» Z webů » Speciální »Jak vyrobit miniaturní katapultový model

Jak vyrobit miniaturní katapultový model


Ahoj všichni milenci, něco vytvořit a vytvořit udělej to sám. V tomto článku budeme uvažovat o výrobě hraček, s nimiž nemůžete hrát proso! Může být také použit k doplnění výzdoby místnosti milence středověkých strategií. Bude to vypadat velmi blízko skutečnému modelu, ale pouze v miniaturním formátu. A také pokud jste administrativní pracovník a někdy tam nemáte co dělat, můžete uspořádat „středověké“ kancelářské bitvy. Obecně domácí ukázalo se, že je to zábavné a zajímavé, a co je nejdůležitější, jednoduché a levné provedení. No, myslím, že to je dost dlouhých úvodů, jeli jsme.

A pro miniaturní katapult potřebujeme následující;
-Dřevěné bloky (přibližně 20 mm a 15 mm široké)
- Malý kousek překližky
- Kulatá dřevěná hůl (obvykle ji lze získat z dřevěného ramínka)
- Průhledná silikonová hadice.
- Dvě malé kovové podložky
- Elastická vlákna (lano)
- Dřevěné kuchyňské kladivo pro porážku masa nebo kuchyňské dřevěné špachtle
- Malý kovový roh
- tažná pružina

Z nástrojů budeme také potřebovat:
- Truhlářské lepidlo
- Malá pila
- Truhlářský skalpel
- plynový hořák
- Vládce
- tužka
- nůžky
- Tmavá impregnace pro dřevěné výrobky
- štětec
- Kompas
- Skládačka.
- Vrták s vrtáky
- Horké lepidlo

A tak začněme. Nejprve si musíme vzít dřevěné kostky nebo tyčku (asi 20 cm silnou), ze které bychom měli dostat dvě tyče dlouhé 40 cm a dvě tyče dlouhé 20 cm.


Pak by měly být tyto tyče spojeny dohromady. A proto je perfektní lepidlo na tesařství nebo jednoduché lepidlo PVA. Tyče by měly být připevněny do jednoho obdélníku, kde stejné strany jsou vzájemně rovnoběžné. Krátké pruty by měly být přilepeny k dlouhým, s odchylkou od jejich okraje o 2 cm na jedné straně a 6 cm na druhé (viz foto).Dalším krokem je vzít blok o šířce 15 mm, musíme jej odříznout se dvěma bloky o délce 17 cm a jedním blokem o délce 20,5 cm. Z právě vyříznutých bloků bychom měli sestavit část ve tvaru písmene „U“, přesně stejnou jako na fotografii níže. Pro vzájemné spojení tyčí stále používáme tesařské lepidlo. Shromáždění této „příčky“ a čekání na zaschnutí lepidla, přilepte ji do středu obdélníkového polotovaru vyrobeného dříve (viz foto)


Nově smontovaná struktura musí být posílena.Za tímto účelem vyrobíme další křížové členy. Ze stejné tyče jsme odřízli dva identické brousky o délce asi 20 cm, ale měly by být viděny v úhlu tak, aby na jedné straně byl úhel „pilován“ 50 stupňů a na druhé 40 stupňů. A přilepte tyto polotovary na strukturu na místech uvedených na níže uvedené fotografii.

Dále se musíte postarat o „mobilitu“ struktury a nyní vyrobíme kola pro katapult. K výrobě kol si vezměte kousek překližky a pár kompasů s pravítkem. Pomocí pravítka a kompasu na překližce nakreslete čtyři kruhy o průměru rovném 3 cm. Potom pomocí kruhové pily (ruční nebo elektrické, na tom nezáleží) jsme tyto kruhy vystřihli.

Nyní by měla být kola vyrobena z nově řezaných kruhů. Uprostřed každého kruhu vyvrtáme vrtákem díru o průměru rovném průměru kulaté tyčinky, kterou jste si vzali.Jak víte, ve středověku nebylo možné vyrobit kola z překližky. Proto by kola měla být realističtější. Chcete-li to provést, vytvořte paralelní štěrbinu na kolech pomocí pily, aby to vypadalo, že kola jsou sražena dohromady z desek.


