» Elektronika » Zvuk a akustika »Domácí počítačový mikrofon z koše

Domácí počítačový mikrofon z košeMůj počítač je pracovní nástroj a trochu zábavy. Hudba, filmy a fotografie. Obvyklý rozsah úkolů vůbec nezahrnuje digitalizaci hlasu. Náš internet používá komunikační kanál prostřednictvím sítě GSM a má relativně nízkou rychlost a značné zpoždění mezi přenosem a příjmem. Hlasová a obrazová komunikace v reálném čase je v takových podmínkách obtížná. Jedním slovem, nikdy nepoužívali počítačový mikrofon.

Dítě ráda vyrábí a edituje nenáročné filmy se svými panenkami a nedávno byl zmaten - potřebujete autorská slova a obecně promyšlený zvuk jeho výtvorů. Musel utéct. Když jsem se zhroutil v krabicích s elektrickým odpadkem, našel jsem celou spleti neúspěšných sluchátek různých velikostí. Nyní jsou velmi běžné a existují levné možnosti - uživatelé, zejména adolescenti (většina spotřebitelů nositelných elektronický věci) se zřídka liší v přesnosti a trpělivosti. Sluchátka od takového publika jsou nákladovou položkou a opravy levných zařízení tohoto typu je poněkud únavné. Jedním slovem, oni se hrnou a hromadí se v krabici. Mezi malými zástrčkami, které se zasekly téměř přímo do mozku, bylo několik větších možností, včetně mikrofonu, jako je řízení letového provozu. Pro stejný počítač. Zvedl jsem více sympatický mikrofon, na pružnou kovovou anténu as pěnovým uzávěrem z plivání a foukání, odšrouboval jsem ho. Signální konektor (růžový) s krátkým ocasem vzal také ze stejných sluchátek. Toto jsou originální díly.
Co jiného bylo potřeba pro práci

Sada nástrojů pro elektrickou instalaci, zařízení pro zpracování dřeva a lakování. Kousek dřeva, malby, maličkosti.


Zkontroloval jsem konektor pomocí multimetru, připojil dráty k živému vláknu a zkontroloval mikrofon s testovacím začleněním. Nic živého nelze použít.

Jako prodlužovací vodič jsem vzal starý stíněný signální kabel. Docela měkké. Opatrně jsem ji spojil s ocasem vycházejícím z konektoru - dva konce kabelů jsem připevnil k vnější izolaci bandáží nití s ​​lepidlem. Pocínoval konce drátů, pájel, izoloval. Spoj byl izolován termotrubicí. Zkontroloval jsem hotový kabel multimetrem.

Připojil jsem mikrofon k volnému konci kabelu (opět na živé vlákno) a pokusil jsem se pečlivě vyhodnotit jeho výkon.Praxe ukázala, že citlivost mikrofonu není příliš velká - funguje to dobře, pouze na rtech jako v původním designu, zde byla možnost stolního počítače.

Směrová struktura mikrofonu je téměř kruhová - jeho citlivost je přibližně stejná jak vpředu, tak i ze strany.

Vše naznačuje, že mírným zvýšením citlivosti mikrofonu můžeme doufat v pohodlnou práci s ním ve verzi pro stolní počítače.


Mikrofonní zesilovač

Použitý typ mikrofonu je elektret. V podstatě jde o zařízení strukturálně podobné kondenzátoru. Pro přizpůsobení vysoké impedance mikrofonu s relativně nízkou vstupní impedancí zesilovače se používá odpovídající stupeň vyrobený na tranzistoru s polním efektem, který je umístěn v těle mikrofonové pouzdra. Obecně platí, že zapnutí mikrofonu na zvukové kartě počítače vypadá takto.Charakteristikou obvodu je - stejnosměrný proud pro provoz tranzistoru a střídavý signál, protékající stejným drátem.

Tento zdroj energie lze také použít k ovládání dalšího stupně zesilovače. Je rozumné umístit kaskádu, možná blíže k mikrofonu - tím se sníží hladina hluku. Schéma elektrického obvodu jednostupňového elektretového mikrofonního zesilovače pro připojení k počítači vypadá takto.Signál z kapsle je přidělen na rezistoru R1 a je veden do báze tranzistoru VT1 pro zesílení. Tranzistor se zapíná podle schématu se společným emitorem se zátěží na rezistory R2 a rezistoru ve zvukové kartě. Záporná stejnosměrná zpětná vazba přes R1, R2 poskytuje relativní konstantní proud tranzistorem. Ve srovnání s mikrofonem bez zesilovače se signál zvýšil asi 10krát (22 dB). Okruh potřebuje stínění.

