» Pro domácí mazlíčky "Jednoduchá hračka" Whac-A-Mole "pro kočky a děti

Jednoduchá hračka Whac-A-Mole pro kočky a děti

Ahoj milí čtenáři aobyvatelům našich stránek!
Všichni dokonale víte, jak malá koťata a některé dospělé kočky milují různé aktivní hry. Ale postupem času je obtěžují běžné „myši“ a další klasické kočičí zábavy.

V tomto článku vám autor kanálu YouTube „Q“ řekne, jak vytvořit pro kočky mechanickou hru.

Tato hra je populární hra, kterou vynalezli Japonci v polovině 70. let minulého století. Byl samozřejmě určen pro děti, ale autor to trochu upravil a upravil pro kočky. Říká se tomu „Whac-a-mole“ nebo „zabouchne mole“.

Tento domácí produkt je dostatečně jednoduchý na výrobudomů podmínky bez použití sofistikovaných nástrojů.

Materiály
- Vlnitá lepenka, tlustá látka
- Hliníkový drát
- Borovice kulatina
- PVC potrubí
- Míče na stolní tenis
- Motouzy Kapron
- Ocelový čep, matice M4 - M8

Nástroje používá autor.
—  Lepicí pistole
—  Bulharskyřezací kotouč
- Vise, pila
- Kleště, štípačky, nůž
- Pravítko, tužka, nůžky.

Výrobní proces.
Nejprve ze všeho nejdřív potřebujeme vlnitou lepenku o velikosti 40 x 40 cm, na které musíte označit budoucí střediska devíti klíči a umístění čísel. Poté se obrysy základny označí a pod pravítkem se oříznou ostrým nožem. Při řezání na stole položte něco pod obrobek, aby nedošlo k poškrábání povrchu.Výsledkem je základna s těmito rozměry. Podle stejného obrysu musíte okamžitě vytvořit kryt a přenést na něj středové značky.

Pro výrobu pák vhodný hliníkový drát nebo ocel.

Pomocí kleští a kleští autor vytvoří všechny páky podle existujícího označení.V blízkosti budoucích klíčů je třeba ohýbat malé smyčky a pro čísla - ohýbat okraje drátu svisle. V důsledku toho se jedná o podrobnosti mechanismu.

Aby první a střední linie fungovaly, bude nutné vytvořit osu z čepu M4. Průsečíky s pákami jsou na něm označeny značkou.


Potom je vlásenka zkrácena na požadovanou délku. To lze provést jak bruskou, tak i konvenční kovovou pilou na kov.

K matici je přišroubováno 5 matic, které jsou umístěny tak, aby padaly na značky.

Vpravo a vlevo od pák jsou lepené malé lepenkové stojany a na nich je upevněna osa.To lze provést horkým lepidlem.
Poté se na jednu plochu matice nanese kapka lepidla a páka se přitlačí na ni ze spodní strany. Tento bod je jednou ze slabých stránek designu. Je lepší přilepit spáry druhým lepidlem.
Je také důležité neposunout páčku označení.


První klíč je funkční, zbytek můžete držet. Jak jste již pochopili, matice by se měla snadno zapnout do vlásenky, po lepení je třeba je namazat strojním olejem.


Centrální část mechanismu je tedy připravena.

Pro další čtyři páky se pán rozhodl vyrobit další montážní systém. Přilepil čtyři kartonové stojany k základně, jemně do nich zatlačil drát a pak jej upevnil malými zátkami.
Nyní je třeba vyřešit problém automatického vracení čísel uvnitř krabičky. Samotné postavy budou docela lehké, takže přilepí protizávaží od matic různých velikostí k okrajům pák. Nejdelší páky jsou nejlehčí a ty krátké jsou těžké.Systém protiváhy fungoval tak, jak má. Věnujte pozornost umístění závaží. Autor je nenavrhl na špendlík, i když by to bylo logické. Pokud tak učiníte, bude vysoká pravděpodobnost šikmení páky.


Je čas se dostat k samotným číslům. Mistr je vyrábí z míčků na stolní tenis a obarví je akrylovými barvami.