Ale aby kola plně fungovala a otáčela se poté, co je upevníme na katapult. Samy osy by měly být k katapultu připevněny pomocí pouzder. Vyrábíme průchodky z průhledné silikonové hadice. Hadice by měla být průhledná pouze proto, že v tom případě bude méně znatelná. Je třeba poznamenat, že vnitřní průměr hadice by měl mírně přesahovat vnější průměr kulatých tyčinek (os)Poté sbírejte osu. Za tímto účelem klademe silikonová pouzdra na kulaté tyčinky a teprve potom na kola.


Kola k nápravám by měla být přilepena k lepidlu. Potom připojíme osu k katapultu. Nápravy by měly být upevněny pomocí tavného lepidla, které by mělo být naneseno na pouzdra nápravy.


Dále by mělo být ve spodní části katapultu vyvrtáno dvojice děr vzájemně rovnoběžných.
Tyto otvory by měly být přibližně 17 cm od okraje přední strany. To je téměř ve středu, ale mírně odsazeno dopředu.Dalším krokem je vytvoření dvojice válcových dílů. Vystřihneme několik malých válců ze zbytků kulaté tyčinky, válce by neměly být delší než 3 cm. Ve válcích ve středu jejich bočních povrchů vytvořte jeden průchozí otvor

Také nyní potřebujeme dvě ne velké kovové podložky a motouzy (lano). Nyní proveďte následující. Odvíjíme se asi metr provázku a několikrát jej složíme a vložíme do otvoru jednoho z válců, potom na provázek položíme jednu podložku a vložíme ji rovnoběžnými otvory na katapult. Když ji protlačíme skrz druhou díru, nasadíme podložku a vložíme zbývající válec, který jej uvázáme. Nakonec byste se měli úplně shodovat s autorem domácího níže.
Poté oba válce otáčejte v opačných směrech, čímž vytvoříte napětí vlákna. A přistoupíme k výrobě pohonné části (páky). Chcete-li to provést, vezměte kuchyňské dřevěné paličky. Ze kterého jsme sebrali zuby a vytvořili blok. A vrtákem vyřízne otvor pro skořápky. Nebo můžete použít špachtle, bude to mnohem méně rozrušení.


Udělejme mechanismus napnutí páky. K tomu najdeme na internetu kresbu nebo ji nakreslíme na překližku. Konkrétně bychom měli získat ozubené kolo s mechanismem jeho zátky (viz foto). Řezné zařízení jsme umístili na osu otáčení (kulatá tyč). Vložíme jej do katapultu, do otvorů, které by měly být vytvořeny v zadní části konstrukce (viz foto).
Poté nainstalujte zářez řezu dříve. Ale předtím byste v něm měli udělat díru a do ní vložit dřevěnou špejli, abyste dostali část jako na fotografii.Dále, v katapultu naproti zubnímu vrtáku, by měl být vytvořen otvor v takové vzdálenosti, že když do ní vložíme zátku, může fungovat. A na mechanismus instalujeme tažnou pružinu. Výsledkem by mělo být, že se osa otáčí v jednom směru a může se otáčet v druhém směru, pouze pokud ohneme zátku.


Páku protáhněte přes napínač a utáhněte ji. Čím silnější utáhnete, tím více budete střílet.
Katapult je téměř připraven jen na stárnutí. Za tímto účelem vytvoříme řezy a hranolky pomocí truhlářského skalpelu, potom spálíme strom pomocí plynového hořáku a nakonec napustíme tmavou barvou impregnace.Na horní příčku, kde dojde k pádu páky, navíjíme lano, abychom zmírnili úder. No, také na bočních stojanech pro dokonalejší vzhled.To je vše hotovo! Výsledkem je zajímavá hračka, která vám může zabrat spoustu času.Zde je video autora domácího:

Děkuji vám všem za pozornost a hodně štěstí v budoucích projektech, přátelé!
9.3
8
7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...