» Domácí domácí » Hodiny »Ciferník hodinek vyrobený pomocí stejné technologie jako deska s plošnými spoji

Hodinový ciferník vyrobený pomocí stejné technologie jako deska s plošnými spojiHodinky s číselníkem vyrobené pomocí stejné technologie jako deska s plošnými spoji mohou být skvělým dárkem pro geeka. A jak vyrobit takový číselník a nastavit ho do hodinek místo standardního, říká autor Instructableses pod přezdívkou Sverd Industries. Jako základ vezme sériové hodinky:

Hodinový ciferník vyrobený pomocí stejné technologie jako deska s plošnými spoji


Jak vidíte, jedná se o hodinky s pružinovým pohonem a automatickým navíjením. Není to nejlepší volba pro remake in domů podmínky. Těsnost případu takových hodinek je nežádoucí porušovat samostatně, stává se, že několik dní po takovém zásahu se zastaví od prachu. Je lepší vzít si křemenné hodinky, které jsou téměř necitlivé na prach. Mohou být například otevřeny, aby se vyměnila baterie v jakékoli místnosti, a pokud se v nich současně nic nezlomí, budou normálně fungovat.

Takto deska plošných spojů vypadá odděleně před instalací do hodinek:Vrátíme se však v době, kdy ještě není připraven. Master zahájí změnu tím, že odstraní náramek z hodinek. Téměř každý ví, jak v nich odebrat, nainstalovat, změnit počet odkazů, hodináři se na takovou službu zřídka obracejí.

Zadní kryt hodinek lze namontovat na západku nebo na závit. První metoda se obvykle používá u křemenných hodinek, v tomto případě je někde kolem obvodu víčka výčnělek pro špehování pomocí šroubováku. Druhá metoda se častěji používá u hodinek s pružinovým pohonem, jako jsou ty, které jsou zde uvedeny. V tomto případě je pro odstranění krytu zapotřebí speciální klíč. V čínských internetových obchodech je to docela žhavá komodita. Mistr takový klíč získá a odstraní kryt z hodinek. Bál se poškrábat kryt a předběžně ho uzavře elektrickou páskou. Po uvolnění závitového spojení odšrouboval víko dlaní.

Mistr nasadí bavlněné rukavice a potom zatlačí korunku do polohy, ve které její rotace nevede k pohybu rukou. Stiskne párátko na pružinovou páku, která drží korunu korunky, a táhne ji spolu s hřídelí.

Master fixuje samonavíjecí výstředník lepicí páskou tak, aby se nepohyboval, a odstraní mechanismus z pouzdra hodinek:

Před vyjmutím rukou vrátí mistr korunu s hřídelí do vytaženého mechanismu, nastaví čas na 12:00, umístí kus balíčku mezi ruce a číselník (najednou se jednou rozhodne vrátit starý číselník na své místo, takže je důležité jej nepoškrábat) a vyjmout ruce zamýšleným pro tento speciální nástroj.Master odstraní číselník, držený na dvou kolících, a snaží se je neohnout. Disky s čísly a názvy dnů v týdnu můžete vidět v angličtině a italštině.
Nyní musí být mechanismus odložen stranou pod protiprachovou krytku. K určení polohy divizí na novém číselníku připraví mistr teoretický základ a poté na jeho základě sestaví stůl (po stažení přejmenujte soubor a změňte příponu neznámou na xls).
Průvodce navrhne desku plošných spojů, která bude novým číselníkem, v aplikaci Autodesk Fusion 360 a nahraje výsledek zde. Objednává desku od PCBWay, jiného výrobce, který dokáže vyrobit kulatou desku s otvory. Pokud si přejete, můžete se na LUT dokonce zmást a pak pracovat s velmi malými pilníky ...


Metal náramek Master nahradí hodinky koženým řemínkem, který je vystaví jednoduchému moddingu:Přebarví druhou ruku ve stejném stylu jako přepracovaný nový popruh:

Navrhne nový mechanismus a držák číselníku, nahraje soubor zde a zobrazí se na 3D tiskárně:
Na zadní straně číselníku je upraven pás a na držáku jsou uspořádány vybrání. Když je spojíte, master tyto údaje k sobě přilepí.


Master bere mechanismus, kombinuje okno v číselníku s viditelným datem a pak kolíky pro starý číselník s otvory v novém držáku, poté spojí mechanismus s držákem.

Průvodce vrátí šipky na svá místa. Hodinová - s kuličkovým perem, minuta - válec vytištěný na 3D tiskárně, na jejímž konci byl vytvořen otvor s vyhřívaným drátem, druhý - stačí nasadit na hřídel, stiskne a nalepí malou kapku lepidla z plastové tyčinky. Pak se podívá na výsledek ze strany přes makro objektiv.
Po důkladném očištění prachu malým kompresorem nainstaluje master mechanismus do hodinkového pouzdra a pak vrátí korunu na své místo:Zašroubujte zadní kryt stejným nástrojem, jaký jsem předtím odstranil, znovu pomocí elektrické pásky, aby nedošlo k poškrábání krytu. Je důležité jej pevně zabalit, aniž by tím byla narušena odolnost hodinek vůči vodě.

Nakonec pán nainstaluje na hodinky popruh - nový a také nový:

Všechno je připraveno. Je pravda, že soubory nahrané masterem jsou vhodné pro výrobu dílů pro remake hodinek určité značky - Seiko 5 SNKK27. Mohou však být upraveny pro jakékoli jiné hodinky.
A pokud nejste připraveni pracovat s tak malými detaily, můžete cvičit ... ne, ne na kote, ale na budíku. Koneckonců, můžete také vytáčet pomocí stejné technologie jako deska s plošnými spoji.
8
9.5
9

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
1 komentář
No, nevím jak, ale líbil se mi původní design víc! ne

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...