» Svítilny a svítilny »Klíč s vestavěnou baterkou udělejte sami

DIY svítilna klíč

Ahoj milí čtenáři aobyvatelům našich stránek!
Možná se mnozí z vás setkali s problémem dostat klíč do zámku dobře v neosvětleném schodišti.
V tomto článku vám autor kanálu Lefty na YouTube řekne, jak vylepšil vlajkový klíč začleněním baterky LED s baterií.

Materiály
- Klíč
- Hořčíková deska, mosazná tyč
- Baterie 3.7VX100mA
—  Modul nabíječky baterií USB
- Tlačítko hodin
- Flux, pájka
- dráty MGTF, smršťovací trubice
- SMD LED
—  Dvousložkové akrylové lepidlo
- Samolepicí film
- Motorový olej.

Nástroje používá autor.
—  Bulharsky
- Vise, kleště, elektronický posuvný třmen, pinzeta, pilník na jehly
- Soustruh
- Orbitální bruska
—  Automatické jádro
- Vrtačka, vrtáky do kovu
—  Klepněte na
—  Dremel
- Pila
—  Páječka
—  Plynový hořák
- Kompas, značka, štípačky, šroubovák.

Výrobní proces.
Pro zlepšení si tedy autor vybral obvyklý klíč vlajky.


Nejprve to zafixoval ve svěráku a odřízl část plastového pouzdra pilovou pilou. Zlomil zbytky plastu kleštěmi.Potom se klíč upne do sklíčidla soustruhu a přes něj se vyvrtá otvor protáhlým vrtákem.
Délka vrtáku pro výrobu průchozí díry nestačila, mistr otočil klíčem o 180 stupňů, využil opěradla a vyvrtal blížící se díru.Ve skutečnosti je díra připravená a drát ji volně prochází.Nyní musíte na konci klíče vytvořit dírku pro LED a odstranit zkosení.


Jako náhradu za plastový držák a pouzdro na baterii použije hořčíkovou desku. Samotný regulátor nabíjení je příliš velký a bude muset být umístěn do nabíječky. Ale baterie 3,7 V a 100 mA má pravdu.Deska je označena třmenem a dvojice obrobků je vyříznuta skládačkou.


Tyto dvě části jsou upevněny v malém svěráku a jejich okraje jsou vyrovnány na orbitální brusce.Na jedné straně polotovarů je nakreslen a otočen střed, do kterého je vyvrtán slepý otvor podél průměru klíče.
Dále je označena drážka pro montážní vlajku a v první polovině pouzdra je vybrán dremel.Pomocí maskovací pásky se označení přenese do druhé části a provede se také výběr.Nyní je čas vytvořit drážku pro baterii. V jedné z polovin je třeba, aby byl větší hloubky. A ve druhém ponechte trochu tloušťku materiálu, měl by být prostor pro malé taktové tlačítko.


Ve druhé polovině je vyvrtán otvor pro knoflík a zahlouben.Master pájí dráty do tlačítka samotného, ​​dává přednost použití MGTF, jsou velmi trvanlivé a vysoce kvalitní. Tlačítko je upevněno pomocí dvousložkového epoxidového lepidla.


Po polymeraci lepidla se jeho zbytky jednoduše převrátí dremelem.

Dále je třeba odstranit přebytečný materiál z druhé části krytu. Autor nakreslil svůj konec fixem a značku vyrobil posuvným měřítkem.


Nyní pomocí frézy odstraňuje přebytečný materiál na vrtacím stroji.


Chcete-li spojit obě poloviny těla, musíte vyvrtat několik otvorů pro miniaturní šrouby. Nejprve musíte udělat dvě díry.Opakujte je v druhé polovině případu.


Dále autor vyřízne závit pro šrouby pomocí domácího stroje, jehož výroba byla popsána v tomto dokumentu článek. Pouzdro je spojeno prvními dvěma šrouby.Konce pouzdra jsou naostřeny a jsou vytvořeny krásné okraje. Vyvrtají se také další dvě díry a do nich se nastříhá nit.Takže případ je téměř připraven, potřebujete několik dalších vylepšení.