Tranzistor KT3102 je žádoucí v kovovém pouzdře, ale bude fungovat v TO-92. Je možné nahradit BC547, S9014, můžete vyzkoušet KT315, KT312 atd.Můj zesilovač byl navržen pro úzký a dlouhý prostor ve stojanu na mikrofon. Ukázalo se, že je vhodné čelně namontovat největší prvky - tranzistor a oxidový kondenzátor. Rezistory nebyly nalezeny nijak zvlášť malé - MLT-0,25, kondenzátor C1 v provedení SMD. Velikost pouzdra 0805 je vhodně pájena přímo na drátové svorky tranzistoru (znázorněno šipkou). Jediný okamžik - nemůžete stisknout uprostřed sestavy - dostanete dlouhou páku a jedna z kontaktních destiček pochází z kondenzátoru SMD.Stupeň zesilovače se zapne okamžitě po mikrofonu na noze. Zkušebním začleněním jsem byl přesvědčen o funkčnosti obvodu a jeho výhodě oproti jednoduchému začlenění elektretového mikrofonu.

Podešev

Podešev mikrofonu je vyrobena z kusu silné březové desky, která se otočila pod paží pomocí pokosové pily. Po několika iteracích se nám podařilo najít pěkné úhly zkosení pro takovou tloušťku základny. Práce by měla být velmi opatrná - obrobek je malý a je obtížné jej opravit běžnými prostředky. Při každém řezu musí být dřevo pevně podepřeno proti svislému zvýraznění, jinak může být z rukou vytrženo s nepředvídatelnými důsledky.Drážka - přihrádka pro pokládku a upevnění kabelu a zesilovače je vyrobena v tloušťce dřevěné podrážky. Vyvrtal jsem pro to několik slepých děr s určitým překrytím. Vyvrtaný na stroji s vrtákem na dřevo ø10 mm. 3 000 ot / min U masivního dřeva to vypadá docela elegantně.Dokončil jsem podešev dvěma čísly brusného papíru a dokončil jsem ji. Ve skutečnosti, současně jsem se zabýval zdobením dalších kusů dřeva, ukázalo se to pro společnost. Mimo jiné jsem vyzkoušel novou skvrnu a lak na podrážce. Maloval a lakoval z malé pneumatické stříkací pistole - jednoduchého airbrush, s domácí kompresor.


Shromáždění

Přišrouboval jsem mikrofonní nohu k zadní vertikální stěně podešve, nad výstupem z komory. Dlouhý tenký samořezný šroub, který už předtím propadl lepidlem.Zkrácený výstup mikrofonu, odříznutý konec, pocínované konce vodičů. Oba kabely vytvořil jedním směrem a pájel je na svorky zesilovače. Část pocínovaného drátu byla připájena k obecnému výstupu zesilovače (šipka na fotografii). Zkontrolován zahrnutím testu, izoloval zesilovač termotrubicí.Zesilil jsem zesilovač tenkou měděnou páskou s lepivou vrstvou, používáme to pro vitráže, i když je to pro stínění. Sklonil se k obrazovce výstup běžného drátu, připájený. Zkontroloval jsem práci se zahrnutím testu.Přitiskl nějaké horké lepidlo ke spodní části zesilovače a jemně do něj zatlačil zesilovač. Prověřil jsem výkon, položil dráty a úplně naplnil oddíl lepidlem taveným za tepla. Po ztuhnutí ostrými noži odřízněte výčnělky. Měla to být tři gumová místa pro nohy, ale stojí za to.


Závěry

Mikrofon funguje dobře, dcera je velmi spokojená.

Z negativních aspektů stojí za zmínku experimentální úprava - ukázalo se, že nejkrásnější finský lak Yalo, který dává povlak na velmi holé dřevo velmi podobné voskování, se skvrnami nepracuje dobře. Na bázi alkoholu a vody. Vysušenou barvu dokonce rozpustí a vtáhne ji do pórů koncových částí dřeva. Až do úplného zabarvení. A ani předběžný primer nepomůže.

