskytl obě schémata. Před konečnou montáží je nejlepší ověřit, zda obvod funguje.


Sedmý krok: deska
V případě potřeby můžete sestavit obvod na desce.
Krok osm: Případ
V posledním kroku umístí mistr oscilátor do kovového pouzdra ze staré policejní svítilny. Pro dekor přidává elektrické komponenty.

5.8
4
4.5

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
76 komentáře
Host Sergey
Možná jsem slepá, ale kde je video? Několikrát prošlo.
Pokud má někdo zájem, našel jsem na YouTube buď někoho ze svého týmu, nebo kdo tento domácí produkt zopakoval.

Vypadá to, že musíte sledovat živě. Video není příliš působivé. Nebo musíte brousit okraje LED a posunout hlouběji, aby nebylo vidět bludné fialové světlo.
P.s. Chuť a barva všech markerů jsou různé. (C)
Jen hračka.
Někde jsem to viděl ...
Ale nechápal jsem, co to je a proč?
MTX-90 zdaleka není jediný. Byli tu i další, například TX2, TX3
Bylo mnoho různých TX, například slavný TX4B.Nemluvili jste o TX obecně, ale konkrétně o MTX.
Ivan_PokhmelevTyratron MTX-90 není ani zdaleka jediný. Byli tu i další, například TX2, TX3 atd. S některými z nich se mi trochu podařilo (jiná zařízení je nahradila). Existuje tedy důkaz, že tyratron TX11G obsahoval malé množství radioaktivního niklu. Je pravda, že na fóru (díky za odkaz) píšou, že zkontrolovali, že to není fonty. Na Wikipedii jsem však četl článek, který říká, že tento tyratron obsahuje radioaktivní nikl. Tento TX11G byl použit v kouřových detektorech RID. Myslím, že tento izotop byl použit v tomto tyratronu k usnadnění zhroucení (nebo ke zvýšení citlivosti thyratronu). Viděl jsem německé zapalovací svíčky a pokud se mi podařilo číst německy, bylo napsáno, že obsahují zdroj alfa. Věřím, že pro snazší vytvoření jiskry (ionizace vzduchu).
MTX byl, pokud neberete nejrůznější prototypy, pravděpodobně jen jeden: MTX-90. Ale v tom nebylo nic radioaktivního.
A o tom, kde to bylo projednáno zde.
Takže, pokud jde o IE8, mýlil jsem se, protože jsem si myslel, že kolem prstenu pobíhá jeden „králík“: Nedíval jsem se na to, jak obvod pracoval, protože nebyl nakreslen lidsky. Pak se to ukáže trochu obtížnější, budete potřebovat, kromě generátoru, 8bitový posuvný registr a binární čítač.
Pořád jste vzali autora tohoto videa?
Přestože si Efremov nedávno dovolil něco podobného na jevišti divadla, pro něj nebylo nic. Také viděl, jak ... opilý hrál xaxa v jedné hře bylo publikum pobouřeno. A posmíval se jim.
Ale Pussy Wright neměl štěstí ... Zdá se, že sólista už byl propuštěn.
"Občané !!! Revoluce je zrušena !!! ... Edmundych, děvko, na" Avgogu "plaval na hřišti !!.".)))))
R555
Ukázalo se to na fotografiích jeho manželky
Jako dítě, když byla fotografie stále černá a bílá, měl rád skleněné okno (nebo fotomontáž?), Lepené pavouky, vážky atd. Do skleněného okna, vypadal jako pozadí obřích monster na pozadí krajních krajin! A držet hlavu spolužáka na obrázku z časopisu je elementární! A dnes můžete dokonce připojit video k počítačům a artikulace, výrazy obličeje a hlas „šité hlavy“ budou dokonalé! Nedávno jsem viděl, jak se "GDP" vyšplhal na obrněné auto Lenin a nesl takový vánice! xaxa
Kromě toho ví, jak tisknout na laserové disky a plastové sáčky. To vám umožní připravit zajímavé suvenýry.
Například šli na výročí společného života s kmotry. Shromáždili jsme s nimi všechna videa a fotografie na disk a vytiskli na něj barevný štítek. Navrženy etikety pro brandy "Alexander" a víno "Irina" s jejich fotografiemi. Také jsme udělali štítek pro šampaňské „Silver Wedding“ s jejich společnou fotografií. Navíc = - podle všech pravidel. "Složení" ... "Vyrobeno na zvláštní objednávku speciálně pro ..." A s "obojky a zadní štítky pro koňak a šampaňské))))). To vše bylo vytištěno na lesklém papíře a nalepeno na lahve, ze kterých nasákly, a odstranily původní štítky (Dokonce přilepené pruhy!)))) A vložte vše do barevného (také speciálně potištěného) balení.
Suvenýr rozstříkal!
Mnoho hostů se pokusilo zjistit, kde bych si to mohl objednat!)))). Zároveň „hádal, kolik to stojí !!!!“
Úplně první tiskárnou, která se objevila na mém místě (které byly v práci, se na konverzaci nevztahuje) byla maticová tiskárna.