Nyní je na pouzdru vyzkoušen konektor microUSB a je pro něj vytvořena drážka.


Tenký drát z jednoho drátu je připájen k jednomu z kontaktů LED a prochází klíčem. Druhý kontakt LED se připájí přímo na tělo klíče.Přebytečná pájka se odstraní jehlovým pilníkem.

Samotná LED je utěsněna průhledným dvousložkovým akrylovým lepidlem.


Nyní následuje samotný proces montáže elektroniky. Autor si půjčil konektor microUSB od samotné desky řízení náboje. Je připojen přímo k baterii a LED je zapojena do série pomocí tlačítka a odporu omezujícího proud s odporem 120 ohmů. Samozřejmě byste mohli použít jednoduchou „levnou“ baterii o napětí 2032 3 V.
Vzhledem k tomu, že klíč není v pouzdru pevně připevněn a má mírnou vůli, rozhodl se pán jej upevnit epoxidem na jednu polovinu pouzdra. Poté se víko uzavře a upevní šrouby.Nikdo samozřejmě nese klíče v kapse, takže autor vytvoří v prstencovém pouzdru díru, aby mohl být klíč připevněn k partě.Vypínač napájení svítilny byl v pouzdře docela hluboce zapuštěný a z mosazné tyče musel vyřezat malou kartu.


K upevnění jazýčku a dokončení vzhledu použil master samolepící automobilový film.


To je vše, domácí optimalizační klíč je připraven!


I tak malá baterie vydrží několik hodin nepřetržitého žáru LED svítilny. A deska pro řízení nabíjení může být skryta v samotné nabíječce.A tady jsou testy ve tmě. Nyní je mnohem pohodlnější dostat se do klíčové dírky.


Děkuji autorovi za zajímavou myšlenku vylepšit vlajkový klíč! Je to opravdu velmi neobvyklý domácí!Všechny dobré nálady, hodně štěstí a zajímavé nápady!
Video autora najdete zde.
10
10
9.8

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
13 komentáře
Také já nedám všechno veřejnosti. Napište mi PM.
V mém je malá nota osobní blog. Tady nic nezveřejňuji.
Autor
Takže by se psal článek o lodi od G a P!
Pomalu jsem někdy pro zábavu))
Vtipně jsem o tom vtipkoval.))) Tito "námořníci jdou" se smějí, "Hasič je oheň a my jsme hasiči" a tak dále.)))))))
Upřímně řečeno, nechci se zabývat polemikou o chůzi nebo plavání, to je na internetu dost dobré. Ve skutečnosti, z pohledu ruského jazyka, a tak mluvit správně.
Vím, dokonce i jeho loď z hovno a hole větví a postavil strečové filmy, týden na druhé straně jezera pro pivní výrobky plaval! )))

Proto plavali, ale ne „chodili“? )))))
Vím, že jsem dokonce jeho loď hovno a hole postaveny větve a strečový film, týden na druhé straně jezera pivo plovoucí výrobky! )))Autor
Egorovův právník je také velmi dobrý!
Podívejte se na Lefty Channel. Velmi pěkná videa, kompetentní autor a dobrá práce, jeden z mála dobrých kanálů na ruské YouTube. A směr je hlavně „suvenýr“, většina práce nemá praktické využití.
Leobrynn
střední část tyče prakticky nese zatížení během kroucení a ohybu ... ve zlomku milimetru je díra
Rozuměli jste tomu, co jste řekl? Podle mého názoru je čas pro nás oba! ano
Autor
Pokud víte, střední část tyče prakticky nese zatížení během kroucení a ohybu. Je to důležité pouze pro tahová zatížení. Kromě toho existuje díra ve zlomku milimetru.
Nevím, jak ospravedlněné je oslabení klíčové tyče. Myslím, že baterku, dobře, nebo osvětlení platformy před dveřmi (s videokamerou a vytí xaxa), bude užitečnější! škrábnutí

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...