» Truhlářství »Stojan na telefon ze staré desky

Stojan na telefon ze staré desky


V dnešní době je obtížné najít osobu bez telefonu. Pokud je mobilní telefon nedílnou součástí vašeho života, měli byste vědět, jak občas není dostatek místa. V tomto MK budeme hovořit o tom, jak se postavit z koše, nebo spíše ze staré desky, která má místo v popelnici.

Nářadí a materiály:
- deska
- Elektrická skládačka
- Řemeslný papír
- Skvrny jakékoli barvy
- Kartáč (je vhodnější použít úzký)
- list papíru A4
- pero
- Pravítko nebo měřítko
- Několik dlouhých hřebíků
- kladivo
- Kapacita skvrnyPro začátek se rozhodneme na tabuli. Našel jsem svůj na balkóně, kde ležela mnoho let. Pokud nemáte obvyklé zásoby k dispozici, můžete si vždy koupit na prodejních místech stromu ve vašem městě.

Rozměry desky jsou následující: Šířka - 83 mm, délka - asi 400 mm, tloušťka - 12 mm.
Pokud je deska příliš dlouhá, vyberte nejatraktivnější oblast a vystřihněte ji, aby byla pohodlnější.
Nyní potřebujeme šablonu. Vezmeme list papíru A4, pero a pravítko a nakreslíme všechny podrobnosti.

Moje šablona nevypadá dokonale, ale funguje to dobře.
Největší část je základna, na zadní straně připevňujeme nohu a vpředu dvě malé kostky, na kterých bude telefon spočívat. Všechny mé velikosti jsou na fotografii. Při výpočtu optimální šířky stojanu jsem právě použil šířku desky (83 mm.).

Rozhodl jsem se zaoblit rohy, ale chci poznamenat, že s takovou tloušťkou desky je docela problematické je rovnoměrně řezat. Zaokrouhlení proto nelze provést.

Když nakreslíme potřebné velikosti na papír, vezmeme nůžky a opatrně je vystřihneme.

Poté, co byla šablona vystřihnuta, přeneseme je na tabuli, což je pro nás výhodné.


Potřebujeme skládačku a dřevěný pilník. Tloušťka desky není příliš malá, takže je lepší vybrat dobrý pilník, aby nedošlo k roztržení okrajů, použil jsem ten, který byl v arzenálu.

Vystřihovali jsme tedy šablonu z papíru, přenesli ji na strom a začneme ji řezat. Děláme všechno pomalu a přesně, protože potřebujeme, aby okraje byly co nejrovnoměrnější. Pokud se první pokus nezdaří, můžete to opakovat, protože to vše bude na konci příliš jasně vidět.


Když se všichni vystřihneme, vezmeme brusný papír a vše pečlivě opláchneme. Používám železné pletivo číslo 120, zdá se mi to pohodlné. Pokud to uděláte holýma rukama, musíte být opatrní, protože je snadné řídit třísky. Pokud máte brusku, je lepší ji používat, bude mnohem rychlejší a pohodlnější.

Je třeba brousit nejen čerstvě řezané strany, ale také všechny ostatní strany, protože můj kus dřeva je starý, dělám to tak opatrně, jak je to možné, až se trochu rozjasní.

Po dobrém broušení musíte naše části otřít vlhkým hadříkem, abyste odstranili piliny.
Když dokončíme utírání, vypadají naše kousky mnohem lépe, nyní je lze sestavit a natřít.

Pro montáž jsem použil tesařské lepidlo „Moment“ a hřebíky. Dvě malé kostky, na které jsme položili telefon, nalepíme na lepidlo. Lepidlo na dřevo je vezme dobře. Je lepší nepoužívat zde hřebíky, strom je starý a suchý, takové malé kousky prostě praskají.

Nastíníme perem místo, kde je přilepíme. Nejprve pojďme zjistit, kde budou, a zakroužkujte pero.
Nyní vezmeme lepidlo a opatrně ho naneseme na kostky, aby nedošlo k žádnému přebytku. Pokud lepidlo vytéká, bude nepohodlné jej později otřít, takže je lepší ho aplikovat s mírou.

Nyní tyto kousky přitlačíme k hlavní části a dobře sevřeme. Můžete ji položit a přikrýt malým lisem, aby lepidlo dobře dopadlo.

Úplnou dobu sušení si můžete přečíst na obalu. S lepidlem, které používám, je 10-15 minut.

Když lepidlo zaschne, začneme se zabývat zády, nohou. Protože celá hmota na ní bude spočívat, nestačí zde jedno lepidlo. Proto vytváříme značky pro nehty. Jsou potřeba dlouhé hřebíky, aby bylo možné obě části správně tvarovat. Mám 30mm hřebíky. dlouho. Kolem středu nakreslíme dvě tečky, to jsou naše značky. Dosud začneme bodovat pouze v hlavních detailech, v naší nadaci.