A já ... A pořád ano. V suterénu stojí. A funguje to, mimochodem ... Jen já to těžko používám, samozřejmě ... Ještě nedávno jsem v kanceláři našel a vzal 30 pásek)))))))))
Koupil jsem si nějaké HP, nepamatuji si. Odtáhl ho domů, zapojil ho, vyzkoušel a byl v nepopsatelné radosti.

Všechno, co popisujete, slovo za slovem, měl jsem s MFP "Canon" ... A radost ... A pak "šok" z ceny kazet a jejich zdrojů ...)))) ... ...Ano, a v takovém okamžiku: Byl jsem upozorněn, že předinstalované kazety dojdou rychle. (Ale já jsem si nemyslel, že to bylo tak rychle !!!))). Ale teď, ti, které koupím na oplátku, řekli, je to už mnohem lepší ... Koupil jsem to (jak si pamatuji, bylo to čtyřicáté a čtyřicet první))))). Lepší ... A dokonce výrazně ... Pokud první vytiskne tucet fotografií, pak tyto - téměř padesát !!! ... Teprve teď to stálo 50 $ !!! ..))))))
Pak už pár let „tančilo s tamburínou“ pomocí stříkaček a čínského inkoustu… Pak jsem na Dino-Direct (Ali tam tehdy nebyl) jsem koupil univerzální CISS a zhroutil jsem to. (Bylo mi řečeno, že to není možné. Po pochopení principu fungování této tiskárny se mi to přesto podařilo. Pravda, musel jsem vymyslet nastavitelný stojan pro „dárce“ - systém byl velmi citlivý na hladinu inkoustu v bankách. „Kabelové kazety“ - kazeta nebyla vyjímatelná, a proto ji tiskárna neodtrhla, jako by už byla používána. (A Canon, na rozdíl od XP, ji „nerozpozná“, ale vypálí kazetu, kterou považuje za „zbývající“. Tady je takový systém ochrana proti padělání!). Stále přetrvává problém s čítači tisku nějak se to podařilo vyřešit manipulací s něčím v mozku tiskárny (už si nepamatuji)))). Tady se však problému s jednorázovými tiskovými hlavami nelze vyhnout - jejich zdroje jim umožnily vypracovat maximálně pět až šest „běžných životů“ kazety! A to je vše! musí být změněn podle ...
Při studiu tématu jsem dospěl k závěru, že musíte koupit piezojet a většina těchto bolestí hlavy bude odstraněna !!! Vystoupil jsem na obojživelník a koupil jsem ho! )))
A vy, jak to chápu, jet není nejlevnější.

Můžete říci jeden z "nejdražších"))))))). Jak psali tehdy na webu společnosti Epson, byl tento model vytvořen pro ty, kteří nejsou spokojeni s kvalitou fotografického tisku ve studiu! .. Existuje velké rozlišení a velikost kapky je nesmírně nešťastná. Navíc je šestibarevná (a ne čtyři, jako většina). Ale ...
Inkoust (dropsy) je levný !!! Nedávno jsem koupil sto mililitrů každé barvy - méně než dvacet dolarů. (Pokud to pochopíte, stačí na zhruba jednu a půl až dva tisíce fotografií formátu A6) ... Na rok, nebo ještě více, můžete zapomenout))). Přestože tiskneme nejen fotografie. Dcera je profesionální umělec. A ačkoli pracuje jako inženýr, na částečný úvazek pracuje pro časopisy, almanachy, kalendáře atd.)))))).
CISS také koupil a havaroval. Nyní stačí z času na čas přidat inkoust do plechovek a vynulovat počitadla stisknutím tlačítka, pokud se tiskárna rozhodne, že inkoust by již měl dojít)))))))))
Ale to nemusí být vytištěno vůbec, nikdy

Vzpomněl jsem si na jeden příběh. Asi před 15 lety, když se běžná (nedigitální) fotografie stále používala, bylo mnoho bodů vývoje a tisku. Samozřejmě, že ne všichni se zabývali vývojem a tiskem doma. Jednou jsem se zabýval tímto obchodem, ale je to obtížné a velmi drahé. Proto, jako většina, dal své filmy pro vývoj a tisk do těchto bodů. Samozřejmě jsem měl obrázky, které, řekněme, nejsou pro širokou škálu lidí. Máme však mnoho jednoduchých, důvěřivých a otevřených lidí. A všechno tam dali.