Babay Mazay, prosinec 2019
0
0
0

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
59 komentáře
Lampy někdy mikrofonit - to bylo, ale nesetkaly se s mikrofony s kapacitou. hledat
Zajímavý fakt, málo lidí to ví. Četl jsem spoustu knih a časopisů, nikde o nich není psáno.
Některé typy keramických kondenzátorů mají mikrofonní efekt. Zobrazuji je na fotografii níže.

A ten nepříjemný jev jsem potkal už ve škole. Miloval jsem stavbu rádiem ovládaných aut.

A tak sestavil další týmový model. Zařízení bylo důkladně testováno, všechno fungovalo. Když jsem ale připojil motory, model po spuštění pohybu ztratil kontrolu. To znamená, že "dopředu" nebo "vzadu" hraje, ale "zastavení" ne. Samozřejmě jsem si myslel, že když jsou motory zapnuté, vytvářejí rádiové rušení, které blokuje přijímač. No, začal jsem vyřezávat různé filtry v řetězech motorů. xaxa Pak jsem myslel na připojení sluchátek k výstupu přijímače a poklepal jsem na desku šroubovákem. A slyšel jsem zaklepat do uší. Ukázalo se, že u vchodu do ULF (po supergenerátoru) byla keramická klimatizace. A když se motory rozběhly, zvedl vibrace, zesílil zesilovač s velkým ziskem (omlouvám se za tautologii) a cesta byla zamknutá. Změnil jsem byt na NE keramický, všechno to hned fungovalo.

Možná to, co jsem napsal, je pro někoho užitečné. Vezměte na vědomí. šéfe
A začnou tím, že vykořenili mozek. ;)
V tomto, s největší pravděpodobností, LEM-3.
Třetí kontakt je obrazovka, která není elektricky připojena k samotnému mikrofonu.
... [/ i] ... Citace ze stejného místa.
Jsem s takový Měl jsem dohodu, klobouk řekl ... mosking

... [i]
Podíval jsem se na LEM-5, ukázalo se, že má 3 kontakty +, - a generál, nevěděl, se nesetkal. Ale vypadá to jako DEM.
Existují všechny druhy laryngofonů. Nejdříve to byly uhlíkové, jako všechny ostatní mikrofony. Pak šlo elektromagnetické a piezoelektrické. "Cihly" - možná - LEM-3. A elektromagnetický laryngofon LEM-5 je nejvíce DEMS, které jsou zaplaveny gumou. Tady zde jeho image.
To je to, co člověk píše , zvedl laryngofon z náhlavní soupravy: „Pod gumou je ocelové pouzdro, DEMS podobné laryngofonu.
Byl jsem jediný, kdo to vyzvedl (není co dělat) od polské přilby - takže je tu značka DEMSH-25. “
A další píše: „S laryngofony jsem tolik nenarazil, ale všude byly DEM a také v elastických pásech. Univerzální sovětský mikrofon, oblečený do gumy nebo hadru, pravidelně „mumlá“. “
Přesně. Proto je připojena externí polarizace.
Ano, četl jsem ve staré knize, že elektretové mikrofony jsou vhodné na 15 let. Nejzajímavější věc, když jsem četl tuto knihu, nebyly takové mikrofony, a pouze v KGB se o nich dalo zmínit, alespoň v SSSR. A tak v této knize bylo napsáno, že náboj postupně opustil membránu, nebo něco jiného.

A asi před 10 lety jsem začal narazit na elektrety v různých zařízeních, zejména na 3-kolíkových MK .. nebo cokoli jsou. Zkrátka pracovali, ale museli křičet přímo do mikrofonu, aby se objevil alespoň nějaký signál.

Ale 2-pinová dosud se s touto vadou nikdy nesetkali, dokonce ani u těch, kteří jsou starší 15 let. Potkal jsem úplně mrtvé, ale nikdy poloumřelé.

