» Pro domácí mazlíčky »Jednoduchý inkubátor z plastové láhve

Jednoduchý inkubátor z plastové láhve

Ahoj milí čtenáři aobyvatelům našich stránek!
Určitě mnoho z vás mělo starý sen dostat malý inkubátor a přivést kuřatadomů podmínky.
V tomto článku vám autor kanálu Imaginative Guy YouTube řekne, jak vytvořil jednoduchý model s topením a automatickou regulací teploty.

Tento domácí produkt je velmi jednoduchý na výrobu a je poměrně levný. Dokonce i školák to zvládne.

Materiály
- Plastové láhve, zásobník na vejce
—  Digitální termostat 12V
—  12v ventilátor
- Bílý LED pásek
- Napájení 12 V
- stříkačka
- Rezistory 180 Ohmů 1–2 W
- Měděný drát, šrouby, matice M2, smršťovací trubka
- Pájka, tavidlo, druhé lepidlo
- Brusný papír.

Nástroje používá autor.
—  Šroubovák
—  Mlýnská balerína na dřevo a sádrokarton 30 - 120 mm
- Pila, řezačky drátu, šroubovák
— Stavební fén
—  Páječka
- Značkovač, nůž, kleště, nůžky.

Výrobní proces.
Jako příklad pro inkubátor si mistr vybral nejdostupnější materiál - běžné plastové lahve. Rozřezal je na velikost a sestavil vnější část trupu.


Pro topení potřebujete krk z láhve 0,5 litru.Po označení vnějšího obrysu zvonu na polystyrenu v plechu jsem z něj odřízl víko.Poté se do krytu vyvrtají otvory pro montážní šrouby.
Samotný ohřívač bude vyroben z měděných drátů, z toho musí být vyrobeny dva kroužky.A jako topné prvky je velmi výhodné použít rezistory s odporem 180 ohmů a výkonem 2 watty. Prostě pájeli mezi prsteny.

Master také ponechává čtyři nohy neporušené, bude vhodné je během montáže připevnit ke šroubům.


Dále musíte pájet dráty. Ventilátor bude běžet nepřetržitě a do topného tělesa bude přiváděno napětí, když bude vyžadováno zahřívání. Dráty jsou izolovány smršťovací trubicí a uzavřeny zvonkem.
Aby bylo možné rovnoměrně distribuovat teplo uvnitř inkubátoru, master dělá takovou část z palce z PVC trubice, musí být na jedné straně mírně ohnutý. To lze snadno provést zahřátím telefonu na správném místě pomocí fénu.Trubice je vložena do objímky ohřívače a je vyzkoušena na těle. Takže cirkulace teplého vzduchu bude procházet celým vnitřním objemem krytu.


Nyní je třeba trubku přišroubovat k pouzdru několika šrouby nebo přilepit druhým lepidlem.K osvětlení inkubátoru lze použít LED pásek.


Její pán se uvnitř kufru připevnil obyčejnou rybářskou šňůrou.K ovládání a udržování požadované teploty bude digitální termostat. Jeho cena nepřesahuje 300 rublů.


Uvnitř zvonku je upevněn teplotní senzor a dráty jsou upevněny plastovými svorkami.Z plastového podnosu na vejce se vyřízne část osmi buněk a otvory se vyříznou pro dobré větrání v jejich dnech.Téměř vše je připraveno a můžete zahájit montáž inkubátoru.Vodiče by měly být připevněny kousky smršťovací trubice nebo izolační pásky.

Aby čerstvý vzduch vstoupil do nádrže, musíte udělat malý otvor v korku.


Ve druhém krku musíte nalepit takový plastový disk s otvorem ve středu. To musí být provedeno hermeticky. Ještě lepší je nejprve jej upevnit druhým lepidlem a potom dodatečně projít švy silikonovým tmelem nebo horkým lepidlem.
Kus gázy je vyroben jako knot a vložen do otvoru v disku.
Ventilátor a LED diody jsou propojeny s výkonem regulátoru a ohřívač je již přes relé.