Můj přítel mi to řekl. Jeho přítel, fotograf, pracoval v tomto bodě, vím, kde se nachází (přibližně R555). A po práci šli spolu s přáteli pít pivo, dát si drink. Fotograf obvykle vytáhl své speciální fotoalbum, ve kterém shromažďoval kopie zajímavých (podle jeho názoru fotografie). Sledovali je a diskutovali o nich. Asi 90 procent bylo obsazeno nudisty. A jakmile prozkoumali nové fotografie v tomto albu. Najednou se jeden z jeho přátel začervenal a album hodil na podlahu. Ukázalo se, že jeho žena byla na fotografiích, z jejích šatů byly jen ... hodiny. Ale v objetí se dvěma muži dobře Co se stalo potom, přítel si vágně pamatuje ... xaxa
R555
A jeho osobní a conf. informace také
Ale to nemusí být vytištěno vůbec, nikdy! šéfe
Dobrý večer, Valery!

S velkým zájmem jsem četl vaši podrobnou odpověď na inkoustové tiskárny.

Možná máte dojem, že opovrhuji inkoustovými tiskárnami a chválím laserové tiskárny. To není tak, nebo spíše ne úplně.

Úplně první tiskárnou, která se objevila na mém místě (které byly v práci, se na konverzaci nevztahuje) byla maticová tiskárna. Po nějaké době jsem to prodal kamarádovi a koupil tryskové letadlo. A tady to všechno šlo, jak jste popsal.

Úplatek za relativní laskavost a skutečnost, že kazety zahrnovaly. V té době (neřeknu vám to rok) bylo o těchto tiskárnách (stejně jako o samotných tiskárnách) málo informací. A prodejci aktivně vparivali nový produkt.

Koupil jsem si nějaké HP, nepamatuji si. Odtáhl ho domů, zapojil ho, vyzkoušel a byl v nepopsatelné radosti. Samozřejmě. ukázal svým příbuzným, přátelům a známým. Tehdy byla inkoustová tiskárna doma (jakákoli tiskárna) vzácná. Z něj měl nějaký finanční prospěch. Například jsem tiskl štítky, pokyny pro své výrobky (domácí výrobky).

Ale jak se říká, hudba nehrála dlouho ... Kazety, které byly dodány s tiskárnou, byly doplněny inkoustem v malém množství (samozřejmě, zapomněli mi o tom říct v obchodě. Došli velmi rychle. Do obchodu jsem šel koupit nové a Byla jsem z jejich ceny smutná. Nejprve jsem si myslel, že tiskárna pro mě nebude fungovat, ale pro tiskárnu, nebo spíše pro kazety. xaxa

A pak začalo ucpávání trysek během krátkých pracovních přestávek. Brzy byla tiskárna úplně ohnutá.

Měl jsem další inkoustovou tiskárnu, použité, prezentované. Také nežil dlouho. Odtud pochází můj negativní postoj k inkoustovým tiskárnám (levné inkoustové tiskárny).

A vy, jak to chápu, jet není nejlevnější. Proto to slouží po dlouhou dobu, pokud je budete dodržovat, utratte je. služby.

Poté jsem se rozhodl, že se už nebudu angažovat v inkjetu, ušetřil jsem nějaké peníze a koupil laser. A téměř bez jakékoliv údržby aktivně mlátil 6 let na pouhé dvě nebo tři kazety!