Ale je tu další problém. Museli jsme hromadně sbírat různé věci s elektretovými mikrofony. A všiml jsem si. Beru celou pásku MKE-333 (tj. Z jedné šarže) a otestuji ji se stejným zesilovačem. Jejich citlivost se tedy neliší alespoň o +20%, ale občas téměř o řád !!! ireful Kolik času bylo ztraceno. Poté, ve všech obvodech s podobnými mikrofony, se stalo povinným vložit ladící rezistor a vytvořit ziskové rozpětí.
ino53
v tankových laryngách naplněných gumou, jak by se mělo říkat „cihly“
Také jsem to věděl, ale nezpochybnil jsem autoritu, jinak moje znalosti najednou zastaraly a dnes daly DEM do hrtanů? škrábnutí
To bylo v 89. ...
Když jsme šli na vlastní pohon, nebáli jsme se našich hlídek, ale z jiného města, zvířat ...
U komárů útočí a sají krev pouze ženy

Stejně jako u nás, ve skutečnosti ...)))
Jako, jako někteří pavouci, žena pohltí muže po sexu.

Opět platí to samé jako naše! ))). Pouze náš natahovat tento proces po celá desetiletí.)))
Stop-stop ... Jih! Jsou tam tankisté. Jdou na skládku kolem mé chaty ...
Pravděpodobně na severu, to samé ... Na jihu - DSB. Na severu teď není nikdo ... A samotný sever jako takový ... Zůstane pouze název místa))))))))
Ano, nestojí to za to ... rozhodně nebudu nic opakovat ...)))))
.....
Ano, trochu vybití.
...,...
Není to nutné, DEMShiki pro letce, v tankových hrtanech promočených gumou, jak se to správně nazývalo „cihly“, které vzduchem vůbec nevydávají zvuk, pouze vibrace hrtanu. Tanker se dvěma roky zkušeností, T-55, T-64, poručík, com. četa středních tanků, nepamatuji si vojenskou jednotku, Zaslonovo, Vitebskou oblast, rekvalifikaci Brestu, severní (nebo jižní?) město. Tohle jsem pro sebe, můj milovaný. chlubit se )
Úplně souhlasím se zbytkem.
ino53, Valery, tam je podstata změny mnohem komplikovanější než pouhým vysíláním energie z dálkového ovladače. Tam vložili obvod z nějakého moderního studiového mikrofonu a nechali kapsli doplnit. Nevzpomínám si podrobně, ale rozhodující je, že podle pasu jsou tyto tobolky vhodné na 20–25 let, po kterých ztratí mnoho citlivosti a na některých frekvencích. A všechny tyto mikrofony jsou již nad 25 let. Výsledkem je, že dostali slušné mikrofony, někdo napsal, že napsali bicí soupravu. Teď není čas hledat, večer najdu téma.
Proč mě tato cena zasáhla? Pro hotový mikrofon je normální. A to je kapsle se 2 šrouby, to znamená, že také potřebuje tělo a kabel s konektorem.
Nyní jsem se podíval na internet, zda je možné koupit mikrofon DEMS.Můžete. Zcela nové stánky 850 rublů !!! To jsou věci, muži.
V laryngofonech tankových přileb byly také DEMS, jako v každém vojenském komunikačním zařízení. Co je pozoruhodné na laryngofonech - zvuk se do nich nedostává z úst, tlačí se do hrtanu, odkud ve skutečnosti pochází jméno.
Ivan_Pokhmelev , díky za opravu, napsal jsem tuto značku jako památku. Ano, ne dynamický, ale elektromagnetický.

Zároveň přidám. Před několika lety jsem zjistil, proč jsme v našem školním věku nemohli odděsit komáry, přestože jsme dostali ultrazvuk a mohli jsme zvolit jeho frekvenci. A někteří stále nechápou, že jsou uši zavěšené nudle a kupují repelery proti komárům. Píšu, co jsem se naučil z různých zdrojů.

U komárů útočí a sají krev pouze ženy. A vůbec se nebojí ultrazvuku, ale slyšitelný nízkofrekvenční zvuk vydávaný křídly muže. Když ženy visí v oblaku nad nádržkou, muži vtrhli a oplodnili. Poté, jak to říct, se muži znechucují. Jako, jako někteří pavouci, žena pohltí muže po sexu. Takže pokud vyděsíte ženy, bude to nechutný nízkofrekvenční signál slyšený osobou, myslím, že mnozí to slyšeli, když komáři vedle ucha kroužili.

