» Truhlářství »Závěs ze staré desky

Závěs ze staré desky


A co ramínka? Jen to, že je to nepostradatelná položka v domě. Pokud jste právě naléhavě potřebovali takovou položku, navrhuji vám podívat se na MK. Možná právě toto vám chybělo pro štěstí.

Nářadí a materiály:
- Deska, strom
- Dřevěná lišta 20 mm x 10 mm
- Elektrická skládačka
- Skvrny jakékoli barvy
- Brusný papír
- kladivo
- nehty
- 16mm šrouby
- šroubovák
- pero
- Ruleta nebo pravítko
- štětec
- Kapacita skvrny
- Háčky
- list papíru
- držák na zeď

Takže můžete pokračovat. Jako obvykle musíte začít šablonou. Závěs bude simulovat plot. Proto musíte nejprve vypočítat velikost. Výška závěsu bude šířka desky. Šířku každého háčku lze provést podle vašeho uvážení, v závislosti na tom, jak potřebujete závěs pro účely. Pokud se jedná o zimní oblečení, pak musíte udělat širší. Mám v plánu pověsit kuchyňské utěrky, takže můj závěs bude malý a kompaktní.

Rozhodl jsem se, že šířka háčků bude 55 mm, vzdálenost mezi nimi bude 15 mm a výška 150 mm. Na papíře nakreslíme jeden detail.

Potom vystřihněte.
Převod na tabuli. Množství, které určíte, v závislosti na vašich potřebách, pro mě stačí čtyři sekce.

Pokud je vaše deska stará a špinavá, jako ta moje, pak ji nejprve musíte umýt špínou a osušit ji.
Bereme elektrickou skládačku s pilníkem na nehty na strom a vše pečlivě vyřízneme.

Nemusí to dopadnout dokonale, ale v manuální práci je to přípustné.

Když byly části vyříznuty ve správném množství, vezměte brusný papír a obruste celý povrch, zejména boky. Pokud to uděláte ručně, nezapomeňte na opatrnost.

Moje deska je velmi těžké brousit, ale na tom nezáleží. Všechny potemnělé oblasti, které nelze zesvětlit, budou zabarveny.
Nyní vytvořme příčky, které je spojují. Použil jsem dřevěnou kolejnici, 20 mm x 10 mm. Musíte spočítat, který den snížit kolejnici. Všechno je zde celkem jednoduché, vezmeme počet hlídek, násobí se šířkou, přidáme vzdálenost mezi hlídkami a vynásobíme jejich počtem. Obecně mám 260 mm.Toto číslo měříme z dřevěné latě dvakrát.

Odřízněte skládačku.

Teď to dáme dohromady a uvidíme, co se stane.

Nezapomeňte je brousit.
Dřevěné lamely musí být připevněny vzadu. Rozhodl jsem se použít 30mm hřebíky, což je mnohem rychlejší než použití samořezných šroubů. Jezdíme do hřebíků nejprve podél okrajů, pak podél prostředních háčků.


To, co se stalo, je vidět na fotografii.


Nyní přejděte k malování. Je lepší použít tenký štětec, protože velký nebude všude stoupat.

Nezapomeňte malovat a zpět.
Až budete hotovi, nechte skvrnu dobře uschnout.

Poté byste měli znovu přebrousit brusným papírem, protože na některých místech se mohou objevit vlákna.

Odstraňte prach a začněte malovat podruhé. Nakonec jsem aplikoval tři vrstvy skvrny. Pro první dva jsem použil barvu „Kaštan“. Po zaschnutí druhého jsem nanesl vrstvu černé skvrny a okamžitě jsem ji setřel vlhkým hadříkem. To dutým částem dodalo trochu tmy.

A abych si trochu lehce oddechl, po zaschnutí třetí vrstvy jsem trochu broukal. Konvexní části se staly světlejšími, čímž se zdůraznil krásný vzor stromu.

Po dokončení malování budete muset použít lak. Nejlepší je použít akrylový lak, je skvělý pro práci se dřevem. První vrstva schne asi hodinu, po které můžete použít další vrstvu nebo dvě. Hlavní věc není moc zaplavit.

Když lak zaschne, zašroubujeme uzávěr. Dříve jsem je natíral bílým smaltem, protože barva stěn je světlá a takové spojovací prvky mají sklon k rzi. Ale to nelze udělat.

K tomu jsem použil 16 mm šrouby, budou potřebovat 4ks. Označte, kde budou, a připevněte jej pomocí šroubováku Phillips. Pokud máte v blízkosti vrtačku, můžete to udělat také, ale já ji raději rychle připevníme rukama, abych si nepořádal těžkou vrtačku.

Když se upevňovací prvky objeví na jejich místě, otočíme závěs a upevníme nábytkové háčky dopředu. Pokud si nejste jisti, co se ukáže hladce, je lepší si tužkou vytvořit značky, ale pak je problematické je umýt.

No, to je vše, náš věšák - plot je připraven. Šrouby zašroubujeme do zdi a zavěsíme na ně plot. Jsem si jistý, že se vašim hostům bude opravdu líbit. Děkuji za pozornost a hodně štěstí při práci.


5.7
10
4.7

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
3 komentář
Navenek to vypadá docela dobře, zejména pro interiér chaty. Ale tady jsou prvky, které berou zatížení, zejména lamely s nástěnnými držáky, byl jsem zašroubován šrouby, ne tenkými hřebíky (nebo nechat hřebíky, ale dodatečně povléknout mezi proužky epoxidovou pryskyřici). Nějak si osobně tyto nehty nevzbuzují důvěru ve mě. Ale abych byl upřímný, v mém stylu by to bylo použití kovových kolejnic + k vrtání otvorů, utažení všeho na šroubech M3 pomocí podložek, strouhadel a navíc navléknutí zámku nitě. To vše by nevypadalo tak elegantně, ale pevně a spolehlivě!
Vždy se mi zdálo, že staré desky jsou již původně - věšáky? xaxa
Podle mých odhadů je vzdálenost mezi háčky asi 7 cm, není pro zimní oblečení malá? Je potřeba širší (širší)! ano

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...