Nedávno jsem si koupil laser Canon LBP-2900. Pro své úkoly potřebuji laserovou tiskárnu. Někdo potřebuje inkoustovou tiskárnu. A některé obecně tiskárnu nepotřebují, tisknou všechno na tiskových místech, které jsou na každém rohu, v každé bráně. A jeho osobní a conf. informace také. xaxa
Jo. Elpete! Zaklepal mi z hlavy ...))))
Jakmile odešli do Turecka na dva týdny s celou rodinou. Po příjezdu jsme hned odjeli s kmotry v lese se stany na další dva týdny ...))). Tiskárna přirozeně vyschla za měsíc. Ano, a stalo se, že došel inkoust. Pravidelné programované proplachování trysek nepřineslo výsledek, ale teď jsem vypil zbytek inkoustu!))). Ano, a během prázdnin jsem musel dělat tolik věcí, že to nebylo na inkoust ... Výsledkem bylo, že jsem se mohl dostat do tiskárny až o šest měsíců později! ... přenesl jsem ji do suterénu. Rozebraný. zaplavila jsem si mýdlem čisticí prostředek ... něco (zdá se to „pan sval“)))). Zkumavky, od kazet k hlavě, byly jednoduše opláchnuty vodou ze stříkaček ....
A pak jsem si myslel, že budu muset koupit novou tiskárnu ...
Ale ne !!! Živý, kuřácký pokoj! .... Pluhy, jako nový ...
Nevěřím něco o trvanlivosti inkjetů.

Díky zvláštní vášni mé rodiny pro papírové fotografie jsem se musel ponořit do tohoto tématu ... vysvětlím níže.
(Omlouvám se za mnoho bukaf! Doplňky a rebuttals (rozumné) jsou vítány ...
Stryunik je rozdíl! Většina z nich je vyrobena podle principu: „Zařízení je na vás za cenu kazet již v něm! ... Nic, nic! Nestojí to za vděčnost! ... Pak vyděláme peníze inkoustem !!!“ )))
Tato zařízení jsou nejjednodušší! Často nemají tiskovou hlavu (je jednorázová a je umístěna na kazetě). I když je, její zdroj je dostatečně malý. Protože tato zařízení používají tzv. Termostatický princip.
(Krátce: Kapka inkoustu se zahřívá, vaří, a tak se hodí na papír). Dražší taková zařízení mají hlavu a inkoust se zahřívá speciálními termistory (z nějakého důvodu se tam nazývají))))).Velmi levné - používají inkoust s určitým odporem a jsou zahřívány přímým přiváděním proudu do nich ... ...
Proto jejich vlastnosti - extrémně vysoké nároky na „kvalitu“ a kvalitu inkoustu a vysokou cenu těchto velmi inkoustů.
Navíc, když je usušený, tento inkoust již nemůže být rozpuštěn! (Hlavní kajuk!)))). Stejný kajuk k ní může přijít i s náhlým výpadkem trysek! (Z toho důvodu skutečnost, že začali tuto hlavu umístit na kazety, což ji učinilo jednorázovou! A odtud - vysoká cena těchto velmi kazet !!!
Čínští přátelé samozřejmě odpověděli prodejem inkoustových stříkaček a instrukcemi o tom, kde vyvrtat díry!))))) ... Ale to zdaleka není všelék. Protože i falešné barvy tohoto druhu jsou drahé! A hlava je stále DISPOSABLE ... (Testováno na „Canon“. Dvě nebo tři náplně a hlava v každém případě začíná „stripovat“ !!! A nikdo také nezrušil sušení inkoustu! Obzvláště od mytí tohoto, dokonce i dosud nevyschlá, hlava z nahromaděné „strusky“ je prostě nemožná.
Existuje však i jiný typ inkoustu - piezo. V ní již inkoust nezohřívá. Jsou obrazně řečeno tlačeni pístem!))). Jak víte, hlava tohoto typu je mnohem dražší! A pokud má zařízení současně také vysoké rozlišení .... Kromě toho je také nutné dodávat inkoust do hlavy pomocí speciální pumpy. Cena zařízení tedy stále roste !!!
Například jsem v té době (asi před 10 lety) koupil svůj starý Epson TX-650 za částku rovnou asi 400 $! A nyní zařízení této třídy stojí zhruba stejně! (Nedávno mě zajímalo, když jsem si myslel, že to budu muset změnit).
... Ale na druhou stranu, inkoust! .... Jak víte, u této metody tisku - je to jen barva! Koneckonců, nic není důležité, kromě barvy. (Ani tepelná roztažnost, ani elektrický odpor ani magnetické vlastnosti). Proto takové tiskárny pracují na „dropsy“ (inkoust rozpustný ve vodě). Sušení pro ně není tak děsivé - když zaschne jedna tryska, hlava nezklame, jako u termo-trysky, kde vroucí inkoust roztrhne ucpanou trysku. Pokud tryska nevyschne „pevně“, ale jednoduše zaschne, pak čerstvý inkoust tento korek po určitou dobu jednoduše rozpustí! (Je to uvedeno v pokynech: „Pokud několik čerpacích cyklů nepřineslo výsledky - počkejte několik hodin a opakujte“ ..... A v termo-proudu již „slinovalo“ a nikdy se nerozpustí!)))) Ve zvláště obtížných případech ( jednoduchý aparát po dobu šesti měsíců nebo déle), musíte přístroj rozebrat a namočit hlavu přímo. S takovými případy se však spíše zachází jako s ne)))))
Mimochodem, nyní jsem ve svých zásobách objevil 15 kusů časopisů „625“, mají také lesklý papír, který je vhodný.
Vzpomněl jsem si, jak jste se na mě smáli, že to není tak dávno, že kromě časopisu Young Technician jsem v životě nečetl nic jiného xaxa Ukázalo se, že jsem také četl Playboy, 625 a TM. Technika filmu a televize ...... seznam je dlouhý, do rána na seznam ...