Skutečně fungující zařízení proti komárům proto stojí slušné peníze a je asi o velikosti popelnice. Komáři vůbec nevystraší komáry, naopak přitahuje a ničí. A můžete být venku. Zařízení sbírá komáry v okruhu desítek metrů.

Sám jsem to udělal za své doby, takže vím, jak to funguje. Hlavními kanály pro přitahování komárů jsou teplota blízká teplotě lidského těla. Speciální ohřívač s automatickou údržbou této teploty. Emise oxidu uhličitého. Speciální přísady, které napodobují vůni potu. V případě zájmu zkuste letní večer sundat košili na místě, kde je spousta komárů a hodinek. Na košili spěchá spousta komárů xaxa

Elektrické fumigátory samozřejmě fungují. Prostě hloupě zabíjejí nervový systém komárů a umírají. Je pravda, že ačkoli je v pokynech uvedeno, že jsou (fumigátoři) pro člověka v bezpečí, nejsem si tím zcela jist. Je zde atribut, že akvárium musí být uzavřeno, jinak ryby uhynou.
Ne DEMSHA, ale DEMSH-1A nebo DEMSH-1. Není dynamický, ale elektromagnetický. ;)
Diferenciální šum elektromagnetického mikrofonu.
Také jsem si vzpomněl na legendární kapsli DEMSHA. Jdete bez problémů traktorem, řevem motoru a agronom a kolektivní předseda farmy mluví na vysílačce bez problémů a hluk pro ně není překážkou ...

Tento mikrofon je dynamický, nikoli elektretový. Vrcholem je, že jeho membrána reaguje stejně na zvuk na obou stranách, takže hluk není příliš slyšitelný. Když ale mluvíte na jedné straně, objeví se hlas.

Jednoduché a geniální, nevím, kdo takový mikrofon vymyslel.

Mimochodem, má dobrou frekvenci. Vzpomnělo se na to, protože jsme s kamarádem v dětství sbírali odpuzovače moskytů a hnízdo xaxa na ultrazvuku. Efektu nebylo dosaženo, ale všiml jsem si, jak při úpravě frekvence zvuk překračuje vnímání sluchu, ale něco tlačí na uši. A v mladém věku je sluchový práh v horní části kilohertzu 18. Takže emitorem v tomto uklizeném zařízení byl DEMSA. Pracuje také dobře jako řečník.
feonor12všechno je v pořádku přátelé nápoje
Valerya uhlíkový mikrofon se nepamatuje? A co, citlivost 1 V / Pascal a žádné zesilovače jsou potřeba xaxa Je pravda, že frekvenční charakteristika je hovno.Ale pro přenos řeči stačí. A proč v armádě poslouchat hudbu prostřednictvím telefonu?

Víme, že jste tajně, po zhasnutí světel, poslouchali elektrický proud prostřednictvím holicího strojku! xaxa xaxa xaxa
Stop ... Takže můžete přeložit na 16340 ...
I když ...
PROČ ?? Kdy mám ještě dát diskotéku?)))) (Ten se smutkem))))))
Ano, vím, že to je velikost ...
Neviděl jsem ho 30 let ... Není to 343 a tam ??? Něco mi to připadalo. Protože si pamatuji, že jsem nemohl najít baterie. A 316. potom bylo bez problémů.
Nebo jsem to smíchal a já jsem měl v Electronics-323 343s ... Vzpomínám si, že jsem vyrobil „adaptéry“ pro 316s z lepenkových vinutí a modré elektrické pásky (a co jiného? !!!) místo vložení 343.
Nevejde se, 18650 je průměr 18, délka 65, 0 je kulatá.
A napětím ano.
Ne, a poté byl oceněn dobrý dynamický MK, ale tenhle byl ponechán z disco krát, zatímco já, jako elektronický inženýr, jsem sloužil jako velký disco part-time. Manželka se zasmála - zástupce vedoucího oddělení v poštovní schránce (I) dostává pouze dvakrát tolik než špinavý, webbed a vždy krmený elektronický inženýr (také já) v Helios - disco.
Protože KT315 je již běžný název)