Po zaschnutí barev můžete provést zdobení a malování obličejů. Jako vlasy jsou ověsy jasného motouzu kapron perfektní. Přilnou k „tělu“ horkým lepidlem. Ve skutečnosti lze postavy vyrobit z nejrůznějších materiálů a namalovat je podle potřeby.
Ve spodní části obrázků je vyvrtán otvor podél průměru pákového drátu. Nanese se horké lepidlo a vycpaná zvířata se umístí na kolíky.
Dále si autor zahrál fantazii a pro figurky udělal řadu možností. A z kousků pěnové gumy, hadrů, nití a proužků z plastu.


Na okrajích výsledné struktury se lepí desky s výškou asi 40 mm.


Nyní jsou vodící pouzdra dlouhá 25 mm pro klíče vyříznuta z tenkostěnné trubky z PVC.


V samotném krytu jsou otvory pro klíče vyříznuty podél průměru trubek, poté jsou pouzdra nalepena na místo. Otvory pro postavy mohou mít jakýkoli tvar.

Za účelem „skrytí“ postavy autor vytvořil uzamykatelné obložení z tlusté tkaniny. Na čtvercích jsou řezy provedeny ve formě hvězdy.


Nyní zbývá nalepit „záclony“ na místo ode dna víka. Zde je lepší lepidlo PVA nebo jiné univerzální lepidlo.Kryt lze nainstalovat na místo a předběžně zkontrolovat činnost mechanismů.


Autor sám vyrobil klíče ve formě malých dřevěných válců, postavil je na místo a upevnil víko v několika bodech. Nestojí to za lepení pevně, je lepší vytvořit jednoduché západky. Možná budete chtít vyměnit obrázky nebo opravit mechanismus.
Pro zlepšení vzhledu autor kroužil poklopy bílou barvou. Každý člověk vymyslí následné zbarvení produktu.


Je čas potěšit svého milovaného mazlíčka!

Nyní se můžete bavit s kočkou a zkontrolovat její reakci. A pokud kromě koček existují i ​​děti, je zajištěna zábava pro celou rodinu!


Děkuji autorovi za velmi jednoduchou a zajímavou představu o domácí hračce!
Při psaní článku jsem měl nápad nahradit postavy kousky tvrdé klobásy. Pak ale musíte udělat poklopy s pružinou.

Pokud máte zajímavé domácí produkty, sdílejte je na tomto webu. Zde získáte skutečnou odměnu, nikoli „spoustu zelených věcí“ na zábavním fóru.

Všechny dobré nálady, hodně štěstí a zajímavé nápady!

Video autora najdete zde.
10
10
10

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
5 komentáře
Autor
Zde je verze pro "samostatně výdělečně činné" kočky. xaxa
Nyní musí autor získat druhou kočku, jedno kliknutí, další odhady, zase! dobrá nálada
Cool se stalo! Kočky rádi hrají, zejména mladé.

Vzpomněl jsem si na jeden případ. Jednou jsem sledoval kočku, která chytila ​​myš. Jako obvykle ho úplně neškrtil, ale začal si s ní hrát. Vysmívat se myši asi 15 minut, dokud se nepřestala pohybovat. Koteyko byl rozptýlen na lízání ****, otočil hlavu a v tu chvíli myš vyskočila na nohy a tikala! Kočka se rozběhla dohnat, ale nezachytila ​​se, vklouzla do mezery. Měli jste vidět výraz na tváři této kočky, musíte to takhle zkrotit! cray
Autor
Reakce kočky je zajímavá, pokud stisknete všechna tlačítka najednou. xaxa
Host Alex
Myšlenka, provedení je vynikající. Ale sakra, karton, i když zvlněný, okamžitě trhá jakéhokoli kotě. Tenká překližka, dřevotříska bude spolehlivější. A závaží podle mého názoru vyžadují spolehlivější upevnění než pouhé lepidlo - konec konců, bude to bít s vaší tlapou. Úplně bych vyloučil šperky - vyhodím ze svých drápů sto liber ... Sakra a chválil a kritizoval. Žádný trestný čin, samotný katman - vím, co jsou schopni.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...