A ty jsi mě citoval místo. Ne, samozřejmě, jsem rád, že jsem byl citován. Ale nečítám hovno, máme vedle poštovních schránek velkou krabici a všechny tyto letáky tam okamžitě hodíme. Zejména z obchodu, který nepřinesu. Uklízečka přísahá na inzerenty, spousta odpadků. Nedávno jsem řekl, že tomu tak není v Kolymě xaxa Nerozuměl jsem tomu, o co jde ...
Valery„Něco, čemu nemůžu uvěřit, o trvanlivosti inkjetů. Osobně jsem je měl 2. Týden 2 je nečinný a trysky jsou ucpané. Nedávno mi dali nepoužitelné multifunkční zařízení s nadějí, že to opravím a použiji. Kakh, jen hosté odešli, okamžitě jsem to začal rozebírat na části, ani jsem to zapnul xaxa

A předtím mi můj bratr dal také nefunkční inkoustovou tiskárnu. Myslel jsem, že to napravím a použiju. Čekal, až odejde, zapne jej a okamžitě se rozhodl spustit náhradní díly. A nemýlil jsem se. Až po úplné demontáži jsem to pochopil. to by bylo ztraceno časem (poškození zařízení). Nejzajímavější je, jak existoval balíček žvýkaček. Institut synovec absolvoval před 10 lety xaxa

A laser poctivě pracoval 6 let. Nedávno jsem si koupil dobrý laser jako známého za pouhých 2600 rublů. V soupravě není nulová kazeta podobná čipu. Můžu doplnit. Kromě toho kazeta vydrží po dlouhou dobu. Někdy potřebuji vyrobit desky s plošnými spoji. Můžete si samozřejmě objednat Číňany, ale nemyslím si to. že budou kontaktováni kvůli 5-10 kartám.
Valery
Také ... no, jak je tento konektor ...
LPT? Com? škrábnutí
Mám kolem sebe funkční skener ... Ale je starý. Stále ... no, jak se má ten konektor ... No, což je „dyuyesbishny“ ... (vyrazil mi z hlavy) ...
A "inkoustový" inkoustový paprsek je naprosto opravitelný, ale zbytečný .. (Mimochodem, MFP! To znamená, že má také skener)))) Stále ho nedokážu vyrobit na kousky železa. (Nedávno jsem demontoval).
R555
Koroleve, máš ještě něco jiného
Žádám vás, abyste pochopili podstatu toho, co jsem řekl:
Mám vlastní tiskárnu soudruhu dal mi už zbytečně a on to potřebuje![b] [/ b]
ano
Ale laser jsem rozdal zdarma ... Od té doby, co dcera vystudovala institut, se stal zbytečným. Nelze na ni vytisknout fotografii. A pokud občas potřebuji něco textu, pak je tu dost inkoustu ...
Můj ubohý TX-650 bude brzy deset let starý, protože se pluhuje ... Běží divoce ... Už jsem si plenky resetoval čtyřikrát, pokud ne více (místo samotné plenky samozřejmě láhev pod stolem byla už dlouho)))) ... Značkový inkoust a nikdy neviděl ... Pouze korejština. CISS jednou havaroval ... A nic ... Hlava - jako nová .. A mechanici pah-pah ...
Ano-ah .. Teď to nedělají)))))
R555
letáky sračky nebudou dělat. Pouze Playboy
Za prvé, kvalita je vynikající, ne horší, nebo dokonce lepší než ve vašich starých časopisech, a za druhé, existují nejen A4, ale také prošité notebooky. Cituji tě:
Chtěli jste se ukázat inteligentní, vševědoucí, ale ukázalo se to naopak. Pro budoucnost mějte na paměti
xaxa
A moje ženy jsou posedlé papírovými fotografiemi. Takže moje šestbarevná fotografie Epson Photo rachotí jako útočná puška Kalashnikov.))) ... už jsem na nový rok připravila 100 gramů ... Myslím, inkoust ... Sto gramů každé barvy ...))))
(Pokud to někdo neví - je to velmi dobré!)))))
Konec světa! Rozdávají laserové tiskárny, skenery (nedávno to dali příteli, řekli vám, že je to užitečné, ale my xaxa ))) Korolev, ale máte ještě něco, s čím jste připraveni odejít v předvečer nového roku?
Za prvé, nekupuji takové časopisy, ne chlapce, ale mám jich hodně, právě proto, že jsem plátky plácl do dávek. Poté byl můj laser zakryt (po 6 letech tvrdé práce). Ten nový se neodvážil něco koupit. A nedávno jsem si koupil použitý, ale ve výborném stavu a nulovou kazetu v sadě.