Toto je „nové“ ...)))). Můj zájem o elektroniku zmizel, když vypadal „moderní“)))) ... nevypadali jako obvyklé MP37 a 39-42)))
Tranzistor by měl vypadat jako klobouk !!!
A dioda - na "klobouk-válec".))))
P.S. Letos v létě jsem udělal most z 226s ... nestačilo to na současný .. nahradil jsem jej 242.!)))))))). (Zatraceně! Vyvrtejte díry!))))
Pak jsem viděl hotový most (a dokonce ani „čokoládovou tyčinku“))))) již v 10 Amp ...
A ROZHODNĚTE, ŽE ZAMĚŘILI SE Z ŽIVOTA!.)))))
převést na fantomovou sílu,
Mimochodem, teď jsem se dostal do hlavy ... A pokud jich je 18650?
Mimochodem ... „nejsem v těchto věcech zvlášť“ a potom jsem nechápal, co je „electret“.))))) (Nyní vím. V armádě jsem pracoval s mikrofony v komunikačním centru. Pak jsem zjistil vše o jejich typech))) ))). Ale pak si vzpomínám, bylo to lichotivé, když někdo řekl: „Ach! Máš elektretu!“ ... to je to, co si jeho „jméno“ pamatovalo.)))
Důl je někde v suterénu v krabicích ... A ještě jedna je „ne elektretová, jednoduchá, bez baterií“ ... Černá, se síťovou „bombou“ .. Pak byly v prodeji jen dva ...
Skládaný někde, spolu s "majákem", zesilovači "Radio Engineering" a "Micron-001" a barevnou hudbou "Photon.))))))))))
Všechno je v pořádku ... Alespoň nyní začněte s diskotékou ... I kazety s Light Papers zůstaly.)))
A já jsem hodil malý nástroj do krabice, stojan sám zmizel odkud a pěna se změnila v něco jako plastelína.
Samozřejmě) Mimochodem, dobrý mikrofon, pokud je přeměněn na fantomovou energii, celé téma na rádiovou kočku na něm.
Tady je moje, v továrně)))

Mám to !!! Zřídil jsem diskotéky. No, koupil jsem to pak ... 86., zdá se ... Může mi Bůh dát paměť ...)))))
Pamatuje si někdo takové zvíře, elektretovou kapsli, dvě baculaté baterie, na které navždy zmizel kontakt ...
Ani nevím, jakou analogii je třeba čerpat, to by bylo správné. Řekněme, že díru lze také vyvrtat pomocí rotátoru, ale proč, kdy můžete použít vrták.
Mám jen kočár a malý vozík všech druhů S9014 / 9015, 8050 a dalších spotřebitelských tranzistorů, které lze odstranit z jedné desky na hoře, které neumírají na šikmý vzhled a jejichž nohy nespadají z lehkého mazlení.

Ano, proč jste nezmínil, že jste do instalace vložili také KT361?


Protože KT315 je již běžný název)

Dobře, mír, přátelství, žvýkačky)