Když oba hřebíky téměř prošly tloušťkou, nahradíme nohu a začneme do ní vjíždět. Není to příliš pohodlné, budete se muset přizpůsobit, abyste udržovali díly a kladivo současně. Pokud máte pomoc z druhé ruky, bude to práce značně usnadňovat.To, co jsme udělali, jsem ukázal na obrázku.
Nyní máme vše připravené, zbývá pouze malovat v jakékoli barvě. Vybral jsem si černou, protože jsem měl po ruce.
Skvrnu dobře protřepejte a nalijte ji do vhodné nádoby.

Vezmeme kartáč a vše důkladně opláchneme. Skvrna se velmi rychle vstřebává. Protože barva není příliš nasycená, pak jsem doslova o půl hodiny později aplikoval další vrstvu. Na etiketě jsem nenašel informace o kompletní vyrážce, ale jen pro případ, čekal jsem 12 hodin.

Když je skvrna zcela suchá, měla by být nalakována. To je nutné pro delší životnost, lak bude chránit před všemi vnějšími vlivy.

Používám akrylový bezbarvý lak. Před aplikací musí být důkladně promíchán. Je lepší to udělat s vrtákem s tryskou. Jemně nalakujte celý povrch. Pečlivě sledujeme, zda neexistují kapky, pokud existují, a poté je otřete štětcem. Po hodině můžete použít další lak.

Čekáme na úplné zaschnutí.

Náš telefonní stojan je připraven. Děkuji za pozornost :)

4.8
6.5
4.3

Přidejte komentář

  • úsměvúsměvyxaxaokdontknowyahoone
   šéfeškrábnutíhlupákanoano-anoagresivnítajemství
   promiňtanecdance2dance3prominoutpomocnápoje
   zastavitpřátelédobředobrá náladapískatlžícejazyk
   kouřtleskánícrayprohlásitvýsměšnýdon-t_mentionstáhnout
   teploirefulsmích1mdasetkánímoskingnegativní
   not_ipopcorntrestatčístvyděsitděsíhledat
   posměchděkujitototo_clueumnikakutnísouhlasím
   špatnévčelablack_eyeblum3červenat sechlubit senuda
   cenzurovánopleasantrysecret2hrozitvítězstvíyusun_bespectacled
   třástrespektlolprovedenívítejtekrutoyya_za
   ya_dobryipomocníkne_huliganne_othodibludzákazblízko
11 komentáře
Bruska na takové objemy není nutná. Vezměte obvyklý brusný papír (na látku), zabalte jej obdélníkovým pevným předmětem - a dopředu.))) Sítě nejsou potřeba na dřevo. Opravili tmel na stropech a přepsaných stěnách. (Proto je jejich velikost těsně pod strunou „pad“).
nejzajímavější věc, kterou si Adam vybral metodou „kopí“
Kabel se nabíjí telefon


Budou otázky od Ivana ...
Autor
Kabel se nabíjí telefon.Často navštěvuji přátele na Viber a Watsup a telefon se stává, během hovoru klesá. A během konverzace to nemůžete vodorovně dát, „ořízne“ obličej. Proto je pro mě tato volba nejpohodlnější. No, u videí a filmů stačí telefon otočit, stále to normálně stojí)
Autor
Ano, máte pravdu, můžete dělat lépe. Ale použil jsem to, co bylo po ruce, abych dosáhl lepší textury, potřebuji brusku a jsem spokojený s tím, co je.
Autor
Přesněúsměv
Souhlasím.
Ana není skvělá - ana je celá! úsměvy
Ale obecně .... No, to je chvályhodné, samozřejmě ... Nástroje v ženských rukou a tak dále ...
Ale pro výrobu (pokud je to dřevěné) potřebujete z překližky ... Musíte se lépe potáhnout (a síť je větší pro stěny a stropy ... Ne pro dřevěné ...)))
A pokud, z hrací desky - pak je velmi dobře obroušte, dokud není úplně hladká a namočte ji něčím ... ne černým ... A ukazuji strukturu stromu ...
Promiň ...
Stojan je potřebný hlavně pro sledování videa. Proč má tato deska vertikální formát? A krajka nějak není ve Feng Shui.
Cool stojan) ano
Vybral jsem si černou, protože jsem měl po ruce
Vzpomněl jsem si na volbu: Bůh stvořil Evu a řekl: „Adame, vyber svou ženu!“ ano

Doporučujeme si přečíst:

Podejte to pro smartphone ...