Za druhé, co nabízíte, je, že mají malý formát. A já potřebuji A4, i když je šátek malý. Ta věc je. že pro vysoce kvalitní přenos obrázku na desku obvykle tisknu stejný obrázek 2-3krát. Stavlou se značkami pera na desce ... zkrátka potřebujete A4. letáky sračky nebudou dělat. Pouze Playboy tleskání xaxa

Zatřetí. Nikdo nebude souhlasit s tím, že on (ona) je tlačena do listů tiskárny z časopisu, myslí si to hlupák
Ukázalo se, že doomkopf?
Dal jsem mu laser, matice stále čeká na svého nového majitele! Co se tam stane - víte lépe! xaxa
R555
Musíte tedy tisknout na lesklý papír, jako výše uvedený časopis.
V pokladně super (hyper) trhu, hromady letáků na vynikající lesklý papír! A kupte si časopisy, které jste zmínil ... ne
V každé bráně máme také tisk z jednotky flash. A já jsem si představoval, jak bych se přiblížit k mladé dámě, získat flash disk a listy z časopisu Playboy a požádat je, aby vytiskli obrázek stop desky plošných spojů xaxa xaxa xaxa

Vysvětluji, kdo není radioamatér. Existuje taková technologie pro výrobu velmi kvalitních desek plošných spojů doma.Říká se tomu žehlení laserem. Musíte tedy tisknout na lesklý papír, jako výše uvedený časopis.

Zajímavé. co bude dělat?
A jakou tiskárnu jsi mu dal, tečka matice? xaxa
A nedávno jsem si koupil laser. Ukázalo se, že doomkopf? xaxa
Valery
Pravděpodobně ten správný psací stroj ???
Dal jsem svou tiskárnu příteli, už jsem zbytečně, ale potřebuje ji! Tiskneme z flash disku na každém rohu. Takže moje počítače jsou pouze pro tyrnet! Můžete to nazvat „počítač“! xaxa
Pokuste se zapnout hudbu na vašem počítači a zároveň program KALKULÁTOR a něco spočítat.
Představte si, že je to možné xaxa Stejná věc v zařízení, kde procesor není slabý a také kreslí barevnou grafiku ...