Regulátor je napájen 12 V a teplota je nastavena na 37,5 ° C.Autor získal čerstvá oplodněná vejce a okamžitě je nainstaloval do inkubátoru.Zbývá pouze přidat vodu do předem připravené přihrádky. To je nezbytné k udržení vlhkosti.

Během následujících 18 dnů musíte tělo inkubátoru otočit každé 3 až 6 hodin a nezapomeňte sledovat přítomnost vody v kompartmentu.


Abychom mohli zvážit, co se děje ve vejcích, autor vyřízl malý čtverec s otvorem ve středu z lepicí gumové fólie. Nyní může být přilepena kolem blesku na smartphonu a zvýraznit vejce.
Tak zajímavý je proces tvorby embryí.
19. den musíte zastavit otáčení vajíček a počkat, až se hnízdo vylíhne.
Za jeden den se všechna kuřata vylíhla, dostatečně rychle vyschla a usadila se.O několik hodin později se dokonce rozhodli kousnout obrazovku termostatu.

Nyní by se na toto mládě nemělo zapomenout na řádně živené žloutky, mleté ​​skořápky a různé zelené. Pro udržení dobrých podmínek je třeba inkubátor zjednodušit instalací energeticky úsporné lampy do kartonové krabice. Dá to dostatečné množství tepla a světla, ale nespálí kuřata jako normální žárovka.Po 7 až 10 dnech mohou být silnější kuřata vypuštěna na ulici a krmena červy.


Takový inkubátor bude zajímavý nejen pro dospělé, ale také přinese vašim dětem mnoho výhod! A pokud existuje touha, můžete si udělat malý podnik uprostřed jara. Je potřeba velký inkubátor.

Děkuji autorovi za jednoduchou, ale užitečnou myšlenku tvorby designu inkubátoru!

Pokud máte zajímavé domácí produkty, sdílejte je na tomto webu. Zde získáte skutečnou odměnu, ne „spoustu zelených věcí“ na zábavním fóru.

Všechny dobré nálady, hodně štěstí a zajímavé nápady!

Video autora najdete zde.
9.5
9.5
9.5

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
6 komentáře
Valery
„Musí čekat.“
Parafrázuje vousatého muže. Přicházím ze cvičiště, volám svému sousedovi: „Páni, b @ q!“. "To jsem já b @ ch? To je tvoje ..."! xaxa
Ženatý v roce 1979, demobilizovaný v roce 1986! ano

Vše, co děláte, není jako lidé !!! )))) Obvykle se po demobilizaci ožení !!! „Musí čekat“ ...(".... Takže, že je daleko, yo-yo-yokaya, láska-a-a-imaya čekala !!!") ...
Jakmile byly náborové soupravy zrušeny, tak se to stalo!)))) (Bylo to dříve, ale příliš se neočekávalo)))))
P.S. Ano, uvědomil jsem si, uvědomil jsem si, že nejde o urgentní rozhovor ...)))) žertuji!
Valery
Korolev v roce 1992 pravděpodobně zapomněl na podrobnosti o své službě a svatbě
Ženatý v roce 1979, demobilizovaný v roce 1986! ano
Jsi tak mladý?))) ... Nějak jsem si myslel, že jsi o něco starší než já.))) A v té době jsem už sloužil a oženil se ...)))) ... A Korolev byl v 92. pravděpodobně již zapomněl na podrobnosti své služby a svatby.))))
Autor
V dětství jsem měl rodinu andulek a samice se podařilo položit až 7 vajec, ale nezvedla to a vyhodila do otevřeného okna. Bylo štěstí, že rychle našli stejnou rodinu, padl jen muž. Překvapivě nová fenka rychle přijala a posadila již 12 kuřat a potkala samce. šéfe
Pak jsem dva dny, když jsme hledali řešení, jsem musel hnízdo zahřát elektrickou topnou podložkou.
Pak prodali mláďata a koupil jsem si chladný čínský budík, který jsem mohl chvíli promluvit. V 92. roce to bylo chladnější než iPhone.
Originál. Zašroubujte motor tak, aby se láhev sama otáčela.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...