feonor12
Ale legendární KT315 by měl zaujmout správné místo v rámu na polici, ... udělám instalaci
Navrhuji vytvořit pracovní model v měřítku 100: 1. xaxa
A konkrétně ... Není to tak dávno, co jsem na Ali koupil sadu "kompaktních DIY digitálních LED hodinek, sady pro samoskládací 4-bitové světlo, které kontroluje teplotu zobrazení data a času". A ovladač se nezdá být jako AT 2051 nezdravý. Na STC15F204 . Nějaká vrstva. Pájeno s 1 indikátorem ... Okamžitě zapnuto. a krystal se zahřál (horký, velmi horký (C)). A nefunguje vůbec.
Sklad strýce Liao ve sklepě si nemyslí, že je to drahé. výsměšný
R555
marně pohřbíváte KT315
V mládí musel dobrovolně vést rozhlasový klub v DOSAAF. Z jedné z radiostanic (obrana) byly pravidelně přiváděny hromady neotevřených balíčků rádiových komponent, které nebyly skladovány déle než tři roky! ano
Pronin
vzít (dostat) ze skladu> 20 let ??
Nemyslím si, že jejich skladové prostory jsou drahé, je levnější s nimi nakládat než ukládat!
Poruchy tranzistorů (degradace) se setkaly. KT3117 (analog 2N2222) B pod min., Iko vzrostlo. A KT315 KT3107 a tak dále. Jedná se o zařízení p / p a mají časový limit ... Zejména v plastu. Skladovatelnost (použití) ~ 20 ... 25 let.
Překvapilo mě - v našem případě (mikroobvody) uvedli datum výroby, ale ne pro zahraniční. Jak vypočítat termín? Ukázalo se, že prostě nepoužívají staré řady. A použít nový, ve kterém je uveden čas začátku produkce (produkce).
Ketais pro nás vyrábí (zastaralé) regulátory, tranzistory atd. Ale ať už vyrábějí nebo odebírají (skladují) ze skladu> 20 let ??
Valery
Proč tam jít a něco koupit
Vzpomněl jsem si na svůj první domácí tranzistorový přijímač! Nakupovat bylo příliš drahé! Dnes to neudělám, koupím to. Když mám dotaz na nákup nebo výrobu, zjistím „cenu otázky“, přičemž vezmu v úvahu čas (čas jsou peníze). Kolik času potřebuji na výrobu domácích produktů a kolik peněz vydělám za stejnou dobu, rubl - hodiny, abych tak řekl! A čas odpočinku stojí také za hodně! Otázka kvality není také jednoznačná. Můj mobilní telefon je starší 10 let, když umře na infekci! A je to škoda zahodit to, slyšel tolik, ví o mně tolik, tolik pádů, roztroušených po součástkách, přímo AK - 47, tolikrát zachráněných v terénu, když všichni ostatní „moudří muži“ mých kolegů prostě „vymřeli“! No, nebo proč potřebuji „věčné“ kuličkové pero, nikdy nezměníme tyčinky, stačí koupit jednorázové obaly! Myslím, že otázka zní: „vyrobit nebo koupit?“ každý se rozhodne podle okolností! ano
feonor12 Neměli byste pochovat KT315. Máte pro ně půl krabice nových a mám pájených 5 krabic nových a tucet dvou krabic. Nejoblíbenější tranzistor v mých domácích produktech. Minulost, současnost a budoucnost, živitelka.
Ujišťuji vás, že tento tranzistor bude použit za 10 let mistrovskými přáteli.

Ano, proč jste nezmínil, že jste do instalace vložili také KT361? Toto je bratr KT315, ale jiné vodivosti. úsměv
Jo ... "Prodaná práce" ....
Vzpomněl jsem si na to, jak dávno se na nějakém běžném firmwaru Android ztratila funkce deaktivace přenosu dat na pozadí. (Nepamatuji si, který z nich. Nejsem v těchto věcech, právě jsem si koupil telefon pro svou dceru a zajímalo ho to téma. Poté, jako (mohl jsem se mýlit), byla tato funkce znovu vrácena).
A pak se ke mně přiblížil soused, který řekl: „No, absolutně ne o těchto věcech“ ... Ukázal mi tři modely Lenovo, že mu bylo doporučeno, a požádal mě, abych zjistil, který z nich má lepší výkon. Firmware jsem vůbec nevěnoval pozornost, jinak byly stejné, ale v jedné paměti jsem dvakrát nemocný! Radil jsem mu, kromě toho, jeden z "skromnějších" byl z nějakého důvodu mnohem dražší!
Takže to koupil. A vysvětlil to tak, že položil stejnou otázku mladému „prohlížení“ a všichni jednoznačně radí „skromný a drahý“, protože „firmware je v tom novější! A obecně je model novější!“ ...
Firmware v něm byl přesně ten, který jsem zmínil ...To znamená, že přeplatil peníze za to, že telefon má méně paměti a navíc za schopnost společnosti Google využívat její provoz bez žádosti o svolení!
Když jsem mu to vysvětlil, on („Sovětský muž“)))) tomu nevěřil, ospravedlňoval to slovy „Ano, to nemůže být! No to je chaos !!! Pokud jsem za zařízení zaplatil navíc, pak by to mělo být lepší nebo levnější v vykořisťování! Jinak, proč bych měl platit navíc? !!! “
Autor
Děkuji! Ano, pro kvalitní záznam hlasu potřebujete zásadně jinou třídu vybavení. Kamarád byl hudebník, než se chlubil něčím takovým.

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...