Podle mého názoru jsem to nyní jasně vysvětlil. šéf popcornu

Ano Nyní je to srozumitelné. Teď jsem si uvědomil, že musíte volat počítač, ne počítač, ale hráč. Díky ...
P.S. A kolik moronů to říká počítač !!! A to je přece jen moderní hráč, na kterém můžete spouštět i jiné programy.
Mimochodem, a ty počítače, na kterých není hudba, jak správně volat ??? A pak například při své práci nemám ani reproduktory ... Pravděpodobně ten správný psací stroj ???
Autor
Zapomněl jsem vložit video, ale Dmitry to opravil. Video tedy ukazuje, že 4 LED diody pracují současně, 3 svítí.
Autor
Podobně vido zapomněli vložit
O jednom rezistoru - je to absolutně pravda, stejně jako o optimálnosti použití K561 TL1 speciálně pro napájení z baterie: díky studené spínací charakteristice bude generátor na tomto čipu spotřebovávat méně než na běžné logice (LE5, LA7 atd.).
Přímé připojení LED k výstupům IE8 je však pochybné: bude to nějakou dobu fungovat, ale bez záruky. Podle dokumentace je jeho maximální výstupní proud 0,5 mA. Pro takovou maličkost, jako je „udělané-zapomenuté“ - to bude fungovat, ale pro něco vážného - ne.
Pokud jde o vlastnosti SOEKS 01M. Zapnuto jejich stránky je o něm psáno:
"Rozsah indikací úrovně radioaktivního pozadí, µSv / h až 1 000."
Převést na více tradičních jednotek. Ano, vím, že existují malé předpoklady, ale pro naše účely nehrají roli. 1 mSv / h přibližně odpovídá 100 mR / h, tj. Parametry konvenčního SBM20.
Také jsem upozornil na tzv. Generátor prstenů. Protože to je pravděpodobně jediný typ generátoru, který ještě nebyl dosud sestaven. Shromáždil všechny druhy. A na jednosměrném tranzistoru a na tunelové diodě a na blikající LED .......... a dokonce i na relé! Ale nic není. Jak píše Ivan_Pokhmelev mohl být smontován na K561IE8. Správně, pouze od výstupu č. 7 dekodéru musíte hodit kabeláž na vstup R čítače, aby se počítal na šest, a ne na 10. LED 6 (píšu z paměti). Ale to není všechno. Klíče na OBR. Nejsou potřeba. Pracoval jsem s tímto čipem, normálně to táhne LED, pokud ovšem nestisknete 20 mA výstupu. A to není všechno. 6 rezistorů není potřeba, stačí jeden, protože najednou svítí pouze jedna LED, proto lze jejich závěry kombinovat. Obvod generátoru hodin je nejjednodušší sestavit na jeden z prvků čipu K561TL1 a rezistor a kondenzátor nebo na dva prvky z K561LA7 (LE5) a 1 rezistor a 1 kondenzátor.

A tak je domácí výroba v pohodě, v pohodě, je to nutné, cívka na zádi přilepená, nějaký druh reostatu. Přiznám se, zpočátku jsem se díval na fotografii na dlouhou dobu, pomyslel jsem si, proč tam jsou? xaxa
Navíc v některých z těchto sirén v elektronickém obvodu je také MTY thyratron nějakého druhu, pokud není zaměněn, s radioaktivním plynem uvnitř. Já sám jsem nikdy tohle hovno nevytriedil a nebudu to dělat, jen jsem to četl v příslušné literatuře. Pravda, nechápala jsem, proč sakra použít takový tyratron, že obyčejný by nefungoval? Ale vývojáři to vědí lépe.Věřím, že pro stejné účely jako v některých automobilových zapalovacích svíčkách. Už jste o tom slyšeli? Tuto svíčku jsem držel v ruce sun_bespectacled
No, video ztratilo?
ValeryJak ti mohu vysvětlit podstatu?

Oh, pojď! xaxa

Toto zařízení má čítač Geiger-Muller. Funguje CONSTANT, když je zařízení zapnuté. Displej každých 10 sekund aktualizuje výsledek měření záření pozadí v daném konkrétním bodě v daném okamžiku v čase. JEDNODUCHĚ probíhá kalkulace akumulované dávky pro specifickou dobu. NIKDY NEPOTŘEBUJEM PŘEPÍNAČ ŽÁDNÉHO dozimetru.

Pokuste se zapnout hudbu na vašem počítači a zároveň program KALKULÁTOR a něco spočítat.
Dovedete si to představit? xaxa Stejná věc v zařízení, procesor tam není slabý, ale také kreslí barevnou grafiku ...

Podle mého názoru jsem to nyní jasně vysvětlil. popcorn šéfe
Zařízení je v souladu s TU

TU jsou vyvíjeny výrobcem. Poté jsou samozřejmě poskytnuty ke kontrole „příslušným orgánům“, ale poté mohou být zaslány „Zařízení pro měření radioaktivního pozadí“ a později, bude-li uvolněno do řady, bude nazváno „Super dozimetr“.))))
A když jsem psal o „GOSTs a OTK“, zmínil jsem to všechno jako příklad skutečnosti, že marketing nyní získává převahu nad vědeckým přístupem k výrobě zařízení.

Ještě jednou říkám, dozimetr měří pouze DOSE !!! Pokud váš dozimetr dokáže měřit intenzitu záření, může tak učinit, pouze pokud byl přepnut z režimu dozimetrů do režimu radiometrů!
Jo, hledal "ampulku.") Ačkoli ve skutečnosti existuje rukáv vyrobený z materiálu, který vypadá jako keramika.
V radiometrech před třiceti lety (Beta, Pine atd.), Aby vyhovoval standardní charakteristice, byl SBM20 na obrazovce z, jak si vzpomínám, z olověné fólie. Současně byla dosažena přesnost, zvýšena linearita, ale snížena citlivost. Ať už je nový design SBM jakýkoli, nemůže ani překonat ten starý o řád. SBM20 má maximální pracovní DER 40 μR / s, tj. 0,12 R / h. Předpokládejme, že i když si myslím, že je to nepravděpodobné, maximální dosažená 1 R / h. Zdá se mi však, že moderní zařízení SOEKS nemá obrazovky, takže citlivost je vyšší a přesnost by měla být horší.
Vidím. Má v sobě SBM-20, ale není to to, co my (téměř jsem říkal všechno) víme, ale zdá se, že je to nízké napětí, s písmenem M. Vznesu o něm dokumentaci, přečtěte si. Má různé parametry, takže je pravděpodobné, že výrobci zařízení neposkytnou zatraceně smrtící dávky. Všimněte si, co jsem napsal o době počítání 10 sekund? U obvyklého SBM-20 to nebude fungovat. Meria měla dozimetr založený na SBM-20. Počítání (měření) času 2 minuty. A ukázal něco takového: 15. 25. 11. 30. Bylo navrženo průměrování. A tohle ukazuje něco takového. 17. 19. 16. 19. Existuje nějaký rozdíl? Zatímco hodnoty jsou aktualizovány každých 10 sekund. Mimochodem, on má graf na displeji, kde průchod EACH částice je viditelný, ledaže, samozřejmě, několik mouchy přísně současně.

A co se týče výšky, vím. Jen stoupejte kilometr, pozadí se už výrazně zvýší.
Asi
jaký je jeho maximální limit detekce záření
Tomuto dokumentu bych opravdu nevěřil. Skutečnost je taková, že měřiče jako SBM (a tam s největší pravděpodobností stojí za to) mají mrtvou dobu zotavení po poruše, proto je nepravděpodobné, že by takové zařízení vykazovalo úrovně blízké smrtícím (desítky R / h).
A pokud jde o primitivní test - při létání v letadle v nadmořské výšce asi 10 km je úroveň záření asi 100 μR / h. Je pravda, že jsem to zkontroloval pro TU-154, ale nemyslím si, že moderní mají účinnější stínění kabiny pro cestující.
Chci také zmínit radiační kulturu a hygienu, přesněji jejich úplnou absenci. xaxa
Asi před 5 lety jsem šel do práce s přítelem. Profesionálně se věnuje elektrotechnice a elektronice. V té době obědval. Chtěl jsem sedět na volné židli, ale viděl jsem, že existuje polorozebraný detektor ohně.Kouř, starý typ, s radioaktivním izotopem. Dlouho byly zakázány, nahrazovány všude, ale možná zůstaly v některých zvláště důležitých zařízeních. Zeptal jsem se ho, jestli ví, co rozebírá. Ano, říká, vím, že sám chléb s klobásou praskne, ale on si neumýt ruce, můžete to hned vidět. To znamená, že rozebral tento senzor a jedl jej se stejnými nemytými rukama. Odolal jsem mu. A řekl: "odpadky, nemohl jsem najít, kde je zdroj záření." Ukázalo se, že tento detektor přesně rozebral, aby zjistil, jak to řekl, „ampule“. Nevím, jestli je to náhoda nebo ne, ale stále nemá žádné děti, i když je mu již 45 let a dlouho se oženil.
Ivan_PokhmelevSouhlasím s tebou ohledně nitratomerů. Když jsem od nich koupil dozimetr v obchodě, viděl jsem tam spoustu různých ekotestů. A také jsem měl pochybnosti, že se plížil, jestli to byl salinometr ... I když ... nevím.

A pokud jde o záření, řekněte správně, že to sotva dokázali. Normální pozadí je známo, ale zařízení jej správně zobrazuje. Kromě toho jsem měl 2 případy, když jsem byl přesvědčen o jeho výkonu.

Chci přidat. Podíval jsem se do jeho menu, jaký je jeho maximální limit pro detekci záření (na to, co počítá bez přepadu čítače). Téměř jsem spadl ze židle, když jsem to viděl. Nepamatuju si přesně, ale podle tabulek je to smrtelná dávka pro osobu, aby zůstala v takové oblasti jen 1 hodinu. Zde máte dozimetr „domácího“ účelu. Pravděpodobnost spočívá v tom, že můžete narazit na pohřebiště, jako jsem tehdy byl s přáteli v rokli. No, zařízení bylo se mnou.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...